Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
543. Zizisicc (válaszként erre: 541. - 2145)
2013. okt. 24. 07:57
A nyugdíjas az élősködő? Jól értem? Gratulálok!
542. IcalG
2013. okt. 24. 07:53
Beszélgetés az egyik kereskedelmi csatornán e témában pár perce. A meghívottak: egy szülész-nőgyógyász és egy nő negyven felett 3 gyermekkel. Szerintetek felmerült hármójuk közül bármelyikben is, hogy nem csak a nőknél van művi meddővé tétel? Még véletlenül sem, mily meglepő...
541. 2145 (válaszként erre: 528. - Bd55e3f068)
2013. okt. 24. 07:43
Talán, azért, mert a nagykorúság határa 18 év és nem 40. A saját életedről Neked kell dönteni, nem másoknak, a gyerek vállalása magánügy. Ha az állam azt szeretné, hogy nőljön az adó fizetők száma, akkor nem kell elüldözni az embereket az alacsaony fizetésekkel az országból. Munkát, jól fizetett munkát kell adni, és nem csak a barátoknak, rokonoknak. Ezzel a módszerrel csak a nyugdíjjasok és a hülyék maradnak itt. Végül csak az élősködők maradnak itt. Azután Ők is elmennek, keresnek új gazdatestet. A testvérem és a párom testvére is elment az országból, elvesztettünk két diplomát, és három valódi szakmunkás bizonyítványt technikumi végzettséggel, valamint két óvodás gyereket, mert ők már németországban kezdik meg az általános iskolát. Biztos nem jönnek haza.
2013. okt. 23. 20:42

[link]


És az már hányadik ilyen topik...

539. VEE1
2013. okt. 22. 18:35

Milyen korrekt lenne, ha pontos statisztikát hoznának nyilvánosságra arról, hogy a negyedszázaddal ezelőtti korlátozott liberalizálás után, majd a korlátozás nélküli újabb döntés után hányan vették igénybe ezt a műtétet.


Mert ha jelentéktelen ez a szám – ami nagyon valószínű –, akkor az egésznek még demográfiai oka sincs, csak politikai, szavazatszerzési célja.

538. bd55e3f068 (válaszként erre: 537. - Bd55e3f068)
2013. okt. 22. 17:55
Nem tudom, milyen szabályozás van, de remélem, lefagyasztott spermiummal csak önköltségi térítéssel használnak fel.
537. bd55e3f068 (válaszként erre: 536. - Csgybzs)
2013. okt. 22. 17:54

Te a vasectomiát kifejezetten nem végleges döntésnek állítod be, ugyanakkor az abortusz egyértelműen az egyszeri alkalomről szól (csak kicsi százalékos szövődmény a végleges meddőség). Így nem lehet összehasonlítani.


Az abortusz nem egy nagy bevételi forrás, a fogamzásgátlás igen. Nem hiszek e téren az összeesküvés elméletekben.

536. csgybzs (válaszként erre: 535. - Bd55e3f068)
2013. okt. 22. 17:27

Én mindig abból indulok ki, hogy a saját testével minden embernek joga kell, hogy legyen rendelkezni. Amennyiben az abortusz engedélyezett (ami ugyebár sokak szerint gyilkosság), úgy véleményem szerint saját döntésnek kellene, hogy legyen az is, akár 20, akár 40 évesen, hogy valaki elkötteti magát, vasectomiát csináltat.

Addig, amíg a vállalás maga nincs feltételekhez kötve (érzelmi, értelmi, anyagi alapok), addig ez az egész egy álszent dolog számomra.

Ráadásul a vasectomia pont egy olyan dolog, amivel később is lehet gyermeke az embernek. Csak akkor ki fog abortuszra meg gyógyszerekre költeni....

535. bd55e3f068 (válaszként erre: 533. - Csgybzs)
2013. okt. 22. 16:58

Az elméleti síkra levetített gyakorlat szerint az emberek idősebben máshogy vélekednek a gyerekvállalásról, mint 15-20 évvel azelőtt. A törvénykezésben amúgy is gyakorlat jobb híján betöltött éveket megjelölni, mint az érettség mértékét, a gyerekek száma pedig ott van meghatározva, aminél már kevesek vállalnak többet. Mindez amellett, hogy 12 hetes korig el lehet vetetni a magzatot.

Szerintem ebben több logika van, mint abban, hogy mindenki csináljon amit akar, aztán majd az ő baja.

Amúgy magam is könnyen "kivételnek" tekinthetném idővel, de sztem ha addig megoldom a sok lehetőségből vhogy a nem kívánt gyereket, akkor 40-ig is ki fogom húzni.

534. VEE1
2013. okt. 22. 16:28

Csodálom, hogy eddig nem tiltották meg feltétel nélkül!


Ha annyira aggódnak a népesedés csökkenése miatt, miért nem szólnak a pápának – úgyis gyakran járnak nála –, hogy milyen sok férfi és nő van a szolgálatában, aki nem szaporít(hat)ja a nemzetet?

533. csgybzs (válaszként erre: 532. - Bd55e3f068)
2013. okt. 22. 15:28
Semmi. Elméleti síkon beszélek.
532. bd55e3f068 (válaszként erre: 531. - Csgybzs)
2013. okt. 22. 15:26
Köttesd, ha szeretnéd, jelenleg adott a lehetőség. Mi tart vissza?
531. csgybzs (válaszként erre: 530. - Bd55e3f068)
2013. okt. 22. 15:05

A vasectomiánál simán le lehet fagyaszttatni katonákat, semmi gondot nem jelent gyereket vállalni utána....


Egyébként meg had köttethessem el magym huszonix évesen, ha úgy akarom. Ha később szeretnék gyereket de nem lehet, az már az én problémám.

530. bd55e3f068 (válaszként erre: 529. - IcalG)
2013. okt. 22. 14:21

Mert sokan gondolják még meg magukat 30 év után egy besikerült bébinél (akiről amúgy szabadon dönthetnek, de inkább megtartják), vagy egy új kapcsolatban.

Addig sem lehetetlenség megoldani a fogamzásgátlást, utána miért lenne?

529. IcalG (válaszként erre: 528. - Bd55e3f068)
2013. okt. 22. 14:07
Szia, ezt kifogásolom: "Ennek értelmében - mint az a törvényjavaslat indoklásában olvasható - a negyven évnél idősebb vagy a három, vér szerinti gyermekkel rendelkező - cselekvőképes vagy korlátozottan cselekvőképes - felnőttek kérhetnék családtervezési célból a nemző-, illve fogamzásképességet megakadályozó művi meddővé tételt." Harminc évesen két gyerekkel miért is nem?
528. bd55e3f068 (válaszként erre: 526. - 2145)
2013. okt. 22. 13:38
Korábban is ilyen feltételekhez volt kötve, és szerintem semmi felháborító nincs benne.
527. IcalG (válaszként erre: 526. - 2145)
2013. okt. 22. 13:17
Gyorsabb voltál, most akartam beszúrni a linket:) Szerintetek???
526. 2145
2013. okt. 22. 13:13

Hír24-en találtam. Siessen, aki még a régi szabályok szerint szeretné megcsináltatni.

Beterjesztette a kormány a parlamentnek a 2014. március 15-étől hatályos új polgári törvénykönyv (Ptk.) hatálybalépésével összefüggő törvénymódosításokat. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter kedden benyújtott előterjesztése mintegy 180 törvény módosítására tesz javaslatot.


A szaktárca az MTI-nek küldött közleményében - többségében a szükséges terminológiai átalakítások mellett - több fontos változtatást is kiemelt, így például a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló jogszabály módosítását, amely bevezeti az örökbefogadás utánkövetését, hogy terápiával, személyes tanácsadással segíthessék mind az örökbefogadott, mind az örökbefogadó problémáinak megoldását. A szülők eldönthetnék, hogy maguk választanak közvetítőt teljes költségtérítés mellett, vagy a megyei szinten működő területi gyermekvédelmi szolgálatoknál működő mediátorokat veszik igénybe viszonylag alacsony költséggel.


Népesedéspolitikai okok


Az egészségügyi törvények esetében átvezetik a támogatott döntéshozatalt mint új jogintézményt. Újdonság továbbá, hogy változtatnak a családtervezési célú - kérelemre történő - művi meddővé tétel feltételein. Ennek értelmében - mint az a törvényjavaslat indoklásában olvasható - a negyven évnél idősebb vagy a három, vér szerinti gyermekkel rendelkező - cselekvőképes vagy korlátozottan cselekvőképes - felnőttek kérhetnék családtervezési célból a nemző-, illve fogamzásképességet megakadályozó művi meddővé tételt. Az előterjesztő e feltételek bevezetésének tervét a meddőség visszafordíthatatlanságával, valamint népesedéspolitikai okokkal magyarázza.

2013. szept. 12. 08:20

Egy kiegészítés: a nagy profot nem én kerestem, ár és közelség alapján választottam a nem túl nagy felhozatalból és, hogy ott ki műt azt csak akkor tudtam meg.

Félig off kérdés férfitársaimhoz: ez a vezeték, amit átvágtak (vagy bármi más vezeték ami arrafelé található az nálatok mennyi kitapintható? Mert nekem a problémamentes oldalon nem tudok semmilyen ilyesmi vezetéket kitapintani, amelyiknél meg kis seb is maradt ott szinte kemény (de hajlékony) vezetéket lehet kitapintani. Arról meg már fogalmam sincs, hogy előtte milyen volt:) Köszi!

524. IcalG (válaszként erre: 521. - 2145)
2013. szept. 11. 09:34

Hi, átsiklottatok a 434. hozzászólásomon, bár tényleg szűkszavú voltam:)

Komolyra fordítva a szót, ha visszanézitek a korábbiakat, mindenki látni fogja, miért nem beszélnek róla sehol. Holott egy bizonyos koron és gyerekszámon túl teljesen ésszerű döntés. Nem tudok többet hozzátenni, csak ismételgetném az eddigieket.

523. 099c0bed40 (válaszként erre: 522. - VEE1)
2013. szept. 11. 07:34

A médiának nem érdeke hogy ezt terjessze, főleg azok után hogy mindenhol arról hallani ,kongatják a vészharangot amiért drámai módon fogy a magyar népesség.

Megvan az oka hogy miért fogy, ha most lennénk fiatalok,biztos hogy nálunk se férne bele 3 gyerek a költségvetésbe---kész szerencse hogy a rendszerváltás körül születtek, amikor még el tudtuk hinni hogy idővel minden jobb lehet.

522. VEE1
2013. szept. 10. 16:53
Akkor lenne e téma szélesebb körben ismertebb, ha találna valamelyikünk egy női lapot, illetve ott egy újságírót, aki elkezdene ezzel foglalkozni.
521. 2145
2013. szept. 10. 14:49

Írhatnátok egy beszámolót Ti is. Ne haljon el a téma.

Remélhetőleg egyre elfogadottabb lesz ez a módja a fogamzásgátlásnak.

Ha elég megfontoltan vág bele az ember, nem túl fiatalon, akkor nem fogja megbánni. :D

520. kdzsi (válaszként erre: 517. - Deedee84)
2013. szept. 9. 06:57
Nálam a mütét után 1 héttel voltak még élõ példányok, 1hónappal utána már nem. A biztos a 3 hónap!
519. 099c0bed40 (válaszként erre: 517. - Deedee84)
2013. szept. 8. 16:56

Szia, szoktak a műtét után sperma kontrollt csinálni, és ha egymás után három mintában nem találnak egyetlen egy spermiumot sem, akkor tekinthető 100 %-nak a védelem.

( hogy ez mennyi idő, az egyénenként változó, és természetesen attól is függ hogy mennyi aktus történik a műtét után, de átlagosan 6 hét és 2 hónap között szokott lenni mire sperma nélküli a kontroll eredmény.)


Sok sikert a Férjednek holnapra!

518. VEE1
2013. szept. 8. 13:40
Mint írtam, nekem negyedszázada nem említettek egyáltalán várakozást, és szerencsére nem is lett következménye...
2013. szept. 8. 11:06

A férjem holnap megy a műtétre. Én jobban izgulok, mint ő.

Kérdés:

Kinek mennyi időt mondtak a műtét után, hogy még védekezni kell? A mi dokink szerint a műtét után 1-2 ejakuláció után már nem lehet gond. De volt aki itt 3 hónapot mondott. Van olyan oldal, ahol 10-20 ejakulációról írnak. Mi az igazság?

2013. szept. 1. 12:39
Nem ejt ezek utan teherbe senkit akinek elkötöttek de minden mas marad a regiben:)
515. VEE1 (válaszként erre: 514. - 2145)
2013. aug. 28. 10:58
((Nehezen tudom elképzelni azt a helyzetet, hogy a mennyiséget pontosan össze lehessen hasonlítani a korábbival...))
514. 2145
2013. aug. 28. 08:48
A netről néztem ki az adatot. Valószínűtlen a 10 %, mert szemmel láthatóan nem változott nálam a mennyiség, bár szerintem az sem lenne gond.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook