Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
423. krisztianxxx (válaszként erre: 422. - VEE1)
2013. ápr. 14. 06:53

Én kérdeztem az orvost hogy az nem sértheti ki ultrahanggal jog kinek hány vezetékes van?!? Erre az volt a válasza hogy nem!!! A feleségem sem érti miért pont 3 hónapot kell várni a műtét után, hisz ha jól tudjuk pár nap az eletkrprddrgeca sejtekben.nem?!? Jo jo, míg kiürül ,oké pár hét. De gondolom mivel az útvonal meg lett szakítva, nincs utánpótlás.


A környezetemben nen beszéltem mással, csak edesapammal. A feleségem viszont kolleganojenek mesélte, a válasza az holt: "nem semmi pasi". Összesen. Ennyi a külsős velemeny amit ismerek, meg itt, amiket olvastam.


Es meg valami: említettem az orvosnál amit olvastam valahol, hogy két negatív apeemavizsgalat után is lett gyerek a családban?!? Erre a válasz annyi volt, hogy kizárt, valószínű a postás lehetett-válaszolta viccesen. Mivel egymillió vagy ötmillió az egyhez az esélye ennek, gondolom ezért mondhatta.

422. VEE1
2013. ápr. 14. 06:08

Érdekes, a harmadik vezetékről még sehol sem olvastam. Sikertelen műtétről pedig a Sólyom Lásuzló által – helyettem írt – bírósági keresetben hallottam, ahol a 10 oldalas beadványban több érdekes nemzetközi orvosi és jogi sztori között volt egy olyan, ahol az orvos nem figyelmeztette a pácienst a kontrollra és a mégis megszületett gyerek után az orvos fizetett huszonévig tartásdíjat...


Ennek ellenére nekem negyedszázada nem mondták, hogy bármilyen ellenőrzésre szükség lenne a műtét után, de nem lett több terhesség.


Azért krisztiánxxx még nem válaszolt arra, hogy ismeretségi körében ismerik-e ezt a módszert, és vajon ők beszélnek-e erről?

421. 099c0bed40 (válaszként erre: 420. - Krisztianxxx)
2013. ápr. 13. 22:14
Ha mindenkinek csinálnának egy UHos felvételt a heréjéról a műtét előtt, akkor pontosan kiderülne az, hol helyezkedik el az illető ondóvezetéke és az is hogy hány van belőle---csak ez valamiért (trehányság, pénz illetve időhiány) miatt elmarad, inkább műtenek újra, bár elvétve hallani ilyen esetet.
420. krisztianxxx (válaszként erre: 419. - 099c0bed40)
2013. ápr. 13. 21:04

Ez nem rajtuk múlik. Hallottam hogy volt kinek 3 ondovezeteke volt,de csak kettőt kötöttek le. Volt akinek pl nem az ondivezeteket hanem mást kötöttek le mert megtévesztették az orvost,hisz ott sok ér van. Meg van hogy maga a lekötése nem volt 100%os es meg valahogy at jutnak. ... Amúgy nekem 1x 3 hónap után mondtak hogy kő feltéve hogy negatív.

De remelem nem ezekre kerül sor...

419. 099c0bed40 (válaszként erre: 418. - Krisztianxxx)
2013. ápr. 13. 13:21

Szia, miért kéne újabb műtét, remélhetőleg "értő kezek" csinálták a beavatkozást, és már csak arra kell várni hogy a most "érő" spermiumok is kiürüljenek.

Úgy tudom kettő vizsgálatnak kell negatívnak lenni, utána szabad a pálya! :)

418. krisztianxxx (válaszként erre: 417. - VEE1)
2013. ápr. 13. 02:02

Feleségem egeszsegugyis, es mar a negyedik gyerkocnel felmerült ha csaszaros lesz, akkor egyúttal nála végzik el. De én igy alakult, igy szoba sem jöhetett az altatásos műtét. Nem engedtem volna. Mar vagy négyszer alázattal életében,mar igy is pár evvel kevesebbet el emiatt....

Azt akarom hogy minek tovább együtt oregedjunk meg. Igy nem maradtak mint én, utána olvastam, megkerestem a legjobb helyet,ez ugyanis az ország Urologiai központja, ág orvosoknakn is utánanéztem. Es hát eljött a várva várt nap meg vagy 3 hónap, aztán remelem jo híreket kapok akkor, es nem kell újból ennél komolyabb mutetnrk alávetni magam....

417. VEE1 (válaszként erre: 415. - Krisztianxxx)
2013. ápr. 12. 20:46
Biztos unalmas, de Tőled is azt kérdezem, hogy honnan tudtatok erről a módszerről? És a környezetetekben más is ismeri ezt?
416. 099c0bed40 (válaszként erre: 415. - Krisztianxxx)
2013. ápr. 12. 18:36

Szia, mi ugyanilyen megfontolásból válllatuk a hármat, csak ellenkező volt a helyzet, kislányt szerettünk volna legalább harmadikra--nem jött össze.

Sebaj,lényeg hogy egészségesek és mára felnőtt--félig meddig önálló-- Férfi mindhárom. (ezért vagyok én öregnéne,nem pedig az őzikéje).

415. krisztianxxx (válaszként erre: 414. - 099c0bed40)
2013. ápr. 12. 18:30

Eloszor in en is szeretnek gratulalni a harom kis Csemetedhez. Mi probalkoztunk,hatha lesz egy kisfiunk,de nalunk 4 volt a buvos szam. Utana mar anyagi es lakhatasi Gondok miatt nem vallalhattunk Tobbet, meg a legutolso kislannyal felesegem is cukorbeteg lett, a picit is szurkaltak megszuletese utan es hálát adunk a jo Istennek hogy egeszegesek maradtak.

Köszönöm kedves es biztató szavaidat. Csak fenn tudom tartani állításaimat.

Megjegyzem hogy édesapám említettem a dolog, es az volt a válasza hogy te hülye vagy. Holott tudja hogy négy gyermekünk van,többet nem all módunkban felállni,feleségem nem akarom hogy férfi legyen es azt sem,hogy meghalljon, mint a francia fogamzásgátló úgy, szóval Szumma szummarum ez a legbiztonságosabb legkényelmesebb legolcsóbb megoldás az összes lehetőség közül,szóval csak bátran férfi társaim!!! Kimeljuk draga feleségeinket,élettársa immár!!! Legalább ezt a terhet vegyük le vallásról!!!!!!

414. 099c0bed40 (válaszként erre: 413. - Krisztianxxx)
2013. ápr. 12. 15:01

Szia, én csak annyit szeretnék Neked írni hogy gratulálok a 4 csemetéhez, és ehhez a felfogáshoz is!

Pontosan úgy van ahogy írod, sok honfitársad azonban félelemből-kényelemszeretetből vagy simán csak félreinformáltság kapcsán nem meri alávetni magát a beavatkozásnak.

Szerencsés asszony a feleséged, igen, Te is méltán lehetsz büszke Rá hogy négy gyereket szült Neked ( és Önmagának persze)--

(mi anno háromnál megálltunk, most már bánom, de késő...)

Le a kalappal Előtted!!!!!


Üdvözöllek: Eszter

2013. ápr. 12. 12:59

Harminc éves férfi vagyok négy gyermekkel es egy csodálatos feleséggel. En is a mai napon estem át a műtéten a Sote Urologiai klinikáján. 74000ftna került es tökéletes kiszolgalasban volt részem. A műtét picit kellemetlen volt,leginkabb a szűri, utána meg a bőr cibalasa néha,mondjuk nálam komplikációk voltak mivel alig tudta a felszínre hozni a vezetéket,annyira melyen helyezkedett el.

Megkérdeztem, es a kétszer 3 hónap várakozási idő most is él, azt is megtudtam hogy ez nemzetközi tendencia.

Most kicsit zsiborog,de elviselhető. A feleségemert ez a legkevesebb. Azok után hogy gyermekeinket világra hozta, nem szólhatok egy szót sem!!!

Mindenkinek aki hasonlóban gondolkodik, persze jo sok kisbaba után javaslom , bátran döntsenek. Ne hagyjak magukat lebeszélni. Inkább ez, mintsem karos gyogyszerekkel pumpaljuk tele feleségeinket.

Ha bármi kérdés van írjatok.

412. VEE1
2013. ápr. 10. 19:43
A 388-as hozzászólásomban idéztem a jogszabályt, miszerint már csak egyszer 3 hónap a várakozási idő, ha jól értettem. Nézze meg valaki az ott hivatkozott jogszabályt, hogy igaz-e ez.
2013. ápr. 9. 14:12
Szia, hát igen. :)
410. IcalG (válaszként erre: 408. - 099c0bed40)
2013. ápr. 9. 11:35
Ne is bosszants ezzel:))) Fizikálisan alig 250 km, de egyébként néhány fényév választ el minket csak onnan...de ez egy másik topic lenne:)
409. M.74
2013. ápr. 8. 21:32
Szia!Igen ez igy van.Sajnos en is kikenyszerültem külföldre nem szorakozasbol vagtam bele nem vagyok mar tini........igen tudom Anyam most van mütet utani rehabilitacion es azzal zaklatjak minek foglalja ott a helyet amikor egesz jo nyugdijt kap...en mondtam fizetett is eleget havonta eveken keresztül es eveken keresztül nem vette igenybe az eü-szolgaltatasokat,persze az okoskodo kerdezgetönek allitolag ez a feladata,es gondolom elvezi is,csak azt felejti el megkerdezni hogy abbol az egesz jo penzböl ugyan mennyi a kiadasa........gusztustalan az egesz,nem tudom hova tud meg süllyedni......Azert a hatarozott pasiknak azt üzenem ha nincs anyagi lehetöseg a gyorsabb utat valasztani kitartas ha varni is kell mert megeri az azt követö harmonikus nyugodt eggyütlet!!!
408. 099c0bed40 (válaszként erre: 406. - IcalG)
2013. ápr. 8. 20:30
Szia, hát igen, csak ebben az egészben az a szemétség, hogy a munkában töltött évek alatt gondolom Tőled is minden hónapban levontak iksz forintnyi ( nem kevés) eü. hozzájárulást, és meg lehet nézni hogy otthon mit kap érte az ember.:(
407. 099c0bed40 (válaszként erre: 405. - M.74)
2013. ápr. 8. 20:26

Szia, igen, itt ( most itt van az ott mert éppen kint vagyok) minden más, az emberek mentalitása is.

Ezt nem a vasectomia kapcsán állítom ( annál is inkább mivel nő vagyok) hanem mert itt dolgozom, és nap nap után látom.

406. IcalG
2013. ápr. 8. 13:24
Hi, haladok a dologgal, köszönhetően nektek is, illetve a hévégén ránéztem a sógorokra, hát ég és föld a hozzáállásbeli különbség (orvosilag mármint). Árban tényleg magasabb, de nincs ez a bürokratikus marhaság, mint itthon.
405. M.74 (válaszként erre: 404. - 099c0bed40)
2013. ápr. 8. 10:09
Hello!Igen termeszetesen.Ausztriaban törtent.Olvastam itt mennyibe kerül a privat klinikan,ott termeszetesen több,de varakozas nelkül.Ha valakit erdekel privatban szivesen megadom az elerhetöseget.Sajnalatos hogy ez itthon ilyen körülmenyes........de tudom sokan 3 gyerek utan vagy egeszsegügyi okokbol vallalkoznanak ra es nem engedhetnek meg maguknak nagyobb kiadast...
2013. ápr. 7. 13:57
Szia, meg lehet kérdezni hogy hol történt ez a "nem itthoni" beavatkozás?
403. M.74 (válaszként erre: 399. - VEE1)
2013. ápr. 7. 12:30
Hello!Hat sajnos pont ez a baj a fejekben hogy ugy gondoljak a ferfiassagukat veszitik el es ezert nem tema,de ez egyaltalan nem igy van!!!Mivel a cel hogy ne legyen valaki nemzökepes igy ezzel a beavatkozassal a nemzökepessege szünik meg müködni es nem a ferfiassaga.Mi vagyis a parom harom honapja van tul a beavatkozason es most mar a masodik ellenörzesen tul teljesen negativ szoval atadhatjuk magunkat az aggodas nelküli örömöknek:-)))Gondolom kicsit többe kerül,mint itthon ,de egy telefon utan ket heten belül kapsz idöpontot ,es onnan mar a beavatkozas utan tavozol kb.1 ora az egesz,abbol 20 perc beszelgetes,NEM LEBESZELES kutakodas a maganeletedben mit miert akarsz....hanem csak az egeszsegedre vonatkozo dolgok amit mindenhol feltesznek beavatkozas elött,majd meg elmondja az egesz menetet,es mar mehetsz is a Dokihoz.....
402. IcalG
2013. ápr. 4. 15:27
Sziasztok, új fiú vagyok a témában, friss elhatározással. Tudja valaki, mi a bánatnak kell 2*3 hónapot várni??? Most küldtem emilt az egyik pesti kórháznak, mondanák már meg, mi mennyi, kíváncsian várom a választ. Igyekeztem végigolvasni a korábbi hozzászólásokat, így ismeretlenül is köszi a beszámolókat. Ha valamelyikőtök privátban tud dokit/kórházat ajánlani Pesten, annak örülnék.
401. kdzsi (válaszként erre: 400. - 7bef8f1b75)
2013. márc. 8. 10:52
Az utolsó mondatra: pont ezért vagyunk itt, hogy tudjunk segíteni.
2013. márc. 8. 09:57

Engem mindig is érdekelt az egészségügy, a családban is van eüs dolgozó, tehát soha nem állt távol tőlem a dolog.

Latin-és angoltanár vagyok, így a két kvázi szaknyelv is adott. Na meg a tudásvágy...

Ha jól emlékszem, beírtam a gugliba, hogy hogy férfi fogamzásgátlás, bár magát a vascetomia-szót már jó ideje ismertem, a fenti dolgok miatt. És onnantól minden magyar, angol találatot végigolvastam.


A férjem annyit mondott előtte, hogy nem lehet-e vele valamit csinálni, miután nálam próbáltuk a gyógyszer-Mirena verziókat, sikertelenül.


Ismerősökkel erről nagyon nem lehet beszélni...valahogy tabunak számít, a férfiasság elvételének gondolják..na meg sokan ódzkodnak a végleges dolgoktól. Nehezen értik meg, hogy mi együtt akarunk maradni (az egyik gyerekünk a háromból autista ráadásul, szóval a család szétesése nem opció), és hogy a házasság, a szülőség számunkra felelősség is, ami tényleg örökre szól.

Az ismerős párok nincsenek is olyan bizalmi szinten egymással, hogy ezekről akár maguk között is beszéljenek, legalábbis a beszélgetésekből, meg amit egymásról mondanak, ez derül ki.


Valahogy még mindig a nő "dolga" a fogamzásgátlás a köztudatban...ha nekem lenne 20 perces ambuláns műtét a petevezeték-elkötés, már ugranék is.

Szóval nálunk nem a nő-férfi kérdésen volt a hangsúly, hanem hogy melyik lépés a gyorsabb, biztonságosabb, egyszerűbb. Amikor kiderült, hogy a férfié, a férjem rögtön mondta, hogy oké, menjünk, csináljuk.

Itt kezdődtek a gondok, hogy hová, kihez, mennyiért, milyen feltételekkel. És a neten gyakorlatilag semmi nincs fent pont ezekről a dolgokról.:S

399. VEE1
2013. márc. 8. 08:18
Arra vonatkozott a kérdésem, hogy hol szereztetek tudomást a műtétről és arról, hogy mi történik utána a férfival? És beszéltetek-e erről az ismerőseitekkel, orvosokkal? Mert hogy az egész téma nincs benne a köztudatban – és ahogy itt már sokszor volt szó róla –, sőt még az orvosok sem tájékozottak erről.
398. 099c0bed40 (válaszként erre: 395. - 7bef8f1b75)
2013. márc. 7. 21:23
Szia, szívesen, próbálunk segíteni akinek tudunk, hisz ez a fórum értelme.
397. 7bef8f1b75 (válaszként erre: 396. - VEE1)
2013. márc. 7. 20:14

A Magyarország.hu-n fent van a vonatkozó törvény, ott találtuk meg..ill. a férjem.:)

de meg nem mondom, melyik volt..talán 1998-as.

396. VEE1 (válaszként erre: 395. - 7bef8f1b75)
2013. márc. 7. 18:13
Hol szereztetek tudomást először erről a műtétről, annak jogi lehetőségéről?
395. 7bef8f1b75 (válaszként erre: 394. - 099c0bed40)
2013. márc. 7. 14:07
Köszönöm, vissza is olvastam, sőt, még privit is kaptam, nagyon kedvesek vagytok!:)
394. 099c0bed40 (válaszként erre: 393. - 7bef8f1b75)
2013. márc. 7. 12:21

Szia, így van, TB alapon is megy minden andrológiai/urológiai klinikán nem csak maszekban, bár valamennyit így is kell fizetni, de messze nem annyit amit a magánklinikán.

Ha pár oldalt viasszaolvasol, valaki megírta a pontos összeget is.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook