Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) fórum

Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) (tudásbázis kérdés)


112. 5b49e589d2 (válaszként erre: 111. - 04d410066e)
2012. szept. 29. 06:14

Sziasztok!!

Oké, már képben vagyok. de nem sok kezdőként, hogy meg sem állsz futás közben? Annyira még nem ástam bele magam, hogy 2 hét után mennyit lehet már egyben lefutni... (ha teszem azt 2-3 naponta futsz, vagy 2 naponta)

Örülök, hogy azért javulgat a lábad:)

szerintem, akkor megfogadom a tanácsotokat, és a mai edzést azt kihagyom. Ma piacra készülök, kell vennem az oviba pár dolgot a gyerkőcnek. 8-körül felkeltem, aztán irány a helyi piac. Ki mit főz ma? Nekem ma könnyű, mert a párom melózik, így nem muszáj délre megfőznöm. Gyerkőc a piacon úgyis belángosozik:D

111. 04d410066e (válaszként erre: 100. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 22:05
Csak nehogy félreértés legyen, két hete futottam, mikor lesérültem. :D Szóval nem vagoyk rutinos futó, csak edzésben voltam, mivel rúdtáncolok, és heti min. 6 edzésre jártam, és emellé akartam valami narancsbőr elleni szert, ami lenyugtat, mert a cigiről is leszoktam. Ez meg a futás nálam. :D Legalábbis remélem, hogy a narancsbőrre is hat. :S Az idegesít a legjobban, pedig pont jó a súlyom, nem a sok háj narancsosodik...
110. 04d410066e (válaszként erre: 99. - Eandi78)
2012. szept. 28. 22:03

Mi az hogy nem tudsz lenyelni tablettát? :O :D

Ez valami fóbia-féle? Még sosem hallottam ilyet. :O

2012. szept. 28. 22:01
Nem fogjátok elhinni, de óra nélkül futok. :D Mikor elmegyek itthonról, megnézem az időt, mivel 1 percre tőlünk már a patak van, és mikor hazajövök, megnézem ismét. Mapsen meg már kiszámoltam, hogy egy kör hány méter, és könnyen megvan, hogy mennyi idő alatt mennyit futottam. :D Amúgy nincs órám, nem szeretek órát hordani, de lehet emiatt veszek egy olcsót. :) Utálom az övtáskát is, csak egyetlen kulcsot és egy papírzsepit teszek a zsebembe és már futok is, semmi mást.
108. 04d410066e (válaszként erre: 106. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 21:58

Szia! Ma egész nap nem voltam gépközelbe. Jobb a lábam, remélem, jövő héten már nem lesz gond az edzéssel. :)

Várj egy kicsit, 1-2 napot, és ha utána tárogatáskor fáj, akkor az húzódás lesz sajnos. :( Az meg nem 1-2 napos történet, hanem néhány hetes. :(

107. 04d410066e (válaszként erre: 96. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 21:57

Hát gyanús, hogy húzódás. Pihentesd. Ha 2-3 nap múlva is futás vagy terpesztés közben fáj, akkor viszont tuti húzódás, mert az izomláz 1-2 nap alatt elmúlik.

Pezsgőtablettát sose szedtem, attól fáj a hasam. De vitamint szedni egyáltalán nem hülyeség. Régen azt gondoltam, aztán a mostani párom kezdett el nekem vásárolni. Kevesebbet vagyok beteg. Specifikusan szedek vitamint. B komplextől van étvágyam, jobb a gyomrom. Vagy magnezium jó az idegekre és izomgörcsre, stb. Mindegyiket egy ideig szedem, aztán egy ideig szünet.

2012. szept. 28. 21:44

Sziasztok!!

Milyen napotok volt?

Hol van mindenki? :)

tindigo: hogy van a lábad? Javul már?

Én ma nem futottam, majd holnap (talán, ha jobban lesz a lábam) de ha nem javul, akkor kihagyom...

Szép álmokat, még kicsit vagyok, aztán alvás:)

105. emagdi (válaszként erre: 103. - Eandi78)
2012. szept. 28. 18:58

a kijelző lehet hogy kikapcsol, de attól még beszél a program, és elmondja a kért adatokat:) (táv, sebesség stb, bizonyos időközönként)


androidra amúgy MINDEN van:)(pont ezért is jó rendszer)


na bocs hogy belebeszéltem, csak ezen megakad a szemem:)

2012. szept. 28. 18:37
Mit is mondtál, te heti hányszor, és mennyit futsz?
103. eandi78 (válaszként erre: 102. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 18:35

Ja telefont nem is lehet nézni menet közben, kikapcsol a kijelző, csak a végén jó kiértékelni. Androidot passzolom, arra nem tudom mik vannak. Valahogy nem tudtam megbarátkozni azokkal a telefonokkal. Windows és Iphone van, azokra van ilyen sportprogram.

Sima pulzusmérő is hasznos futásnál.

2012. szept. 28. 18:28

Andi, nekem nincs okos telefonom, vagyis nem értek hozzá, párom szerint ez is az:) de én androidost szeretnék mondjuk Karácsonyra:)

Nem tervezek egyébként órát venni, csak bosszantó hogy állandóan az órát kell néznem, amikor futok:(

A tacskóban láttam pulzusmérős órát, meg még tudott pár dolgot, az került még 10 ezerbe se...

ZTalán azt még kitudom valahogy szorítani:D

Akkor a héten én már lehet nem futkosok, elvileg holnap kéne...

101. eandi78 (válaszként erre: 100. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 18:11

Szerintem nem éri meg távolságmérős órát venni. Én órám elvileg tudna távolságot is de nem vettem hozzá olyan kiegészítőt, úgy 56e ft lett volna. Ha van okostelefonod akkor vannak rá jó programok, ami mér utat sebességet, mindent. Akár pulzust is, bár az körülményes. Ez esetben elég mellé egy sima pulzusmérő óra, amiből 15e ft körül egész jó polarok vannak.

Nézd meg a sports-tracker.com oldalt, látod miket tud egy mobilos progi. Ha ügyes vagy engem is megtalálsz, nevem ugyanaz, mint itt:) Ott szerintem csak kerékpáros edzéseim vannak.

2012. szept. 28. 17:29

Szia Amda39! Üdv. a csapatban:)

Te akkor újrakezdőnek számítasz:)

Szerintem itt rajtam, és a fóruminditón kivül, mindenki már rutinos futó...

Nagyon klasz dolognak tartom, hogy nem hagyjuk el magunkat, még 40 után sem. Sok fiatal megirigyelhetné ezt!


Csajok! Van itt valakinek pulzusmérő órája, meg ami méri a megtett utat? Érdemes ilyesmibe befektetni?

Én nem is tudom milyen márkájú multis pezsgőtabit szoktam enni, meg most a magne B6-ot eszem (rágótabletta)

Akkor én megint kilógok a sorból mert én meg imádom a tejtermékekekt, (még ha nincs is bennük tej)-legyen az kefír, vagy joghurt, vagy sajt, nyami, imádom!!!

99. eandi78 (válaszként erre: 92. - 04d410066e)
2012. szept. 28. 16:20

Nálam azért a vitamin nem olyan egyszerű, mert nem tudom lenyelni a tablettát. Magnéziumból eddig sandozt ittam, de most találtam epres rágótablettát, az jobb. Kalciumból is van ilyen, de abból be vagyok raktározva és van még itthon pezsgőtabletta, meg calcimusc is jó. Magnéziumból az ampullás magne b6 is jó lenne, ha nem 100mg lenne, meg drága is. C vitaminból hanyag vagyok, régebben volt eurovit 500mg rágótabletta (30 vagy 60 db-os), most lejjebb adtam és csak cebion csepp van. Akkor szedem napi 500mg adagban ha megfázok, így 6 napra elég. Sport mellett nem ártana, de azért félek a "mű" vitaminoktól.

Tejtermékeket én sem szeretem:) 2-3 féle sajt, tejföl, tej csak bizonyos ízesített formákban (pl. kakaó)

98. eandi78 (válaszként erre: 96. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 16:01

Nem tudom mennyire hatástalan a pezsgőtabletta, magnéziumból és kalciumból csak sandoz. A többi csak a pohár oldalára tapad. c vitaminból talán eurovit jó lehet, nem próbáltam még c-ből pezsgőt.

Vasból viszont olcsó pezsgőtablettával 2-3 hónap alatt vashiányos vérszegénységből vastöbbletem lett. Egyéb gyógyszert nem kaptam rá, csak napi 2 pezsgőtabletta volt.

97. Anda39
2012. szept. 28. 12:58

Sziasztok, most akadtam erre a fórumra, nagy örömömre. Én hat évvel ezelőtt kezdtem el a futást (akkor voltam 40 éves), aztán volt egy kényszerszünetem, mert nem tudtam beiktatni a napirendembe. Aztán nyár elején elhatároztam, hogy újrakezdem, és azóta nem hagyom magam eltéríteni.

Kb. a 6-8. alkalomra tudtam végigfutni azt a távot, amivel annak idején kezdtem, úgyhogy el is voltam keseredve, hogy megint milyen nehéz...gyerekem lepudingozott, de azért biztatott. :) Olvasgatok cikkeket a mozgásról, hogyan csináljam jól, úgyhogy zsong a fejem a sokféle nézettől.

2012. szept. 28. 10:20

Köszi csajok, majd megnézem a tablettámat:)

Szerintetek is csak pénzkidobás a mindenféle vitaminos pezsgőtabletta? (mert ezt hallottam) hogy avval csak max. a gyártó jár jól:(

Tindigo: olyan, mitha izomláz lenne ott, és pihenő helzetben nem is fáj, max, ha futok, vagy ha megnézem (lábterpesztés) hogy fáj-e még:) jh, és legelső alkalom UTÁN jelentkezett, viszont vasárnap óta nem múlik, és nem is enyhül. De csak terheléskor fáj...


legyen szép napotok, én azt hiszem, most egy darabig tuti nem futok:(

95. 04d410066e (válaszként erre: 87. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 28. 08:22
Köszi Murila, belőlem nem is lesz hosszútáv-futó, az 5 km pont elég. :D Viszont látom a patakparton, hogy milyen jó lába van a mellettem elrohanó csajsziknak, és rúdtáncon is minden tanárom fut kiegészítésképp, és nem éppen fiús alkatúak... Ahogy nézem, csak a testük lett tökéletes. De igazad van, valóban nem lesznek futóbajnokok, viszotn orvoshoz se járnak ezzel.
94. 04d410066e (válaszként erre: 90. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 08:18
Az L-carnitin zsírégető, ami sportolás közben fejti ki hatását.
93. 04d410066e (válaszként erre: 86. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 08:17
Engem is a combtőnél lévő dolgod aggaszt inkább. NEkem is volt ilyen, mikor meghúztam rúdtáncon. Nem akartam pihentetni, de kiment a bokám, szóval csak meglett a kényszerpihenő. :) Már nem fáj. Viszont húzódást 3 hétig kell pihentetni, nem egy kicsit... Én leállnék a biztonság kedvéért, vagy beszélnék orvossal. ESetleg állj le pár napra, és nézd meg, ha újra sportolsz, akkor sport közben jelentkezik-e a fájdalom. Akkor tuti húzódás. Az izomláz mindig csak órák múlva, vagy másnap jelentkezik, azonnal sosem.
92. 04d410066e (válaszként erre: 88. - Eandi78)
2012. szept. 28. 08:15

Nyugodtan benyomhatsz ezret is, ha már lábgörcs van. Semmi bajod nem lesz, ellenben elmúlik a lábgörcsöd. A béres tényleg jó, bocs, összekevertem a sanofival. :)

Kalciumot többet szedek, mert laktózérzékenyként nem nagyon fogasztok tejterméket, nem is szeretem, szóval semmilyen tejtermék nem nagyon játszik be nálam, max. néha egy kis sajt esetleg.

De mindenféle vitamint szedek, kúraszerűen szoktam. Az elmúlt 3 hétben rossz volt a gyomrom, akkor szedtem b vitamin komplexet, magnéziumot, plusz picit növesztem a hajam, szóval hajvitamint. Most majd abbahagyom, és nyomok egy C-vitamin kúrát, a hajvitamin marad egyelőre. Szeirntem kell a vitamin, csak nem szabad egész évben mindegyiket marokszámra szedni.

91. 04d410066e (válaszként erre: 90. - 5b49e589d2)
2012. szept. 28. 08:10
RDA szerint napi kb. 320 mg kell, nézd meg, abba hány mg van. De ha már hiány van, akkor nyugodtan lehet, sőt kell "nyomatni". A chenesbe 1000 mg van, ami a 3x-sa a napi szükségletnek. Nem szedem napi szinten, hanem kúraszerűen. Egyébként nem hiszek az rda-ban, talán kiindulási alapnak jó, de napi 60 mg c-vitamin pont arra elég, hogy talán nem kapunk skorbutot. Nem véletlenül van 1000 mg-os C vitamin is.
2012. szept. 28. 07:13

Sziasztok!

Akkor mit érdemes szedni, ajánljatok valamit. Az érdekelne, amit minden nap szedni kell. Mondjuk én most Ro..sm.nnos Megne B6-ot szedek C vitaminnal, de bevallom őszintén nem is néztem, mennyi magnézium van benne...

Az L-Carnitint az mire jó, (csak úgy nagyvonalakban) parasztosan, hogy én is megértsem:)

2012. szept. 28. 07:10

Köszönjük murila! Már sztem többen olvastuk,legalábbis én már igen.

Ha ez így is lenne, akkor senki nem futna, és nem hallanánk nap mint nap siker töréneteket a futás eredményességéről. Nyilván nem egyformán jó mindenkinek, de sztem, ezt hagy döntsük el mi magunk:) Azért a legtöbben itt nem rendelkeznek annyi túlsúllyal, hogy ne futnának, és azért kicsit beleolvasunk a témába, mielött elkezdünk valamit is sportolni.

(Nálam a bemelegités hiánya, inkább kapkodásból ered) sajnálom rá az időt, de ez is az én problémám:) További szép napot nektek!!

88. eandi78 (válaszként erre: 85. - 04d410066e)
2012. szept. 28. 07:08

A Béres magnézium nem is olyan rossz, abban 250mg van. Bár nekem az orvos egyszer azt mondta, hogy 500 mg mehet edzés előtt. Sokat szenvedtem görcsökkel. 500-at nem mertem, csak 250-et, de így sincs gond. Nekem rágótabletta van.

Egyébként az agyonreklámozott magne b6, amiben kevés van, még az extra nevezetű is csak 100mg-ot tartalmaz.

Évente egyszer kalciumot is szedek. 2 naponta egy calcium sandoz, amíg el nem fogy egy dobozzal.

2012. szept. 27. 22:31

[link]


Majd ha ráértek, olvassátok el, és ennek tudatában fussatok... sokba kerülhet az a futás. pláne nagyobb súlyúaknál.

86. 5b49e589d2 (válaszként erre: 85. - 04d410066e)
2012. szept. 27. 22:11
A térdhajlatos dolog nem aggaszt annyira. Inkább a combtőnél. Olyan érzés, mint amikor belső com gyakszikat csináltam. (tárogatás) és utána izomlázam volt. Na, de már ez a 3. alkalmam volt, és (vasárnap futottam először, és ez azóta meg van, ez az "izomláz-szerű" izé... Engem ez jobban aggaszt. A másik futás alatt el szokott múlni (ill. ma nem múlet) most akkor mit csináljak?? Álljak le kicsit??? a futással?
85. 04d410066e (válaszként erre: 84. - 5b49e589d2)
2012. szept. 27. 22:04

Az nem baj, hogy nem volt meg a 40 perc, csak 30. Ami baj, hogy írod, hogy fáj a combtőnél. Ott akkor szokott fájni, ha meghúzod... Ez szinte észrevétlenü is megtörténhet. Főleg megtörténik, ha nem melegítesz be nagyon-nagyon alaposan... Sajnos a húzódásokkal sok minden nem lehet csinálni, 3 hétig kell pihentetni. Nekem a bokám fordult ki, most tellik le a 3 hét, jövő héten már mehetek futni és táncolni. Nagyon nehezen bírtam itthon, de muszáj, mert szalagnyúlás, szakadás, és műtét lehet a vége...

Az izomgörcs teljesen más, az simán lehet magnézium hiány is. Először magadba kéne tuningolni egy nagy adag magnéziumot, pár napig, és utána továbbgondolni, ha nem múlik. (Ne bérest vegyél, amiből egy nap 6 db az adag, hanem pl. dr. chent, amiből napi 1 kapszulában megvan a hatóanyag, az sokkal jobban megéri.)

Nekem már mindegyik volt amúgy, amiket lent írsz, azért merek nyilatkozni.

Szerintem a húzódás miatt jobban tennéd, ha 2-3 hétig egyáltalán nem mozognál, és a jövőben nagyobb gondot fordítanál a bemelegítésre. Kínozni nincs értelme magad, többet árthatsz vele, mint amennyit használsz.

84. 5b49e589d2 (válaszként erre: 83. - 04d410066e)
2012. szept. 27. 21:58

Szerintem is sokkal fontosabb hogy formásak legyünk, mert mint tudjuk, az izom nehezebb, mint a zsíR:D

Csajok, ma nem esett jól a futás:( Nem is volt meg a 40 perc, csak a 30, a többi tötyi-lötyi volt az udvaron, nyújtás, kis hajolgatás, ilyesmi...

Nem tudom, mitől, de folyamatosan fájok (lábilag) futás közben. Az az ágyyékos rész, a combtőnél, meddig fog fájni, szabadna még mindig fájnia??

Ma meg megint a térhajlatom (de csak bal láb) belül, megint fájt, meg ua. a láb, hátul begörcsölt többször a combom:( Ez normális?? Nektek is van/volt ilyen??

83. 04d410066e (válaszként erre: 79. - 5b49e589d2)
2012. szept. 27. 19:25
Szerintem is jó ilyen magassághoz. :) Meg változó is, kinek mennyi a súlya. Nekem éppenséggel nincs kicsi fenekem, se vékony combom, meg egy kis hasam is van, a kevés kilóm ellenére. :D De a fenekem már nem is bánom, már úgy megbarátkoztam vele. A hasam mehetne lefelé... Amúgy ha lefogyok, nem is áll jól, voltam vékonyabb is. Én is inkább a feszességre szavazok, hogy ne legyen puding-lötyi popóm, és akkor nincs gond a méretével sem. ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook