Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10594. turkkati (válaszként erre: 10592. - Krasiné)
2011. nov. 18. 18:42

Nekem az esti kefír, 1 evőkanál lenmagpehellyel vált be. Jó a zabpehely is, de az olyan papírízű:) nem szerettem.

Próbáld ki, és légy türelmes:). Tudom, az a legnehezebb:)

10593. krasiné
2011. nov. 18. 18:15
2 napjaeszem.
10592. krasiné
2011. nov. 18. 18:14
Sziasztok!" napja eszem ezt a Laevolac-ot és semmi. Reggel teába teszek 3 evőkanállal, és semmi eredmény.Tudtok javasolni még valamit?Klári.
10591. Ildikócska (válaszként erre: 10587. - Tzs65)
2011. nov. 18. 10:35
Szeresd magad sokkal jobban. Nem szabad ilyeneket gondolni, mert következménye lesz. Tudod, a szervezet, és a Vonzás törvénye. Vigyázz magadra!!
10590. turkkati (válaszként erre: 10587. - Tzs65)
2011. nov. 18. 08:07
Örülök, hogy enyhült a fájdalmad, de ha erősödik, ne hanyagold, menj orvoshoz!
10589. krasiné (válaszként erre: 10586. - Adri761022)
2011. nov. 18. 07:18
Szia Adri! Nekem is van egy ismerősöm aki hasonlóan járt mint te. De neki"csak"a hólyagot vágták ki.Fel ment Pestre,hogy ott jobbak az orvosok,és így járt.Azután Hatvanba hozzták helyre.Vissza ment konrollra Pestre,megkérdezte a dokit, hogy élhetnek-e szexuális életet? Erre a doki:Miért maga még ezután szexelni akar? Jelzem 36 éves volt akkor.Sajnos elég sok orvosi műhiba történik,aminek aztán a beteg issza a levét.na meg némelyik inkább más hivatást választana.Nagyon sajnálom,hogy ezen kellett keresztül menned.Vigyázz magadra,mielőbbi felépülést.Puszi Klári.
10588. vali666 (válaszként erre: 10586. - Adri761022)
2011. nov. 17. 22:38

Jaj Adri ez borzasztó! Mennyit szenvedhettél szegényem:( és most van a petefészek cisztád?

Mielőbbi gyógyulást Neked! Puszi

10587. tzs65
2011. nov. 17. 21:36
Köszönöm lányok a válaszokat. Mocsok egy testem van, mert mióta a családnak megígértem, itt a fórumon megírtam, hogy elmegyek orvoshoz, nincs a korábbi óriási kínom. Szóval, megosztottam a bajt, ami ettől enyhűlt...Remélem el is múlik, köszönöm Nektek, akik biztattatok.
10586. Adri761022 (válaszként erre: 10582. - Krasiné)
2011. nov. 17. 19:53

Szia Klári!


nekem a műtét közben a húgyhólyagomat kilyukasztották csecsemőtenyérnyi nagyságban,aztán mind a két húgyvezetékemet megsértették a bal oldali 1 cm -es helyen elhalt.Ennek következménye 1 hónapig állandó katéterem volt és mind a két húgyvezetékemet stentekkel rögzítették ,ezeket pár hete szedték ki.Sajnos visszamaradt egy enyhe fokú veseelégtelenségem,ami miatt még járok az urológiára.

A műtétem aug.16-án volt Pécsen a nőgyógyászati klinikán,majd aug.17-én vittek át az urológiai klinikára,ahol azonnal megműtöttek délután 14-19 óráig tartott a műtét.

Remélem te jól vagy.

Puszi Adri

10585. anyuka37 (válaszként erre: 10575. - Vali666)
2011. nov. 17. 19:31

Szia Vali!

Örülök,hogy otthon vagy és most az a legfontosabb,hogy rengeteget pihenj.Remélem nem kell újra műteni.Különben furcsálom,hogy így is haza engedtek.Ne,nehogy féreérts,de amit leírtál az azért elég komoly dolog.De azért minden rendben lesz,csak tényleg pihenj sokat.Látom győri vagy te is.Ha nem vagyok indiszkrét téged ki műtött?


További szép estét és mielöbbi gyógyulást mindenkinek.

Üdv:Andy.

10584. aliza43 (válaszként erre: 10566. - Tandrea66)
2011. nov. 17. 19:28

Szia!

Érdekes én ma rákérdeztem a laborba is,és az orvosomnál is.Azt mondta nem probléma.Hát ez elég furcsa azok után amit irtatok.De én nem tiltakozok örülök ha már meglesz a műtéten.Puszi mindenkinek!Kati Pécsről

10583. krasiné (válaszként erre: 10567. - Tandrea66)
2011. nov. 17. 18:08
Szia Andi! Ki fogom próbálni a körömvirág krémet amit javasolsz,mert az a krém amivel én kenem nem vált be. Ott ahol Neked is kék volt,hasogató fájdalomat éreztél. Olyan mintha kést vágnának bele. Már a kórházban is éreztem, de nem ennyire erősen.Klári.
10582. krasiné (válaszként erre: 10577. - Adri761022)
2011. nov. 17. 18:03
Szia Adri! Mi történt Veled műtét közben? Már múltkor is akartak kérdezni,csak mindig elmaradt. Írtad, hogy a pézt se adtd oda,mert nem úgy sikerült minden, ahogy szeretted volna.Persze csak ha nem szigorúan magán jellegű a kérdés.Remélem jól vagy?!Puszi Klári.
10581. kisbeka1 (válaszként erre: 10575. - Vali666)
2011. nov. 17. 17:18

Szia,kedves szobatársam,már vártalak!

Örülök,hogy újra itt vagy.Annak már kevésbé,hogy komplikációk adódtak.Sajnálom,hogy te is így jártál.

Szorítok,hogy ne kelljen újra műteni!

Számodat elmentettem,majd jelentkezem,

Puszi:Heni

10580. krasiné
2011. nov. 17. 17:12
Siasztok! Én reggel vettem be ebből a Laevolacból,de még eddig nem hatott.Csak a szelek jönnek.Estére veszek még be belőle hátha reggelre hatni fog.De látom sokunknak okoz problémát ez a műtét utáni székrekedés.Klári.
10579. Edit42 (válaszként erre: 10575. - Vali666)
2011. nov. 17. 17:10

Szia

Jobbulást kívánok. Most pihenj sokat az a legfontosabb. Minden nap egyre könnyebb lesz.

Üdv. Edit

10578. krasiné (válaszként erre: 10575. - Vali666)
2011. nov. 17. 17:00
Szia Vali! Örülök,hogy túl vagy rajta,most az a dolgod,hogy sokat pihenjél.A vérömleny majd csak felszívódik.Nagyon vigyázz magadra és gyors felépülést kívánok.Klári.
10577. Adri761022 (válaszként erre: 10575. - Vali666)
2011. nov. 17. 14:55

Szia Vali!


Nagyon örülök,hogy otthon vagy.Viszont nagyon sajnálom,hogy neked sem ment minden simán,akár csak nekem,de csak pozitívan.Reméljük a vérömlenyed felszívódik és nem lesz újabb műtéted.

Nagyon vigyázz magadra!Pihenj sokat!

Nagyon szorítok,hogy minden rendbe jöjjön.

Jobbulást!!!

Puszi Adri

10576. starmama (válaszként erre: 10575. - Vali666)
2011. nov. 17. 13:20

Szia! Akkor most pihenj, pihenj, pihenj! Sajnálom, hogy komplikációk voltak, és vannak, de reméljük minden rendben lesz ezután. Szerencsére figyeltek rád. Azért furcsa, hogy így is hazaengedtek. Sok erőt és kitartást kívánok neked!

Puszi: Eszter

10575. vali666
2011. nov. 17. 13:03

Sziasztok csajok!

Jelentem már itthon, de sajnos nem vagyok jól! Nem voltak alaptalanok a félelmeim, igaz más jellegűek. A műtét után belázasodtam, szúró mellkasi fájdalmaim voltak és nehezen kaptam levegőt, tüdőemboliát nem támasztott alá a mellkas CT, de mikroemboliát nem zárt ki, ezért 3 napig feküdnöm kellett az intenzíven. Végül is megmaradt a méhszájam és a petefészkek. 6. napon engedtek haza, este belázasodtam, másnap UH-n kiderült, hogy egy 4 x 4 x 7 cm-es vérömleny van a hólyag fölött, a műtét helyén. Most kapok antibiotikumot és várunk, hogy felszívódik, le kell szívni vagy ha tályog lesz belőle akkor újabb műtét vár rám! Ez az én történetem! Annak viszont nagyon örülök, hogy sokan jól vagytok, hamar "átvészeltétek" a műtétet! Jó volt látni a kedves szobatársaimat (véletlenül? az egyikük itt van köztünk):)akik a műtét harmadnapján már olyan szépen sétálgattak, mozogtak! Szerencsére TI vagytok többségben, igy inkább én is biztatok mindenkit akik műtét előtt állnak! Valószínű rossz orvost választottam, vagy rossz napot (telihold volt), vagy egyszerűen csak nincs szerencsém!:(! Puszi mindenkinek!

10574. kisbeka1 (válaszként erre: 10573. - Anyuka37)
2011. nov. 17. 12:18

Szia,pont egy éve volt az első műtétem,de már nem emlékszem,hogy mennyi idő alatt normalizálódott a helyzet.

Próbáld meg este bevenni lefekvés előtt.Akkor reggelre elvileg hat.Nekem a gyerekorvos ajánlotta még a kislányomnak.

A hat hetes kontrollnál csak megnyomkodta a hasamat,és hüvelyvizsgálat volt.Ja,és megnézte a vágást.Ennyi volt.

10573. anyuka37
2011. nov. 17. 10:37

Szia kisbeka!


Ha jól emlékszem neked is kivették,most pedig az egyik petefészkedet.Neked mennyi idő után rendeződött a székleted?Mert azon gondolkodtam,hogy lehetséges még 2 hónap sem lesz elég ahhoz hogy rendeződjön?Akkor most vinnem kell magammal mindenhová a szirupot? A 6 hetes kontroll mit foglal magába?

10572. kisbeka1
2011. nov. 17. 09:28

szia Andy


Tegnap vettem be először a laevolacból,de én este 10 ml.reggel volt is hatása.Nekem is most elég nehezen akar rendeződni a dolog.

A kislányomnak adom jó rég óta,és nála is észrevettem,hogy sokat pukizik tőle:-)

A dobozon olvastam,hogy puffadást okozhat.

10571. anyuka37
2011. nov. 17. 09:18

Sziasztok!Tulajdonképpen csak megosztani szeretnék veletek,egy számomra nem kellemes dolgot,amit mostanság élek át.Tulajdonképpen már írtam,hogy a műtétem után 2 hétig minden rendben volt a székletemmel.Utána tapasztaltam,hogy nincs ingerem sem.Kipróbáltam 1-2 dolgot,de a Laevolac szirup vált be.Egészen eddig.Úgyanis,naponta igaz nem éhgyomorra,hanem napközben veszek be belőle 15ml-t és úgy vettem észre nem hat.Csak a (már bocsánat)szelek mennek,de nagyon durván és néha még fájó görcs is kíséri a dolgot.Ráadásul eszek 1 tányér kaját utána a hasam olyan mintha egy gyereket tettek volna bele.Ráadásul úgy érzem mintha szét akarna repedni az egész hasam.Azt ha nem bírom tovább jön a glicerines kúp és utánna 1 kicsit könnyebb lesz.Viszont érzem hogy így sem ürülök ki rendesen.Komolyan már a depresszió határán vagyok azért,mert félek vmi probléma lehet és attol is félek,hogy nem fog rendeződni a székletem.6 hetes kontrollom nov 28-án esedékes.Kérlek írjatok,ha esetleg valakinek ehhez hasonló tapasztalata volt,vagy van.Normális dolog ez?És ráadásul már szégyenlem magam a 4 gyerek elött,mikor jönnek a szelek.Nem tudok mindig kirohanni.


Mindenkinek mihamarabbi gyógyulást kívánok!:)

Üdv:Andy.

10570. turkkati (válaszként erre: 10565. - Evapple)
2011. nov. 17. 09:16

Én a magánrendelői tarifához mértem, de biztos, hogy elégedett volt, mert azóta nem vesz el pénzt a magánrendelőben, még a lányomtól sem:).

Szerintem is érdeklődj utána, mennyi a szokás abban a kórházban.

10569. szofi99 (válaszként erre: 10565. - Evapple)
2011. nov. 17. 08:31
Szia ! Ez a pénztárcád tartalmától függ :) Ha már tudod ki fog müteni érdeklődjél konkrétan utánna hogy neki mennyit szokás adni. Én 30.000-et adtam, de mindent intézett nekem, és régóta hozzájártam. Üdv. Judit
10568. tandrea66 (válaszként erre: 10562. - Rózsa67)
2011. nov. 17. 07:53

Szia

Sajnálom, hogy ilyen dolgokon mész keresztül még a műtét mellett. Nekem szeptemberben járt le szerencsére a részletem, amit a kedves férjem rám vert, de pont ma egy hónapja váltam el :D és ez már egy jó dolog. Te is túl leszel rajta, csak próbálj meg kevesebbet idegeskedni, mert az nem tesz jót, saját példámból tudom :(

Semmin nem változtat az idegesség, mert az történik aminek történnie kell, csak Te leszel rosszabbul tőle.

Vigyázz magadra!


Andi

10567. tandrea66 (válaszként erre: 10556. - Krasiné)
2011. nov. 17. 07:48

Szia

A kékülés és lilulás még egy darabig nekem is megvolt, gondolom ahogy húzták szét a vágást, attól van, de majd elmúlik szépen. Én körömvirágkrémmel kentem a sebet és nagyon szépen gyógyult és jót tett a foltoknak is.

Andi

10566. tandrea66 (válaszként erre: 10559. - Aliza43)
2011. nov. 17. 07:44

Szia

Orvosa válogatja ahogy látom, mert nekem azt mondta, hogy nem mindegy nekem? őt nem zavarja. Nekem is akkor jött meg amikor műtétre mentem az első nap volt.

Hát reméljük Neked nem lesz akkor éppen :D

Szép napot!

Andi

10565. Evapple
2011. nov. 17. 06:15
Minden nap olvaslak titeket lányok és már elfogadtam a tényt, hogy végig kell csinálnom, azt amin ti már túl vagytok. Olvastam itt a "borítékról" is. Mennyivel illik ilyenkor megtölteni? Ha nem akarjátok a fórumban megírni, légyszi privát üzenetben tegyétek meg. Talán hülyeség, hogy ez foglalkoztat, de azt hiszem ez is fontos dolog lehet. Köszönöm, Éva

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook