Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) fórum

Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
232. berth (válaszként erre: 228. - Anda39)
2012. okt. 15. 20:25
Nagy kár, pedig éppen elindultam magam is beszerezni a csodanacit :-). De azért igyekezzünk továbbra is hinni benne, és akkor talán működik. A lényeg, hogy mentél, és futottál, annak ellenére, hogy nem indult olyan könnyen. Ettől lesz jó, hogy nem adjuk fel ilyenkor sem. Milyen jó érzés, amikor már hazafelé tartasz, és nyugtázod magadban, hogy na ja, már megint megcsináltam. Kiszámolhatod, hogy hány kalóriát égettél el (bár nem tudom, hogy nálad a fogyás -e a cél, vagy csak a mozgás), így még lelkesebben vágsz neki legközelebb :-). Hajrá!!!
231. berth (válaszként erre: 229. - Eandi78)
2012. okt. 15. 20:20
Hát ez bizony nagy kár. Mit mond a doki? Én is vashiányos vagyok, illetve valójában állandóan vérszegény. Főleg télen. Még eddig nem mondta a doki, hogy a mozgás ártana. Bár az is igaz, hogy sosem kérdeztem. Jobbulást kívánok.
230. berth (válaszként erre: 225. - 70327ac3e2)
2012. okt. 15. 20:18
Igen, engem is sokan átengednek, még ha nekem piros is a lámpa. Ez tényleg remek dolog. Persze, van aki akkor is elütne, ha nekem zöld. Az emberek különbözőek. Kutyások eddig még sosem szóltak be. A pasinak biztosan nagyon tetszettél, talán inkább ismerkedni akart, mint bántani :-). Higgyük inkább ezt :-). Én ma nem tudtam menni, mert elég hosszúra nyúlt a nap. Majd igyekszem reggel korán felkelni, és bepótolni meló előtt. Remélem nem lettél beteg, és el tudtál menni.
229. eandi78
2012. okt. 15. 19:10
Én most azt hiszem pihentetem az edzést, pedig ki kellene használnom a jó időt, de már egészségem kárára menne. Úgy néz ki vashiányom van. Már nyáron is gyanús volt a laborom, de szedtem vasat és jobb lett. Most megint vacakabbul vagyok, kéne szednem rendesen. Meg vérvétel se ártana. Sport+nő eleve extrém terhelés vas ügyileg, s erre rátesz nálam, hogy nem sok húst fogyasztok. Megeszem, de nem vagyok oda érte, akkor is inkább csirkemell. Holnapi sport az lesz, hogy elsétálok a gyógyszertárba vas tablettáért:(
228. Anda39 (válaszként erre: 227. - 70327ac3e2)
2012. okt. 15. 18:44
Tényleg jó idő lett, így szaladtam futni. :) Megállapítottam, hogy a nadrág nem befolyásol semmit...ma nem éreztem annyira könnyűnek magam, mint előző alkalommal :/
227. 70327ac3e2 (válaszként erre: 226. - Anda39)
2012. okt. 15. 10:12
Állítólag szép idő lesz. Szerintem, ha nem esik, ne fogd vissza magad. :)
226. Anda39
2012. okt. 15. 09:43

Én is szoktam kutyásokkal találkozni közel a faluhoz, de még sosem morogtak azért, mert meg kellett fogni a kutyát. (mindig megkötik)

Ma akarok menni futni délután, de erre olyan rongy idő van, hogy ha így marad...szitál a köd vagy mi, nem látszik, hogy esik, mégis vizes minden- mintha permeteznének. Na mindegy, bizakodom. :)

Szép napot nektek!

225. 70327ac3e2 (válaszként erre: 224. - Berth)
2012. okt. 15. 08:52

És ami nagyon tetszik még itt a pataknál: van, hogy zöldje van az autósnak, és mégis megáll, hogy átengedjen. Ez annyira jól esik! :) És erre én is odafigyelek, most már direktbe, fordított esetben.

Ma koradélután megyek elvileg futni, csak kicsit érzem a torkom, remélem nem lesz gond. Óvintézkedésekkel tisztában vagyok, és igyekszem mindent megtenni. :))

Az Egressy és a Szugló utca között szokott lenni egy társaság, kutyákkal. Egyszer az egyik fickó beszólt, hogy ha nem arra mennék, akkor nem kéne a kutyát elhívni (én nem mondtam semmit, nem néztem csúnyán, leszámítva, hogy szenvedő fejem az lehetett, hisz kb. második alkalommal futottam, majd meghaltam). Szóval, meg se szólaltam, az meg beszólt. Azóta is sajnálom, hogy nem tudtam levegőhöz jutni. Nem is értettem. Két dolog azért egyből eszembe jutott: szájkosár, póráz. Na, mindegy, azóta többször futottam el mellettük, nem volt semmi gond. Lehet, hogy akkor rossz napja volt a fickónak.

Sőt, én meg is köszönöm, ha arrébb lépnek, "elengednek" a sétáló emberek.

De tényleg jó a patak mellett, nagyon szeretem, és remélem ma is kinézek. :)

Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett.

224. berth (válaszként erre: 221. - 70327ac3e2)
2012. okt. 14. 21:51
Igen, igazad van, tényleg nincs miért szégyenkeznünk. Mozogni kell, és a futásnál nincs jobb dolog. Mi szerencsések vagyunk, mert a patak partja egy igazi futó paradicsom. Ott az a ciki, ha nem futsz.Na jó, kicsit túloztam :-). De tényleg, itt nem néz meg senki, nem furcsállják, hogy miért is ugrabugrálsz ott a sarkon (miközben te csak bemelegítesz), a lámpánál sem néznek hülyének, ha helyben futsz. Szóval elég kedvező helyzetben vagyunk. Megértem a lányokat, nem jó a sok figyelő tekintet. Ám ez csak addig lesz zavaró, míg a mámik ezt újdonságnak tekintik. Ha viszont nem adjátok fel, úgy szépen hozzászoknak, és majd azt fogják hiányolni, ha esetleg valami miatt nem látnak titeket esténként futni. Szóval kitartás. Egy idő után a mámik is csatlakoznak majd hozzátok :-).
223. berth (válaszként erre: 209. - 5b49e589d2)
2012. okt. 14. 21:43
Hajrá!! Kitartás. Nagyon hamar belejössz majd, és akkor bizony rettentő büszke lehetsz majd magadra :-).
222. berth (válaszként erre: 208. - Anda39)
2012. okt. 14. 21:32
Igen, nyújtást, gugolást, hajolgatást, lábfejkörzéseket, térdkörzést és hasonlókat szoktam csinálni, úgy legalább 5 egész percen keresztül. Ez talán még kevés is, de én úgy érzem, nekem elegendő. Mindenképp melegíts be futás előtt, hiszen az izmoknak valóban be kell melegedniük a terhelés előtt, nem csak a tevékenység neve a bemelegítés :-). Nem vagyok nagy szakértő, de azt tudom, hogy ellenkező esetben kárt okozhatsz magadnak, lesérülhetsz. Jönnek a fájdalmak, és megutálod az egészet. Szóval mindenképpen kell. Ha nem szeretnéd az utcán, akkor ezt tedd meg, mielőtt nekiindulnál, még otthon, vagy a kertben (ha van). Így az öreg mámik nem fognak bámulni, viszont az izmaid felkészülten várják, hogy nekiindulhassanak.
221. 70327ac3e2 (válaszként erre: 214. - 5b49e589d2)
2012. okt. 14. 20:51
Szerintem nincs miért szégyenkeznünk. A sportemberek csak örülnek ha futó embert látnak, a többiekkel pedig nem kell foglalkozni. Kik ők? Nem igaz? :))
220. 70327ac3e2 (válaszként erre: 209. - 5b49e589d2)
2012. okt. 14. 20:49

Bele fogsz jönni, és a legfontosabb: akármennyit is fuss, jól érezd magad közben, és utána is. A távot meg szép lassan majd növeled.

Én is kezdőnek tartom magam. A héten lefutottam ugyan a 9,5km-t, de most emeltem, ez már soknak számított, kiemelt teljesítmény volt. Nagyon boldog voltam utána. Ja, és nagyon-nagyon lassan futottam, biztosra mentem. :)

219. 70327ac3e2 (válaszként erre: 208. - Anda39)
2012. okt. 14. 20:45

Azért szeretnék másik nadrágot, mert ez nagyon vékony. És az itthoniak között talán egy pamut van, amiben el tudnék indulni hidegebb időben, de szerintem az nem szerencsés.

Úgy tudom, hogy futás előtt is fontos a nyújtás, nem csak utána. Én szoktam térdemelést, sarokemelés csinálni, kitöréseket (egyik láb elől, másik hátul, és úgy le..., jaj, nem tudom leírni, nagyon álmos vagyok már), meg karkörzéssel ugrabugrálok, hajolgatok is egy kicsit, de nem viszem én se túlzásba a bemelegítést, pedig tényleg fontos. A nyakammal és a vállammal kezdem...

218. 70327ac3e2 (válaszként erre: 206. - Berth)
2012. okt. 14. 20:40

:) Én a Fogarasitól szoktam startolni. Fekete dzsekiben és sötétkék szűk naciban (oldalán vil. kék csíkkal). Ha nem dzsekiben, akkor sötétkék vagy világos kék polár pulcsiban vagyok. Amiről még megismerni, hogy szerintem a mozgáskultúrámon bőven lenne mit javítani. :)))

Én 10 km-t tuti nem futok le 1 óra alatt. Kb. 1 óra, 10-15 perc lehet most.

Az én lelkemnek is jót tesz a futás, pont ma beszéltem erről egy ismerősömmel. Már csak azért is van rám jó hatással, mert nagyon boldog vagyok, mikor távot emelek, és boldogan, büszkén mesélem. :)

Rengeteget olvasok is róla, így sokat foglalkozom vele, kevesebb időm van az agyamat járatni negatív dolgokon. Ja, és egyben tényleg egy meditáció a futás, nagyon szeretem. :) Csak néha nagyon nehéz elindulni.

Én még nem áztam el. De ami késik, nem múlik. :)

217. 70327ac3e2 (válaszként erre: 205. - Anda39)
2012. okt. 14. 20:33

Megnézem akkor az Aldiban. A turkálót sokan mondják, csak nekem nincs türelmem annyi ruhát végig nézni. :(

Terepen jó lehet futni. Várom a tavaszt nagyon. Amiket leírtál, azok miatt első sorban, csak egy baj van: még csak most jön a tél. A hideget pedig nem szeretem. Sőt, most pont érzem is a torkom, pedig holnap futni szeretnék.

216. 5b49e589d2 (válaszként erre: 215. - Anda39)
2012. okt. 14. 20:01

nekik úgysem tudsz kedvükre tenni:D

Jó nagy ívben kell kerülni őket...

215. Anda39 (válaszként erre: 214. - 5b49e589d2)
2012. okt. 14. 19:40
Én is ezzel vigasztalom magam. De falun lakom, és mikor egy csapat vénasszonyt elkerülök, akkor olyan furcsán néznek rám, hogy én kérek elnézést...
214. 5b49e589d2 (válaszként erre: 213. - Anda39)
2012. okt. 14. 19:29

Ezért futok én is inkább sötétedéskor:D

Mondjuk, egyre kevésbé érdekel már a fürkésző tekintet, mert elég sok kocogót lehet nappal is már látni. Jah és mi legalább elmondhatjuk magunkról, hogy teszünk is valamit magunkért:) Nem??

213. Anda39 (válaszként erre: 212. - Eandi78)
2012. okt. 14. 19:24
Nekem még új, és az, hogy teljesen rám passzol, hát...nem vagyok nádszál vékony, és a lábaim is vastagabbak, mint szeretném, úgyhogy alig merek végigmenni az utcán benne. :)
212. eandi78 (válaszként erre: 208. - Anda39)
2012. okt. 14. 19:22
Én annyira hozzászoktam a futónadrághoz, hogy gyalogtúrára is abban megyek. 40 fokban is hosszúnadrág és hosszúujjú, mert félek a kullancsoktól. Gondolom nem akadály neki a hosszú ruházat sem, de biztos, ami biztos:)
211. eandi78 (válaszként erre: 209. - 5b49e589d2)
2012. okt. 14. 19:17
Nem is szabad kapkodni!
210. Anda39 (válaszként erre: 209. - 5b49e589d2)
2012. okt. 14. 19:11
Szia pretty, ne izgulj, nemsokára neked is menni fog! Nekem is kb. 6-8 alkalom kellett, hogy ne kelljen minden fűcsomónál leállni szusszanni, most már csak az elején nehéz.
2012. okt. 14. 19:05

Sziasztok!

Eltelt a hétvége, és holnap egy új hét kezdődik.

Én abszolut kezdő vagyok a futásban, nem tudok km-es távok lefutásáról mesélni:)

Majd annak is eljön az ideje, remélem.

Most kezdem el a futást, de ezúttal nem hagyom abba, semmi pénzért!!


Legyen szép estétek!

208. Anda39 (válaszként erre: 207. - Berth)
2012. okt. 14. 18:48

Gondoltam én, hogy nem lehet ennyire fontos a nadrág...:) Majd legközelebb kiderül, hogyan érzem magam benne. Mindenesetre nem bánom, ha maga a tudat elég a kellemesebb érzethez. :)

Bemelegíteni nem szoktam. Elindulok itthonról, és kb. 8 percet gyalogolok tempósan, aztán mielőtt elkezdek futni, még megmozgatom a kezem-lábam, de csak úgy lazán. Van egy kamasz ismerősöm, aki egyesületben fut, tőle kérdeztem, hogyan melegítenek be? Válasz: futással...:) (na persze az ő edzéséhez képest a laza kocogás tényleg csak bemelegítés)

Mit ajánlasz, mit csináljak? Guggolást, vagy mit?

207. berth (válaszként erre: 202. - Anda39)
2012. okt. 14. 18:42
Szia, ha jól bemelegítesz futás előtt, akkor nem lesz az az érzés a lábadban az elején, amiről írtál. Amúgy a ruha tényleg számít, de azt kell mondjam, mivel nem versenyzők vagyunk, inkább az a lényeg, hogy új ruci, és fel kell venni, ki kell próbálni.... :-). Újdonság erejével hat. Ha veszek egy új futó felsőt, vagy melltartót, magam is szívesebben indulok neki, és mindig úgy érzem, ebben sokkal komfortosabb a futás, csak úgy repülök :-). Nekem egy új futócipőt kellene beszereznem, mert már jóval több, mint 1000 km van benne. Ez pedig sajnos baj :-(. Csak az ára annyira horror, hogy még egy ideig gyűjtögetnem kell hozzá. Ráadásul speckó cipőt kell vennem, mert befelé dől a lábfejem.
206. berth (válaszként erre: 203. - 70327ac3e2)
2012. okt. 14. 18:33
Nahát, ez jó kis meglepetés. Ugyanott szoktunk futni:-). Simán lehet, hogy többször is elfutottunk egymás mellett :-). Én az Istvánffyban lakom, onnan szoktam startolni. Nem figyeltem a kacsákat mostanában. Mindig zenét hallagatok, és annyira el vagyok merülve a gondolataimban, hogy valszeg még azt sem venném észre, ha egy Jeti loholna mellettem :-). Ilyenkor szoktam átgondolni a napi dolgaimat, sokszor találok megoldást futás közben sok, egyébként bonyolultnak tűnő dologra is. Nekem a futás a lelkemet is ápolja, nem csak a testemet. Ha gondolod, megbeszélhetünk majd közös futást, bár nem tudom azt sem, hogy milyen tempóban futsz. Én általában a 6 perces km.-ket nyomom, azaz 1 óra alatt 10 km. Ez az a tempó nekem, amiben bármilyen távot (kis túlzással) le tudok futni. Soktam gyorsabban is, de csak rövid távot. A múlt héten vasárnap csúcsot futottam. A Kerepesinél elkezedett ömleni az eső, és nekem onnan még 4 km hazáig. Majd belehaltam, de nagyon gyorsan hazaértem... :-)
205. Anda39 (válaszként erre: 204. - 70327ac3e2)
2012. okt. 14. 17:49

Hogy mennyit futok? Annyira nem tudom, mert kint futok a falu határában a szőlőben ill. a szántóföldek között, amerre az út visz. A kisebb az kb. 3,5 km, ezt 23-24 perc alatt szoktam lefutni, a nagyobbat nem tudom, mekkora lehet, de olyan 42-44 perc kell hozzá. Jó dimbes-dombos, köves, füves terep. Versenyekre nem járok, és futni sem szeretek mással. Nekem az jön be, ha egyedül vagyok, közben jókat gondolkozom, vagy akár álmodozom, és már el is ment az idő. Tavasszal a legjobb, amikor kezd zöldülni minden és a madarak csicseregnek, a bokrok virágoznak és tök jó illatuk van. Régebben valamelyik gyerekemet csábítottam, mert nem akartam egyedül menni, de megunták. Ill. most a legkisebb jön velem néha bicajjal, meg a legnagyobb most szánta rá magát, hogy elkezdjen futni.

Carolin, én 4e-ért vettem a nadrágot, és most amit láttam télit, az is ennyibe kerül az Aldiban. Turkálóban is lehet találni sportruházatot, de ott még nem volt szerencsém a jó mérethez.

204. 70327ac3e2 (válaszként erre: 202. - Anda39)
2012. okt. 14. 17:34

Sapkára hamarosan mindenképp szükség lesz. Én már bizonytalan vagyok nagyon, hogy fel vegyem-e.

Elég punnyadt vagyok, és nyűgős, pedig jó lett volna menni futni, hisz csütörtökön voltam utoljára. Biztos az időjárástól. Holnap viszont megyek.

Nekem csak vékony futónapdrágom van, és nincs pénzem venni. De majd névnapomra megpróbálok "intézni" egyet. :)

Milyen távokat szoktál futni? Versenyekre is jársz? (Bocsánat, ha már írtad, visszaolvasgattam a fórumot, de egyszerre tömény volt, nem tudtam személyhez kötni az írásokat).

203. 70327ac3e2 (válaszként erre: 201. - Berth)
2012. okt. 14. 17:28

Igen, budapesti vagyok, ráadásul Zuglóban lakom, és én is a Rákos-pataknak ezen a részén futok. :))

Felfigyeltél rá, hogy 1-2 hete eltűntek a vadkacsák? :(

Én csütörtökön futottam pont egy Kerepesi-E. királyné útja kört (kb. 9,5 km). Ez volt a leghosszabb távom egyelőre.

Tegnap tényleg jó idő volt, csak azért vigyázz, nehogy megfázz, ha futás után veszed le a felső, nem biztos, hogy szerencsés. De ha már négy éve futsz, te tudod, mi a jó, és tudod, hogy nem fogsz megfázni. :)

A Vivicittán háromszor indultam, mindig a 6,5 km-n. Legutóbb lefutottam utána a 3,6-ot is.

Jövőre a 12 km-t mindenképp le szeretném futni.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook