Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2014. ápr. 27. 09:24
Ami kimaradt az előzőből: amíg szabadon lehetett választani, azaz nem volt semmiféle szabályozás addig is csak elenyésző számú férfi vállakozott rá ( tisztelet a kivételnek!) most hogy törvényt hoztak és megkötéseket, sokaknak felkeltette a figyelmét hogy merészelnek beleszólni abba hogy ki mikor és milyen mértékben sokasodjon. ( ismét csak tisztelet a kivételeknek!)
632. 099c0bed40 (válaszként erre: 631. - Watt25)
2014. ápr. 27. 05:39

Igen, igazad van,az a helyzet hogy tisztában vagyok vele hogy rég nem e világra való vagyok az ökör ódivatú becsületességemmel meg hogy képes vagyok leakadni minden olyasmin amikor valaki pofátlan módon lop-csal-hazudik.

Ez esetben természetesen nem erről van szó, bár ha nagyon őszinték vagyunk akkor nem az a helyzet hogy más módon ne lehetne kivédeni egy nem kívánt terhességet, hanem muszáj hogy mindenkinek minden életkorben gyereke szülessen.

631. Watt25 (válaszként erre: 630. - 099c0bed40)
2014. ápr. 26. 22:27
Miért? Le lehet azok akadni, hogy valaki lop, kárt okoz, de ez az új törvény nem valakit vagy valamit véd, inkább csak elveszi (megnehezíti) a szabad választás jogát. (Mert szerintem abban megegyezhetünk, hogy teljesen ésszerűtlen, hogy valakinek csak azért lesz mondjuk 37 éves korában gyereke, mert meghozták ezt az új törvényt. Ráadásul ugye legálisan is kikerülhető. (Külföldi műtétre gondolok.))
2014. ápr. 26. 07:05

Bocsánat de én már azon leakadtam hogyan jut eszébe valakinek azt "füllenteni" hogy megvan a kellő számú gyerek.

Amúgy meg az az intézmény a trehány aki nem kéri be a születési anyakönyvi kivonatokat, én biztosan őket büntetném meg.

2014. ápr. 25. 15:39
Gondolom, pénzbírság...de hogy mennyi? Nem tudom.
628. Watt25
2014. ápr. 25. 14:14

Ezt sejtettem.

Elvi szinten azért érdekelne, hogy vajon milyen szankcióra számíthatna ilyenkor az ember? Mert ugye már csak nem kötelezné a bíróság az orvost, hogy csinálja vissza a dolgot.. Meg börtönbe sem kéne ezért csukni senkit szerintem...

2014. ápr. 24. 10:59
Az a gond, hogy ha esetleg szúrópróba-szerűen ellenőrzik a kórházat (és ezt abszolút el tudom képzelni), akkor gond van. Mert amikor nyilatkozunk, hogy hány gyerek van, akkor ott bjogi felelősségünk tudatában jelentjük ki, hogy a megadott adatok a valóságnak megfelelnek. Szóval ha ellenőrzés van, akkor a nyiatkozó szívta meg. (alighanem ezért nem kér a kház szül. anyak. kivonatot, mert a beavatkozást kérőé a felelősség).
626. Watt25
2014. ápr. 24. 08:42
Nekünk március 18-án született a második gyermekünk és pont akkor értesültem róla, hogy 3 nappal előtte megváltoztatták a törvényt. Pedig nekem is az volt a tervem, hogy megcsináltatom utána a műtétet... 40 éves koromig még majdnem 3 évem van... Viszont már a második-harmadik hozzászólásban kerül megemlítésre, hogy csak szóban kérték a gyerekszámot... Vajon megkockáztathatnám a blöffölést? Csak még egy nevet kéne kitalálnom?
2014. ápr. 23. 21:10

Mi mondtuk pár embernek, akiről tudtuk, hogy felfogja, miről van szó. (nem kasztrálunk,és lesz "anyag", stb). Anyós is tudja, egyetért vele. Az én családom tök büszke a férjemre, hát még én!

A műtét létezéséről én mindig is tudtam, csak nem volt előtérben a téma, a középső gyermek diagnózisáig...amúgy lehet, hogy lett volna negyedik. De így...felelőtlenség lenne. Az autival, de a két éppel szemben is.

2014. ápr. 23. 21:04

Sziasztok!


A férjem ma lett túl a műtéten, tavaly júliusban kezdtük el a procedúrát. 3 gyerekünk van, egyikük autista, nem volt kérdés, hogy nem bővül tovább a család. Próbáltam tablettát, spirált, semmi nem vált be, a gyerekeket spontán szültem, szóval vagy az az opció maradt, hogy altatásos hasi műtét nekem, vagy vasectomia neki. Én vállaltam volna a műtétet, de a férjem lebeszélt róla, mondván, hogy ha neki 20 perc alatt ébren megvan az egész, akkor ne engem vágjunk.


Honvéd Kórház, Andrológia, 78.000 ft. Pár nappal a műtét előtt vérvétel.

Ma reggel betegfelvétel (éhgyomorra kellett menni). Borotválnak (mi is tegnap, de az kutyafüle volt ahhoz a területhez képest, amit a kórházban gondolnak megfelelőnek.), aztán műtő. Az érzéstelenítés rögtön hat, de azért lehetett érezni, főleg az egyik oldalon, ahol le volt tapadva. (volt némi ráncigálás, de inkább kellemetlen, mint fájdalmas) 10 perc alatt megvolt minden.

2 oldalt kis tapasz van. utána inkább csak csípő érzés, ill. " mint egy jó nagy tökönrúgás után" -érzés. Enyhe alhasi fájdalom, de gyógyszer nem kellett rá.

A műtét előtt azt mondták, egy éjszakát bent kell tölteni, de a műtét után már mondták, hogy 2 óra múlva hazamehet. ( a zárójelentésen egy bent töltött nap áll...)

Varratszedés egy hét múlva. Mosakodni csak óvatosan, "használatba venni".....hát...ahogy a páciens érzi.:)

4 hét múlva szövettan, 3 hónap múlva spermavizsgálat, utána pedig mehet a menet.


Ja, a gyerekek száma nekünk is csak bemondásra ment.

623. vigyori:) (válaszként erre: 616. - Csakata)
2014. ápr. 22. 02:23

Csak mellékesen megjegyzem, a gyerekek számát csak szóban kérdezték, semmi egyebet nem kellett bemutatnunk, csak a nevükre kérdeztek rá. Nálunk mondjuk megvan a 4db:)

Magyarul ha még aktuális, keress meg és megadom a dokink elérhetőségét. No meg találjatok ki +1 nevet :P

622. 510878b6d2 (válaszként erre: 612. - Deedee84)
2014. ápr. 18. 00:48
ez valóban elég furcsa reakció volt a nővéredtől
621. 099c0bed40 (válaszként erre: 620. - 2145)
2014. ápr. 15. 15:53

Szia, szerintem inkább anyagi okokból kifolyólag örülnek nekünk, nem pedig azért hogy ne legyünk annyian.

Kint sokkal kevesebb cécóval jár az egész, csak meglegyen a pénzed és más nem számít, nincsen se gondolkodási idő se semmi.

620. 2145
2014. ápr. 15. 13:11

Azért az új törvénnyel elérték, hogy még kevesebben érdeklődjenek a műtűáről.

Bár lehet, hogy osztrák vagy szlovák kórházakban hamarabb és egyszerűbben sterilizálják a magyarokat. Ott még örülnek is, ha nem leszünk többen.

619. Peet7 (válaszként erre: 618. - Vigyori:))
2014. márc. 19. 10:10

Hello!


Hajrá! :-)Akkor, nem sokára szabadság!

Várjuk már a klubba!

:-)

2014. márc. 19. 03:29

Sziasztok!

Sikerült megtalálni az orvost (főorvost:)) aki korrekt árban elvégzi a műtétet (43ezer ft), ha érdekel valakit, megadom az elérhetőségét.

Mi hétfőn megyünk férjemmel:)

3 gyerek neki (ebből 2 tőlem) és 40 múlt. Össz 4 gyerkőcünk van, a két pici csak úgy "becsúszott"...és nem szeretnénk többet.

Sajnos nekem mindegyik császár volt, azt mondták már 3 után eü okból el kellett volna kötni, de nem csinálták meg:(

Egyébként eü ok nőknél:

Császármetszés 3 tuti, de lehet hogy 2 is elég, 40év felett, trombózisra való hajlam (nem szedhet fogamzásgátlót)

Hirtelen ennyi.

617. VEE1
2014. márc. 14. 15:46
Természetesen a férfi műtétjének orvosi indoka nem a nőnél keresendő, hanem nála. Okos orvosoknak bizonyára van rá ötletük...
616. csakata
2014. márc. 13. 21:38

Sziasztok!


Köszönöm a gyors választ!

Arra mi is gondoltunk, hogy gyorsan beadjuk a kérvényt a módosítás hatálybalépése előtt, de sajnos, műtétet márc. 15. után 40 év vagy 3 gyerek alatt nem végeznek, teljesen mindegy, hogy a folyamat mikor kezdődött el. Nekünk csak 2 gyerkőc van. Egyébként jó pár urológust megkérdeztem ezzel kapcsolatosan, és nem igazán tudtak a törvényi szigorításról. Tényleg ennyire ritka műtétről van szó? Ez érdekes.


Az egészségügyi ok a nőnél keresendő? Valaki tud esetleg konkrétumot?

615. Peet7 (válaszként erre: 614. - Csakata)
2014. márc. 13. 11:29

Sziasztok!


Külföldi lehetőséget még nem tudok, de körbe kérdezek. Egyebek:

1. A jelenleg hatályos rendelekezés (1997. évi CLIV. törvény), még nem köti ki a negyven éves kort és 3 gyereket, de ez csak március 14-ig hatályos. Arra gondoltam, hogy ha ma (holnap) beadjátok a kérvényt, akkor még rátok szerintem a hatályos kéne, hogy vonatkozzon.

2. Az új rendelkezés 15-én lép hatályba, de azért vannak kiskapuk, pl. ha egészségügyi okot lehet találni, nem tudom mi lehet ilyen, de indulásnak jó. Illetve a 40 éves kor csak egyik része a kikötésnek, mivel az pontosan így szól: "A művi meddővé tétel az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy kérelmére családtervezési célból 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el.". Tehát, ha van 3 gyerkőc, akkor lehet a férfi akár 18. éves is.


Hirtelen ennyit találtam, de még kérdezősködök én is!


Üdv.

614. csakata
2014. márc. 12. 22:26

Sziasztok!


Sajnos a párommal későn értesültünk a műtét lehetőségéről, így Mo-on a törvény szigorítása miatt le is maradtunk róla. Nem szeretnénk éveket várni a megoldásra, külföld jöhet számításba. Tud esetleg valaki abban segíteni, hogy Ausztriában vagy bármely szomszédos országban hol és mennyiért, milyen feltételekkel vállalnak vasectomiát, lehetőleg olyan magánklinikán, ahol magyarul beszélnek? Ha valakinek van infója, kérem, írjon!

Köszönöm!

613. Peet7
2014. márc. 11. 13:58

Hát mi reklámozzuk! :-)

A feleségem már a fodrásznál is "dicsekedett" velem.

Ma én voltam bent a volt munkahelyemen és kérdezték, hogy mi van velünk (csak úgy általánosan), meg mondjak valami jót, erre én a volt asszisztensünknek a kezébe adtam a műtéti papíromat.

Meglepődött, "megdicsért" és teljesen pozitívan kezelte.

Valahol tényleg reklámozni kéne!


Hogy kiheréltek e? Lehet, hogy nagyképűen hangzik, de inkább különlegesebbnek érzem magam, a többi férfihoz képest. Úgy érzem, valamilyen VIP klub tagja lettem.


Arra senki nem gondol, hogy így a meglévő gyerekeire elosztott energiája nincs tovább osztva vagy, hogy a partnerével nyugodtan és örömmel lehet együtt a továbbiakban?

612. deedee84 (válaszként erre: 611. - VEE1)
2014. márc. 11. 09:05

Mi sem titkoljuk, igaz nem is reklámozzuk az ügyet. Ha valaki rákérdez, hogy miért mondom, hogy nekünk nem lesz több gyerekünk, akkor őszintén válaszolok. Csak tudnám miért gondolják, hogy ha van 3 gyerekem, akkor már rögtön jön a 4. is??? Na mindegy :)

Ami a legjobban meglepett, hogy a saját nővéreim akadtak ki a legjobban: kiheréled a férjedett! ez nagyon önző dolog! stb.

Miért lenne önző dolog az, hogy a férjem műtetti meg magát és nem én.

A férjem szerint, MI nem akarunk több gyereket, és nem ÉN nem akarok többet. Ezek után nem csak az én feleősségem a fogamzásgátlás, hanem egy közös ügy. És ha így nézzük, akkor a két fajta elkötés közül ez a kisebb műtét.

De ha megnézünk egy fogamzásgátlással foglalkozó oldal, ha fel is merül a vasectomia, akkor is csak egy-két mondatot írnak róla. Ha nem lett volna ez a fórum, akkor nem is tudom, hogy hol néztünk volna utána alaposabban.

611. VEE1
2014. márc. 10. 21:28
Örülök a válaszodnak. Így talán terjed az információ, pár évtized és máris fogják ismerni pár százan ezt a lehetőséget, bár akkorra a gyereketlen papok és apácák pártja talán tovább emeli az alsó korhatárt 50 vagy 60 évre...
610. Peet7 (válaszként erre: 609. - VEE1)
2014. márc. 8. 20:40

Szia!


Én a főnökömtől hallottam róla előszőr, de akkor még nem foglalkoztam vele, el is felejtettem. Aztán amikor 4 terhesség (2 született meg)és egy nevelt gyerek után minden aktusnál remegtünk. Kiszakadt e a gumi, mennyire volt termékenyen az előfojásom, vajon meg jön időben vagy jön a következő utód. Na ezt nem akartuk tovább játszani, ahhoz túl rövid ez az élet.

Amikor aktuálissá vált, akkor újra beszélgettem a főnökömmel, illetve el kezdtem bújni a netet, többek között ezt a fórumot is. Így találtam meg Dr. Fekete Ferencet, akit orvosomnak választottam.


Hogy beszélünk e róla? A feleségem minden rokonnak (az ő családjukban) illetve ismerösünknek és barátunknak elújságolta. Nagyon büszke volt már rám akkor is, pedig akkor még csak terveztem a dolgot.

Azóta se titkoljuk, persze nem írom ki a homlokomra, de ha valaki rákérdez, akkor simán elmondom, sőt én is büszke vagyok rá, így lehet, hogy néha dicsekszem is vele. :-)

609. VEE1
2014. márc. 8. 14:23

Tőled is azt kérdezem, mint sanko77-től:


Te is beszámolhatnál arról, hogy honnan szereztél e műtétről tudomást?

És a környezetedben beszéltek-e erről?

608. Peet7
2014. márc. 8. 07:22

Sziasztok!


Tegnapi napon (2014.03.07.) én is klubbtag lettem.


Egy jó és egy rossz hírem van.

Jó hír: a műtétet simán ki lehet bírni, tényleg minden úgy van, ahogy az előttem szólók írták.

Egy pillanatnyi szúrást érzel, meg hogy matat a doki (ez egy kicsit kellemetlen). Kb. 20 percig tartott a két oldal (a jobb egy kicsit tovább a balból szinte semmit nem éreztem).

3 öltés mind két oldalon. Saját lábon lépcsőzés, haza vezetés Budapestről Érdre, este bevásárlás.

Tehát lehet izgulni, hiszen pasik vagyunk, de TÖK FELESLEGES! :-)


Rossz hír: Ahogy olvastátok, hallottátok, módosítják a vonatkozó törvényt(?), márcis 15-től már az alsó korhatár 40 év lett. A műtétet végző klinikán (Istenhegyi) én voltam az utolsó 40 év alatti (34).

Ezután megint gazdagíthatjuk az osztrák orvosokat vagy magyar orvosokat osztrák intézményekben.:-(


Ha kérdésed van vagy bátorításra vágysz kérdezz bátran priviben.


Sziasztok!

607. VEE1
2014. márc. 1. 20:01

Kösz a gyors és alapos választ.

Meglátod, nem fogod megbánni a műtétet.

606. sanko77
2014. márc. 1. 19:14
Konkrétan a neten keresgéltem,férfi fogamzásgátló szerek-módokról.Itt olvastam a Vasectomiát,és már akkor eldöntöttem,hogy megfogom csináltatni.Elmentem a házi orvosomhoz ő irányított az urológiára.Beszéltem a párommal is róla.Kicsit érdekesen nézett rám,de nem volt ellen vetése.Haveromnak a melóhelyen meséltem erről,ő nem csináltatta volna meg,de egyet értett velem,mivel tudta az indokaimat.Szüleim közül már csak sajnos az anyám él,neki is elmondtam,és ő is ezt látta jó döntésnek.Tesoim se akartak lebeszélni.Ha majd valamikor elö jön a téma egy társasági beszélgetés közben,biztos ott is elmondom,nem szégyenlem.
605. VEE1
2014. márc. 1. 05:29

Te is beszámolhatnál arról, hogy honnan szereztél e műtétről tudomást?

És a környezetedben beszéltek-e erről?

604. sanko77
2014. febr. 28. 19:53
Rajtam nem rég végezték el,ezt a beavatkozást.Én azután döntöttem,az elkötésem mellett,miután a párom fogamzásgátló szedése közben esett teherbe.37 leszek nyáron,van 4 gyerekem.Jan. 27re kaptam idö pontot az urulogiára.Itt elmondták,hogy irjak egy kérvényt és majd 3 hónap mulva ujbol adjam be.Vissza mentem 1 hét mulva a kérvénnyel,amikor is közölte a dokim,hogy márciustol szigoritás lesz,40 év felett és 3 gyerek után végeznek csak ilyen mütétet és valoszinű drágább is lesz.Mivel ő se értette miért a szigoritás és nagyon nem értett vele egyet,össze hozta nekem,hogy még februárba elvégezzék a beavatkozást.Február 17-re kaptam idő pontot.Be is mentem,kb 30 perces műtét volt.Hazudnék,ha azt mondanám,hogy nem fájt,mert azért a helyi érzéstelenités se egyből hatot.50 000ft volt igy,altatással állitolag drágább lett volna.Hétfőn kontrol(varat,stb),3 hónap mulva meg "nagy" kontrol.Nem érzek már szinte semmi fájdalmat,néha kicsit fáj a hasam alja,de elviselhető.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook