Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
573. Ncilány (válaszként erre: 572. - VEE1)
2013. nov. 23. 13:06

Mi is hallgattuk az adást.

40 éves korhatárra tolást, soknak tartom. Vagyunk annyira felnőttek 35 évesen, hogy felelőséggel döntsünk.

Ezt a számot kevésnek tartom. Volt akinek sikerült így is teherbe esni...

572. VEE1
2013. nov. 22. 16:04

A Klubrádió ma délutáni Éljen a jogával! műsorában Szente LÁszló meginterjúvolt valakit a művi meddővé tétel szigorításáról.


A hölgy azt mondta, hogy 2009-ben 200 nőn és 25 férfin végeztek ilyen műtétet. A 25 férfiből 9 történt kérelemre, a többi műtét gyámolítottakon történt. Tehát nagyon minimális a műtétet kérők száma.

571. Le Bono (válaszként erre: 565. - IcalG)
2013. nov. 14. 21:01
Hát igen, döbbenet, hogy erről a sajtóban semmit nem irnak. Egy francia női-családi lap ujságirója irta, hogy a lapjában vannak olyan tabu témák, mint a vazektómia is, amikrol egy szót sem.Mert ha errol irnának, akkor elvesztenék a náluk hirdető gyógyszergyárak támogatását, és hirdetés nélkul lehuzhatnák a rolót. Igy, ha pl fogamzásgátlásról irnak, akkor teljes lapokon ismertetik az anti-bébi tablettákat és spirálokat, és a végén megemlitik egy sorban, hogy van a noi és férfi meddové tétel is. Pedig a Vazektomia egy jo dolog. Most néztem utána, már tőbb mint 100 éve alkalmazzák és Kanadában, Angliában, Hollandiában, az USA-ban, Ausztráliában és Koreában 10% felett van azoknak a pároknak a száma, akik igy védekeznek. Meggondolando...
570. M.74 (válaszként erre: 568. - Alexbond)
2013. nov. 13. 19:03
Nem lattam hany eves a hölgy de orvoshoz menni mindenkepp mert ez nem normalis es sok oka lehet es jo ha tesztet csinal az nem megoldas mert a következö honapba se stimmel akkor csak stressz van es ugye a mütetnek a celja az volt h. ne kelljen aggodni...szoval irany a doki....
569. M.74 (válaszként erre: 554. - Kdzsi)
2013. nov. 13. 18:59
Igen sjanos ez a beavatkozas valamiert nem napi tema a mediaban es sajnos mint megoldas fel sem merül de pofon egyszerü sajnos a gyogyszeripar nyomasa es az orvosok merthat ezt csak 1x kell kifizetni nem mint az antibebi tablettat havonta na meg a nögyogyaszati beavatkozasrol nem is beszelve.............
2013. nov. 9. 16:23

hát én is így gondolom, ha a tesztek negatívak, aztán voltunk azóta kb 5-10x együtt max, nehogymár első hónapban és egyből? De hát akkor is idegesít a lassan 50 nap, ezért kellett egy kis megnyugtatás, aztán meg majd megnyugtat, ha megjön, bár szerintem kis kivizsgálás nem ártana, akinek ennyire összvissza a ciklusa, nadehát nem én vagyok a döntéshozó.

Ellenkező esetben meg azért csak visszamennék a klinikára, hogy ezt mégis, hogy, bár gondolom nem vállalnak erre se garanciát, ahogy a szemműtétemre sem (pedig kéne, minden ismerősnek visszaromlott).

Köszi

567. 2145
2013. nov. 9. 10:54

Szia! Ha mindkét vizsgálat azt mutatta ki, hogy steril vagy, akkor a barátnőd tőled természetes úton nem fog teherbe esni. Ezért én 99%-ra mondanám az esélyt, mert 1 %-ot fenntartanék a csodának, mely szerint összenő és átjárható lesz újra magától a vezeték, mely a műtéttől rövidebb lett és mindkétvégét elvarrták vagy égették a műtéti technikától függően. Egyébként, alacsony spermiumszámmal küzdő férfiak párjai évekig próbálkoznak orvosi segítséggel, hogy teherbe essenek.


A sperma térfogata: minimum 2 ml

Spermium koncentráció: minimum 15 millió/ml

Teljes spermiumszám: minimum 39 millió/minta

Mozgékonysági mutató: minimum 40% mozgó

Morfológiai mutató: minimum 14% normális (ún. szigorú kritériumok szerint)

A sperma vizsgálat során elemzik a fehérvérsejt számot (1 millió/ml alatti normális)

Tehát nyugodtan élvezhetitek az életet, miattad nem lesz baba.

2013. nov. 8. 16:01

egybéként aki megcsináltatta, vagy tervezi: miután megvan és megvolt az első és a háromhónap utáni ellenőrzés is és mindkettő negatív, szóval mindezután mennyire gondolná ezt biztos védekezésnek?

A csajomnak mondjuk elég összevisszán jön meg, általában vagy 20 körüli napra vagy 40 körüli napra, múltkor egy hétre, de mostmár 47. napja várjuk vagy valami ilyesmi (hétfőn majd teszt), én mondjuk azért csináltattam ezt a műtétet, hogy ne kelljen már ezen stresszelnünk, de valahogy mégse érzem biztosnak, ezért kérdem így fiktíven.

565. IcalG
2013. okt. 28. 12:48
Nem a vita kedvéért, mert elvisszük a témát, de: nyitó hír a hírstarton, hogy milyen rettentően csodásan szabályozzák majd az okosok a művi meddővé tételt (nem "friss hír", csak valamiért most hirtelen nagyon fontos lett, de ugye ne keressünk összeesküvés-elméleteket és kampány sincs véletlenül sem...). És leírják, hogy a nőknél hogy néz ez ki, a férfiakat meg sem említik...még a végén valaki elkezd gondolkodni rajta. Döbbenet. Mindegy is, részben az itteni infóknak hála, engem már nem érint:) És kdzsi 562: mint a szél, az itthoni szabályozók meg főjenek a levükben:)befejeztem, over.
564. Zizisicc (válaszként erre: 563. - Zizisicc)
2013. okt. 27. 14:25
És nem visszafordíthatatlan a döntés.
563. Zizisicc (válaszként erre: 561. - VEE1)
2013. okt. 27. 14:23
Pl. azért, mert nem kell hozzá műszeres beavatkozás az ő esetükben, és épp ezért, ha meggondolják magukat helyreállító műtét, vagy egyéb beavatkozás sem kell.
562. kdzsi
2013. okt. 27. 07:02

Emberek, évente hány műtétről is beszélünk?

Amúgy is ha valaki meg akarja csinálni, az szarik a magyar törvényekre és kimegy külföldre. (talán élni is)

561. VEE1 (válaszként erre: 560. - Zizisicc)
2013. okt. 27. 05:54

A katolikus papok és apácák miért dönthetnek fiatalon arról, hogy nem lesz gyerekük? Nem tudom, hogy milyen arányban változtatják meg később a döntésüket, de nem hiszem, hogy túl sokan lennének.

(És pont ők lázítanak legjobban a művi meddővé tétel műtét ellen.) Rájuk miért nem gondol a kormány népesedéspolitikai szempontból?

560. Zizisicc (válaszként erre: 559. - Kdzsi)
2013. okt. 26. 22:16
Ez nem feltétlen életkor kérdése, de egy negyvenen túli ember, már kisebb eséllyel szeretne mondjuk újabb gyermeket, mint egy huszon-harmincéves, ha kénytelen új életet kezdeni .....
559. kdzsi (válaszként erre: 557. - Zizisicc)
2013. okt. 26. 22:10

Szerinted hány évesen látja át az ember a dolgokat?


Ha tudnám, hogy elesek, akkor leülnék, szóval mindíg üljek, mert sosem tudám, hogy mikor esénk el??? (mindig ezek a "ha"-k)

558. Zizisicc (válaszként erre: 557. - Zizisicc)
2013. okt. 26. 21:42
És nem is feltétlen sikeresek. :oS
557. Zizisicc (válaszként erre: 556. - Csgybzs)
2013. okt. 26. 21:41
Én csak arra akartam célozni, hogy huszonévesen még nem biztos, hogy átlátjuk a dolgokat, ill. annak következményeit. Huszonévesen, 2 gyerekkel, egy klassz párral simán érezhetem teljesnek az életemet, és az emberek nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy az életük akár egy pillanat alatt gyökeresen megváltozhat. És ha ez bekövetkezik, akkor a stabilnak, és biztosnak, teljesnek hitt életemnek annyi ..... és ha előtte már hoztam egy visszafordíthatatlan döntést, akkor hiába szeretném újraépíteni ..... persze .... lehetnek előkészületek, meg később művi beavatkozások, de aki ezekben benne van, az tudja, hogy ezek azért nem annyira könnyű és vidám dolgok.
556. csgybzs (válaszként erre: 555. - Zizisicc)
2013. okt. 26. 21:36

Lehet lefagyaszttatni cuccot...

Másrészt szerintem mindenki tisztában van azzal, hogy ez egy "végleges" döntés, és az ilyen döntések általában kellő megfontolás után születnek.

555. Zizisicc (válaszként erre: 554. - Kdzsi)
2013. okt. 26. 19:14
Ne haragudj, nem akarok vitatkozni, de mi van akkor, ha mondjuk 10 év múlva mégiscsak szeretnél még egy gyereket ..... simán meggondolhatjátok még magatokat a pároddal ..... vagy ne adj isten egy új kapcsolatból ..... vagy ha vmi tragédia történik, és elvesztitek a kettőt ..... sajnos ilyenek is előfordulhatnak ..... és elő is fordulnak olykor .....
554. kdzsi
2013. okt. 26. 18:52

Úgy propagálják mintha férfiak százezrei estek volna át itthon ezen a műtéten, sehol nincs egy szám (vajon miért?). Az eddigi várakozási idővel mi a gond? Nem lehetett egyik napról a másikra megcsinálni. (Akkor mi ez, ha nem politika???)


27 éves fejjel 2 gyerek után, nehogy már ne dönthessük el, hogy megcsináljuk e vagy sem.


Aki túl korán csináltatta meg és megbánta (nem hiszem, hogy túl sokan lennének), az sajnos így járt, de aki elérte a célját megvan a neki megfelelő számú gyerek és kivárta a várakozási időt, MIÉRT NE?

553. VEE1
2013. okt. 25. 15:02

Ajánlok figyelmetekbe egy mai, nagyszerű cikket a fórum témájáról:


[link]

552. 2145
2013. okt. 24. 09:17
Egyébként igen a nyugdíjjas inaktív, azaz nem termel. Ő nem élősködik, mert elvileg befizetett és ezért jár neki a nyugdíj. Egyébként a politikusok pont a nyugdíjasok problémáját próbálják ezzel a törvénnyel is megoldani. Az Ő pénzüket már elherdálták. Nem csak most, hanem régebben amikor az állami deficitet a társadalom biztosítás szufficitéből pótolták ki. Ezért is vették el a magánnyugdíjakat. A ratkó gyerekek, eddig befizettek, most ők vennének ki csak nincs mit. 20 év kapzsisága üt most vissza.
551. Zizisicc (válaszként erre: 549. - 2145)
2013. okt. 24. 09:16
A fogamzásgátlás magánügy, a vasectomia viszont már orvosi kérdés is, mivel műszeres és nagy valószínűséggel visszafordíthatatlan beavatkozás, ezért az elvégzése szabályozás alá esik. Nagyon helyesen.
550. bd55e3f068 (válaszként erre: 549. - 2145)
2013. okt. 24. 09:15
Nem kapsz egyest, csak ulj le, fejezd be!
549. 2145
2013. okt. 24. 09:08

Ha egy magánügyet törvénnyel,akarnak rendezni az már politika. Nem országot, hanem buta politikusokat szapulpk. Ez egy szép ország jó adottságokkal és tehetségtelen vezetőkkel, fél megoldásokkal.

Egyébként sosem voltam állami alkalmazott, mindig családi vállalkozást csináltam, sajátot, nem apukámét. 18 éves korom óta magam ura vagyok, a családom megél belőle, de más családját nem fogom eltartani, belőle, mert ahhoz kicsi. Nem is fogom nagyobbra növeszteni, mert csak gond lenne vele, ha végül én is itt hagyom az egészet.

548. Zizisicc (válaszként erre: 545. - 2145)
2013. okt. 24. 09:07
Olvasd el még egyszer, mit írtál le! :o))
547. bd55e3f068 (válaszként erre: 546. - 2145)
2013. okt. 24. 08:59

Elmagyarázom én is.

" Ezzel a módszerrel csak a nyugdíjjasok és a hülyék maradnak itt." + Te itt élsz. = Te hülye vagy.


Amúgy meg ne csak járjon a szád, másnak mit kellene, hanem teremts te munkahelyet, ha annyira okos vagy!


A témát meg itt be lehet fejezni, mert az általános ország szapulásnak semmi köze a vasectomiához.

546. 2145 (válaszként erre: 544. - Bd55e3f068)
2013. okt. 24. 08:52

Bizonyára Te nagyon okos vagy.

De azért elmagyarázom Neked még egyszer.

Vannak ebben az országban olyan emberek, akik még egy percet sem dolgoztak. Nem is akarnak. Remekül meg vannak a segélyekből. Valamint vannak olyanok is, akik azt mondták, hogy hülye vagyok, mert bejelentve vagyok hajlandó dolgozni, és ezt meg is oldottam, ugyan abban a szakmában, amiben Ő nem. Amikor ezeknek az embereknek említettem, hogy mi lesz velük nyugdíjas korukba, legyintettek, hogy Ő úgyse fogja megélni. Na nem sokára nyugdíjjasok lesznek. Ők fogják kapni alanyi jogon a minimál nyugdíjjat. Az én adómból, és lehet, hogy a tiedből is. Igen van olyan hülye, aki ezeknek az embereknek a szavazataira hajt, csak a hatalomért. Ez nem kuvait, hogy mindenkinek alanyi jogon járjon minimál jövedelem!

545. 2145 (válaszként erre: 543. - Zizisicc)
2013. okt. 24. 08:46
Nem, nem érted jól, az egy felsorolás, tényleg baj van magyarorsazágon a szöveg értéssel.
544. bd55e3f068 (válaszként erre: 541. - 2145)
2013. okt. 24. 08:35
A besorolás, ahová helyezted magad az értelmi képességeidet illetően, pont illik rád.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook