Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
663. ogiro (válaszként erre: 662. - Tooomas)
2015. jan. 31. 18:04

Nem hinném hogy kamuztak volna... Attól sokkal komolyabbak.

Volt ennek egy "divatja" úgy tíz éve szerintem ma már senki nem csináltat ilyet. Mint ahogy te is tapasztaltad.

Félretéve a véletlen terhesség dolgot, az a baj vele hogy végleges... Égy nő se fogja kivetetni a méhét csak hogy ne essen teherbe X gyerek után... Én nem ítélkezem, a te tested, a te dolgod.

662. Tooomas
2015. jan. 31. 17:41

Nekem ez sandít de nagyon.

Ha megvolt a beavatkozás és a kontrollvizsgálaton az eredmény rendben volt akkor ott más lehetett a háttérben .

Mindenhol leírják ha valaki veszi a fáradságot utánnaolvas hogy a megfelelő kontrollvizsgálati eredményig nyista védekezés nélküli dolog.

Ezek nem betartása (felelőtlenül) okozhat ilyen eseteket.

Ráadásul vannak olyanok (tapasztaltam) akik dumából bevállalták de valójában közelében sem voltak a dolognak (Pfffff).

Aki meg tényleg megtette az meg csöndben van és szerintem senki sem tudja róla hogy ez van.


Annó elvittem az ott kapott papírokat a háziorvosomhoz hogy mégis az orvosom legalább tudjon róla. Reakció az volt hogy amióta praktizál ilyennel még nem találkozott valójában.

Tud róla hogy létezik meg minden de senkit sem tud hogy még volt ilyenje.


Ráadásul fél füllel megtudtam annó a kórházban amikor nekem volt hogy abban az évben egész magyarországon 8 beavatkozást végeztek hivatalosan.

Azért ez a kamuzások és a valóság közötti nézetet kissé leszűkíti nem?

661. ogiro
2015. jan. 31. 17:30

Gyorsan rákerestem,

Vasectomy is a very effective (99.85%) birth control method. Only 1 to 2 women out of 1,000 will have an unplanned pregnancy in the first year after their partners have had a vasectomy.

E szerint a cikk szerint elég biztonsággos, 99.85 százalék a hatásfoka.

660. ogiro (válaszként erre: 659. - Kdzsi)
2015. jan. 31. 17:18

Már a részletekre nem emlékszem jó pár évvel ezelőtt egy társaságban szóbakerült és az egyik jelenlévő pár mesélte hogy a férfinak volt elkötése, mert egy mélyen vallásos család volt, ráadásul mindketten orvosok. Akkor már öt gyerekük volt és ezt a megoldást találták megnyugtatónak. És jött utána a hatodik baba is.... :) Szóval az lett a vége amit nagyon nem akartak fogamzásgátló módszert kellett keresniük, hogy végülis mit azt nem tudom.

Egy másik párnál is beütött a babavészhelyzet.

Egyáltalán nem száz százalékos megoldás... Hogy hol tudnak megszökni a kis katonák én nem tudom, de meg tudnak ez tuti.

Értelmetlen felesleges műtét. Ha meggondolod magad és akarsz gyereket tuti nem fog sikerülni utána, ha nem lehet mégis lesz...

659. kdzsi (válaszként erre: 658. - Ogiro)
2015. jan. 31. 15:04
A műtétet követő 3 hónapon belül? Volt utána ondó vizsgálat? Esetleg félre lépés?
658. ogiro
2015. jan. 31. 11:43
Két embert ismerek akinek elkötötték, mind a kettőnek a házasságában lett utána nemkívánt terhesség.
657. kdzsi (válaszként erre: 656. - Mmtt)
2015. jan. 31. 10:49
Szia! Szerintem a vérzés miatt ne aggódj! Nem hiszem, hogy vesztenél két kis vágás miatt több deci vért. Kis műtét, lábadon haza engednek. Amúgy én is elszédültem két véradás alkalmával. Kitartás és nagy kalappal!
656. mmtt
2015. jan. 26. 12:18

Sziasztok!


Három hét múlva végzik el nálam a beavatkozást. A doki azt mondta, hogy viszonylag nagy vérzéssel jár. Valószínűnek tartom, hogy nem olyan vészes az, mint ahogy elsőre hangzik, de mivel eddig 3 alkalommal adtam vért és abból 2x elvesztettem az eszméletemet :), mégis csak érdekelne, hogy mire lehet számítani ezen a téren. Volt valakinek közben, vagy közvetlenül utána rosszulléte, gyengeség érzése, vagy hasonló? Előre is köszi.

655. cistvan (válaszként erre: 654. - Kdzsi)
2014. okt. 1. 23:34
Értem, köszönöm a kérdést, és a választ is :-)
654. kdzsi (válaszként erre: 653. - 099c0bed40)
2014. okt. 1. 23:05
Már nem emlékszem, hogy a dokim mondta, vagy a netről olvastam, hogy a ki nem ürülő spermiumokat lebontja a szervezet. Anno sokat olvastam a témában és nem kérdezgettem a dokit, elmondta ami a kötelessége volt, és ennyiben maradtunk.
653. 099c0bed40 (válaszként erre: 651. - Kdzsi)
2014. okt. 1. 08:14
Szia, hadd kérdezzem meg ha nem baj, Neked mit mondtak a műtét után, mi lesz a továbbra is termelődő ám soha többé kiürülni nem tudó spermiumok sorsa?
652. cistvan (válaszként erre: 651. - Kdzsi)
2014. szept. 30. 21:03

Köszönöm, így azért már bátrabb vagyok kicsit :-)

Korábban kétszer is belinkeltél egy igénylő doksit. Az azon szereplő név a doki, aki műtött, vagy valaki más? Ha más, elküldöd priviben az adatait? Továbbra is ajánlod?

Egyébként ez a 2*3 hónap még mindig érvényes?

651. kdzsi (válaszként erre: 649. - Cistvan)
2014. szept. 30. 11:34
Szia! Lassan 2 éve, hogy műtöttek. Semmi probléma nincs, minden működik rendesen a hegeket is alig látni. Nem nagy dolog, csak kicsit kellemetlen, de szerintem megéri!
2014. szept. 30. 08:07
Szia, ha nem nyugtattalak eléggé meg akkor valóban csak az segít ha egy már a műtéten átesett férfi sorstárs írja meg hogy mit érez mióta átesett a műtéten és a keletkező spermái nem tudnak utat törni maguknak.
649. cistvan (válaszként erre: 648. - 099c0bed40)
2014. szept. 29. 08:43
Köszönöm, de még nem nyugodtam meg. Petesejtből havonta 1 van, spermiumból meg naponta milliószám. Ennyi is simán felszívódik? Hiszen a mellékhere való arra hogy tároljuk őket. Abba a rövid "csőbe" (mellékhere és lezárás közt) biztos nem fér el ennyi...
648. 099c0bed40 (válaszként erre: 647. - Cistvan)
2014. szept. 29. 07:58

A herében termelődő spermák egy idő után normál esetben is ( értem ezen ha valaki sokáig nem él nemi életet) elpusztulnak majd felszívódnak de ebből az ember semmit nem érzékel és kára vagy panasza se származik belőle, az ondóváladék ugyanúgy távozik ejakulációkor mint addig, csak nem adódnak hozzá a spermiumok.

A nőknél a kiszabadult petesejttel ugyanez a téma, ott reked ahol összeégették a vezetéket, egy idő után szépen megsemmisül és felszívódik, mindez nem érezhető és nem észlelhető semmilyen panaszban vagy tünetben.

647. cistvan
2014. szept. 28. 23:03

Sziasztok!

Van valakinek hosszútávú tapasztalata a témában? Aki már több év eltelt a műtét óta, és azóta is minden rendben? Amiért kérdem:

A herék folyamatosan termelik a spermiumokat. Normál ejakuláció hiányában a "felesleg" a bevált úton, a húgycsövön keresztül kiürül a szervezetből. De mi történik az elkötés után? Hogyan, hova kerülnek a spermiumok?

A kérdés a női oldalon is érdekelne. A petevezeték elkötése után az épp érő petesejtnek mi lesz a sorsa?

646. deedee84 (válaszként erre: 645. - Skitti)
2014. szept. 25. 11:52
Mi Orosházás csináltattuk, teljesen meg voltunk elégedve.
645. skitti
2014. aug. 8. 23:34

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Tudnátok orovost ajánlani, aki már több ilyen beavatkozást is csinált? Nem szeretnénk belefutni egy olyan orvosba, aki évente 1-et csinál. Ne a férjem legyen a kísérleti nyúl. :)) Neten találtunk neveket, de nem tudni, ki mennyi tapasztalattal rendelkezik. Elsősorban Kelet-Mo. érint minket, de ha nem lesz, akkor megyünk Pestre, vagy ahova kell.

Ha meglesz a doki, utána jön a 40-es határ problémája. :) (2 gyerekünk van)

Köszi.

2014. júl. 20. 21:08
jujj. az nem lehet jó. az agyadra megy a sok ....:D
2014. júl. 20. 20:41
Én Kecskeméten keresek ilyen lehetőséget!
642. VEE1 (válaszként erre: 640. - 2145)
2014. júl. 15. 17:09
Az nem jelent semmit, hogy ez a fórum lelassult, abból nem lehet extrapolálni.
2014. júl. 14. 15:24
Minden embernek joga van azt tenni a saját testével amit csak akar.
640. 2145
2014. júl. 14. 15:21

Azért, elérte a célját a törvényalkotó, mert úgy látom kisebb az érdeklődés a műtét iránt. :(

Sajnos, pedig utána, nagy a nyugodság, felszabadultság.

639. Peet7 (válaszként erre: 638. - Zepy)
2014. jún. 11. 13:11

Szia Zepi!


Nekm 2x3 hónap volt a várakozási idő. Tavaly kezdtem, idén februárban volt a vasectómia. Én voltam az egyik utolsó az új szabályozás előtti 40 évnél fiatalabb.

Nekem Dr. Feket Ferenc végezte és meg voltam elégedve vele, az ár az már más téma, mert az Istenhegyin végezte és a klinika elkéri a félnapos ágyhasználat árát.

638. zepy
2014. jún. 10. 22:44

Sziasztok,


40 éves elmúltam 2 gyerekkel, már nem gondolkozom ezen, tudom, hogy ez a megoldás. Már csak azt nem tudom, hol és hogyan tudom leggyorsabban véghez is vinni a folyamatot. A segítségeteket és tanácsotokat kérem, kihez/hova érdemes fordulni (akár privátban is).


Előre is köszönöm!

637. Peet7 (válaszként erre: 634. - Sanko77)
2014. máj. 26. 14:50

Szia!


Én is gratulálok, légy büszke magadra és most már ne hagyd az ágyban pihenni a párod! :-)

2014. máj. 10. 13:27

Gratulálok én is!

...amikor a (női) háziorvosom megtudta, hogy a férjem vállalta a vasectomiát, teljesen megdöbbent, és azt kérdezte, hogy miért nem én csináltattam meg, hiszen mégis ő a férfi...tehát sok esetben még az orvosok között is a férfiasság elvesztésének a szinonímája a műtét.:S

635. VEE1
2014. máj. 10. 12:44
Gratulálok. Nem fogod megbánni és akkor talán te is fogod terjeszteni e lehetőséget.
634. sanko77
2014. máj. 9. 20:46
Na,tegnap voltam kontrollon.Sikeres lett a műtétem!!! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook