Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) fórum

Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) (tudásbázis kérdés)


142. emagdi (válaszként erre: 139. - 5b49e589d2)
2012. szept. 30. 18:48

ha sok időd és türelmed van, turkálókban is ki tudsz fogni olcsón sportfelsőt, ami elvezeti a vizet.

de pl a nike outletben (biatorbágy) szoktak lenni szoktatlanul olcsón pólók, nadrágok hátul, a kiárusítós részben. oké, itt is ki kell fogni, és lehet hogy mondjuk színben nem pont olyan lesz amilyet szeretnél, de tényleg nagyon olcsón ki lehet ott fogni dolgokat.


pamutban nem lesz jó, főleg télen, mert megizzadsz, a ruhádban felgyülemlik az izzadtság, ami egyrészt kidörzsöli a bőröd, másrészt nehéz is, harmadrészt hűvösebb időben meg is fázhatsz.


ezeknek a vízelvezetős sportruháknak az a lényege, hogy kivezetik a ruhán keresztül a vizet, ott elpárolog.

persze ha minden kötél szakad, akkor azért lehet menni pamut pólóban is futni, csak vigyél magaddal valami száraz melegítőfelsőt v pulóvert amit magadra veszel ha vége van a futásnak.

141. 04d410066e (válaszként erre: 139. - 5b49e589d2)
2012. szept. 30. 17:57

Szerintem vaterázz egyet, 2-3 ezer forintért lehet venni használtan egy felsőt, vagy egy nacit. pl. Olyan is jó, ami aerobic felső, nem kell feltétlenül futófelső.

Ez nem olyan nylon, mint a rendes ruházaté, más érzetre. Én is utálok nylont hordani, csak pamutban járok. Akár nézz megy egyet sportboltba, tényleg más, és sokkal jobb benne futnni.

140. 04d410066e (válaszként erre: 138. - Anda39)
2012. szept. 30. 17:55

Az adidas outletben 10 ezerért volt terepfutó cipő, gore-texes. (30 e helyett)

Biztos jó a cipőd? Tényleg az ütődéstől fájhat, de azt egy jó cipő kiküszöbölné elvileg.

139. 5b49e589d2 (válaszként erre: 138. - Anda39)
2012. szept. 30. 16:26

Tényleg nem jó a pamut ruházat? Mondjuk logikusnak tűnik, mert az ugye felszvja az izzadtságot...

De akkor nylonban fussak?? Utálom az érzetét is:(

Mit ajánlotok nekem, de úgy hogy nem vagyok túl jól eleresztve anyagilag, ha értitek, mi a problémám lényyege:)

Ti miben futtok??

Akik már leíírták, azoktól is márkát kérek, vagy lelőhelyet, és árat:) Thx.

138. Anda39
2012. szept. 30. 16:17

Sziasztok! Télen plusz 5 fokig futottam eddig, mert a torkom hamar megfájdul, ha hideg levegőt szívok be...felöltözni meg elég volt az aláöltözet, rá egy polár kapucnis pulcsi. Sapkát nagyon nem bírom, annyira beleizzad a fejem, hogy viszket. Most vettem futónadrágot, eddig sima melegítő volt rajtam télen, meg alá harisnya. :)

Most még térd alá érő nadrágban, pólóban futok, eddig nem fáztam. Ha hideg lesz, akkor nem gyalogolok haza, mert úgy már fázom, hanem kocsival megyek addig, ahonnan elkezdem a futást.

Cipőt most akarok venni egy vízállót és olyat, ami terepre való, de nagyon tanácstalan vagyok. Nézegetem a neten, mit ajánlanak - bár végülis amit találok a boltban, és meg tudom fizetni, az lesz.

Kinectet most tervezek venni a gyerekeimnek karácsonyra, és nagyon örülök, ha én is fogom tudni használni. Már hallottam korábban is, mennyire jól megmozgat. :)

Izomlázam nekem az elején volt, a combom belső részén is, de aztán futás után lenyújtottam (kung-fuzik az egyik csemetém, ő mutatta meg, hogyan csináljam), azóta nincs ilyen gondom. Érdekes módon a sípcsontom fájt többször is futáskor, gondolom az ütődéstől?

Nemsokára megyek a mai körömre. Tegnap nem voltam, mert nem fért be a programomba, meg amúgy sem árt egy nap pihenő.

137. 04d410066e (válaszként erre: 134. - 5b49e589d2)
2012. szept. 30. 12:23
Nekünk sincs itthon, de most szeretnék. Csak kérdés, hogy tuti nem unnám-e meg...
136. 04d410066e (válaszként erre: 135. - Tavasz007)
2012. szept. 30. 12:22

Az a bajom hogy az elmúlt egy-két évben nőtt oda. És a legszebb a fenekem volt rajtam mindig is. Szép, kerek, és feszes. Erre ráköltözött a szörny... :S Nekem nem tetszik, és nem örülök neki egyáltalán, szerintem szebb volt nélküle.

Igazából tényleg az a legidegesítőbb benne, hogy az volt a legszebb rajtam. Mindenkinek van valami, ami tetszik magán úgy igazán, és nekem ez a fenekem VOLT. :S

Amúgy elég tökéletesség-mániás is vagyok, abban igazad, van, hogy hamis ideálok ezek. Az ideáloknak úgy sem fogok megfelelni, mert alacsony vagyok és homokóra alak, de attól még szeretnék szép lenni.

135. tavasz007 (válaszként erre: 132. - 04d410066e)
2012. szept. 30. 09:26

mi a baj a narancsboros fenekkel? A hulye tvben, meg magazinokban irjak, hogy "csunya" es hogy kelll tole megszabadulni, de en nezem a narancsbort, es nem tartom rondanak.


Az hogy lehet?

Ne hagyd magad befolyasolni, es nem akarj ennyire megfeleleni az "ideal"-nsk. Hsmis idealok ezek, melyek megnyomoritjak a 21. szazadot.

2012. szept. 30. 08:36

Sziasztok!

Én ezekről a modern izéktől (xbox kinect,ps3 move és fitnesz program) nagyon messze állok, nincs is hozá itthon semmim:)-de legfőképpen hely nincs a a szobában:)

Én maradok a régi jól bevált dolgoknál.

Szerintem is jó dolog a hidegben futás, annak aki bírja, és megteheti. Én nem fogom abbahagyni, az tuti. Most pedig megyek kicsit melózni. Szép napot nektek!!!

133. 04d410066e (válaszként erre: 132. - 04d410066e)
2012. szept. 29. 22:28
Amúgy nem furcsa, hogy a futást tartom fárasztónak? De most komolyan... Pedig már alig volt utána izomlázam, egy erősítő edzéstől jobban izomlázam lesz, vagy szintemelés után egy rúdtánc órától, és mégis nehezebbnek érzem minden másnál, még akkor is, ha utána nincs brutál izomlázam...
132. 04d410066e (válaszként erre: 131. - Eandi78)
2012. szept. 29. 22:26

Nekem állandóan szúrták kislánykoromban az arcüregemet, de most meg semmi gond nincs a hidegben futástól sem.

Jaj, ne is mondd, nemrég próbáltam xbox kinectet! Hát az brutál jó! Lenyomtam a házigazdát is a dance2-ben, boxoltam is, és másnap izomlázam lett! :D

Azért a futás fárasztóbb valahogy nekem, még mindig, legalábbis közben. :) Valószínű, ha nem lenne narancsbőrös a fenekem, nem is járnék. Az akrobatikus rúdtánc hihetetlenül igénybe veszi a tested, amellett nem lenne muszáj még mást is sportolnom.

131. eandi78 (válaszként erre: 127. - 5b49e589d2)
2012. szept. 29. 22:19

Kézilabdáztam versenyszerűen, így kimaradt a téli szabadban futás. Gyerekkoromban el is tiltott az orvos az úszástól és kerékpártól, annyi gond volt arcüregemmel. Főiskolán kötelező volt úszás, féltem egész télen beteg leszek. Fura, de azóta nem volt komolyabb gondom, csak kisebb megfázások.Pár évvel később kaptam allergiagyógyszert, azóta szinte egészséges vagyok:)

Nálam a torna egyenlő ps3 move és fitnesz programjaival, de azok meg tudnak úgy mozgatni, hogy izomlázam lesz tőle. Szerintem fárasztóbb mint a futás:)

130. 04d410066e (válaszként erre: 128. - Eandi78)
2012. szept. 29. 22:11

Igen, könnyen lehet, hogy nagyobb kellett volna. Nekem van, hogy a körömcipőkből a 36 is nagy, normál utcai cipőkből 36 kell, és 38-as az adidas sportcipőm. A drága terepfutócipőm, amit a kényelmetlen túrabakancs után vettem, hogy abban jobb lesz, az meg 38 2/3-os. :D De egyébként mindig nagyobbat kell venni! A túracipőknek a talpát is érdemes kivenni, ráteszed a lábad, és ha elöl van még egy centi hely, akkor jó a méret! Ez azért is van, hogy bele tudj venni jó vastag túrazoknit (próbálni is csak azzal szabad) és azért, hogy ha lefelé mész, és picit előre csúszik a lábad, ne ütődjön a lábujjad a cipő orrához. Az exem nagy túrás volt, engedéllyel, meg minden, és ő tanította nekem, de a túraboltban is mondták, hogy hát ez nem úgy van, hogy nylonzoknival legyen jó, hanem hogy vastag gyapjúzoknival még legyen elöl hely...

Amúgy a terepfutócipőm sem kényelmetlen, és gortexes, nem ázik be. Csak az adidashoz képest az, mert nyilván nehezebb, valamint az adidasom harántemelős, ami nekem álomkényelmes.

2012. szept. 29. 22:04

Pont, hogy télen jó futni szerintem. Tavaly télen futottam néhányszor, és egész okés volt, csak akkor még dohányoztam, a kettő meg hosszú-távon kizárja egymást. Most is csak szeptemberben kezdetem el, mikor már nem volt 40 fok. Szerintem sokkal jobb hidegben futni. Pedig fázós vagyok nagyon, de sosem fáztam közben. Volt rajtam egy futónadrág, arra felvettem egy vastag anyagú rövidnacit, hogy ne fázzon a fenekem, egy túraaláöltözet, ami azonnal szárad, ahogy izzadsz, egy mellény, és egy soft-shell dzseki. Ez nem olyan rengeteg ruha, de ennyiben már sosem fáztam. Valamint gyapjú túrazoknit vettem a cipőmbe. (Drága, 3000 Ft körül van egy pár, de semmi nem ilyen jó meleg, felülmúlhatatlan.)

Sosem fáztam meg, nem lettem beteg, és nem fájdult meg a torkom, pedig fázós vagyok, és akkor még dohányoztam is.

128. eandi78 (válaszként erre: 124. - 04d410066e)
2012. szept. 29. 22:04
Nekem egy Nike Air Perseus van, szeretem nagyon. Van egy vízálló túracipőm, de annyira kényelmetlen hosszútávon, hogy túrázni is futócipőben járok. Így a következő beszerzésem egy terepfutócipő lesz. Túracipővel méretben is rontottam, szerintem 1 számmal nagyobb kellett volna, meg a kényes sarkamnak kicsit kemény. Azóta csak olyan cipőt veszek, aminek szivacsos a sarka. Egyébként is kisméretek ezek sportcipők. Körömcipőből 39-es kell, adidasból 41 2/3, nike-ból 41-42-es.
127. 5b49e589d2 (válaszként erre: 126. - Eandi78)
2012. szept. 29. 21:41

Hát, ha én úgy igazából belejövök, akkor tervezem hogy télen is futok:) AMikor anno jártam atletizálni, akkor is menni kellett még hóban is futni:) És akkor azt nagyon élveztem. Nyilván, másképp kell felöltözni, de én pl. nem tudok sajnos úszni:(

Így marad az itthoni torna és a futás:)

Megnéztem csajok, és már tárogatáskor sem fáj, úh. holnap megyek futni:)

Szép álmokat nektek!!!

126. eandi78
2012. szept. 29. 21:31
Ti télen is futtok? Vagy a leghidegebb hónapok kimaradnak? Nálam időjárásfüggő, de október végétől kb. február végéig kerékpár és futás hanyagolva. Féltem az arcüregem, illetve futásnál a torkom. Ilyenkor úszni járok hetente háromszor, többnyire 1500-2000m az adag. Annyira nem szeretem, de a konditermek olyan bénák erre. Futópadon egyébként se szeretek annyira futni, inkább gyors séta emelkedőre.
125. 04d410066e (válaszként erre: 124. - 04d410066e)
2012. szept. 29. 20:44
Azt kifelejtettem, hogy van most is egy normál futócipőm is, az nagyon kényelmes, imádom.
124. 04d410066e (válaszként erre: 120. - 8ef78160df)
2012. szept. 29. 20:43
A cipő tényleg nagyon fontos... Ha ilyen jól megy a futás, és nem hagyom abba, akkor veszek majd egy téli futót is. :) Egy tájfutó cipőm van, de az nekem nehéz és kemény...
123. 04d410066e (válaszként erre: 121. - 5b49e589d2)
2012. szept. 29. 20:42
Szerintem mielőtt még elindulnál, tárogass egyet-kettőt, azt mondtad, hogy akkor szokott fájni. Ha fáj, hagyd abba azonnal, és ne menj. Ha futás közben ismét elkezd fájni, akkor meg szépen sétálj haza. Az izomláz utólag fáj, a húzódás terhelésre azonnal.
122. 8ef78160df (válaszként erre: 121. - 5b49e589d2)
2012. szept. 29. 20:34

Ha fáj szerintem semmiképpen se menjél, azt h menjél meg nem fogom mondani, mert nem vagyok orvos, és nem akarom h bajod essen :)

Nem tudom, hogy mi bajod lehet, lehet h neked is csak izomláz, de lehet az is, hogy meghúzódott, és akkor tényleg pihentetni kell.

121. 5b49e589d2 (válaszként erre: 120. - 8ef78160df)
2012. szept. 29. 19:46
Akkor lehet nekem is elég ha csak a mai napot hagyom ki, és holnap akkor már mehetek szerinted??
120. 8ef78160df (válaszként erre: 119. - 5b49e589d2)
2012. szept. 29. 19:16

A 2. alkalom után nekem is fájt a belsőcombom és a térdhajlatom (hátul), de nekem 1 nap pihenés után elmúlt.

Tegnap a térdem fájt, gondolom a nem megfelelő cipő miatt.

2012. szept. 29. 18:16

Jaj, de örülök, hogy hirtelen ennnyien lettünk:)

Szerintem is fontos hogy a ruha ne tapadjon az emberre, mikor megizzad, de egyelőre erre most nincs pnzem. Én is este futok, és még "csak" 30-40 perceket,tempós sétával váltogatva. Ma kéne mennem, de páran azt tanácsolták ma pihentessem a lábam, de ha jobban lesz, lehet holnap azért megkisérlem:)

Legyen szép estétek!!

2012. szept. 29. 16:53

Sziasztok!


Én is csatlakoznék.

Egy hete kezdtem el újra futni, 3km-eket futok még egyelőre.

Régen szinte mindennap futottam, most azért még nem :)

1 hónapja költöztem ebbe a városba, és itt boldog-boldogtalan fut :) Előtte kisvárosban laktam, ott is bámulták az embereket, de már ott is "divat" a futás, szóval annyira már nem vészes.

Ja, és én aszfalton futok. Cipőt még nem vettem, de tervezem, mert a 15 éves táncolás miatt, amúgy sincs jó állapotban a térdem....

117. 04d410066e (válaszként erre: 112. - 5b49e589d2)
2012. szept. 29. 15:44

Nem álltam meg, hanem gyors futást váltogattam nagyon tempós sétával, a futás volt több, így jött ki 30 percre 4,5 km. Egyébként le lehet futni 25 perc alatt 5 km-t. :) A végcél az lesz.

Nyilván én gyorsabban fejlődtem, hisz alapból heti 6 edzésre járok, a futáson kívül, jó kondiban vagyok, és nincs semmi túlsúlyom. :) Szóval nem hozzám kell hasonlítgatnia magát más kezdő futónak. :)

Jövő héttől megyek vissza edzeni, biztos bele kell szoknom. Heti háromszor megyek oda, és amelyik nap nem megyek edzésre, aznap megyek futni, heti 3x, így marad egy pihenőnapom, amikor nem sportolok. Futni csak minden másnap bírnék amúgy is.

2012. szept. 29. 15:30

sziasztok, en is csatlakoznek, lassan hetfotol lekezde sportolni, foleg majd futni szeretnek, eloszor futogepen, aztn kint.


sok eve futottam, a futoepen imadtam, kint mar joval nehezebb volt.


nekem is fajt a combtovem, kivulrol, 2 oldalt, fontos az izuletek hozzaszoktatasa, lehet, hogy le lettek hirtelen terhelve.

115. Anda39
2012. szept. 29. 14:35

Sziasztok! Visszaolvasgattam, hogy lássam, mi a helyzet veletek?

Szóval én újrakezdő vagyok, de a felszerelésem, az útvonalam a régi. Cipőm Adidas1, annak idején az outletben vettem, és nagy szerencsém volt vele, mert kényelmes az első pillanattól fogva. Most fogom lecserélni, mert őszre-télre kell egy vízálló, meg mivel terepen futok, eléggé elkopott a talpa.

Ruháimmal nem sokat vacakoltam, főleg nyáron minél kevesebb legyen, aztán annyi. Viszont arra rájöttem, nagyon nem mindegy, milyen a pólóm, vagy a pulcsim. A Decathlonból valók a jó felsőim, mert átengedik az izzadságot és nem tapadnak rám, amikor hidegebb van, különösen jó, hogy nem nedves ruhában kell nyomulni.

Faluban lakom, tehát nem kell különösebben messzire mennem a helyért, ráadásul nagyon jó dimbes-dombos a környezet, úgyhogy az intervallum edzés adott. :) Bemelegíteni külön nem szoktam, arra elegendőnek tartom azt a pár száz méteres erőltetett gyaloglást, amíg kiérek a prérire - mert én sem szeretek mások előtt futni, tényleg megbámulnak, faggatnak, miért is csinálom?

Kb. két hónapja odafigyelek arra, mit eszem, mert unom az állandó fogyókúrát és azt, hogy visszajönnek a kilók, úgyhogy próbálom megreformálni az életemet. :) Konditerembe is járok a nagyfiammal, hogy ne tűnjön el az izmom a fogyás miatt és hogy ne legyek plötty.

Futni majdnem minden nap megyek, egyelőre csak fél órát, aztán ha visszaállok a régi menetrendemre, akkor megy a egy órás futás. Csak azt sajnálom, hogy hamar sötétedik, és én csak este tudok menni - ami mostanában már elég koránra esik...

Hogy mennyit futok és mennyi idő alatt, az engem is érdekelt, és úgy oldottam meg a dolgot, hogy amit lefutok, azt végigjártam kocsival is, így megtudtam, mennyi is az annyi. Na nem akarlak untatni benneteket, elég ennyi is egyszerre. :)

2012. szept. 29. 13:52

Sziasztok!!

Milyen napotok van ma?

Én jól bekajáltam a spenótból, imádom!! Bár, az íze már nem a régi-valahogy nincs spenót íze:( Mintha füvet ennék:D

Ti nem vettétek észre ezt?

Ma asszem nem megyk futni, tán majd hétfőn, mintha már kcsit múlna a fájdalom.

Legyen szép hétvégétek!!!

113. eandi78 (válaszként erre: 110. - 04d410066e)
2012. szept. 29. 09:08
Biztos valami fóbia:) Ismerek pár ilyen embert, de tényleg nem sokat:))) Keserű gyógyszert is inkább elrágtam, mostanában erre sem volt szükség, mert mindenből van már szirup/rágótabletta/csepp.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook