Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) fórum

Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2012. okt. 24. 19:49

Sziasztok!

Jaj, csajok, annyira elegem van ma mindenből:( Az egész napomat felülírta egy munkával kapcsolatos dolog, meg anyámért kellett bemennem az István kórházba. Az egész napom elcsesződött, ideges voltam, és feszült, remegett mindenem, majd elájultam, a kocsi alattam mintha hullámzott volna, és így vezettem. Az egész belsőm remegett, nagyon megijedtem:(

Párom, ma éjjeles, így a stresszoldó futásom is elmaradt:( Volt viszont helyette idegbaj miatti zabálás:( Mint stresszoldó pótcselekvés. Nyugodtabb az vagyok most, csak a kedvem az nagyon rossz már napok óta...

Látom, ti milyen ügyesek voltatok ma:) Legyetek jók, ha tudtok!! :D

2012. okt. 24. 19:25

Voltam futni, itt is elég nyirkos volt, de bírtam, nem volt vele gond.

Indulás előtt sapka-problémám volt (nekem is). Nem tudtam eldönteni, felvegyem vagy ne vegyem. Félórán át olvasgattam, hátha találok valami okosat erről. Igazából nem találtam, mert nyilván egyénfüggő. 5 fok körülre írták azért, hogy akkor már lehet vastagabbat viselni. De nekem alapból vastag, polár van. Találtam futósapkákat, vékonyak, és elvezetik a nedvességet. És vigyázni kell a fejre, mert a legnagyobb hőleadás ott "zajlik". Aztán a kezekre kell még figyelni.

Indulás előtt megkérdeztem egy barátnőmet is sapka ügyben. Azt írta, hogy vigyek magammal, ha fázik a fejem, felveszem. :) Ja, és hozzá tette miután írtam, hogy itt kb. 13 fok van, hogy meleg van nálunk. A végén az lett, hogy elvittem, elkezdtem bemelegíteni sapka nélkül, aztán megláttam valakit vastag kapucniban, és egyből felvettem a sapkát, ami azért jó, mert a fülhallgatót így tudtam használni. Hát jó melege volt a fejemnek (hajam, mint hajmosás után), de bajom ettől nem lesz, míg ha nem vettem volna fel, megfázhattam volna.

Bocsi, sokat írtam. Csak elmeséltem nálam ez hogy zajlott. :)

A futás egyébként szuper volt, kb. 7,5 km-t teljesítettem, és nem kocogva, hanem futva. Jól esett. Holnap is megyek.

320. eandi78 (válaszként erre: 318. - 70327ac3e2)
2012. okt. 24. 18:26

Nagyon jó volt. Nem fáztam benne, a vékonyabb már hideg lett volna. Kellemes anyag a "bélés" és akkor sem viszketek tőle, ha izzadok. Nagyon nem sikerült azért izzadnom ebben a "hidegben":)

Sapkákkal vagyok bajban. Télen is kerékpárral járok munkába és olyankor azért kell a vastag sapka. Mostanában viszont sehol nincs polár, a kötöttben meg viszket a fejem. Kb. 6 éves sapkát hordok, mert sehol nincs semmi. Egy vékonyabbat sikerült vennem, de 0 fokban az már kevés.

Amit egyátalán nem viselek el a bőrömön az a gyapjútartalom. Decathlonban láttam jó zoknit, rögtön feltűnt, hogy van benne gyapjú. El nem tudom képzelni, hogy lehet lábon viselni. Pedig biztos jó vastag és én mindig fázok.

319. Anda39 (válaszként erre: 316. - 70327ac3e2)
2012. okt. 24. 18:03

Na, nálatok milyen az idő? Erre elég ködös-párás, nem éppen futásra való. Most néztem, hogy a hétvégén csak 4-5 fok lesz nappal! Egy hét alatt húsz fok csökkenés...ez ám a döfi!

Én meg megyek és szobabiciglizek egyet, csak előtt keresek egy jó filmet hozzá. Jó mozgást nektek is!

318. 70327ac3e2 (válaszként erre: 317. - Eandi78)
2012. okt. 24. 14:56

Kíváncsi vagyok milyen lesz. Írd majd meg. :)

Melegebbnek, biztos melegebb. Kényelemre?

317. eandi78 (válaszként erre: 314. - 70327ac3e2)
2012. okt. 24. 13:25
Csak kerékpár szolid tempóban, kipróbálom az új nadrágot:)
316. 70327ac3e2 (válaszként erre: 315. - Anda39)
2012. okt. 24. 11:33
Én meg várom, hogy kisüssön a nap. Remélem nem hiába. :)
315. Anda39 (válaszként erre: 314. - 70327ac3e2)
2012. okt. 24. 10:17
Én biztosan nem. Egyrészt dolgozom este, másrészt meg a tegnapi után amúgy sem mennék. Holnap viszont igen, pénteken meg kondizom.
2012. okt. 24. 07:32
Ma mentek futni?
313. 70327ac3e2 (válaszként erre: 310. - Eandi78)
2012. okt. 24. 07:32

Tegnap nekem is pihenőnapom volt. Kitaláltam, hogy próbálom azt tartani, hogy két nap futás, 1 nap pihi, és ilyenkor torna, erősítés.

A séta viszont megvolt, kimentem barátnőmmel a Margitszigetre. Jó sok futó van. Irigykedtem is rájuk.

312. 70327ac3e2 (válaszként erre: 309. - Anda39)
2012. okt. 24. 07:30

Visszafelé van az emelkedő? Az kemény! :) 3,5 km fölfelé.

Én az emelkedőt sosem bírtam, valamiért nagyon óckodom tőle. Ezt sajnálom, mert erdőben szuper lehet futni.

311. eandi78 (válaszként erre: 309. - Anda39)
2012. okt. 23. 18:38
Amúgy én is 8 körüli átlagra vagyok képes. Az ideális.
310. eandi78 (válaszként erre: 309. - Anda39)
2012. okt. 23. 18:37
Ma pihenőnap volt, de 5 óra körül kezdtem bánni, hogy még csak egy séta se volt ma. Délelőtt takarítottam, délután meg sok volt a tv előtt ülés.
309. Anda39
2012. okt. 23. 17:46

Na, a mai menetem megvolt. Fiam jött velem, mert övé a teló, amin a program van. Szépen mutatta, mennyit megyünk, mennyi idő alatt. Aztán egyszercsak lenullázta magát...:( Úgy elborult az agyam...na nem annyira, de eléggé. Újra kellett indítani, szerencsére előtte néztük, hol járunk, úgyhogy pár tíz méter volt csak, amit nem mért. Az már biztos, hogy a 7 kilométer megvolt, és 8 km/h sebességgel "száguldottam". Most legalább tudom, hogy ha arrafelé megyek, amerre ma, akkor meddig kell futnom. Mindenesetre jó kis dombos vidéken lakom, ezt meg kell állapítsam. Lefelé tök jó volt, de visszafelé igencsak éreztem a lábaimban az emelkedőt.

Nálatok mi a helyzet?

2012. okt. 23. 07:59

Képzeljétek, nekem nagyon fáj a derekam a futástól. Ezt még sehol, senkitől nem hallottam. Alapból nekem rossz a tartásom, de mindig is rossz volt, még se fájt a futástól. Öregszem, biztos. :)

Te mentek ma futni?

307. 70327ac3e2 (válaszként erre: 304. - 4b724ddbc4)
2012. okt. 22. 21:46

Attól függ milyen távon szeretnél indulni. 7 km-est akár 4 hét edzés után is le tudnál már futni szerintem (simán). Van a kezdőknek egy edzésterv, ott az 5 km eléréséig 6 hetet ír, de írtad, hogy sportoltál... Én, aki a nulláról kezdtem (rég nem sportoltam, és ülőmunkát végzek), 3-4 hét után lefutottam a 9,5 km-t, csak hát... (nem kellett volna, azt hiszem). Óvatosan, ésszel, fokozatosan kell növelni a távot.

Versenyek vannak kisebb távval is.

306. 70327ac3e2 (válaszként erre: 303. - Eandi78)
2012. okt. 22. 21:41

Neked is köszönöm a választ.

Én az ananászt vetem be időnként, mint plusz zsírégető. :)

A gyors futástól az izmok erősödnek, jól tudom, igaz? Ez esetben az is jó, mert az izom égeti a zsírt, akár tévé nézés közben (lehet, hogy nem jól fogalmazok, de sokat olvastam erről).

305. 70327ac3e2 (válaszként erre: 302. - Anda39)
2012. okt. 22. 21:39

Csak nagyon sokat olvasok erről az egészről, és mégis... :(

Az evésre nagyon oda kell figyelnem, mert a mennyiséggel bajok vannak. De egyébként nem eszem kenyeret, tésztát... Szénhidrátot azért fogyasztok gyümölccsel, és néha becsúszik valami finomság (tényleg néha), az adagot kéne csökkentenem.

Akkor megfogadom a tanácsod, mint kihívás, csak távot tudok most emelni maximum, mert még nem jött rendbe a lábam, és szerintem a gyorsabb tempóval jobban megerőltetném.


Ok, várom a beszámolód. :)

2012. okt. 22. 20:07
Én is tervezem a futást is.Tervem 100 kör egy 260-280 m-es pályán majd emelve az adagokat. Súlycsökkentés -tartás miatt és verseny céljából is. Általában 55-59 kg vagyok. 173-174 cm. Most kicsit több,mint 60 vagyok mert nem nagyon tudtam sportolni-=torna,step gépen futás,gyaloglás 2,5 km oda ill.vissza,úszás 2 km eddig)betegségek illetve vendégség miatt. Amelyik nap úszás van akkor nem gyaloglok. Szerintetek mennyi idő ,hogy eljussak arra a szintre,hogy versenyezhessek is ?
303. eandi78 (válaszként erre: 302. - Anda39)
2012. okt. 22. 20:03

Zsírégető tartománnyal csak annyi a bajom, hogy alacsonyabb a pulzus, lassabb a tempó, kevesebb kalória kell a munkához. Esetleg az lehet benne, hogy könnyebben nyúl a szervezet a zsírhoz, nem tudom. Azt se hinném, hogy anaerob mozgás ne a zsírhoz nyúlna.

Egyébként edzések után (kb. 140-150 átlagpulzus) soha nem vagyok éhes, úgy érzem magam, mint aki teliette magát. Kell 1 óra ahhoz, hogy éhesnek érezzem magam. Ez csak nyáron rossz, amikor 8 után végzek és fél 10kor kezd gyötörni az éhség.

Alapvetően fogyni az alacsonyabb kalóriabeviteltől lehet, a sport csak rásegít egy kicsit. Azért nem mindegy, hogy óránként 100 kalória ég, vagy 4-600kcal. Érdemes kipróbálni l-karnitint, állítólag segíti zsírégetést. Ilyen téren nincs tapasztalatom, de edzést jobban bírtam.

302. Anda39
2012. okt. 22. 19:31

Carolin, már többedszerre olvasom tőled, hogy nem akarsz gyorsan futni, hanem inkább sokáig, mert fogyni akarsz. (zsírégtő tartomány) Mintha magamat olvasnám régebbről. :) Csakhogy közben megváltozott a véleményem - és a tapasztalatom is. Korábban heti 5-6-szor mentem futni, mellette kétszer csoportos aerobikra, és emellett még itthon tornáztam heti minimum 2-szer Rubint Rékára vagy B. Alexandrára. Nem fogytam egy dekát sem. Csak akkor, amikor diétázni is elkezdtem. A sok mozgás nem ért nálam semmit...

Most, amikor újra elkezdtem a futást, utánaolvastam egy-két dolognak, és arra a megállapításra jutottam, hogy nem jól csináltam én ezt a zsírégető tartományban futást :)Nem volt a szervezetemnek semmi kihívás, mert bírtam a tempót. Olvasmányaim szerint az többet ér, ha mindig kicsivel többet akarunk elérni, mint amennyit simán bírunk, tehát kell terhelni a szervezetet. Ezért jó az intervallum edzés is, amikor a gyorsabb futást váltogatja az ember a lassabbal. Az anaerob edzés mellett teszem le a voksomat, már ami a fogyást illeti. Ezért edzek nehéz súlyokkal kevés ismétlésszámmal, nem kis súllyal százszor ismételve ugyanazt.


Tegnap 7 km-t futottam, nagyon örültem, mert ennyit jó régen tudtam lefutni egyhuzamban. Holnap is megyek megint, de most megpróbálom okostelón mérni a távot és a sebességet. Majd megírom, mire jutottam. :)

301. eandi78 (válaszként erre: 300. - 70327ac3e2)
2012. okt. 22. 19:21

Decathlonban sem olcsók:( 10e Ft felett vannak a téli nadrágok. Kerékpáros volt olcsóbban, de annak meg van betét, abban fura lenne futni.

Nem fogyózok, de combommal elégedetlen vagyok. Bár már beletörődtem. Voltam már 68kg is, ahhoz képest most tökéletes vagyok és nem hízok szerencsére. Ennek örülök.

300. 70327ac3e2 (válaszként erre: 299. - Eandi78)
2012. okt. 22. 18:11

Mozogsz akkor azért eleget. Jó a kép. Jól nézel ki, nem tudom a combodat miért tartod vastagnak. Bár el tudom képzelni, hogy félreértettelek, hisz neked egy dekát nem kéne fogynod.

Úgy szeretnék én is egy nadrágot télre. Már gondoltam, hogy a polár is jó lesz. Elugrom majd fizukor a használtruházatiba, illetve benézek megint az Aldiba. (A baj, hogy nincs pénzem, nem tudok akárhol venni...)

Ma lassan kocogtam 5,6 km-t, a lényeg az volt, hogy minél tovább mozogjak, a zsírégetés volt a cél. Még fájnak kicsit a lábaim, meg egy hónapja futok intenzíven, de még centiben sem mutatkozott fogyás. Az a mázli, hogy nem csak a fogyás miatt futok, mert egyébként ma adtam volna fel, nagyon elkeseredtem, mikor centivel is nézegettem magam.

299. eandi78
2012. okt. 22. 16:51
Tettem fel képet. A felső nem igazán futófelső, inkább aláöltözetnek használom, mert jó anyaga van. Póló kicsit bő, felül soványabb vagyok, mint a képen. A combomon meg szépen látszik, hogy hol az 58kg:(
298. eandi78
2012. okt. 22. 16:39
Nem nagyon voltam gépközelben, de sportügyileg aktív napjaim voltak. Szombaton vettem téli nadrágot, de ha tényleg nagyon hideg jön lehet nem avatom fel idén:) 10 fokra vettem. Vasárnap kerékpároztam, ma pedig gyalogtúrán voltunk. Futni még nem merek. Már jobban vagyok, de még nem az igazi. De legalább a fülzúgás már megszűnt, nagyon rossz volt.
2012. okt. 21. 18:38

Ma futottam a szomszéd lánnyal, aki pár éve nem futott, most jött először. Direkt hívtam, mert én csak egy "lájtosat" szerettem volna, úgy néz ki, rendbe jönnek a lábaim, már épp csak érzem őket,nem fájnak. :)

Innentől lassabban emelem a távot, és ráállok tényleg a fogyásra.

Délután sétáltunk még egy jó nagyot a Margitszigetre. Nagyon jó kis nap volt.

2012. okt. 21. 18:06

Köszönöm a kedves fogadtatást:) Igyekszem majd aktívan itt lenni, (már, ha időm engedi), és beszámolok róla, hogyan haladok:)

Sziasztok!

295. 8ef78160df (válaszként erre: 288. - 70327ac3e2)
2012. okt. 21. 16:52
Igen
2012. okt. 21. 09:28

Igen, nekem is jobban megy a futás, miután tartok pihenőt. És az is igaz, hogy a versenyzők edzenek mindennap, de nekik ott az edző, a sportorvos, masszőr...

Én annak örülnék, ha tudnám tartani azt, hogy két nap futás, egy nap pihenő.

Az eliptikus tréner mindent átmozgat, és kíméli az ízületeket, térdet... Használtam régen.

293. 70327ac3e2 (válaszként erre: 290. - 880331b0ba)
2012. okt. 21. 09:25

Szia cherryl!

Tudd, hogy csak elkezdeni nehéz. Ha már belejössz, élvezni fogod, és hiányozni fog, sőt, bosszantani is, ha nem tudsz menni. Én legalábbis így vagyok vele. Múltkor még esőben is elmentem. :) Szóval, kitartást!

A bemelegítés legalább annyira fontos, mint a jó cipő. Jobban megy a futás, illetve a sérülés elkerülés érdekében kötelező. Ugyanúgy a levezetés, nyújtás a végén.

Mi volt az oka, hogy elkezdtél futni? Írtad, hogy nem szereted.

Ami engem még nagyon inspirált az elején, ha futós oldalakat olvastam itt a neten, attól mindig megjött a kedvem.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook