Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
393. 7bef8f1b75 (válaszként erre: 390. - 099c0bed40)
2013. márc. 7. 10:04

Budapestiek vagyunk!

Megnéztük a törvényt, bármelyik urológián el kell, hogy végezzék, ennek járunk most utána.

392. 7bef8f1b75 (válaszként erre: 391. - 7a23ed9179)
2013. márc. 7. 10:03
Azért, mert ez nekem egy altatásos hasi műtét lenne, míg a férjemnek egy 20 perces ambuláns beavatkozás.
391. 7a23ed9179 (válaszként erre: 389. - 7bef8f1b75)
2013. márc. 7. 09:37
Miért nem te műtteted magad? Úgy tudom, a petevezeték lekötése 3 gyerek után ingyenes.
390. 099c0bed40 (válaszként erre: 389. - 7bef8f1b75)
2013. márc. 7. 09:26
Szia, azt nem írtad hogy hová valósiak vagytok, pedig fontos lenne tudni ahhoz hogy valaki segíthessen.
2013. márc. 6. 18:56

Sziasztok!


Tudnátok segíteni, hogy vasectomia-ügyben milyen kórházat, dokit keressünk, ami nem magán?


A magánrendelésen, amit találtunk, 160.000 ft az ár, ami nekünk 3 gyerek mellett (de amúgy is) vállalhatatlan.


Mindenképp szeretnénk megcsináltani ( a férjem vállalta), de fogalmunk sincs, hová forduljunk.


Ha tudtok tippeket adni (priviben is akár), azt nagyon megköszönöm!

388. VEE1
2013. febr. 22. 13:35

Rákerestem és meglepődtem, mert az alábbi törvényben:


[link]


az alábbi paragrafus szerepel:


5. § A művi meddővététel iránti kérelem benyújtása és a műtét elvégzése között legalább 3 hónapnak kell eltelnie.


Tehát nem kétszer 3, iletve 6 hónap a várakozás.

387. cistvan (válaszként erre: 384. - 099c0bed40)
2013. febr. 20. 22:26

Sziasztok!


A várakozási idővel kapcsolatban elbizonytalanodtam. Épp a napokban kérdeztem rá az esztergomi kórházban, és azt mondták, hogy megszűnt a várakozás, most már mindenki azt csinál magával, amit akar. Ti mit tudtok erről?

386. 2145 (válaszként erre: 385. - Alexbond)
2013. febr. 20. 15:36
Pénteken műtöttek, szerdán már edzettem.
2013. febr. 20. 13:34
egyébként mennyivel a műtét után lehet már napi 20 km-es sétákat tenni, bicajozni ésatöbbi? Mert lesz egy ilyen hetem nyáron, eddig úgy volt, hogy egyből utána csináltatom, de ha egy hónap elég, hogy teljesen olyan legyek, mint előtte, akkor lehet előtte jobban ráérnék.
384. 099c0bed40 (válaszként erre: 383. - 2145)
2013. febr. 6. 16:48

Szia, örülök hogy jelentkeztél és jól vagy! :)


A várakozási idővel kapcsolatban teljesen igazad van, nem más mint felesleges időhúzás, fogalmam sincs miért nem szűntetik meg vagy rövidítik le pár hétre.

383. 2145
2013. febr. 5. 14:27

Szép napot mindenkinek!

Nálam is minden jól működik.

Egyébként én is soknak találom a várakozási időt. Teljesen felesleges, ennyit várni.

382. 099c0bed40 (válaszként erre: 380. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 09:26

Szia, köszi hogy írod, olvastam róla egy angol vagy amerikai cikket, amennyit kihámoztam belőle annak annyi volt a lényege hogy egy "klip" szerű eszközzel össszecsippentik a petevezetőket, így megszakítva a folytonosságukat.

Csakhogy ezzel sajnos nő a méhen kívüli terhességek aránya, a másik hátulütője pedig az, hogy annyira roncsolja az amúgy is sérülékeny petevezetőt maga az eszköz és a huzamosabb ideig való összenyomás hogy egyelőre kint is csak kísérleti szakaszban van ez az eljárás.

Ha tökéletesítenék--márpedig nyilván ezen dolgoznak--- az nagyon klassz volna, mert úgy nekünk sem lenne sokkal bonyolultabb az egész beavatkozás mint Nektek.

381. 099c0bed40 (válaszként erre: 378. - VEE1)
2013. febr. 5. 09:16

Szia, erre meg csak azt tudom mondani amit eddig is, hogy szégyellhetik magukat az orvosok, eü-sök és a média amiért ennyire csöndben voltak/vannak ezzel a témával kapcsolatban.


A nemzet kihalásától azért szerencsére nem kell tartani, épp most olvastam egy statisztikát arról hogy mióta minden 18 év feletti nő szabadon kérheti hogy tegyék művileg meddővé, egyáltalán nem növekedett a műtétet igénybevevők száma.( ami határozottan jó dolog)

No és ne feledjük azt sem, van a mi országunkban egy olyan réteg is, ahol folyamatosan nő a gyerekszám, náluk pont ez a cél.

Már csak emiatt sem kell a kihalás veszélyétől rettegnünk,---- hogy ez milyen kérdéseket és aggályokat vet fel, az meg már egész más lapra tartozik, nem részletezem.

380. csgybzs
2013. febr. 5. 09:10

Eszter, olvastam egy cikket róla, hogy a nőknek is kifejlesztettek egy újfajta eljárást ami a művi meddővé tételhez hasonlít. CSak nem hasi műtét, hanem hüvelyen keresztül két oldalt elcsípik a petevezetéket (vagy valami hasonló), de a lényeg, hogy bármikor visszaállítható, mert csak "lefogatják".

Természetesen Mo-n (ezt sem) nem alkalmazzák.

Pedig nem lenne rossz. Főleg, hogy az is kérhetné, aki majd akar szülni valamikor....

379. 099c0bed40 (válaszként erre: 377. - Kdzsi)
2013. febr. 5. 09:05

Szia, de nem ám, egyáltalán nem rossz dolog hogy innentől fogva hatalmas tehertől szabadítod meg Magatokat.

28 évesen még nagyon is időben voltál a műtéttel,minden bizonnyal lesz még jó pár "gondtalan évtizedetek" a Pároddal...:)))


Annak meg kifejezeten örülök hogy az ismeretségi körödben többeket is elgondolkoztattál és megnyugtattál afelől hogy abszolút nem vész el a férfiasság attól, hogy valakinek nincsenek spermiumjai. ( mert a közhiedelemben még mindig ez a baromság terjed ha meghallják hogy férfi sterilizáció)


Minden jót, üdvözöllek: Eszter

378. VEE1 (válaszként erre: 377. - Kdzsi)
2013. febr. 5. 08:15
Mindig is volt várakozási idő, mégis amikor teljesen liberalizálták a műtétet, azaz eltörölték a korhatárt és a minimális gyerekszámot, akkor azzal tüntettek a Parlament előtt a (gyerektelen) Kondor Katalin vezetésével, hogy ki fog halni a nemzet, mert egy keserű éjszaka után másnap rohanni fognak a fiatalok a műtétet azonnal elvégeztetni. (Ő persze csak a lányokról beszélt, mert többször elmarasztalták amiatt, hogy a rádióban a férfiak műtétjét következetesen elhallgatta)
377. kdzsi (válaszként erre: 375. - VEE1)
2013. febr. 4. 22:51

Köszönöm kérdésed, minden rendben van, jól működnek a dolgok, ahogyan kell!

Néhányan kérték tőlem a dokim elérhetőségeit, így fél éven belül lehetnek újabb "klubtagok" :D

Üzenem nekik, hogy gyorsan el fog repülni az idő.

Én is alig vártam, hogy túl legyek rajta.

Nem értem, hogy minek ennyi várakozási idő, ha meg akarod tartani a magzatot, vagy sem akkor kb. 2 hónap gondolkodási idő van és csak ennyi.

Ha meg valaki vasectomiát akar az nem egy fröccsözés után ugrik bele. Én több mint 10 éve olvastam erről a megoldásról, és tudtam az első fiam születése után, ha meg van a kellő létszám akkor ezt akarom. Tudom kezdhettem volna előbb is a fél évet, csak valahogy sose jutottam el odáig, gyerek, állapotos feleség és munka mellett.

Nos szóval minden rendben és soha de soha nem kell foglalkoznom a fogamzás gátlással, 28 évesen szerintem ez nem is olyan rossz!!! :DDD

376. 099c0bed40 (válaszként erre: 375. - VEE1)
2013. febr. 4. 06:12
Szia, biztosan működik,gondolom azért nem írnak mert mindenki jól van és elégedett, új kérdező meg nem volt jó ideje.
375. VEE1
2013. febr. 3. 21:45

Vajon hogy vannak a nemrégen műtött fórumtársak?

Minden működik?

374. M.74
2013. jan. 24. 21:13
Sziasztok!Na igen ez bödületes hivatkozni arra a bizonyosra es minden mondatot el kellene felejteni hogy mi van ha mi lesz ha......Ha tudom hogy gödör van elöttem nem lepek bele ha tudom hogy leesik a cserep a tetöröl nem allok ala logikus.eszmeletlen...........jo talalgytni mi jön jöhet masok eleteben !!EZ IS CSAK a felvilagosulatlansag eredmenye,vagy ugye az erdekek... h. azt mondjak ez visszafordithatatlan!!Ugyan pontosan ez az a beavatkozas ami visszafordithato es meg mindig kisebb kockazattal mint ha nök-nel vegzik a bavatkozast es ha tenyleg minden kötel szakad es az operacio ellenere megis gyermeket szeretne es ne adj isten az a hülye szo jön HA nem sikerül a visszaallitas meg mindig ott van a masik lehetöseg hogy nem a vezetekböl hanem ahonnan kiindul ,lehet venni mintat.hmmm es friss nem kell lefagyasztani.Valoban ez csak a tudatlansag az erdektelenseg es a penhajhaszok teoriaja.szomoruuuu.........
373. 099c0bed40 (válaszként erre: 371. - VEE1)
2013. jan. 24. 09:14

Szia, igen, szerintem is így van: a média részben tájékozatlan, részben pedig az égvilágon semmi anyagi előnye nem származna abból ha kicsit felkarolná ezt az ügyet.

A média--mint minden és mindenki--" pénzből él", ez a téma tuti nem hozna annyit a konyhára mint a jó sűrűn ismételt bugyuta reklámblokkok, meg az, hogy páros napokon egyik, páratlan napokon meg másik politikus ülepét nyalják, és akkor a celebekről még nem is beszéltem. :(((

372. 099c0bed40 (válaszként erre: 370. - M.74)
2013. jan. 24. 09:05

Szia, a vazektomia nálunk sem Tb által támogatott kisműtét, hanem fizetős.

Csak itt pluszban még van egy elég hosszú várakozási idő miután leadtad a szándéknyilatkozatodat hogy te ezt szeretnéd, meg vannak hülye kérdések hogy miért így akarsz védekezni mikor annyi más megoldás is létezik (naná, a lóvés dolgok!) és ami a legjobban felháborít, nem átallják többször is a szádba rágni hogy ez a műtét visszafordíthatatlan, és mi lesz ha késöbb meggondolod magadat és mégis gyereket szeretnél mert mondjuk a mostani meghal, avagy jön egy új szerelem az életedbe amiben jó lenne közös utód----gusztustalan és hülye érvek ezek, mégis a végsőkig azon vannak a magyar orvosok hogy lebeszélni a párokat erről a fajta végleges és nagyon biztos fogamzásgátlásról. :(

( ezeket onnan tudom ennyire részletesen, hogy egy ideig "volt szerencsém" fogamzásgátlási ambulancián dolgozni mint asszisztens)

371. VEE1 (válaszként erre: 367. - 099c0bed40)
2013. jan. 24. 06:29

Elfogadom, hogy ellenérdekeltek az eü. szereplők e témában, bár ha megkérdeznénk őket, bizonyára mind élénken tiltakoznának.


De visszatérnék a refrénemre: miért nem karolják fel az ügyet az újságírók, riporterek, akiknek nagy a hatásuk a közvéleményre? Azt azért nem hiszem, hogy őket is megvennék az eü-sök, bár aki szakújságíró, az elég sok baráti szállal kötődik az egészségügyiekhez. Inkább az az oka, hogy ez ügyben tájékozatlanok és azért nem érdekli őket ez a téma.


Kicsit off, de talán megvilágítja ezt a helyzetet egy történet. Harmincakárhány éve egy kisvárosba kerülve próbáltam felcukkolni a helyieket, hogy harcoljanak azért, hogy ne csak féltucat városban kapjanak a kisgyerekesek féláron csecsemő- (vagy jegyes, illetve utalványos) tejet. Nem izgatták fel magukat, mert nem is tudtak az egészről, így nem is kezdtek el küzdeni érte.

370. M.74
2013. jan. 23. 14:10
Köszönöm az en minden elismeresem is a parome szerencsere nem ettöl a momentumtol szeretem es becsülöm ,hanem elötte is igy volt.Igen köszönöm varjuk h. leteljen az egy het es persze 3 honapig vagy 30-40 orgazmusig meg vigyazni kell de azon leszek h. miharabb megszabaditsam a meg eletkepes spermaktol:-))))).Hat igen ha a nö elmegy orvoshoz az biztosan a penztarca melye.......a baratnöm most fogadott orvost azzal kezdte a szüles 150ezer lesz....meg ami meg addig a vizsgalatok ez az aztan megkerdezte hogy van...na szuper. Ausztriaban ahol mi voltunk ott tajekoztatnak azt mondjak felvilagositast adnak ez nem kötelez arra hogy elvegeztesd de ha megis ök allnak rendelkezesedre szivesen es ha eldöntöd akkor csak alairod a papirt es kesz nem kell menned sehova senkihez beszamolni engedelyt kerni,varni, kitenni magad megalaztatasoknak hülye ketkedö tekinteteknek.Na igen ez viszont naluk nem tamogatott a TB.altal fizetös de talan ezert nincs harc a nögyogyaszok között es mindenaron rabeszeles mindenre ami penzbe kerül.......Ez tenyleg szomoru ami itthon megy...
369. csgybzs (válaszként erre: 367. - 099c0bed40)
2013. jan. 23. 08:26
Ezt tökéletesen leírtad. Szomorú, hogy igazad van..
368. 099c0bed40 (válaszként erre: 364. - M.74)
2013. jan. 23. 05:46

Szia, ezek szerint ( vagy csak rosszul értettem) Ausztriában olyan sincs hogy "gondolkodási idő"?

Értem ezen, ha valaki ma igent mond, az másnap már mehet is vazektomiára?

Azt még szeretném hozzátenni hogy minden elismerésem a Párodnak amiért átvállalta az egy életre szóló fogamzásgátlást.

Mielőbbi teljes regenerálódást , és sok-sok kellemes együttlétet kívánok Nektek:)

Eszter

2013. jan. 23. 05:35

Sziasztok, naná hogy nem propagálják, hisz nem bevétel többé a szülész-nőgyógyásznak-- no meg az őket utaztató gyógyszercégeknek sem---hogy ha egy pár hölgytagja nem írat fel többet 3 havonta fogamzásgátló gyógyszert, nem tetet fel pár évente spirált, nem jár terhesgondozásra és nem ad a fogadott dokinak százezer forintot---folytathatnám a sort a végtenségig.

Köztudott hogy a nőgyógyászoknak és a jobbára belőlük élő gyógyszermaffiának ez nem kevés anyagi veszteség az adódó forgalomcsökkenésből kifolyólag.


Nálunk nagy általánosságban még mindig az a szemlélet tartja magát hogy a nők feladata a védekezés, ha meg nem védekezik és "úgy jár" menjen abortuszra vagy szüljön,megfizetve a "tanulópénzt" majd legközelebb esetleg jobban odfigyel mielőtt ágyba bújik a párjával.


Szomorú hogy a szomszédos országoktól ( lásd Ausztria) nem csak minden másban, de még az eü.felvilágosításban és a párok szexuális "érettsége" terén is ennyire le vagyunk maradva...:(

366. kdzsi (válaszként erre: 365. - VEE1)
2013. jan. 22. 23:13
Inkább, csak pislognak, hogy "erröl meg honnan hallott?"
365. VEE1
2013. jan. 22. 18:44
Nem hiszem, hogy nálunk ezt a témát egy rendelőben szóba hoznák az orvosok, főleg, hogy még ajánlanák is.
364. M.74
2013. jan. 22. 14:47
Szia!Nem Ausztriabol.Korabban a parom mar gondolkozott rajta,ez Ausztriaban eleg nepszerü,vagy legalabbis nem zarkoznak el e ferfiak ettöl a lehetösegröl.Mivel teherbe estem nehez döntes utan elmentünk egy segitö központban ahol nem csak terhesseg megszakitassal foglalkoznak hanem felvilagositas segitseg a megfelelö vedekezes kivalasztasaban stb.es itt foglalkoznak a ferfiak reszere adodo lehetöseggel is(Vasectomia-val)Itt kerdeztünk utana,ha mar ilyen beavatkozasra kerül sor hogy nem tartom meg a magzatot egyben elvegeztek volna a petevezetek elzarasat is ami prsze hosszabb es kockazatosabb es nekem volt mar operaciom sajnos szüles utan .Ott tajekoztattak a ferfiaknak szolo lehetösegröl van tajekoztato es teljes felvilagositas mindenröl.Akkor döntött a parom hogy nekem ez eleg nehez lelkileg es ne legyen tovabbi komplikacio vagy problema es esetleg megsinyli a kapcsolatunk is ,es raszanta magat.Amikor mentünk masnap a beavatkozasra,mi voltunk az elsök de utanunk mivel ez nem hosszadalmas 3-4 tovabbi ferfi erkezett es hozzateszem vegyes korosztaly.Itt olvastam tapasztalatokat:-) a környezetemben nincs aki raszanta magat vagy nem beszel rola,ami rendben is van mert azert csak kenyes tema es mint a nö se szivesen taglalja mi törtenik vele igy gondolom a ferfi meginkabb.Ami fontos ,hogy kapcsolaton belül tudjanak a parok beszelni,mert ha meg a kapcsolatban se tudnak beszelni erröl az mar baj..........
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook