Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
513. VEE1 (válaszként erre: 512. - 2145)
2013. aug. 27. 21:26
Mondjuk eddig mindenhol 10%-ról írtak, amit lekötnek. De ez persze a végeredménynél nem érzékelhetően kicsi mennyiség.
512. 2145 (válaszként erre: 509. - Ferrer)
2013. aug. 27. 14:54
Hát tényleg utána nézhetnél egy kicsit, de, hogy válaszoljak a kérdésedre fog jönni "genya", vagy másnéven ondó folyadék, aminek egy kis része 0,5- 1 % csak a spermium, ami valójában felelős a termékenységért. Az ondó többi része a prosztatában és a Cowper-féle mirigyekben termelődik. A műtét nincs hatással az orgazmusra (élvezésre), csak a termékenységre.
511. Ferrer (válaszként erre: 510. - IcalG)
2013. aug. 27. 13:43
Válaszolj inkább!
510. IcalG (válaszként erre: 509. - Ferrer)
2013. aug. 27. 13:42
Tán ha utánaolvasgatnál kicsit...
509. Ferrer
2013. aug. 27. 12:19
Jól gondolom, hogy ez után az eljárás után soha többé nem fog jönni genya? Mert akkor soha, semmilyen körülmény között nem tenném. Az a legjobb része!
508. 2145
2013. aug. 27. 10:59
Nekem szerencsére minden jól működik. Még jobb, mert a szex közben a védekezésre gondolni. :D
507. VEE1 (válaszként erre: 505. - 2145)
2013. aug. 22. 10:59
Bocs, az 506-os hsz-em Neked szólt.
506. VEE1
2013. aug. 22. 07:39

Visszanéztem, és látom, hogy pont egy fél éve volt a műtéted. Ezek szerint minden működik, ahogyan korábban?


És e műtétről beszéltél valakivel a rokonok és az ismerősök közül?

505. 2145 (válaszként erre: 504. - Alexbond)
2013. aug. 16. 12:16

Nagyon szerencsés vagyok, mert nekem semmi problémám nem volt a műtéttel és a gyógyulással. Igaz én kerülöm a nagy nevű orvosokat. Egyszer műtött 16 évesen egy a Honvéd kórházban.

Miatta kellett abba hagynom a sportot, 10 évvel utána egy adjuntus úgy megcsinálta a térdem, úgy, hogy a mai napig sportolok gond nélkül.

Ezért nem is keresek csúcs dokit. Ők a kis műtétet elkapkodják, mert sietnek, vagy már csak a név van meg, a kéz már nem a régi.

Ki tudja, de nekem be vállt az adjuntusi kör, nem keresem a prof.-okat.

2013. júl. 6. 21:40

4. nap.

hát igazából ma egész nap a netet túrtam, hogy milyen betegségem lehet, mert nem tartom normálisnak, ahogy állunk.

szóval lekerült a kötés meg fürdés is megvolt, szóval kicsit már látom meg tapogatom. Jobb oldalt egy az egybe olyan, mint volt, komolyan azt két perc alatt megcsinálták és most meg nem mondanád, hogy volt bármim középtávról, szóval azzal minden rendben van. Nade a bal oldal. A here meg a vágás között bent a zacsiban, mintha egy harmadik herém lenne, fájni nem fáj, de piszok zavar, hogy ez természetes duzzanat és elmúlik pár napon belül vagy sem. Szóval túrtam a netet, főleg külföldi oldalakat és másnál is van, de ezeregy verzió, hogy elmúlik, hogy grépfrut nagyságú lesz és fájni fog, hogy spermaciszta, lágyéksérv, felszívódó vérömleny, stb-stb, egy szó mint száz, nem tetszik, szóval lehet itt a közeli urulógiára besétálok hétfőn, hogy mi is ez, szex meg napolva egyenlőre, pedig elvileg mehetne, de hát mi van, ha a cucc fele a zacsiban gyűlik. Mindenesetre drukkolni, hogy tűnjék el mielőbb, meg ne fajuljon el, mert egy hónap és utazom...

2013. júl. 5. 17:20

Na megvolt a varratszedés is ma, ami persze már nem fáj, nagyon várakozni se kellett. A dokival megint nem lehetett beszélni, de volt helyette egy másik doki és mondta, hogy 1 és három hónap után is csinálnak egy vizsgálatot, hogy van-e még úszó az anyagba, ez teljesen ingyenes, annyi, hogy előtte 5 napig nincs eksön, meg korán kell kellni, hogy bevigyem az anyagot. Ja meg valami szövettan is van közbe, hogy kiderüljön, hogy jó dolgot vágtak-e ki (waz, mit vághattak még, ne szórakozzanak). Szóval itt tartunk.

Fájdalom nincs, a jobb oldalon én nem látok semmit meg nem is tapíntható semmi, igaz még ma leragasztották (holnap mehet a totálfürdés), de baloldalon, ahol feljött kicsit a ragasztó ott szerintem nem szép meg a golyóbis is érzékenyebb, de bazom benne, hogy ez időszakos, aztán minden a helyére kerül, a seb is összeforr ésatöbbi). Mindenesetre akkor egyenlőre, aki ráér várakozni és a pénz számít neki, annak erősen ajánlott Dél-Pestre mennie, az infókat meg tényleg le lehet szedni ebből a fórumból, bár azért nem minden úgy van, meg azért különböznek a betegek is.

Ha esetleg van kérdés, akkor visszanézek majd néha, vagy ha leesett a tököm vagy ilyesmi, akkor azt is jól beírom ide, de bízzunk a legjobbakban:)

502. alexbond (válaszként erre: 500. - VEE1)
2013. júl. 3. 19:14
és mostmár semmi gyerekszám meg korlát nincs, nem is kérdeztek semmit, tényleg egyszer voltam bent kértem papírt, aláíratattam itt két kedves ismeretlennel, azt postáztam nekik, most meg besétáltam vártam 10 órát és megcsinálták, semmi kérdezfelelek vagy lebeszélés vagy miért akarom vagy ilyesmi
2013. júl. 3. 19:11

akkor biztos olvastam is, hát most, ha jól tudom 50-120 között mozog, legalábbis, akikkel felvettem a kapcsolatot, de mondom, így egyenlőre szinte ingyen volt, főleg, hogy a számlán még fel volt tüntetve az érzéstelenítés meg a kontroll meg minden ilyen, tehát maga a műtét még amit fizettem annak is csak 70%-a kb, szóval én csodálkoztam, de hát utólag csak nem kérhetik a pénzt, nem? Legalábbis bízom benne, így lehet mégis lesz idén nyaralás, legalábbis egy fél nyaralást megspóróltam ezzel, ami most nagyon jól jött.

Ja és semmi fájdalom nem volt ma sem, leülésnél meg felállásnál minimális szúrás, de úgy egyébként ülésnél, fekvésnél, állásnál semmi húzódás vagy fájás hálisten, még holnap is ilyen pihinap, aztán varratszedés és kész.

500. VEE1
2013. júl. 3. 15:01
Több mint negyedszázada nekem még ingyen csinálták... Tudod, miközben pereltem az államot, hogy engedjék meg. Tehát a műtét után volt még egy per, amit ugyan elvesztettem, de mégis módosították a rendeletet és korlátokkal (életkor és gyerekszám) megengedték az ilyen műtéteket. Sokkal korábban itt olvashatod a történetet.
2013. júl. 3. 10:17
mert nem reklám, meg megvárom, míg a kezemben a zárójelentés és aztán tényleg nem kötekedhetnek, de amennyit te fizettél oszd le öttel és közelítőleg megvagy.
498. VEE1
2013. júl. 3. 08:51
És miért nem írod, hogy mennyit kellett fizetned?
2013. júl. 2. 19:05

Na, gondoltam tartozom én is élménybeszámolóval, hisz az összes infót innen szereztem.

Szóval a lényeg, hogy úgy tűnik túl vagyok rajta a mai nappal. Csupa negatív és pozítiv élmény.

Nem írok helyet, de volt már itt, aki ezen a helyen volt, ő ajánlotta, plusz a fődoki az urulógia magyar atyaúristene vagy valami hasonló, szóval ért hozzá, ő végezte a műtétet is. Ez a jó. A rossz, pont, hogy ő eme becses személy, szóval maestig tényleg 3 mondatot váltottunk a vasectomiáról, semmi infót nem kaptam előre, nem vizsgáltak meg, nem vettek fel semmi adatot csak bejelentkeztem és ennyi, igazából bárki elmehet más helyett, mert utána már nem nézik a személyit meg semmi, szóval tényleg bejelentkezek a nevemre, azt jöhet a delikvens azt azt mondja, hogy én vagyok, szóval kicsit furcsa na, és semmit utólag, de tényleg itt leírtatok mindent, szóval tudtam, amit tudtam, de max a "titkárnője" válaszolgatott, egyébként semmi.

Folytatom a negatívumokat: megérkeztem fél 8-ra. És vártam. 11-kor behívtak, hogy biztos ide várok, mondom ja, okézs, ja, hogy ezért, akkor még várjak. És eljött a három óra. Addig vártam. Aztán jött a műtét, egyik oldalt hamar megvolt, tényleg 3-4 perc max, a másikkal megszenvedtek, de az is meglett. Fájt, de ki lehetett bírni, nem tudom, hogy az injekció fájt vagy a vágás, vagy, hogy kurkásztak ide-oda, legalábbis úgy tűnt. Mindegy. Eztán felöltözés és fizetés. Na itt ért a pozitív meglepetés mert nem azt fizettem, amit megbeszéltünk, hanem úgy egyötödét, mondom bizti, hogy ennyi, mert ez nagyon kevés. Asszondja ennyi, ne kötekedjek, régen tényleg több volt, de most lement az ára. Furcsa, mert két hete még nem mondtak ilyet, de én nem kötekszem, utólag meg nem tuodm, hogy kötekedhetnek-e, de most rendeltem egy nagy vacsorát, mert tegnap este óta nem ettem, hisz várakoztam egész nap. Ja és fizetés után még másfél óra várakozás műtve egy széken ülve, hogy elmondják, hogy mikor lehet fürcsizni meg ilyesmi. Szóval 10 óra várakozás összesen, ha jól számolom, viszont spóróltam tízezreket (úgy egyébként is, ha később becsúszott volna egy gyerek vagy valami) Pénteken meg varratszedés, egy hónap múlva meg menjek spermát mérni valahova (ha erről van valakinek infója, hogy mennyiért csinálják, vagy kell-e, hisz hát bizzak én benne, meg eddig három hónapot írt mindenki, amit én tényleg le akartam csökkenteni a 30 menetig, ami tényleg lehet egy hónap, de hát ezt nem kötöttem az orrára.) Szóval egyenlőre ennyi, most inkább csípő érzés, mint leszakadós, de most két nap pihi aztán megint kirázom magamat a busszal és talán akkor vége is?!

496. sber
2013. jún. 2. 16:46

Sziasztok! Kicsit megkésve írom mi történt az urológusnál.

Végül írtam valami kérvény félét és azt vittem magammal.A doktornő egyből beküldött a vizsgálóba,meg sem halgatta miért jöttem.Csinált egy ultrahang vizsgálatot,minden rendben volt.Ezután kérdezte meg miért is jöttem.Elmondtam mit szeretnék,ezen nagyon meglepődött.Elmondta,hogy ezen a rendelésen még nem találkozott ilyen kéréssel.Érdeklődött miért szántam rá magam.Két gyerek után már nem szeretnénk többet,a feleségem nem szedhet gyógyszert,és a spirállal sok volt a gond,z óvszerrel nekem tele van a törpöm.Csak annyit kérdezett, biztosan akarom ezt mert a beavatkozás nem visszafordítható.Mondtam nekihogy teljesen határozott vagyok nem gondolom meg magam.Ezután márt több kérdése nem volt.Mondta álljak terpeszbe,megkereste hogy mennyire kitapintható az ondóvezeték.Ez elég sokáig tartott neki.Utána közölte, nem lesz egyszerű, mert sok a kötőszövet.Megnyugtatott,hogy megoldja nem ez az első amit csinál.Én hiszek neki,mert két éve körülmetélést csinált és nincs vele semmi probléma.Ezután tájékoztatott a műtét esetleges kockázatairól,szövödményeiről elég részletesen,és felhívta a figyelmet hogy ez térítésköteles beavatkozás.Arra a kérdésre hogy mennyibe kerül nem tudott válaszolni.Mondta keressem meg az intézmény vezetését és azok megtudják mondani az árat.Kaptam egy beutalót ezerféle laborvizsgálatra,három hónap múlva találkozunk megint az eredményekkel és akkor megbeszéljük,hogy mikor fogja megcsinálni.

495. deedee84 (válaszként erre: 494. - Deedee84)
2013. máj. 30. 07:42
bocs, nem csalási, hanem családi :-D
494. deedee84 (válaszként erre: 492. - Alexbond)
2013. máj. 30. 07:42

Ezek közül a kérdések felét én az orvosnak tenném fel.

Pl. nálunk a férjem még a csalási nyaralásról is beszélt a dokival és úgy választottak időpontot, hogy biztos ne okozzon gondot.

Nem tudom, hova mész dokihoz, de az én férjem teljesen elégedetten jött haza a megbeszélésről, mindent kiveséztek, ami kérdés felmerült.

sok iformációt olvashatsz itt is, de minden ember már, máshogy regenerál a test stb.

Én nőként a szülés oldaláról látom, hogy valaki szülés után pár órával vígan sétálgat, ,íg a másik még 3 nap múlva is alig mozog.

493. kdzsi (válaszként erre: 492. - Alexbond)
2013. máj. 29. 14:54
313as-tól olvas bejegyzéseimet. Többet nem tudok hozzá tenni :)
2013. máj. 29. 09:45

A műtét utánról lenne pár kérdésem. Mondjuk hétfőn van a műtét, bár nem muszáj én azt a hetet rápihenem, mert úgyis kéne (bár ez gondolom nem zárja ki, hogy mondjuk szerda-csütörtök magasságában már kis futás, kosárlabda befigyeljen)

De A) van-e olyan, hogy varratszedés vagy ilyesmi, tehát amikor vissza kell menni a kórházba, ha igen, mikor? B) van-e kontroll, ha igen, mikor. C) ezek kerülnek-e pluszba, vagy a befizetett összeg ezt is lefedi?

Szóval nagyrészt ez a kérdésem, hogy műtét után még hányszor kell elmenni a kórházba (nincs közel) és, hogy kerül-e nekem még pénzbe?

Azt olvastam, hogy egy hétig semmi sex, ez úgy kb. tényleg semmi, semmilyen formában?

Utána meg a három hónap védekezés is még kérdéses, mert valahol azt olvastam, hogy 3 hónap vagy 30 alkalom, ami hát hát jóval kevesebb, mint három hónap...

Egy hónapra rá már külföldön leszek egy hetes túrán, van olyan verzió, hogy ezt bármilyen formában zavarhatja? (mármint ott szex nem lesz, csak egyéb dolgok miatt kérdem:).

Köszi a válaszokat!

491. kdzsi (válaszként erre: 482. - Sber)
2013. máj. 28. 21:18

Tudom, hogy már nem aktuális,de ezt szerettem volna megosztani, csak a drive megviccelt.


[link]

490. 099c0bed40 (válaszként erre: 488. - IcalG)
2013. máj. 28. 19:47
Ez így igaz.
489. IcalG
2013. máj. 28. 14:49
Bocs a rémes szóismétlésért...
488. IcalG (válaszként erre: 486. - Kdzsi)
2013. máj. 28. 14:29

Benne van a lehetőség, pláne, hogy csúnyán kiforgathatják a dolgot, különösen úgy, hogy itthon fogy a nemzet...de ez is másfelé vezet.

Ahogy elnézem, most két út van, akárhogy is forgatjuk a dolgot: vagy itthon olcsóbban, de jóval rögösebben, vagy kint átlag dupla áron, de szinte azonnal.

2013. máj. 28. 14:00

Szia, felkaphatja, egy időben mikor még csak Bécsben lehetett abortusztablettával kérni a terhességmegszakítást, akkor meg a nők mentek ki hogy ily módon szabaduljanak meg a nem kívánt terhüktől. :(

Azóta egy magyar magánklinika is elvállalta, de azt nem tudom hogyan szerzett engedélyt mikor állítólag egész Mo-on be van tiltva a szer...de nem akarok offolni,bocs, ez nem idevágó téma, csak eszembe jutott.

486. kdzsi (válaszként erre: 485. - IcalG)
2013. máj. 28. 13:49

Jah, aztán majd a média felkapja, hogy a magyarok külföldre mennek kasztráltatni :D

Kicsit több pénzért azonnali és jobb ellátást kaphatnak a jövõbeni jelöltek. Én is örültem volna 1 éve egy ilyen lehetõségek.

485. IcalG
2013. máj. 28. 13:31
Sziasztok, osztrák fórumon (idei bejegyzés) van már 400 EUR-os ár is. Ezt az infót nem vitaindítónak szántam az árról, pusztán egy adalék a döntéshez.
484. VEE1
2013. máj. 28. 07:21
Én is kiváncsi vagyok. Főleg arra, hogy az okot firtatják-e?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook