Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) fórum

Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2012. okt. 21. 09:04
Én is két naponta tervezem. Remélem, összejön, és megszeretem majd a futást, mert amúgy nem a szívem csücske:( Busz után is csak a legvégső esetben futotam eddig :D
291. eandi78 (válaszként erre: 289. - Anda39)
2012. okt. 21. 08:11

Hosszú távon nem egészséges a napi edzés. Bár intenzitástól is függ. A nyári edzésem most nem jó példa, mert már nem volt igazi vérképem, de tavaly pl. 3 nap edzés 1 nap pihenés volt a módszerem. Idén 2 nap után kellett 1 pihenőnap vagy csak könnyebb tekerés. Izmoknak sem tesz jót a napi erőltetés, mert nem vagyunk versenyzők orvosi felügyelet mellett. Utána jönnek a sérülések. Persze, ha könnyebb edzésmunkát végzel nincs gond a napi terheléssel. Régebben szedtem l-karnitint (idén először nem) az nem tudom mennyit segített.

Nagyon szeretem a kardiogépeket. Futópadon soha nem futok, hanem meredekre állítom és 7-8-as sebességen gyorsan sétálok. Nagyon szeretem. Kerékpár és elliptikus jó, de futópad a kedvencem. Néha evezek is. Sajnos ritkán van lehetőségem. Évente 1-2 alkalommal megyünk wellness szállóba és olyankor esténként képes vagyok konditermezni:)

2012. okt. 21. 08:02

sziasztok!

cstlakozhatnék? Én még nagyon az elején járok, nemrégen vettem futú cipőt, és kétnaponta kezdő szinttől szeretnék elkezdeni futni. Mit javasoltok? Muszáj bemelegíteni?

289. Anda39 (válaszként erre: 287. - 70327ac3e2)
2012. okt. 21. 07:34

Már tíz éve nem dohányzom. :)

Ma én is megyek futni, alig várom. Szeretnék minden nap menni, de azt vettem észre, hogy jobban bírom,ha van szünet is a futások között. Na meg ahogy olvasom, az a mozgás lényege, hogy kicsit mindig emelni kell valamin, hogy újabb kihívás legyen a szervezetnek (vagy többet, vagy gyorsabban futni). Ha már most minden nap megyek, akkor ezen már nem tudok emelni. A konditeremben szoktam figyelni a gépeket, melyikre kik mennek és miért. Az ellipt. trénert még nem mertem kipróbálni. Megmozgat-e annyira, mint a futás, vagy gyengébb? Még a taposógépre is kacsingatok, bár gyanítom,hogy az fenékre dolgoztat. Az az igazság, hogy ott csak a gépeken erősítek, mert a kardioedzést megoldom itthon a futással. Ráadásul nincsen több órám, amit ott eltölthetek, úgyhogy arra szorítkozom, amit máshogy nem tudom csinálni.

288. 70327ac3e2 (válaszként erre: 286. - 8ef78160df)
2012. okt. 20. 20:08

Szia!

És futni szoktál mostanában?

287. 70327ac3e2 (válaszként erre: 285. - Anda39)
2012. okt. 20. 20:08

Mikor szoktál le a cigiről?

Futni is más, ha az ember nem kényszerből teszi az biztos.

Ma én se voltam, pihi nap volt (első sorban a lábaim miatt, még fájnak egy kicsit), de holnap már szeretnék menni. Nekem is az egyórás futás számít egyelőre hosszútávnak. De holnapi is még visszafogottabb lesz. Megvárom, míg leadok néhány kilót.

Nekem nincs biciklim se. Ha tudnék venni, akkor egy eliptikus trénert vennék.

2012. okt. 20. 15:21

Sziasztok!


Még én is itt vagyok, igaz nem írtam mostanában :)

285. Anda39 (válaszként erre: 284. - 70327ac3e2)
2012. okt. 20. 14:50

Én álmodtam a cigiről, amikor abbahagytam. De még álmomban is eldobtam rágyújtás után.

Nem szoktam én sokat futni, egy jó óra az, ami a többnek számít. Viszont ahhoz képest, hogy 40 évesen kezdtem el futni járni (ez sem tegnap volt), és azóta volt kb. 2 év kényszerszünetem, nem is rossz. Versenyekre nem akarok menni, ez nem motivál. Annak nagyon tudok örülni, hogy bírok ennyit, mert még tizen-huszonévesen se tudtam futni, annyira utáltam is, meg kidöglöttem nagyon. (bár ha belegondolok, ez azért lehetett, mert ugye időre kellett teljesíteni egy adott távot, és az nekem nagyon gyors tempó volt, és nem élveztem)

Jó lenne egy futópad, mert mi lesz télen a nagy hidegben, vagy ha szakad az eső (annyira nem vagyok megszállott, hogy akkor is menjek), vagy hófúvás van...viszont esélyem sincs rá, mert éppen nem állunk úgy anyagilag. Van egy szobabiciglink, végülis az sem rossz, de azt nem csípem.

Ma nem megyek futni (tegnap voltam), megint temetés lesz az esti program.

284. 70327ac3e2 (válaszként erre: 282. - Anda39)
2012. okt. 20. 08:30

Én a mai napon nagyon gondolkodom. De muszáj lenne pihentetni, így is örülhetek, hogy nem lett rosszabb, most kell észnél lenni. Annyira jó, én a héten jutottam el tényleg oda, hogy ha már nem megyek, hiányzik. :)))


A "több" mit jelent? És hogy szoktad? Hétvégenként futsz mindig egy hosszabbat, esetleg egy hónapban egyszer egy nagyon hosszút? Megvan valamennyire tervezve a futás vagy hangulatfüggő?


Én még nem álmodtam a futásról, de ami fura, a cigiről sem. :))) 2 hónapja, 11 napja raktam le. A futásról álmodozom nap közben. Úgy szeretném a félmaratont lefutni! Csak még nagyon messze vagyok tőle.

283. Anda39
2012. okt. 20. 06:55
Most látom, hogy nem nagyon lehet más honlapot reklámozni, úgyhogy bocsánat, hoxa a korábbi hozzászólásomhoz.
282. Anda39 (válaszként erre: 280. - 70327ac3e2)
2012. okt. 20. 06:54

Mikor fel kellett függesszem a futást egy jó időre, még álmodtam is vele :) Nagyon hozzá lehet szokni a mozgáshoz.

Tegnap én is mentem, jó 40 percet. Hétvégén több időm is lesz, akkor megyek többet.

281. Anda39 (válaszként erre: 277. - Berth)
2012. okt. 20. 06:51

www.kaloriabazis.hu

Azért egy-egy nasi nekem is befigyel, szerintem ez nem rossz, csak a mértéket kell betartani. A nagy tiltás sem jó, mert annál jobban vágyik az ember az édességre, minél inkább nem lehet...:)

Ráadásul olvastam már több helyen is, hogy néha nem árt beiktatni egy lazább napot, amikor több szénhidrátot viszünk be, és érdekes módon a szervezet erre úgy reagál, hogy utána jobban olvadnak le a kilók.

280. 70327ac3e2 (válaszként erre: 279. - Berth)
2012. okt. 19. 20:36

Nagyon szuper! Nem fáj jobban a lábfejem, sőt!

Egy célom volt: a 25 perces távot lefutni 30 perc alatt. Igazából nem mentem volna, pihentem volna, de olyan szép idő volt! :) Arra figyeltem, hogy tényleg csak lassan kocogjak, ne erőltessem meg a lábam, és hogy meglegyen a 30 perc a zsírégetés miatt, és egyáltalán, hogy egy kicsit mozogjak. Meg szerintem én trappolok, megpróbáltam erre is odafigyelni. És nagyon érdekes, hogy nem fáj jobban a lábam, sőt, a reggelnél (meg a tegnapinál) sokkal jobb. :))) Nagyon reménykedek, hogy nem lesz gond, mert már eljutottam oda, hogy ha nem megyek futni, akkor hiányzik (főleg ilyen jó időben).

279. berth (válaszként erre: 272. - 70327ac3e2)
2012. okt. 19. 20:17
Ne erőltesd túl, inkább tarts néhány nap pihenőt.
278. berth (válaszként erre: 276. - 70327ac3e2)
2012. okt. 19. 20:16
Imádom az ananászt!!! Konzerv ananász margarinon megpárolva....hm...isteni :-).
277. berth (válaszként erre: 273. - Anda39)
2012. okt. 19. 20:15
Gratula! Szuper, ha ennyire jól bírod. Igyekszem én is nagyon, de azért most lecsúszott egy túró rudi... :-(. Annyiraaaaa jóóól esett.... Na, szóval nem adom fel, csak most lehet kicsit lazítani a 4 nap alatt. Ma nem tudtam futni sem, mert csüt-péntek angolon vagyok estig, és utána már nincs lelkierőm nekiindulni. Elküldenéd a kalóriaszámlálós linket? Hátha nekem is hasznos lehetne.
2012. okt. 19. 15:34

Én rendkívül utáltam az ananászt, szerintem nálam jobban senki sem (na, jó, akkor te :) ).

Azért vettem egyik nap, mert túl sokat eszem (tésztát, kenyeret), azaz nagy mennyiséget. És mivel utálom az ananászt, nem fogom telizabálni magam, sőt, az étvágyam is elmegy.

Életem legnagyobb meglepetése volt: ízlett. Finom. De ezek után sem enném meg azt a kaját, amiben van ananász, és nem is innék olyan italt. És csak is nyers ananász jöhet szóba. És aki ismer, alig hiszi el, hogy megszerettem.

275. eandi78 (válaszként erre: 271. - 70327ac3e2)
2012. okt. 19. 15:28
Ananászt nem szeretem:) Annyira nem, hogy koktélból szinte csak azt nem iszom meg, ami ananászt tartalmaz.
274. 70327ac3e2 (válaszként erre: 273. - Anda39)
2012. okt. 19. 09:59
A salátán kívül, a többit én is így csinálom. A saláta is jó lenne, csak ha betervezem, akkor is mindig más lesz helyette. De talán ma, ha már beszéltünk róla. :)
273. Anda39 (válaszként erre: 269. - 70327ac3e2)
2012. okt. 19. 09:55

Aug. eleje óta diétázom, a kalkulátorral nemrég kezdtem el számolgatni - de sokkal könnyebb így.

Nem eszem péksütit, átálltam a teljes kiőrlésű kenyérre. Aldiban veszek egy fél kilós szeletelt csomagot, egy szelet elég egyszerre, és az 123 Kcal. Húst salátával, nincs köret. Nincs sütizabálás, ilyesmi. Egész jól megszoktam. Nagyon nehéz volt, mert én alig ettem gyümölcsöt-zöldséget, most meg már hiányzik a saláta.

A mérleg alig mutat változást, de betudom annak, hogy izmosodom a zsír helyett. A ruháimon látom a jelentős változást, na meg a pozitív visszajelzések is segítenek.

Nem szedek semmi fogyókúrás csodaszert, ezekben nem hiszek. Az a tuti, ha mozog az ember, na meg kevesebbet eszik, mint amennyire szüksége van.

2012. okt. 19. 09:41
Ma már én is megyek futni, tegnap pihi volt. Egy baj van, most már mindkét lábfejem fáj, de délután megyek, addig többször bekenem. Mindenképp futok, csak rövidet.
271. 70327ac3e2 (válaszként erre: 268. - Eandi78)
2012. okt. 19. 09:40
Az ananászt szereted? Ha igen, azt javaslom. Sokat olvastam mostanában róla, és rengeteg jót írnak.
270. 70327ac3e2 (válaszként erre: 266. - Berth)
2012. okt. 19. 09:39
A sült zöldséget én is nagyon szeretem. Sőt, vajban párolva is isteni. Már az illatai is! De megkívántam mindkettőt! :)
269. 70327ac3e2 (válaszként erre: 267. - Anda39)
2012. okt. 19. 09:39
Mióta csinálod a kalkulátor szerint? Mennyire működik? Diétán akkor a kalóriaszámolást érted, igaz? Tehát nem vetettél be semmi egyéb, előírt diétát?
268. eandi78 (válaszként erre: 266. - Berth)
2012. okt. 19. 07:11

Biztos jó lehetett. Nagyon szeretem a zöldségeket. Legtöbbet nyersen is meg tudnám enni. Sokszor hús helyett is inkább rántott karfiolt eszek. Most, hogy voltak a kertben rántható zöldségek főleg kevés húst ettem:( Látszik is a vasamon.

Sajnos a gyümölcsökkel nem vagyok kibékülve. Van, amelyiket még szeretném is, de nem esik jól. Lehet sok a savam? Talán a banán az egyetlen, amit ha látok egy tálon elveszem és megeszem. Tejtermék a másik ilyen, de azt azért fogyasztok. Tegnap este pirítóst ettem mozzarellával és paradicsommal.

267. Anda39
2012. okt. 19. 07:00

Hát én is diétázom...:) Van egy oldal, amit lejjebb már írtam, ott rögzítem, mit és mennyit eszem, a program pedig kiszámolja rögtön, hogy az mennyi kalória, fehérje, szénhidrát, zsír. Beállítottam, mikorra hány kiló szeretnék lenni, és kiszámolta, hogy naponta hány kalóriát ehetek ehhez. Plusz a mozgást is beszámolja. Nekem ez nagy segítség.

Ma megyek végre futni!

266. berth (válaszként erre: 265. - 70327ac3e2)
2012. okt. 18. 22:05
ugyanez. Igyekszem kevesebbet enni, többet mozogni. Nem tudok odafigyelni arra, hogy mikor miből mennyit eszem, mert egész nap úton vagyok valamerre. Ilyen a munkám. Igyekszem tényleg azt tartani szem előtt, hogy kevesebbet, és édességet pedig egyáltalán nem. Ez talán bejön. Ma csináltam sült zöldségeket vacsira. Remek volt! A fűszerek miatt isteni illata lett, az íze pedig egyszerűen mennyei. Gyerekem is lelkesedett érte, így máskor is készül majd ilyesmi....
265. 70327ac3e2 (válaszként erre: 264. - Berth)
2012. okt. 18. 20:30

A lóbalzsam viszont nagyon jó. Használt a combomon, térdemen és a sípcsontomnál is. Ami érdekes: a lábfejem ugyan úgy fáj. Vagy teljesen más fájás vagy nem kentem oda eleget. Olyan,mintha a csont fájna. Én is diétázom, de én "csak" úgy, hogy kevesebbet eszem (ez is használ, mert amúgy én rengeteget zabálok). Már elindult a mérleg lefelé.

Sok sikert kívánok a diétához! Milyen diétát csinálsz?

Egyébként én most ettem kolbászt hagymával. :)) De nem sokat, és ch-mentes.

264. berth (válaszként erre: 256. - 70327ac3e2)
2012. okt. 18. 19:40
Sajnos a túlsúly igaz lehet. Mármint, hogy amiatt fáj a lábad. Hasonló problémáim vannak. Nekem is szokott fájni a lábam futás után, és bizony nekem is le kellene adnom pár kilót, sokkal jobban menne. Tavaly nyáron tüdőgyulladásom volt, emiatt lefogytam vagy 10 kilót. Utána, mikor már futni tudtam,szinte szárnyaltam. Az időeredményeim sokkal jobbak voltak. Most el is kezdtem diétázni. Remélem sikerül.
263. berth (válaszként erre: 261. - Anda39)
2012. okt. 18. 19:35

Hello Lányok! Kis ideig nem tudtam erre járni, és látom a félmaraton lett a téma.

A félmaratont valóban le lehet futni, ha az ember folyamatosan megfutja a heti 20-25 km-jét. Szóval nem azt jelenti, hogy egyszer sikerült már 25 km-t futni egy hét alatt, akkor már menni is fog.... :-). Jelentése inkább az, hogy edzésben van/lesz arra az alkalomra, amikor is majd a félmaratonon indul. Ha egy futástervet nézel, akkor abban szerepel, hogy hány hét a felkészülés. Jók ezek a tervek, érdemes kipróbálni.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook