Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
483. 099c0bed40 (válaszként erre: 482. - Sber)
2013. máj. 28. 05:52

Szia, várjuk a fejleményeket, de én majdnem biztos vagyok hogy nekik kell legyen erre formanyomtatványuk, így is logikus ha belegondol az ember, hiszen mindenkinél rá kell kérdezni írásban ugyanazokra a dolgokra.

Mindenképpen írj, kíváncsi vagyok hogyan zajlott a "találkozás", és hogy Téged is próbáltak-e lebeszélni, ha igen, mivel?

Üdv: Eszter

482. sber
2013. máj. 28. 02:08
Sziasztok!Köszönöm a segítséget! A link amit kdzsi írt nem működik.Holnapra kaptam időpontot az urologushoz. Valamit azért megfogalmazok, ne menjek üres kézzel. Ha végeztem a dokinál megírom a tapasztalatokat!
481. 099c0bed40 (válaszként erre: 478. - Sber)
2013. máj. 27. 14:57
Szia, kdzsi-nek igaza van, ezt a műtétet elvégző intézmény adja ki, ( egy formanyomtatvány) nem pedig neked kell megírnod.
480. kdzsi (válaszként erre: 478. - Sber)
2013. máj. 27. 13:14

Szia! Én még anno ezt kaptam:

[link]

479. VEE1
2013. máj. 27. 07:15
Ezt nem értem, hiszen – úgy tudom – a rendelet nem ír elő semmit, tehát egyetlen rövid mondat elég, hogy kéred a műtétet. Indokolni sem kell, mert indok nélkül is meg kell engedniük. Erről szólt legutóbb az alkotmánybíróság döntés, azaz, hogy minden 18 év feletti férfi és nő kérheti ezt magán elvégeztetni feltétel nélkül.
478. sber
2013. máj. 27. 06:06

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy elvégeztetem ezt a kis műtétet.Utánajártam hogy hova kell mennem,kinél kell jelentkezni.Abban szeretnék segítséget kérni, hogy nekem ez a kérvényírás nem megy.Ha volna valakinek ilyen kérvénymintája vagy esetleg pontosan leírná hogyan fogalmazzam meg,nagyon hálás lennék.Előre is köszönöm!

477. 099c0bed40 (válaszként erre: 475. - Deedee84)
2013. máj. 25. 20:10

Szia, ezt baromi szomorű még olvasni is--mármint a nővéred reakcióit.( amellett hogy nem primitív Nő)


Abban Vee-nek igaza van hogy annyira nem propagálják és nem informálódnak , hogy sokszor még a szakember is blődséget beszél, vagy csak azon van hogy "lebeszéljen". :(

476. VEE1 (válaszként erre: 475. - Deedee84)
2013. máj. 25. 12:32

Mint oly sokszor írtam: nem a nővéred tehet erről a tájékozatlanságról, hanem az orvosok és az újságírók, mert ezt az egy-két mondatos információt sem igyekeznek közhírré tenni.


Meglepődnél, ha ezt háziorvosnak, gyógyszerésznek vetnéd fel, mert nagy valószínűséggel ők sem tudnak róla többet, mint az átlagemberek.

475. deedee84 (válaszként erre: 474. - 099c0bed40)
2013. máj. 25. 10:56

Nagyon örülök, hogy az a doki, akihez a férjem ment, nem volt ilyen. Persze, rákérdezett, hogy miért választotta ezta módszert, de nem próbálta lebeszélni. Teljesen megértette, elmagyarázta, megnyugtatta... tehát teljesen korrekt volt. Ellentétben az én nőgyógyászommal :-(, pedig már 3at szültem, na mindegy...


Amúgy legjobban az emberek tudatlansága és okoskodása borít ki.


pl. nővérem múlthéten egész hétvégén azzal fárasztott, hogy mikor lesz 4. gyerek, meg honnan tudom, hogy nem lesz 4., hiszen egyik védekezés sem 100% stb. Mire közöltem vele, hogy mi a végeleges műtét mellett döntöttünk. REAKCIÓ: de akkor nem is fogsz menstruálni, olyan leszel, mint a klímaxon átesett öregasszonyok ?!

Eszébe sem jutott, hogy nem én csináltatom a műtétet!

Mikor felvilágosítottam, hogy a férjem műtetti meg magát --- REAKCIÓ:

Te kiherélteted a férjedet? Mi van, vibrátorral fogtok mostmár szexelni?


Na erre köpni-nyelni nem tudtam. Ez egy középiskolai tanár szájából hangzott el, akinek a férje középvezető egy multinál! És már van két gyereke! Mégis ennyit tudnak a művi meddővé tételről. Legyen szó nőről vagy férfiról, mindkettőről hülyeségeket gondolnak :-(

474. 099c0bed40 (válaszként erre: 471. - Odett73)
2013. máj. 25. 06:51

Szia, nem csodálom hogy pipa lettél, ahhoz a Dokihoz nekem is lett volna egy-két szavam, nem úszta volna meg szárazon.


Mi az hogy a Nő dolga a védekezés?

Ja, esetleg náluk igen, de itt nem otthon van!


A másik: hogy merészeli megkérdőjelezni egy boldog házasság jövőjét?

Menjen az ilyen a fenébe haza aztán ott okosodjon!.


Jó döntés az osztrák klinika, ott nem okoskodik senki se várakozással se lebeszéléssel, befizettetik a beavatkozás árát aztán tisztességgel elvégzik és passz.

473. kdzsi
2013. máj. 24. 15:06
Nekem nem volt ilyen problémám. Örömmel is fogadta, hogy ajánlanám őt itt. Amúgy is csak ajánlani tudom :D ügyes doki, és gondolom látta, hogy képben vagyok ,válaszolt néhány kérdésre és 6hó után készen is lettem.
472. VEE1
2013. máj. 24. 13:55

Nem kell ahhoz arab orvosnak lenni, hogy valaki ezt ellenezze, hiszen mint alább olvasható, az Alkotmánybíróság korábbi korlátokat feloldó, csaknem 10 évvel ezelőtti döntése után, az ellen a Parlament előtt tüntettek, élükön Kondor Katalinnal és az egyházak képviselőivel.


Akkoriban például az amúgy nagyon haladó váci püspök egy egyórás műsorban azt találta mondani, hogy "a művi meddővé tétel rettenete". (Mentségére legyen mondva, hogy az erre reagáló levelemre azonnal egy telefonvisszahívással reagált és hosszan beszélgethettem vele erről és az élet egyéb dolgairól.)

471. Odett73 (válaszként erre: 466. - 099c0bed40)
2013. máj. 24. 11:29

Sziasztok,


Köszönöm Mindenkinek a hozzászólást.

Megkérdeztem, de az itthoni magánklinikákon is kérik a várakozási időt és nyilatkozattételt....

Úgyhogy marad az osztrák klinika.


Konkrétan a következőképp "próbálták" lebeszélni a férjemet, amikor itthon az urológián erről a műtétről szeretett volna többet megtudni. Sajnos pont egy arab dokit fogott ki a vizsgálaton.....


Én nem kicsit akadtam ki az elhangzottakon:


1. Az orvos közölte vele, hogy a nő dolga a védekezés, tehát ha a kedves feleség nem akar több gyereket, gondoskodjon erről ő maga.

2. Majd folytatta azzal, hogy a férjek általában az 50-es éveikben újranősülnek (ergo lecserélik a régi asszonyt), és akkor mit fog majd csinálni, ha a szép, új és fiatal feleség gyereket akar???


A férjem teljesen ledöbbent, de én is amikor ezeket elmesélte nekem. Kár, hogy nem kísértem el őt a vizsgálatra, biztos felrúgtam volna a dokit....

2013. máj. 22. 12:17

Nem tudom, de számomra még ez eem elképzelhetetlen a mai világban.

( nem is sejti az ember hány katolikus papnak van vér szerinti gyereke, az apácákról nem feltételezek ilyent, de lehet csak mert nagyon naiv vagyok).

469. VEE1
2013. máj. 22. 11:23
És ezen orvosoknak, ha egy fiatal katolikus pappal (vagy apácával) beszélnek, eszükbe sem jut előhozni a gyereknevelés szépségeit...
2013. máj. 22. 07:23

Szia, a kórházban töltött éveim tapasztalatai azt mondatják velem hogy nem elsősorban ebből fakad a lebeszélő stratégia, hanem más aspektusok vezérlik Jó Doktorainkat.


Ha valaki úgy dönt hogy nem kíván több utódot nemzeni mert annyit bír tisztességgel felnevelni amennyi addig született, akkor mi értelme van lebeszélni a sterilizációs műtétről és arra "ítélni" hogy vagy Ő, vagy a Párja míg a termékeny évek tartanak védekezzenek valami más módszerrel, ha meg nem sikerül, menjen az Asszonyka abortuszra.

A lebeszélés egyetlen elfogadható indoka véleménem szerint az, ha valaki utód nélkül szeretné elköttetni magát, azaz egyetlen gyereket se vállal.

De ez esetben is szuverén joga az illetőnek eldönteni hogy miért így szeretné élni az életét.

467. VEE1 (válaszként erre: 466. - 099c0bed40)
2013. máj. 22. 07:10
Lehetnél kissé jóhiszeműbb! Azaz nem elképzelhető, hogy az orvos olyannyira nemzeti érzelmű, hogy a lebeszélés csak a nemzetet féltő, hazafias érzületéből fakad?...
466. 099c0bed40 (válaszként erre: 464. - Odett73)
2013. máj. 21. 22:59

Szia, nem vagyok benne biztos hogy a magánklinikák is kötelezően betartják a három havi várakozási időt....ha megengedhetitek, mindenképpen menjetek maszekban, ajánlani nem tudok senkit, de az államinál lényegesen rugalmasabbak és mindent megtesznek azért hogy a lehető legkisebb kellemetlenséget okozzák.


Szégyen hogy még mindig ott tartunk, hogy az állami rendelésen lebeszélik a Férfiakat csak a késöbb elmaradó gyógyszer és egyéb bizniszek fejében. Ez undorító!

465. VEE1
2013. máj. 21. 20:07
Mint nemrégen kiderült, már csak egyszer 3 hónap a várakozási idő, de az biztos, hogy azt minden hazai orvosnak kötelező betartania.
464. Odett73
2013. máj. 21. 17:00

Sziasztok,

Szeretnék én is kérdezni Tőletek a témában. A férjemmel együtt úgy döntöttünk, hogy elvégeztetnénk rajta ezt a műtétet, mert biztosan nem szeretnénk több gyereket. A kérdések: esetleg azt tudja-e valaki , hogy ha Mo-on magánklinikát keres v.ki emiatt, ott is kérik a többszöri nyilatkozattételt és várakozási időt?? Vagy ez csak külföldi kórháznál járható út, hogy ne kelljen több hónapot várni?


Aki esetleg tudna ajánlani osztrák magánklinikát, ahol van tapasztalata erről a műtétről, nagyon megköszönném!!


Képzeljétek, itthon az urológián a férjemet egyébként le akarták beszèlni erről....


Köszi Mindenkinek előre is!


Odett

463. azisza
2013. máj. 21. 00:01
koszi a valaszokat.remelem osszejon:))
462. VEE1 (válaszként erre: 460. - Azisza)
2013. máj. 19. 05:50
Ne röstellkedj, hogy ezt nem tudtad, mert – mint alább olvasható – még orvosok, gyógyszerészek sincsenek ezzel tisztában, pedig ennek mindenki által ismertnek kellene lennie, hogy adott helyzetben jól lehessen dönteni.
461. 099c0bed40 (válaszként erre: 460. - Azisza)
2013. máj. 18. 15:05

Szia, nem, csak akkor ha mindkét herét eltávolítják.

A herékben a férfiak élete végéig termelődnek spermiumok, a műtétnél az ondóvezetéket kauterizálják ( égetik szét) vagyis azt, amin keresztül kijutnának a hímvesszőn keresztül a spermiumok.

Váladék a műtét után is ürül, de ebben már csak a prosztata által termelt anyagok vannak, spermium nincsen.

460. azisza
2013. máj. 18. 12:58
kisse laikus vagyok a temaban.tehat akkor a herekben nem szunik meg a termelodes?
459. 099c0bed40 (válaszként erre: 458. - Azisza)
2013. máj. 15. 20:24

Szia, ha valóban ilyen jók az esélyek akkor mindenképpen érdemes vállalni a visszaállító műtétet.

Igen, ki lehet nyerni a herékből is spermát, csak az egy kicsit bonyolultabb eljárás, bár lehet a Hollandoknál rutineljárásnak számít.

Szerencse hogy nem Mo-on éltek, úgy értve az itteni meg az ottani eü.rendszert összevetve ott sokkal jobbak mindenre az esélyeitek.

Sok szerencsét!

Eszter

458. azisza (válaszként erre: 457. - 099c0bed40)
2013. máj. 15. 20:18
igen no vagyok.hollandiaban elunk itt vallaljak es allitolag 90 szazalek az esely hogy ujra mukodik..na de ha megsem..sperma nem lett lefagyasztva.esetleg ha nem forr jol ossze van ra esely esetleg a herekbol kivetetni valamilyen eljarassal?
2013. máj. 15. 08:05
Szia, bocsi, most néztem rá az adatlapodra és láttam hogy Nő vagy....ugyanezek érvényesek, csak akkor a partnerre vonatkozólag.
456. 099c0bed40 (válaszként erre: 455. - Azisza)
2013. máj. 15. 08:04

Szia, csak annyit hogy elvégezhető ugyan, de nem nagyon szokták válllani az orvosok mert nagy a kockázata annak hogy nem--vagy csak részlegesen-- sikerül.....

Neked nem lett a lekötés előtt lefagyasztva spermád, mert ha igen, abból lehet még felhasználni ( (gondolom baba- tervezés miatt szeretnéd a visszaállítást)

455. azisza
2013. máj. 14. 18:00
tud valaki valamit a spermavezetek visszkoteserol?
2013. máj. 7. 20:24

Szia, nekem is van ilyen ismerősöm, csak ránézett a férje és teherbe esett, egyszer ikrekkel... Ő az ötödik gyerkőc után köttette el magát a császármetszéssel egybekötbe.

Tudom hogy van aki irigyel, de hidd el az is nehéz mikor olyan nagyon vágysz babára, mennek a hónapok-évek és nem jön össze...nálunk három-null a fiú/lán arány, de mára felnőtt férfiak, azért is vagyok én öregnéne ( nem az őzikéje), mindjárt öt iksz leszek....:)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook