Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
603. VEE1 (válaszként erre: 601. - Deedee84)
2014. febr. 25. 17:24

Ez a lényeg: a liberális változtatás óta is elenyésző a műtétet igénybe vevők száma, tehát semmi értleme a szigorításnak. Ennek nincs szakmai oka, mert politikai a szándék.


Egy tagság nélküli párt ily módon akarja bizonyítani, hogy van ereje. Ahelyett, hogy elintéznék a cölibátus megszüntetését, azáltal máris több gyerek születhetne.


Bizonyára az az oka a kevés kérelmezőnek, hogy nem ismert a műtét következménye. Erről szól ez a fórum a kezdetektől.

602. IcalG (válaszként erre: 601. - Deedee84)
2014. febr. 25. 14:39
Nem lep meg a szám, bár nyilván csak annak a statisztikának hiszek, amit magam hamisítok meg...Közel s távol ez az egyetlen normális fórum ezzel kapcsolatban, indulj ki az itteni jelentkezőkből. Ráadásul nem mindenki gyarapítja az itthoni számokat.
601. deedee84 (válaszként erre: 597. - VEE1)
2014. febr. 23. 17:31

Én kicsit keveslem a 4 év alatt 44 ilyen műtétet férfiakon. Nem tudom, hogy tényleg ilyen kevés műtétet végeztek, vagy valaki nagyon elszámolta magát.


Lehet, hogy az abortuszt is szabályozni fogják? gyerek vagy 40 kor alatt nem lehet majd abortuszt csináltatni? Vagy azt szabad?: Csak megfontoltan előre gondolkodni nem?

600. VEE1
2014. febr. 15. 08:38

Egy e fórum témájába vágó szomorú hír, amiről már itt volt szó:


[link]

599. Lajos1965 (válaszként erre: 574. - Sber)
2014. febr. 8. 19:48

Szia!

Érdekelne, hogy hol csinálják 25000 Ft-ért. Én érdeklődtem a legközelebbi megyeszékhelyen, 95000 Ft-ot mondott a doki, a kórházban nem maszek rendelésen (miután körbetelefonálta a kollégákat). Azt is mondta,hogy 2 éve nem csinált ilyet. Na ekkor hagytam ott.Egy másik helyen meg mindenáron a feleségemmel akartak beszélni, más módszerekről.

Üdv. Lajos

598. 2145
2014. jan. 29. 15:08

Olvastam a cikket, van néhány ostoba hozzászóló.

Azokra gondolok, akik szemére hányják a gyermeket nem vállalóknak, hogy majd az Ő gyreke fogja eltartani, azt aki nem vállal gyereket.

Ez egy tévedés. Először is mindenki maga után fizeti a nyugdíjjat. Bár a befizetett nyugdíjat most elkölti az állam, a jelenlegi nyugdíjjasokra. Azt, hogy mibe fekteti az állam a nyugdíjpént, ahhoz sajnos nincs közünk, mert megszüntették a magánnyugdíj lehetőségét.

A másik ok pedig, akinek örököse, annak a vagyona az államra száll. Nem viszi magával a túlvilágra. Tehát amit összegyűjt az ember, vagy a természetes örököséra hagy vagy az államra, azaz mindanyjiunkra. Semmiképp nem potyautas.

Ez az én véleményem pedig van két gyermekem.

597. VEE1
2014. jan. 28. 21:55
596. Le Bono (válaszként erre: 595. - VEE1)
2013. dec. 12. 20:50
Serintem azért, mert a hogy a nagy olvasottságú női lapokban hirdető gyogyszergyárak érdekeit sérti a vazektomia. Gondolj bele mennyivel kevesebb fogazásgátlot adnának el ...
595. VEE1
2013. dec. 12. 19:39

Részletes beszámolódból is az jön le, hogy óriási a tájékozatlanság, amiről egyértelműen a média tehet.


Tényleg érthetetlen, hogy a nagy olvasottságú női lapok miért nem foglalkoznak e témával folyamatosan.

2013. dec. 10. 10:29

Sziasztok!

rég jártam erre.

Sok mindenről akarok írni, így lehet, hogy kicsit összecsapott lesz :)

A férjem szeptemberben átesett a műtéten. Neki is a bal oldali volt a fájdalmasabb. Sőt, a bal oldalon neki mindig érzékeny a műtét helye :( JAnuárban megy vissza a dokihoz, mert akkora van időpontja neki és a fiúnknak is ( valami összenövés miatt - mivel általános sebészeten anno ezt a férjemnek is elrontották és ez a doki hozta rendbe, így a fiúnkat eleve hozzá visszük)

Tehát addig nem tudom, hogy ez a fájdalom normális-e ...

A műtét maga 29.000 ft-ba került. Reggel bement, délután kettőkor engedték haza. Aznap a doki még 3 elkötést végzett el, tehát nem lehet annyira ritka :) így voltak egy kórteremben 4en. A másik 3 is nagycsaládos apuka volt.

A szex 1 hétig volt tiltva, de a spermavizsgálat a műtét után csak 1 hónappal volt, így addig természetesen más védekezési mód. A szex közben az első hónapban azért nagyon érzékeny volt a sebtájék, tehát arra tényleg vigyázni kell, de szerintem ez ugyanolyan, mint szülés után a gátmetszés hege, hogy az is érzékeny még jó ideig.

Szex tényleg jobb azóta, hogy nem kell izgulni :)))

Hogy kinek beszél róla? Igazán senkinek. Ha rákérdeznek, hogy mivel védekezünk, akkor általában azt válaszolja, hogy elkötéssel, de az emberek 99%a azt hiszi, hogy én lettem elkötve, nem a férjem. Ő meg ritkán helyesbít. Sokan már az én elkötésemtől kiakadnak, ilyen emberre szerintem kár ráhozi a frászt azzal, hogy a férfit is el lehet kötni :)

Így is hülyén néznek rá, mert ő van otthon GYed-en a 3. gyerekünkkel.


Szabályozás:

Szerintem is hülyeség, hogy korlátozzák, hogy elkötheti magát valaki vagy sem, hiszen ez egy sokkal jobban átgondolt döntés, mint egy abortusz, amire általában pánikhelyzetben kerül sor.

Engem pl. a mi lenne ha? tipusú kérdésekkel sírba lehet kergetni:

MI van, ha elváltok?

Mi van, ha meghal egy mostani gyereketek?

Mi van, ha kell egy donorgyerek?

Stb


1. Mi van ha még 50 évig élünk boldog házasságban?

2. Minek vállaltam egyáltalán gyereket, ha úgyis felmerül, hogy elválunk?

3. Egyáltalán minek házasodtunk össze, ha úgyis elválhatunk?

4. Ne azért vállaljak már gyereket, mert egy korábbi gyerekemmel történt valami. Ha gyereket vállalunk, akkor azért vállaljuk mert Őt szeretnénk, nem pedi valakit pótolni, gyógyítani.



A nőgyógyászom reakciója:

-Akkor milyen védekezést választottak?

-A férjem elkötette magát, így nekem erre már nincs szükségem.

-tényleg? És mennyibe került?

- Kb. 30 ezer.

- Hogy érzi magát? Én sok páciensemnek javasoltam, hogy egyszerűbb lenne a férjnek a műtét, de nem is hajlandók otthon felhozni a témát, pedig nálunk az elkötés már majdnem 100 ezer forint, mert most emelik, meg hát csak egy hasi műtét stb. ....

Tehát végül tök jót elbeszélgettünk erről.


Egyelőre ennyi, majd még jelentkezem :)

593. vasecos
2013. dec. 9. 10:43

Azok véleményét, tapasztalatát kérném, akik átestek a vasectomián.

Nekem 3 hete volt. Két hét sex pihenőt írt elő a doki. Két hét elteltével már nem voltak fájdalmaim, ezért két hét után megtörtént az első sex, ami túl vadnak bizonyúlt. Azóta az egyik oldalon beduzzadt a műtét helye és mind a két oldalon újra fájdalmaim vannak. Kb. mennyi idő múlva múlnak el a duzzanatok és a fájdalmak?

Van ezzel kapcsolatban tapasztalat?

592. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 567. - 2145)
2013. dec. 1. 14:26
morfológia a WHO szerint 4% felett normális (vicces, ahogy évről-évre csökkennek az értékek, szép kilátások a jövőre nézve, lassan nem lesz szükség a vasectomiára)
591. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 564. - Zizisicc)
2013. dec. 1. 14:23

az esetek nagyobb részében sajnos az (olyan helyen dolgozom, hogy tudom)

ritkán tudják ma még helyreállítani

ezért javasolják vasectomia előtt a spermiumok lefagyasztását, ha később meggondolod magad, és mégis akarsz gyereket

590. VEE1 (válaszként erre: 589. - Kdzsi)
2013. dec. 1. 07:04
Azért így lassan majd terjed az ismeret.
589. kdzsi (válaszként erre: 587. - Nominoé)
2013. nov. 30. 21:35
Azért nem reklámozom. Közvetlen családtagjaim, kollégák akikkel együtt dolgozom és néhány barát tudja.
588. kdzsi (válaszként erre: 586. - VEE1)
2013. nov. 30. 21:23
Akit érdekelt és nem tudta annak elmagyaráztam, a többiek tovább léptek.
587. Nominoé (válaszként erre: 585. - Kdzsi)
2013. nov. 30. 20:31

Akapkérdés:

- Mindenféle viccet el lehet mondani?

- Igen, de nem mindegy, hogy kinek.

Hát szerintem a lekötés is hasonló...

De le a kalappal elötted, ha mindenhol bevállalod.

586. VEE1 (válaszként erre: 585. - Kdzsi)
2013. nov. 30. 18:50
És amikor ezt elárulod, nem derül ki, hogy mások mit tudnak e műtét következményeiről?
585. kdzsi (válaszként erre: 584. - Le Bono)
2013. nov. 30. 17:20

Miért cikis???

Mikor poénosan rakérdeznek, hogy "miből gondolod, hogy nem lesz még egy gyerek?"

Rá vágom, hogy, elkötöttek. Néznek egyet és megy tovább a beszélgetés :) érdekesen reagálnak az emberek, inkább ők érzik magukat cikis helyzetben, és zavarukban tovább lépnek, érdeklődnek, vagy lehülyéznek, intelligencia függő :D

Szerintem, ha ezt valaki bevállalja nincs min szégyenkeznie.

584. Le Bono (válaszként erre: 581. - Kdzsi)
2013. nov. 30. 13:49
Jó, jó szép dolog a kampányolás, de családtagoknak, rokonoknak, barátoknak, ismerősoknek nagyon cikis dolog elmondani hogy el vagy kötve...
583. VEE1 (válaszként erre: 582. - Sber)
2013. nov. 29. 10:05
És ugye másoknak gőze sincs, hogy mi történik a férfivel a műtét után?
582. sber
2013. nov. 28. 17:06

Köszönöm a gratulációkat!Fényévekkel jobb lett a szeretkezés mint előtte.Nincs para hogy mi lesz ha esetleg "baleset" történik.

A baráti körben nem mesélek, mert a műtét előtt szóba hoztam és azt kaptam hogy biztosan nem vagyok normális! Ismerősök előtt nem titkolom,ha úgy alakul akkor elmondom és bátorítok mindenkit.

581. kdzsi (válaszként erre: 580. - 2145)
2013. nov. 27. 21:05
Kampány van, be kell minden halra etetni. Jól hangzik a médiában és elég kevés embert érint, hogy ne zavarogjanak.
580. 2145 (válaszként erre: 579. - Ncilány)
2013. nov. 27. 14:50
Szerintem pedig a 18 éves kor a megfelelő, ha elég felnőtt az ember, hogy vezessen, amivel mások életét veszélyezteti, vagy elég felnőtt ahhoz, hogy szavazzon, amivel mások életét befolyásolja, miért nem elég felnőtt ahhoz, hogy a saját dolgáról döntsön. Lájuk, hogy évi pár esetről van csak szó, ráadásul valójában tényleg a 30 fölöttiek szokták megcsináltatni. Egyébként törvénnyel olyan dolgokat kellene szabályozni, melyek a közösség együtt élését befolyásolja. Nem a magán életet. A következő a kötelező templomba járás lesz, hogy megfelelő állampolgárok legyünk.
579. Ncilány (válaszként erre: 578. - Le Bono)
2013. nov. 26. 20:42

" élvezetes az igázan gondtalan szeretkezés. " Lenne...

Sajna az 5X - ez vagyok közel. Attól azért nem értek egyet ezzel. 35 éves korhatár volt a jó.

45 ig aktívabbak a párok, szerintem. Sokan nem szedhetnek bogyót, semmilyen eszközt nem bírnak. Óvszert amivel kezelik, gombázik tőle. ( nőkre értem )

Akkor no sex?

Remélem nem emelik fel, tervezet szinten van. Az jött le nekem a riportból... Nem figyeltem eléggé??

578. Le Bono (válaszként erre: 573. - Ncilány)
2013. nov. 25. 21:51
a 40 éves korhatár szerintem egy nagy szivatás lenne, ha bevezetnék. Jo hogy nem 60 évre tolják ki...Egyetlen más országban sem hallottam ilyenről. Eppen a 40 éves kor előtti időszak az, amikor élvezetes az igázan gondtalan szeretkezés...
577. VEE1
2013. nov. 25. 20:07
A kérdésem ugyanaz hozzád is: milyen körben mesélsz erről? Merthogy akkor terjedne az ige és lennének mások is tisztába ezzel.
576. 2145 (válaszként erre: 574. - Sber)
2013. nov. 25. 09:49
Gratulálok! Érdekes nálam is a baloldali vezeték elkötésével bajlódott, a jobb oldali nagyon hamar meg volt.Bár én szerencsés voltam, mert nekem az egész procedúra és gyógyulás szinte teljesen fájdalom mentes volt.
575. Le Bono (válaszként erre: 574. - Sber)
2013. nov. 25. 08:05
Gratulálok! Adtál egyszép ajándékot ezzel a párodnak és mindketten felszabadultan szeretkezhettek egymással ezután... szép az élet, nem?
574. sber
2013. nov. 25. 02:08
Sziasztok!Régen jelentkeztem,de most pótolom.Három hónap várakozás után szeptember 2.-án megcsinálták a műtétet.Az urológus dokti csinálta az egyik rendelése után.Kb.félórás beavatkozás volt.Felfeküdtem a műtőasztalra,lefertőtlenített és elkezdte a műtétet. A jobb oldalon könnyen megtalálta a vezetéket,azzal nagyon gyorsan kész lett,a bal oldalit elég nehezen találta meg nagyon megszenvedett vele.A műtét fájdalommentes volt hála az érzéstelenítőnek.De persze közben azért lehetet érezni hogy matatnak odalent.Mikor kész volt kaptam egy szép kötést és mehettem haza.Két nap múlva vártak kontrollra.Másnap olyan fájdalmaim voltak heretájékon mint még soha.Nem volt elviselhetetlen,nem vettem be fájdalomcsillapítót.Bár lehet hogy csak nekem magas a fájdalomküszöböm.Mindenesetre jó volt hogy szabit vettem ki azokra a napokra.A kontrolon panaszkodtam a fájdalomra,ezért kaptam egy doboz antibiotikumot,hogy megelőzzük a fertőzéseket.Kaptam ekkor egy papírt spermakép vizsgálatra azzal az utasítással,hogy ha nincs semmi szövődmény és jól vagyok akkor egy hónap múlva csináltassam meg a vizsgálatot.Október 7.-én minta leadva,eredmény másnapra kész.Az eredmény: A vizsgált mintában spermium nem található! Tehát sikeres volt a beavatkozás,azt vágták amit kellett,mondjuk ezt a szövettani eredmény is megerősítette.A sebek kb. 2 hét múlva teljesen begyógyultak,belül még lehet érezni két kemény pontot ami nem fájdalmas.Összeségében nem egy szörnyű dolog,nem bántam meg hogy megcsináltattam.Mindenki aki gondolkozik rajta csináltassa meg,sokkal egyszerűbb,és hamarabb gyógyul mint ha nőnél csinálnak ilyen beavatkozást!Mivel ez nem TB támogatott dolog fizetni is kell érte.Nem titkolom hogy mennyibe került, 25500 Ft-ot kell befizetni a műtét elvégzésért.Ha utánaszámolsz sokkal többet elköltesz fogamzásgátlóra,óvszerre.Az az érzés pedig megfizethetetlen, hogy felszabadultan a teherbeejtés veszélye nélkül lehet csupasz pisztollyal lövöldözni!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook