Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) fórum

Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) (tudásbázis kérdés)


82. 04d410066e (válaszként erre: 81. - Eandi78)
2012. szept. 27. 19:21

Nekem úszógumim azért nincs. :D De van elöl-alul kis kerek hasam, ami semmi pénzért nem akar eltűnni. Így 48 kilósan azért úszógumit nem találnánk rajtam, de előrefele kiáll a hasam, és ha jól beeszek, vagy megiszok fél liter vizet, akkor kifelé előre áll, mint aki 3 hónapos terhes. :D Amúgy reggel, mikor felkelek, még viszonylag laposabb, de elöl a kerekség már akkor is ott van...

Amúgy a húgom biológus, pont valami növényes akármire szakosodott, és azt mondta, hogy tök egészségtelen a teljes kiörlésű, mert hogy a magok héjában raktározódnak a méreganyagok, pl. a permetszer és ilyenek, és akkor azt beledarálják a lisztbe, ami ultragáz. És hogy ez népbutítás, mert így drágábban el lehet adni. Amúgy az ásványvízről is megtudtam egy vízkutató hölgytől, hogy az ásványvízbe ugyanaz a víz van, ami a lelőhely körzetében a csapvízben. Ő ezeket vizsgálta, engedélyezte vagy 20 évig. Szóval annyi népbutítás van, hgoy az borzalom. Kihasználják, hogy nem értünk hozzá...

81. eandi78 (válaszként erre: 78. - 04d410066e)
2012. szept. 27. 19:09

Így visszaolvasva bénán fogalmaztam meg a szénhidrát részt. Természetesen kell és fogyasztom is, de próbálom inkább a teljes kiörlésű dolgokat (annyira nem hiszek benne, de hátha jobb), ami egyébként ugyanannyi kalória csak emésztés miatt "állítólag" jobb. Kenyér nélkül nem is bírnám, már attól ég a gyomrom, ha meghallom, hogy valaki gyümölccsel kezdi a napot. Pedig van akinek tényleg az jön be. Vacsorára is szoktam kenyeret enni.

Hasról zsírt tv-ben láttam egyszer, volt valami tudományos magyarázat is, már nem emlékszem rá. Így lapos hassal aláírom, hogy így van, de jobban belegondolva vannak sportolva fogyózó "úszógumis" nők.

2012. szept. 27. 18:52
3. alkalmam lesz, és du, 4-kor volt car kedvem:D mindig elfelejtem ezt a numluck -ot bekapcsolni:(
79. 5b49e589d2 (válaszként erre: 78. - 04d410066e)
2012. szept. 27. 18:50

Sziasztok!

Alig győztem visszaolvasni, annyit írtatok:) Nagyon jköszönöm, sok hasznos infót olvashattam, amit meg is fogadok ezentúl:) Ma is megyek futni, immár a . alkalmam lesz. Hú, pedig du-kor még világvége hangulatom volt, mondtam is magamban, a franc menjen este még futni is...

De azóta jobb a kedvem, és már alig várom, hogy indulhassak, egy kis bemelegítés után:)

Legyen szép estétek!!

Jah, még egy dolog:

én munkámból kifolyólag elég sokat gyaloglok, tudom ez nem nagy valami, (sajnos, már a szervezetem hozzá is szokott, sztem), de én már azt sem bánom, ha a súlyom nem változik, csak feszesedek. Ugyanis a 173 cm-hez, sztem nem annyira sok a 75 kg.Báár, azért titkon 65-68 a célom, de nem kötöm fel magam akkor sem, ha csak 70-re sikerül lefogynom, és szép, feszes testem lesz:D

78. 04d410066e (válaszként erre: 77. - Eandi78)
2012. szept. 27. 18:11

Mindennel egyetértek, kivétel a szénhidrát. HA valaki sportol, akkor muszáj ennyi valamennyi szénhidrátot, és több fehérjét bevinnie. Előbbi azért kell, hogy ne a fehérjét használja fel energiaként a testünk, a fehérje pedig az izmoknak nagyon kell. Nyilván a fogyókúrázoknak ésszel kell szénhidrátot enniük. Egyébként szerintem semmi gond a fehér liszttel, és pláne semmi a fehér rizzsel. A rizst, mint szénhidrátot dolgozza fel legkönnyebben a szervezetet.

Én se hízok el a nassolástól, bár nagoyn keveset nassolok. :) Üditőket viszont ritkán iszom, az nagyon egészségtelen is.

A másik, hogy ezt honnan veszed hogy hasró megy le a legkönnyebben a zsír? :D Bárcsak így lenne. Az egyetlen hely, ahol semmit nem látszik szinte a heti rengeteg edzés, a hasam... :S

2012. szept. 27. 17:21

Fogyás: Valahogy úgy működik, hogy először az edzés előtt fogyasztott szénhidrátot dolgozza fel a szervezet, mert ugye izmoknak energia kell. Ha már nincs több szénhidrát a lerakódott zsírhoz nyúl a szervezet. Legkönnyebben a hasról tűnik el. Ezt lehet segíteni egy kis l-karnitinnel. Hosszú távon egyébként gyorsítja az anyagcserét. Állítólag edzés után jobban ég a zsír, mint közben.

Kalóriafelhasználás testsúly és pulzus függő. Érdemes beszerezni egy pulzusmérő órát, ha valakinek ez fontos.

Étkezés is fontos, mert hiába sportol valaki, mellette megeszik 3000 kalóriát.

Sport mellett is 1800-2000kcal a bevihető mennyiség. Ha azt nézzük, hogy ebből csak ebéd kb. 800-1000kcal... Nem vagyok erőteljesen híve a válogassuk meg mit eszünk módszernek. Mindent szabad enni csak kevesebbet. Kivétel a szénhidrát, mert erre szükség van csak nem fehér kenyér, soktojásos liszt, fehér rizs formájában. Zsírral nincs gond, mert soha nem bírtam. Üdítő lehet még remek plusz kalóriaforrás. Nálam nassolás belefér, nem hízok tőle. Ha fogyni akarok akkor lemondok róla.

2012. szept. 27. 17:02
Bemelegítés: Egyszer úgy futottam sprinteket, hogy nem melegítettem be. 1 hétig fájt a combon annyira meghúzódott. Mindez 2 nappal verseny előtt. Tanultam belőle, de azért nem mondanám, hogy túlzásba viszem. Kerékpáron csak lassú tekerés a bemelegítés, futásnál lábemelések, majd lassabb tempóban kezdem, közben karkörzések. Ha már bemelegedett az izom utána jöhet a normál tempó.
75. 04d410066e (válaszként erre: 72. - Kismajacka)
2012. szept. 27. 09:28
Ez jól hangzik. Remélem a narancsbőrre is jó lesz. :)
74. 04d410066e (válaszként erre: 70. - 5b49e589d2)
2012. szept. 27. 09:26

Tényleg nem fogysz nagyon, ha csak mozogsz, de ugyanannyit eszel.

Nem ettem sokkal többet azután, hogy elkezdtem edzésekre járni, és mégse fogytam egy dekát se. (Bár nekem nem is kell, csak úgy mondom.) Csak elkezdett átalakulni izmosabbá a testem. Valamivel többet eszek, de csak annyival, hogy ha este megyek edzésre, és pl. 9, fél 10 fele érek haza, akkor még vacsorázok annyit, hogy ne éhesen feküdjek le. Azért is, mert nem akarok fogyni semennyit. De természetesen ilyen későn nem zabálok be, mert aludni se tudnék.

1 óra folyamatos kocogás 400 kalóriát éget el. Mondjuk te kocogsz fél órát, elégetsz 200 kalóriát. Az nem sok, ugye tudod? Egy pillanat alatt meg lehet enni 200 kalóriát. Szóval ezért nem mindegy, mit eszel, ha fogyni akarsz. És sport nélkül is fogysz, ha keveset eszel. Inkább azért fontos a sport, hogy szépen, feszesen fogyj.

Meg attól is függ, mennyit sportolsz. Mondjuk én egy rúdtánc+stretcing kombón elégethetek kb. 7-800 kalóriát. Ezt egy héten háromszor lenyomom. Az azt jelenti, hogy egy héten kb. 2500 kalóriával ehetek többet, ha a súlyomat tartani akarom. Ennyivel többet elég könnyű megenni. :) Főleg, hogy két edzés közben mindig eszek marcipánt vagy szőlőcukrot is.

Számold ki, hány kalóriával fogynál, keress rá, hogy napi kalóriaszükséglet a google-ben. Ennyi kalóriát egyél egy nap. Ha pedig elmész kocogni fél órát, akkor aznap ehetsz a normálhoz képest 200 kalórival többet.

73. 04d410066e (válaszként erre: 68. - 04d410066e)
2012. szept. 27. 09:14
A térdkörzést kihagytam! A láblendítések után lehet csinálni. 8x jobbra, 8x balra, 8x befelé, 8x kifelé. Fontos! A láb bemelegítése tényleg fontos. :)
72. kismajacka (válaszként erre: 16. - 5b49e589d2)
2012. szept. 26. 22:58

Sziasztok!

Bocsi most vettem csak észre, hogy kérdeztetek:) nem tudom mennyi idő után kezdett el látszani a változás, de az első szembe tűnő dolog az volt, hogy a combom el kezdett vekonyodni. A másik, hogy a fenekem "megemelkedett" és sokkal feszesebb lett.


A bemelegitessel és a nyujtassal kapcsolatban csatlakozom az előttem szolokhoz, szerintem is nagyon fontos mindkettő, de főleg a bemelegítés. És pihenő napra is szükség van. Először én sem akartam betartani ezeket, főleg a pihenonapokat, de a testem el kezdett tiltakozni, itt fajt - ott fajt, így inkább el kezdtem betartani a "szabályokat".

71. c7a878c6b5 (válaszként erre: 70. - 5b49e589d2)
2012. szept. 26. 22:07
Na azt nem tudom! Viszont tény, hogy 20 kg-ot fogytam szinte semmi mozgással, csak odafigyeltem a kajálásra.
70. 5b49e589d2 (válaszként erre: 68. - 04d410066e)
2012. szept. 26. 22:04

Igenis, értettem:) Eddig én nem melegítettem be. Gondoltam, elég bemelegítés, ha egész nap gyaloglok... (vicc volt)

Persze, tudom hogy fontos a bemelegités, ezentúl így fogom ccsinálni. Ma pihenőnapom van, de holnap este megyek futni...

Szép álmokat nektek!!

Lenne azért egy kérdésem:

Valahol azt olvastam, hogy hiába fut az ember, a fogyás 60-70%-ban függ az étkezéstől (miket eszel, stb.) és "csak" 30% (ezek szerint) a mozgástól...

Namármost, azért, ha valaki mondjuk ugyanannyit eszik, mint eddig, DE!! többet mozog, akkor az nem fog fogyni, miért nem??!!!

69. c7a878c6b5 (válaszként erre: 68. - 04d410066e)
2012. szept. 26. 21:58
Köszi Tindi! Megfogadom:)
68. 04d410066e (válaszként erre: 64. - C7a878c6b5)
2012. szept. 26. 21:05

Wááááá, ne már, hogy nem melegítetek be! Én 10-15 percet bemelegítek indulás előtt. Ha nem teszitek, nagyon könnyen húzódás lehet belőle, ami hetek alatt gyógyul csak!!! Vegyétek komolyan, ok?

Írok Nektek bemelegítést, lehet kérdezni:

1. lassú fejdöntés a 4 irányba, 3x jobbra, 4x balra, majd 4x jobbra fejkörzés, 4x balra

2. vállkörzés: jobb váll 8x előre, 8 x hátra, majd balra, majd mindkét váll 8x előre, 8x hátra

3. karkörzés: egyik irányba 8x, másik irányba 8x, majd váltott egyik irányba8, másikba 8

4. csuklókörzés befelé, miközben testünk előtt 4 körzésre felvisszük a karunkat, majd oldalt lefelé visszük 4 alatt. Majd fordítva ugyanez.

5. törzsdöntés (már nem részletezem, ráéreztetek szerintem :) )

6. törzskörzés

7. Megállsz az ajtóba pl. megkapaszkodsz az ajtófélfába, és előre-hátra lendíted a lábad 1 percen át

8. magastérdemelést oldalra kihúzod, majd vissza előre, 8x

9. bokakör 8 egyik irányba, 8 másik

10. hátra húzzuk a lábat, a fenekünk felé

11. megcsináljuk másik lábra

12. MOST lehet menni futni!!!


MEgjegyzés: ha nem melegítetek be, nagyon könnyen le lehet sérülni! Ha nem nyújtotok, akkor max. jobban izomlázatok lesz. MELEGÍTÉST SOHA NEM HAGYJUK KI!!!

67. 04d410066e (válaszként erre: 54. - 5b49e589d2)
2012. szept. 26. 20:59
5 perc egyben tényleg sok! 2.ra nekem még nem ment, gratulálok!!!
66. c7a878c6b5 (válaszként erre: 65. - Eandi78)
2012. szept. 26. 20:17
Majd beszámolok reggel!
65. eandi78 (válaszként erre: 62. - C7a878c6b5)
2012. szept. 26. 20:00
Jó, de lehet holnapra semmi baja nem lesz. Vagy még rosszabb lesz ha húzódás és megpihen.
2012. szept. 26. 19:11

Én úgy melegítek be, hogy mély levegőt veszek:)))

Nyújtani szoktam, a gyakorlat nevét nem tudom:)

2012. szept. 26. 19:03

Én nem kenem semmivel, remélem, hogy hamar elmúlik magától. Végülis, csak akkor fájt jobban, eleinte, amíg bele nem lendültem a futásba:) Meg most, utána:(

Ti futás elött hogyan melegítetek be, és utána, nyújtotok, milyen gyakorlatokkal??

62. c7a878c6b5 (válaszként erre: 60. - Eandi78)
2012. szept. 26. 18:26

Hu, kezdtem megilyedni!

Flectorom csak porban van. Az is jó?

Ugyan még nem vészes, csak jó tudni az ilyesmit:)))

61. c7a878c6b5 (válaszként erre: 59. - Eandi78)
2012. szept. 26. 18:24

Ne már....

Jó kis izomlázam van esetleges húzódással, bicegjek el a dokihoz Fastumot írattatni????? Onnan a gyógyszertár...

Ezek teljesen megőrültek!

60. eandi78 (válaszként erre: 59. - Eandi78)
2012. szept. 26. 18:23
Lemaradt, hogy izomfájdalomra van flector és voltaren krém recept nélkül, nekem nem használ, de attól másnak még jó lehet.
59. eandi78 (válaszként erre: 58. - C7a878c6b5)
2012. szept. 26. 18:22
Eleinte lesz egy kis izomláz. Borsmentás krémmel kenem, olyan jól hűsíti, nem tudom a pontos nevét van többféle is. Izomfájdalomra ketospray vagy fastum gél (sajnos már csak receptre vannak).
2012. szept. 26. 18:16

Szia!

Nekem is fájdogál és izomlázam is van:)))

2012. szept. 26. 18:05

Sziasztok!!

Ma úgy látom, nem nagyon volt itt senki:(

Rögtön lenne egy kérdésem: létezik, hogy a futástól fáj a bal térdhajlatom belül?? Ja, és mindkettő combom, ágyéknál-mintha ott lenne izomlázam... hülyeséget kérdeztem, volt már ilyen valakinek??

56. eandi78 (válaszként erre: 54. - 5b49e589d2)
2012. szept. 25. 22:40

Nem is szabad erőltetni. 2perc séta/2 perc futás a legjobb kezdőknek aztán lehet növelni futást és csökkenteni sétát. Túlzásba vitt sportnál jönnek a sérülések. Volt térdszalagsérülésem (nem futás miatt), emiatt nem futhatok sokat, de kerékpár és úszás engedélyezett.

Szóval teljesen jól csinálod, más is elkezdte valamikor ezen a szinten.

55. eandi78 (válaszként erre: 53. - Judo74)
2012. szept. 25. 22:33
Az se jobb, ha fütyülnek valaki után vagy puszikat dobálnak a kocsiból. Persze lehet kevésbé fájó, de engem zavar.
2012. szept. 25. 22:15

Sziasztok!

Meg volt a 2. futásom. Már sokkal többet bírtam, de még mindig váltogaom a futást-sétával. De már egyben lemegy simán az 5 perc. Nem rötyögni, nekem ez sok, mert még sosem csináltam.

Éééééés jelentem, ma este fél 8 után olyat láttam itt, mint még soha...

A kerszteződéshez érve (nem forgalmas utakon mentem, de akkor is) minden irányból kocogó embereket láttam jönni...


Hááát, magam is meglepődtem ezen, de nagyon jól esett, hogy közéjük tartoztam én is, és legalább én is teszek valamit az egészségemért:)

53. Judo74 (válaszként erre: 50. - C7a878c6b5)
2012. szept. 25. 21:47
Ne foglalkozz senkivel! Hozzá fognak szokni, és elmaradnak a beszólások. Ha meg bosszant, akkor gondolj arra, hogy aki beszól, általában 20 métert sem tud futni, mert sportember sosem "bántja" a másikat. Bár én kisvárosban (és sportvárosban) futok, de több, mint 20 éve kezdtem (akkor még kuriózum voltam:)), és csak egyetlen negatív beszólást kaptam, azt is második gyerekem születése után (kicsit dagin futottam). Szóval hajrá:)!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook