Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) fórum

Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) (tudásbázis kérdés)


172. Anda39
2012. okt. 4. 09:29

Igen, egész napos munka után tényleg nehéz nekiindulni még futni (vagy biciglizni). Én álló munkát végzek, estére fájnak a lábaim, de ettől függetlenül azt veszem észre, hogy mégis jót tesz a mozgás. A korom miatti nyavalyáim kezdenek visszakozni, úgyhogy ez is erőt ad a folytatáshoz.

A mostani emberek olyan hamar lesznek pudingok, fiatalok járnak ortopédiára, reumatológiára, hogy a többit ne is említsem. Én utálok dokihoz járni, ezért ameddig lehet, ki akarom tolni azt az időt, amikor már kénytelen leszek a bajaimmal orvoshoz fordulni.

eandi, én is zsepivel a kezemben futok, mert állandóan folyik az orrom...:) pedig nem vagyok allergiás, és nem is vagyok megfázva. Övtáskát viszek magammal (ami idegesít, mert vagy lecsúszik, vagy lötyög, vagy szorít), mert telefon is van nálam - arra az eshetőségre, ha bármi malőr történik, tudjak segítséget hívni. Na meg ezen nézem az eltelt időt is.

Ahogy elnézem a mai időt, este mehetek végre. A konditól izomlázam van, de jól fog esni a mozgás.

Találtam egy jó oldalt, ahol jegyzem, naponta mennyit és mit eszem, mennyit mozgok. Beállítható, mennyit és mikorra szeretnél lefogyni, és kiszámolja, hogy ehhez naponta mennyit ehet az ember. kaloriabazis.hu a neve, kukkantsátok meg (már aki fogyni is szándékozik)

171. eandi78 (válaszként erre: 169. - 5b49e589d2)
2012. okt. 3. 20:55

Én is érzem, hogy nem annyira bírom munka mellett. Szabadságon vagyok jól esik 50-60km kerékpár is (igaz ritkán megyek annyit, de nem fáraszt), munka után sokszor a 30km is sok. Futásból 5-10km között van a táv.

Ma lábam miatt kerékpár volt, de már hideg volt a 3/4-es nadrághoz és hosszúujjúhoz. Kellett volna szélkabát, pedig fél 5 körül indultam. Azt hiszem novemberig marad a futás, kisebb a menetszél:)

Ruhákból már egész jól állok, most kaptam egy felsőt és rájöttem, miért drágább a nike, mint a hervis saját márkás felsője. Persze a nike árcédulája így is túlzás. Hiányoltam a zipzárnál a "védőanyagot", így kicsit sértettem az állam. Illetve nekem fontos a zseb, mert állandóan orrot fújok.

170. Anda39
2012. okt. 3. 20:27

Ma nem mentem futni, sajnos nem volt időm, de tul.képpen nem is árt, mert kell egy-két nap pihenő is (ezt olvastam, és ezzel nyugtatom magam :))

Holnap ha nem esik, délutánra már jól felszárad a sár, úgyhogy nem lesz gond.

Nektek is jó futást!

2012. okt. 3. 19:36

Sziasztok!!

A fórumindító tényleg eltűnt...

Én már lassan 1 hete hogy nem futottam, szégyellem is a pofámat:( MIndig van valami, ami fontosabb. Pedig elhatároztram, hogy kétnapont aezt az 1 órát (bemelegítéssel, nyújtással együtt) csak magamra szánom, ha fene fenét eszik is. Mégsem jött össze:(

Holnap megint nagyon sok melóm lesz, marhára el tudok fáradni:( sajnos ez van, és ez nem kifogás...

De rá fogom magam venni, hátha mégis kibírom:)

Sport melltartóm nincs, csak olyan gumis, meg alá egy másik, hogy tartson:D

A többi ruha vásárlása folyamatban van:)

Legyen szép estétek!!

2012. okt. 3. 17:28

Ahol most vagyok annyira kisváros, hogy szinte mindenki ismer mindenkit :) (és a bámulásra még az is rátesz,hogy már több mint egy éve nem voltam itt huzamosabb ideig, csak 2-3 napot...) Idegenek engem sem zavarnak.

Soha nem szóltak be, nem is tudom miért zavar ha látnak mások. Már azért itt is futnak többen, mint régebben, meg van egy kis futótársaság is.

167. Anda39
2012. okt. 3. 12:34
Érdekes módon engem az zavar, ha ismerősök látnak. Idegen helyen simán nekiállok futni, még a városban is, nem érdekel, ha néznek. Egyébként azt veszem észre, hogy egyre többen futunk. Ahová járok ki a prérire, annyira elhagyatott volt, hogy tényleg csak a madár járt arra (na meg a gazdák a földjeiket művelve), most meg van, hogy több emberrel futok össze, mint az utcán a boltba menet. :)
2012. okt. 3. 10:47
A fórumindító nem kezdett el futni? Vajon miért nem ír? :(
2012. okt. 3. 10:46

Sziasztok!


Tegnap hazajöttem szüleimhez (8 órás út...)

Nem tudom, hogy itt ráveszem-e magam a futásra. Engem zavar, ha az emberek bámulnak... Ez egy kisváros, persze hozzá lehet szokni, régen is hozzászoktam, de csak vasárnapig leszek itt. Addig lehet,hogy zumbázok, az is eléggé átmozgat. A pilates-t szeretem még nagyon, de ott nem izzadok :)

164. eandi78 (válaszként erre: 163. - Anda39)
2012. okt. 3. 08:27
Még nekem A kosárnál is fontos a jó melltartó. Valóban nem kis tétel. Futás meg a legerősebb igénybevétel ebből a szempontból. Egy seamless adidas van, ami pulzust is mér (Németországból) és egy nike top.
163. Anda39 (válaszként erre: 162. - 5b49e589d2)
2012. okt. 3. 07:31

Hát igen, én is azt hittem, hogy a futás olcsó :) Cipőt muszáj jót venni, mert az ízületeket tönkrevághatja az ember, ha nem jól választ lábbelit. A többi meg csak a komfortérzeten javít. Én először a lengőszáras szabcsigatyámban futottam, de hamar lecseréltem, mert idegesített. Pólót már korábban kitárgyaltuk. Nekem még a sportmelltartó is fontos, ráadásul nem mindegyik tart tényleg jól. (D kosaras kell, ezt már muszáj kordában tartani)

Nekem nem azért kell új cipő, hogy legyen télre is, mert futottam a mostaniban hidegben, de az nem vízálló. Ha reggel megyek, a fű még harmatos, máris tiszta víz lesz a lábam. Ha eső után megyek, akkor meg a sártól ázik át. Nekem szerencsém van, mert a falu határában tudok futni a földes-köves-füves terepen, dombra fel, völgybe le, közben gyönyörködök a kilátásban, szívom a friss, tiszta levegőt...nagyon élvezem. A négy gyerek mellől meg egész felüdülés a csend. :)

162. 5b49e589d2 (válaszként erre: 161. - Eandi78)
2012. okt. 2. 21:46

Hát, bicóm is van: igaz mátr 6 éves, (pont most készülök megjavíttatni)mert elég sokat nyúzom szegényt:( DE nagyon stramm kis bringa: összteleszkopós S. Csepel. 6 éve volt közel 60 ezer ft. Úszni mondjuk pont neem tudok:( sajnos...

Így marad ez a kettő, meg az otthoni ugri-bugri, vagy a callanetics, ha ezekre rá bírom venni magam, egy nagyon fárasztó, nehéz nap után...

161. eandi78 (válaszként erre: 160. - 5b49e589d2)
2012. okt. 2. 21:34

A cipő azért rendesen tud kopni. De a ruházat elég jól bírja. Még így is elég olcsó sport. Kerékpáron pár évente kell cserélni pár alkatrészt. Meg egyszer meg is kell venni a 100e ft körüli bicót.

Úszás meg 1000ft felett van alkalmanként. 1 szezonban 3-4 10 alkalmas bérletet elhasználok.

2012. okt. 2. 21:09

Köszi Lányok, közben már rágugliztam:) De nekem sajna nincs pénzem ilyen cipőre, nemrég vettem egyet, abba futok, míg lehet. Nem gondoltam, hogy téli-nyyári cipő kell, mint a kocsikhoz:D

Még nadrágot, meg olyan izzadtság elvezetős pólót vennem kell, aztán már nem nagyon akarok idén erre költeni. Azért (is) választottam a futást, mert olcsó, és nagyszerű sportnak tartom:) Legyen szép estétek!!

Jó éjt!!

159. Anda39 (válaszként erre: 155. - 5b49e589d2)
2012. okt. 2. 19:33

Szia pretty, a gore-tex-ről:

[link]

158. eandi78 (válaszként erre: 154. - 04d410066e)
2012. okt. 2. 19:25
Nekem már sikerült lemaradnom egy jó árú terep gore adidasról. Akciós volt. Nőiből 40-es volt legnagyobb, rá sem ment a lábamra. Férfiverzió ronda volt, bár nem is zavart volna, de a legkisebb 43-as volt. Így jártam:(
157. eandi78 (válaszként erre: 155. - 5b49e589d2)
2012. okt. 2. 19:22
Ha esik nem megyek, ha nagyon hiányzik mozgás marad ps3. Borús, szeles, hűvös kevésbé zavar.
156. eandi78 (válaszként erre: 150. - 5b49e589d2)
2012. okt. 2. 19:21

Átmentem lustába, vasárnap óta semmi sport. De holnap megyek mindenképp. Szerintem kerékpár lesz, mert feltört a cipő és nem hinném, hogy holnap jobb lesz a lábam.

Nemrég vettem széldzsekit, olyan láthatósági mellény színe van:) Biztos látni fognak:)))

155. 5b49e589d2 (válaszként erre: 153. - Anda39)
2012. okt. 2. 19:19

Sziasztok!!

Hát én tegnap nagyon fáradt voltam, így ma akartam menni... De most is szakad az eső. Így ma sem tudok menni:( Ti ilyenkor is futtok?? vagy akkor ti is kihagytok egy-egy napot?? Mit tud az a csodacipő, amiről beszéltek???

154. 04d410066e (válaszként erre: 153. - Anda39)
2012. okt. 2. 19:16
MEg akkor tereptalpú gore-cipő. Nekem van az is, csak nem annyira szuperkényelmes, mint a sima. De csak ezért nem veszek szerintem. A kaponyányi monyókkal meg vigyázz. ;)
153. Anda39 (válaszként erre: 152. - 04d410066e)
2012. okt. 2. 19:10

Nem akartam én sötétben menni, de tegnap futónapom volt, és fél hétkor fejeztem be a munkát. Nem halaszthattam el...többet azért ilyet nem csinálok, mert tényleg nem látja az ember a köveket, gödröket, meg tényleg féltem is, nehogy rám ugorjon a kaponyányi monyó :)

A héten be fogok menni a Duna Házba a másik outlet boltba, megnézem a cipőt, hátha...

Nálunk szakad az eső egész nap, még jó, hogy ma kondizni voltam, meg amúgy sem terveztem futást a munkám miatt. Holnap viszont menni akarok, csakhogy tiszta sár lesz minden. :( Na ezért kellene a gore cipő!

152. 04d410066e (válaszként erre: 151. - Anda39)
2012. okt. 2. 13:24

Fuss az életedért edzésmód nem lehet rossz, én is kipróbáltam, de egy-két perc után kipurcanok. Viszont ne fuss sötétbe, nekem kiment a bokám, 3 hétre lesérültem, tegnap kezdtem újra.

A boráros téri outletben gore-texes futócipőt én 9 ezerért láttam, már sajnálom, hogy nem vettem meg... :S

151. Anda39
2012. okt. 2. 13:12

Sziasztok! Tegnap már sötétedett, mikor el tudtam menni futni, hazafelé eszembe jutott valakinek az az ötlete, hogy "fuss az életedért" edzésmód. (tudjátok, amikor olyan gyorsan pödörsz, ahogy bírsz) Na én is igyekeztem, mert nem akartam, hogy a szőlőben teljesen rám sötétedjen, alig láttam, hova lépek... :)

Ma kondizni voltam délelőtt, aztán beugrottam a Premier Outletbe megnézni az Adidas futócipőt. Egyfélét találtam, ami gore-tex-es, de 24 eFt-ba kerül akciósan, és nem is tetszik a formája...hát majd még körbenézek máshol.

2012. okt. 2. 09:47

Sziasztok csajok! Ha én nem írok, nem ír senki?! :( Tegnap mégsem mentem futni, nagyon elfáradtam napközben. Annyit gyalogoltam, felért majdnem egy jó futással:) Vettem a piacon vasárnap egy széldzsekit, jó lesz futni, és még van benne fényvisszaverő csík is:) Úgyhogy ma már mehetek futni!!!

Megy a futás, mindenki jól van?

149. eandi78
2012. szept. 30. 23:29

A ruhák anyaga érdekes. Nylon harisnyában rosszul vagyok melegben, de néha muszáj. Bök, viszket, minden bajom van. Harisnyanadrágot télen se bírom. Ezenkívül hétköznapokon csak pamut.

Futóruha más anyag, inkább selymes és jó érzés a bőrnek, na meg nem vizes. Amikor még nem volt több felsőm, felvettem pamutot. Annyira nehéznek éreztem... Egy nike nadrágom van, ami kicsit kényelmetlen, főleg ha nagyon izzadok. Na az olyan, mint a harisnya:) Mindig azt mondom, hogy "fényesebb" anyag a kényelmes:)

148. eandi78 (válaszként erre: 144. - 04d410066e)
2012. szept. 30. 23:21
Törökbálinton is van outlet, vettem már ott futónadrágot.
147. eandi78 (válaszként erre: 134. - 5b49e589d2)
2012. szept. 30. 23:15

Nekünk 2-3 éve van ps3, nem azért mert én akartam:)))) Azóta szinte csak én játszok vele. 3 fitneszprogram van, engem csak addig érdekel még megszerzem benne a trófeákat, az meg nem könnyű. Ha jól tudom xboxon is vannak ilyen tórfeák. A telefonon is van xbox ott lehet. Talán ps3-hoz kisebb szoba kell, de annak is van helyigénye.

Legjobb program eddig ea sport active 2 volt, mert határidőre kellett feladatokat oldani, így nem lazsálhattam. Viszont előre se lehetett dolgozni.

2012. szept. 30. 22:11

Köszönöm lányok:) Nekem a Decahlon Maglód van legközelebb, ott fogom megnézni akkor, de csak fizu után:) Cipőt már vettem, és egyelőre arra most nem költenék... Nem egy nagy minőség, de kezdőnek állítólag megfelelő. Ezt olyanok mondták, akik értenek hozzá:) Ma mégsem tudtam menni futni, mert párom éjszakás, és én ugye este szoktam menni, és ma nem volt, aki a gyerkőcre vigyázzon:(

Na de majd akkor holnap!! Most megyek aludni, szép álmokat nektek!!!

145. Anda39 (válaszként erre: 144. - 04d410066e)
2012. szept. 30. 19:44
Jaj, bocsi, én arra gondoltam, amelyik jó közel van hozzám... :) Jövő héten lesz a szülinapom, és ezt kértem, úgyhogy most már csak utána kell járnom.
144. 04d410066e (válaszként erre: 143. - Anda39)
2012. szept. 30. 19:39
Az Adidas outlet a borárosnál van, nem kint Törökbálinton. :) Keress rá Google-ben, hogy Adidas outlet boráros.
143. Anda39 (válaszként erre: 139. - 5b49e589d2)
2012. szept. 30. 19:30

Pretty, én a Decathlonban vettem pólókat, az utolsó daraboknál, az akciósoknál kell nézni. Tényleg nem mindegy, mi van rajtad, ebben olyan, mintha nem is izzadnál, a másik sima pólóban meg azért nagyon kellemetlen tud lenni, ha már hideg van.


Tindigo, a cipőt meg fogom nézni, amúgy is a Premier Outletbe akartam menni. Jó lenne, ha lenne még az az akciós! Azért nem gondolom, hogy a mostani cipőm rossz lenne, mert csak az elején fájt a lábam, most már nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook