Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
453. deedee84 (válaszként erre: 452. - 099c0bed40)
2013. máj. 7. 14:30
Hidd el valaki ezt is irigyelheti (pl. én) Nekem tök mindegy, hogy a ciklus melyik napján, ha védekezés nélkül voltunk együtt, abból gyerek lett. Ennyit a naptármódszerrről. Három gyerek, mindhárom elsőre összejött. Mi úgy számoltunk, még van 10-12 év termékeny évem (anyukám 40 évesen szült engem), abba még akár +8gyerek is belefér az én "szerencsémmel". Nővérem akik, úgy voltak, mint te, hát őket néha irigyeltem. Mondtam is a férjemnek, mi túl kompatibilisek vagyunk egymáshoz, de én nem akarok 10 gyereket. És valahol meg kell húzni a határt, nálunk a 3 az. Van fiam is, lányom is, igaz, akkor is 3nál maradtunk volna, ha a kicsi is lány lett volna :-)
2013. máj. 7. 14:09

Én az ismeretségi körömben bőszen terjesztem ezt a módszert, de jópárszor megkaptam válaszként hogy miközben vizet prédikálok bort iszom---

Most kürtöljem szét az egész világnak hogy nekem egy olyan ritka nőgyógyászati gondom volt amivel csak nagy sokára és igen körülményesen tudtam mind3 gyerekkel teherbe esni, közben meg soha nem volt szükség a védekezésre????

451. IcalG (válaszként erre: 449. - Deedee84)
2013. máj. 5. 20:20

Szia,


igen, körben járunk... A korábban leírtak megállják a helyüket, az érdeklődőknek meg marad egy remélhetőleg elég nyitott doki, illetve ez a fórum. Itt értelmes emberek szólnak hozzá a dologhoz, olvasgassátok a korábbi hozzászólásokat is. Női lapokban max. azért szerepel a fogamzásgátlás címszó alatt, mert kilógna a lóláb, ha nem tennék oda a sor végére. Szóval, magunkra vagyunk utalva, de azért megy a dolog...

450. 099c0bed40 (válaszként erre: 449. - Deedee84)
2013. máj. 5. 19:52
Így van,tökéletesen egyetértek, sajnos valóban ez a helyzet.:(
449. deedee84 (válaszként erre: 448. - 099c0bed40)
2013. máj. 5. 16:24

Sőt nézzük ezt hosszabb távon....

Csak néhány ismerős tapasztalata a tablettáról:

Először azért szed hormont, hogy ne legyen terhes. Másodjára azért, hogy terhes legyen. Utána megint azért, hogy ne legyen. Az első kettőt addig váltogatja, amíg úgy nem dönt elég a gyerekekből. Akkor jön a spirál vagy Mirena, mert szugerálják belénk, hogy 10 év múlva még lehet, hogy gyereket akarsz szülni, és mi lesz, ha a végleges megoldást választod?

És a végén ott a klímax, amit megint csak hormonokkal oldunk meg.

Anyukám mondta egyszer (háziorvosként dolgozott 40 évig), hogy már nem tudjuk, hogy mivel mérgezzük önként a szervezetünket, pedig az alapból tudja a dolgát. Ez nem jelenti azt, hogy egyeseknek tényleg nem hasznos a hormontartalmú gyógyszer, de mindenkinek?

És még a vasectomiát tartják öncsonkításnak.... na ez volt az a szó, amin én kiakadtam. Mert, hogy bogyókkal mérgezzem magam, az normális!


És igen, örülök, hogy a férjem ezt bevállalta. És örölük, hogy olyan orvoshoz ment, aki nem próbálta lebeszélni, megértő volt, és mindent készségesen elmagyarázott.

A nőgyógyászom csak hebegett, mikor azt mondtam, a szülés után, hogy én erre a pár hónapra kösz szépen nem kérek tablettát. Régen szedtem, még a gyerekek előtt (kb. 1,5 évig), sokfélét próbáltam, egyik rosszabb volt, mint a másik. Kösz szépen, soha többet. Ja és a ndőoki szerint is inkább engem kéne műteni ... persze, hogy tejeljek neki azért is, ha már tablettát iratni nem fogok hozzá járni.

2013. máj. 5. 14:27

Szia, figyelj, ha minden férfi ( vagy nő) megműttetné magát a kívánt gyemekszám után, akkor ngyon lekonyulna a gyógyszergyártók meg a nőgyógyászok pofázmánya.

Tudod mennyit hoz a gyógyszeripar meg a nőgyógyászok konyhájára a sok fajta fogamzásgátló szer?

Nem beszélve arról, ha már ott van az ember a nőgyógyásznál, hipp-hopp lekapják a citológiát is, meg belekukkantanak ultrahanggal a méhébe, plusz a vizsgálat díja le se írom mennyi,---- persze el lehet menni TB alapon is, csak abban nincs sok köszönet.

Egyetlen gyógyszergyártónak és nőgyógyásznak se érdeke hogy valaki a művi meddővé tétellel megoldja a további fogamzásgátlást, ezért van ilyen szép nagy csönd.

447. VEE1
2013. máj. 5. 07:31

Eddig naívan azt hihettük, hogy az újságírók csak politikai témákban félnek, de úgy látszik nem csak. És ez érthetetlen.


Persze ennek is van politikai vetülete, hiszen a kb. 8 évvel ezelőtti alkotmánybírósági döntés után – amikor kérték a törvényhozót, hogy minden 18 éven felülinek tegyék lehetővé e műtétet (persze a női változatot is) –, akkor a Parlament elé vonultak Kondor Katalin vezetésével és az egyházak képviselőinek részvételével, mondván, hogy így egy-kettőre kihal a nemzet...


Most persze nincs senki, aki szembesítse az akkori tüntetőket és szószólóikat a műtétet kérők adataival, azaz hogy a liberalizálás után sem rohanták meg a kórházakat a kérelmezők, tehát alaptalan volt a félelmük.

2013. máj. 5. 01:37

Nekem van egy főszerkesztő barátom aki írna rőla, de az orórvosok akkora ellenkampányt folytattak a lapja ellen, még bezárással is fenyegették.

Ha sok pénzem lenne, biztosan járnám az országot és egy kis power pointos diavetítéssel egybekötött előadásokat tartanék.... sokan nem is ismerik a módszert, vagy ha hallottak is tóla, komoly tévképzeteik vannak az ott illetv az utána tőrténtekkel kapcsolatban.

445. VEE1
2013. máj. 4. 22:06
Képzeljétek el, hogy ha a népszerű (női) lapok és műsorok írnának e lehetőségről, mennyivel többen élnének vele.
444. 099c0bed40 (válaszként erre: 443. - Deedee84)
2013. máj. 4. 19:37

Szia, na hála az égnek hogy csak egyszer kell a három hónapot kivárni, és nem kétszer.


Igaz még az is odébb van egy kicsit, de várjuk a beszámolót, továbbá le a kalappal a Férjed előtt amiért leveszi a válladról a további fog.gátlás nyűgét.


Eszter

2013. máj. 4. 18:52

Sziasztok

Fejlemények:

A férjem volt orvosnál, anno ő műtötte 12 éve más ügyben, azt mondta ő szimpatikus neki.

Hétfőn beszéltek, csütörtökön már a szándéknyilatkozatot is kitöltötték. A doki szerint nem kétszer, hanem egyszer 3 hónap a várakozási idő. Tehát szerinte már augusztusban - ha még mindig úgy gondolja, meg is csinálja a műtétet.

Tehát szeptemberben legkésőbb beszámolok a további fejleményekről.

442. 099c0bed40 (válaszként erre: 441. - Kdzsi)
2013. ápr. 27. 21:40
Persze-persze, nem is így értettem hogy "semmiség"! :)
441. kdzsi (válaszként erre: 440. - 099c0bed40)
2013. ápr. 27. 21:35
Nekem azt mondta az orvosom, hogy "a kezdõ orvosok elsõ kis műtéte". Bár azért nem árt a szakmai tapasztalat, fõleg ha ott matatnak.
2013. ápr. 27. 21:25

Sziasztok: akik kérdezik hova kell fordulni, én úgy tudom hogy a helyileg illetékes kórház urológiai illetve ha van akkor andrológiai szakrendelésére kell időpontot kérni.

Ott található a beavatkozást kérő űrlap, utána jön 3 hónap várakozéási idő, majd egy "megerősítő nyilatkozat" után jöhet maga a beavatkozás.

Ha nem tévedek ezt manapság az összes urológus/andrológus el tudja végezni, mert nem nagyműtét, és semmi speciális tudást nem igényel.


Le a kalappal azok előtt a Férjek előtt akik ilyen módon magukra vállalják a fogamzásgátlást , szép és becsülendŐ dolog, elismerésem !!!!

439. VEE1
2013. ápr. 27. 19:37

Nem próbálnátok megkérdezni az illetékes minisztériumban, hogy hová fordulhattok a közeletekben? Ha nem, akkor én megteszem.


Bár – mivel ez nagyon ritka műtét – talán megérné utazni egy olyan kórházba, ahol nagyobb a rutinjuk e téren.

438. deedee84 (válaszként erre: 436. - VEE1)
2013. ápr. 27. 15:17
De, egy igazi FŐNYEREMÉNY, csak olyan nehéz még mindig elhinni, hogy az enyém :-)
2013. ápr. 27. 15:16

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni ebben a témában?

Én is meg szeretném csináltatni a vasectómiát.

Hogyan induljak el,hova fordulhatok?

Kecskeméten lakom..

436. VEE1
2013. ápr. 27. 14:30

Az utóirathoz:

Az eddigi közös életetek alapján miért lepett meg a férjed döntése? Nem ezt a hozzáállást tapasztalt mindvégig?

2013. ápr. 27. 08:17

Sziasztok,

elég hosszú a fórum ahhoz, hogy 3 pici gyerek mellett végigbogarásszam, csak nagyjából átfutotottam, így inkább kérdezek.

Én harminc éves vagyok, a férjem 35. Három gyermekünk van, a legnagyobb most 5 éves, a pici 3 hónapos.

Úgy döntöttünk, hogy BIZTOS nem akarunk negyedik gyerkőcöt.

Ő hozta fel a vasectómiát, és nekem is hihetetlen ez az egész. Mikor rákérdeztem, hogy miért, a válasza az volt, hogy én már szenvedtem eleget a szülésekkel és nem karja, hogy tablettával mérgezzem magam, meg eleve is, minek vágják fel az én hasam, mikor neki egyszerűbb.


Na a problémám az, hogy hogyan induljunk el. Ez nem az a téma, amit kocsmai beszélgetésen a pasik megtárgyalnak :-(

Mi Békés megyeiek vagyunk, tehát valahol ezen a környéken keresnénk hozzá orvost. (Békés és Csongrád megye).

Remélem tudtuk tanácsot adni....


UI: Még mindig le vagyok halva, hogy ilyen férjem van :-D

434. IcalG
2013. ápr. 26. 18:31
Egy gonddal kevesebb:)))
2013. ápr. 20. 08:22
Szia, hát valahogy úgy..:)
432. VEE1
2013. ápr. 19. 05:02
Akkor nekünk szerencsénk volt...
431. kdzsi (válaszként erre: 430. - M.74)
2013. ápr. 18. 21:57
Hát igen, elkötés után 1 héttel láttam uszkálni a kis fickókat.
430. M.74
2013. ápr. 18. 20:34
A minta szerintem akkor is fontos termeszetesen,en csak azt jeleztem hogy aktivan le lehet röviditeni azt a harom honapot:-))))nah igen valoban nem mindegy h. kijut meg 1-2 rakoncatlan :-))))))))
429. VEE1
2013. ápr. 18. 16:16
Én meg nem is tudom, hogy nekem huszonsok éve elvágták vagy elkötötték-e, de valószínűleg elkötötték, ám most már régen mindegy. Azért is mert ha esetleg össze is nőtt, már régóta a másik fél (kora) miatt úgysem lehetne következménye...
428. IcalG (válaszként erre: 427. - Kdzsi)
2013. ápr. 18. 15:13
Eszerint dokija válogatja...az enyém szerint kell a két vizsgálat illetve 3 hónapig a védekezés. Nem bánnám, ha egy véleményen lennének ez ügyben, nem mindegy ám:)
427. kdzsi (válaszként erre: 426. - Krisztianxxx)
2013. ápr. 18. 08:02
Nekem fél centis darabokat vágtak ki aztán égették és kötötték. Kérdeztem a dokim, hogy kell e anyag vizsgálat, ő nem tartotta fontosnak, csak védekezzünk 3 hónapig, bitos volt a dolgában, de azért otthon rá néztem az anyagra. :D
426. krisztianxxx (válaszként erre: 425. - M.74)
2013. ápr. 18. 04:15
Nekem vágtak s égettek. Nem pedig csak leszorították es Egyeb módszerekkel oldottak meg. Na majd említem feleségemnek... :-)))
425. M.74
2013. ápr. 16. 20:59
Hello!Amire nem tudjak a valaszt annak nem feltetlenül a postas a megoldasa!!!Csodalkozom mert elöfordulhat de ez sttol függ melyik technologiaval vegzik ha elvagjak a vezeteket akkor semmikepp persze 3honap minimum amit meg harom honappal kesöbb megismetelnek es ha teljesen negativ nem fordulhat elö h. teherbe esik ha csak elkötik a spermavezeteket,akkor elöfordulhat h. ujra megnyilik es ujra termekeny bar ma mar inkabb vagjak.....apropo mellekesen 3o orgazmus utan elvileg kiürül a fenntmarado sperma nem a harom honap a lenyeg ezt viszonyitasnak veszik a szekszualis együttletekböl ez egy szamolt atlag szoval ha a vallalkozo szellemü ferfiak visszakanyarodnak a kamaszkorhoz es segitenek magukon,vagy kicsit maskepp oldjak meg az együttletet ebben azthiszem a partner is sokat segithet hamar ilyen csodalatos "pasijuk van"szoval akkor nem kell ragaszkodni a 3 honaphoz elöbb is lehet probat küldeni.....
424. VEE1
2013. ápr. 15. 07:53

Azt írod, hogy: "nem semmi pasi".

Erről egy vicces ötlet jutott eszembe. Ahogyan sok betegségnek, műtéteken átesetteknek van szervezete, mi lenne, ha összejönnének a vasectomián túljutottak? Ott együtt lehetne látni az ilyen "nem semmi pasikat"...

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook