Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10444. szisziági (válaszként erre: 10434. - Evapple)
2011. nov. 8. 22:27

Szia Éva!

Tényleg nagyon erős és talpraesett nő lehetsz,ahogy leírod nem volt könnyű az utóbbi pár éved...

Most viszont csak egy dologra fókuszálhatsz: az egészségedre. Mert életed csak ez az egy van,és ezzel a betegséggel és tünetekkel veszélybe kerülhet:( Megértem,hogy nem akarod a lányodat terhelni,de te most egy pár hétig nem tudod megoldani a mindennapi ellátásodat teljesen egyedül.

Talán ha rendeled az ételt,vagy előre megfőzött kaját lefagyasztasz stb. Az első két hétben még a mosás is gond lesz,mert a hajlongás is tilos-és fájdalmas:(

Azért beszéld meg ezt vele,lehet hogy ő is nyugodtabb lesz ha melletted van..Eddig csak érte éltél,most add meg a lehetőségét annak hogy ő is visszaadhasson valamicskét a gondoskodásból.

Lelkileg sem könnyű, pláne erős és tettre kész csajoknak akik még betegek sem voltak soha..Ezt a magam esetére is elmondhatom,bár szerencsére mellettem támogató kis család állt,férj és két nagykamasz fiú. Ha nem is tökéletesen, de mindenben megpróbáltak segíteni,és azóta is...

Kívánom,hogy jó döntést hozz,és minél hamarabb meggyógyulj...Ha ebben tudunk segíteni,csak gyere és írj!

Üdvözöllek : Ági

10443. starmama
2011. nov. 8. 22:18
Sziasztok! Mindenkinek minden jót kívánok.
10442. tlivcsi (válaszként erre: 10440. - Anyuka37)
2011. nov. 8. 20:42

Szia!

Mondtam: Laveolac-gyógynövényes! Próbáld i, jobb, mint a kúp!

Puszi Lívia

10441. Imisz (válaszként erre: 10440. - Anyuka37)
2011. nov. 8. 19:35

Félve mesélem el, nem akarom, hogy már mindent kipróbálj magadon és netán mégis bent marad:(

Tegnap este a párom kevert kb. 3 evőkanál mézet 1 lapos evőkanál fahéjjal, hogy az milyen jó sokmindenre. (olvasta a net-en) Én meg miután szeretem mindkettőt és teába is szoktam rakni,(persze nem ennyit) egy teáskanálnyit megkóstoltam így töményen. Ne tudd meg, reggel hasmenésem volt tőle. Na nem vészesen, csak 2x mentem, és nem görcsöltem meg semmi ilyen, egyszerűen jól kipucolt. Persze, béltisztítónak is írják...

10440. anyuka37 (válaszként erre: 10436. - Györfi rózsa)
2011. nov. 8. 18:47

Szia!

Igen a műtét után a kórházban volt székletem.Engem okt 17-én műtöttek.persze adtak is gyógyszert valami bélmozgatót a műtét után.De aztán utána volt egészen 31-ig.Utána pedig mint írtam csak kúp segitségével.Ma még a kamilla teát is kipróbáltam de még semmi hatása sincs.Ha holnapra sem lesz székletem elmegyek a körzeti orvosomhoz és tőle is tanácsot kérek.Vagy inkább jobb lenne,ha a kórházba mennék vissza?


További szép estét és mielöbbi gyógyulást mindenkinek.

Üdv:Andy

10439. tandrea66
2011. nov. 8. 18:02

Sziasztok!


Köszönöm a szurkolást, már sokkal jobban vagyok, ezért ma átpakoltam a kamrát, de óvatosan és megpróbáltam az emelést mellőzni, ahogy csak lehetett :) de nem felejtem el ezt a 4 napot és tényleg vigyázok magamra. A legrosszabb az a dologban, hogy masszőr vagyok és még csak 2 hete érzetem azt, hogy most már elkezdhetek dolgozni is. Hát ezt most szerintem 1-2 hétig megint nem merem bevállalni..

Mindenkinek szép estét kívánok és mihamarabbi gyógyulást!

Andi

10438. szofi99 (válaszként erre: 10432. - Evapple)
2011. nov. 8. 12:24
Szia Éva, ha eddig egyedül voltál a gondjaiddal, akkor most már nem leszel. Tuti hogy itt mi melletted leszünk és támogatunk :)
10437. szofi99 (válaszként erre: 10435. - Anyuka37)
2011. nov. 8. 12:22
Szia, ha rendesen eszel, iszol kellene normálisan székletnek lennie. Én a bélflóra visszaállitókat tudném még ajánlani pl. a normaflor és még sok egyéb kapható, azonkivül olajakat. Lehet kapni mákolajat, lenmagolajat, stb. segiti kicsuszni a dolgokat :) , de lehet hogy konzultálnod kellene egy dokival, nehogy komolyabb gond okozza ezt a panaszt. Üdv. Judit
10436. györfi rózsa (válaszként erre: 10435. - Anyuka37)
2011. nov. 8. 11:19

Szia!

Szerintem valami gond lehet! A műtét után, a kórházban volt székleted? Szerdai napon műtöttek, azt mondta a dokim, szombatra mindenképpen kell lennie, addig nem enged haza! Nehogy rászokjál a kúpra, inkább nézesd meg magad!

Mielőbbi probléma mentességet kívánok4

10435. anyuka37 (válaszként erre: 10417. - Imisz)
2011. nov. 8. 10:26

Szia!

A tegnapi napot úgy osztottam be,hogy egészen 4 óráig csak joghurtot,pudingot és kefírt ettem és sok folyadékot ittam.4óra után már nagyon éhes voltam és ettem 2 szendvicset.Ja és vettem magamnak pehelymixet.Ez tartalmaz:buzapehely,zabpehely,roszpehely,árpapehely.Ezt tettem a kefírtbe.De emellett muszáj volt kupot használnom,mert a 2 szendvicstől nagyon úgy éreztem,hogy teli vagyok.És utána jó is volt.Nem éreztem magamat tele.íde az a gáz az egészbe,hogy még csak székelési ingerem sincs.Érdemes lenne ezzel orvoshoz fordulnom?De viszont,ha kupot használok akkor van.Normális dolog ez??:(


Üdv és mielöbbi gyógyulást mindenkinek!

Andy

10434. Evapple (válaszként erre: 10433. - Popova4)
2011. nov. 8. 09:35

Kedves Erika,

valóban egyedül vagyok már 5. éve. A lányom most kezdte a főiskolát, mivel kollégiumban van, így a hét nagy részét egyedül töltöm. Bár felajánlotta, hogy haza költözik, hogy ne legyek egyedül, de nem akarom, hogy miattam több problémát vegyen a nyakába. Ráadásul még a házasságom 18 éve alatt megszoktam, hogy mindent egyedül kell megoldanom, mert a férjem sosem állt mellettem, de ez nem panasz, végülis ő általa lettem teljesen önálló és mindenféle probléma megoldó:) A fene vigye el, bármi baj volt mindig megoldottam, most meg be vagyok tojva:) Ki látott még ilyet:) Azt hiszem, mivel jó megoldás nincs, a legkisebb rosszat kell választanom, na és meg kell gyógyulnom. Azt hiszem nem véletlen, hogy ráakadtam erre a fórumra.

Üdvözöllek,

Éva

10433. popova4 (válaszként erre: 10430. - Evapple)
2011. nov. 8. 09:22

Szia Éva!

Valóban nehéz helyzetben vagy és ahogy írtál, úgy vettem ki, hogy nincs melletted társ vagy széles támogató család. Egyedül a nehézségek sokkal hatványozottabbnak tűnnek, én tudom, mert jó sok évig neveltem egyedül a fiaimat egy keresetből. Aztán megváltozott az életem, a gyerekek megnőttek- ma már mindkettő egyetemista- találtam egy csodálatos párt, a jelenlegi férjemet. Most is vannak problémák, nekem ugye bejött a 18 évig halogatott műtét, munkahelyi válság mindkettőnk részéről - mindig a fejünk fölött lebeg az a bizonyos kard- jó sok lakáshitel még a válság előttről. Mindennek ellenére azt mondom, a saját egészséged mindennél fontosabb kell, hogy legyen, mert ha az nincs, dolgozni nem tudsz, a gyerekeddel nem tudsz törődni, akkor semmi nincs. Ha kirúgnak a munkahelyedről a betegséged miatt, fogsz találni másikat, hidd el, olyat, ahol esetleg nem is kell nehéz fizikai munkát végezned. Az élet amit egyik oldalon elvesz, a másikon odaadja. Ha nincs olyan családod, aki segíteni tud, fordulj segítségért a családsegítő szolgálathoz, gyermekjóléti szolgálathoz, önkormányzat szociális osztályához, ők pont ezért vannak, hogy segítsenek, bármivel. Ne egyedül őrlődj a problémáiddal és főleg ne szégyelld őket. Mindenki kerülhet nehéz helyzetbe, kivétel nélkül.

A műtétről meg az utána való gyógyulásról annyit, hogy a megfelelő idő- 6 hét után- már tud az ember dolgozni, a teljes felépülés több hónap, de az már nem olyan gáz.

Fel a fejjel, ha segíthetünk, gyere.Üdv: Erika

10432. Evapple (válaszként erre: 10431. - Szofi99)
2011. nov. 8. 09:15

Köszönöm Judit,

tudod most tele vagyok kételyekkel, azt is tudom, hogy vannak, akik sokkal nehezebb helyzetben vannak nálam. Basszus talán , sőt biztos, még sajnálom is magam:)

Köszönöm, hogy erőt adsz első kézből, a saját példáddal!

Szeretettel,

Éva

10431. szofi99 (válaszként erre: 10430. - Evapple)
2011. nov. 8. 09:07

Szia ! Éva vagy?


Elsősorban az egészség a fontos, mert ha az nincs semmi sincs. Most a kismütétek miatt esel ki a munkából, és ha szövettan jó akkor sem biztos hogy jó minden odabent. Nekem legalábbis azt mondták mütét előtt egyfolytában.


Más minőségü az élet mütét után, jobb felszabadultabb, görcs és betétmentes és szabad , és még sorolhatnám :)

A mütét az mütét és mindig ott lesz a nyoma a hasunkon és bennünk, és valósinüleg a helyét mindig érezni fogjuk... de teljes értékü életet élhetünk igy is.


Nekem 2010 áprilisában volt a mütétem, mindent eltávolitottak. Megszenvedtem a klimaxot rendesen, de az erőmet visszanyertem, és ez év januárjától egyfolytában lakásfelujitásban voltam :) Ugy hogy én festettem, rámoltam pakoltam:)

Magamnak is jó volt bebizonyitani, hogy ugyanolyan vagyok mint előtte, sőt megszabadultam egy csomó problémától :)


Gondolkodj ezeken el, és lépj , üdv. Judit

10430. Evapple (válaszként erre: 10429. - Szofi99)
2011. nov. 8. 08:52

Más minőségű? Remélhetem , hogy jobb? Olvasgattam az itteni hozzászólásokat és még sok-sok a neten található információkat. Úgy látom, hogy már nem leszek, mint ahogy már nem is vagyok a régi, aki örökmozgó, aki odateszi magát, aki mindent megcsinál a fahasogatástól elkezdve a téli tüzelő bepakolásától elkezdve, a lakásfelújításig, a ház körüli összes nehéz fizikai munkáig mindent, ami esetleg férfi munka lenne. Ráadásul a munka, amit végzek folyamatos műszakban, az is nehéz fizikai munka. Szerintetek meddig nézik el a betegállományt a csak a termelésnövekedését szem előtt tartó főnökeim? Azt olvasom, hogy még hetekkel a műtét után is mindenféle problémák merülnek fel és mindenki azt javasolja, hogy kímélni kell magunkat, ha teljes gyógyulást akarunk elérni. De meddig tart ez az idő? Vagy megmentem magam, de elveszítem a munkám, vagy megtartom a munkám, de elveszítem magam. Tudom, hogy mérlegelnem kell, de megijeszt a lehetőség, hogy a munkám elvesztése miatt, majd csak tengődnöm kell a gyerekemmel együtt egyik napról a másikra.

Ne haragudjatok a pesszimizmusom miatt, de mostanság sok minden megfordul a fejemben, főleg, hogy még sosem kellett semmiféle betegséggel megküzdenem ezen kívül. Basszus még influenzás sem voltam soha. Tudom, hogy hamarosan döntenem kell, csak még fogalmam sincs hogyan.

10429. szofi99 (válaszként erre: 10428. - Evapple)
2011. nov. 8. 08:32

Szia !


Szerintem ha az orvos nem tájékoztat rendesen, akkor keress másikat. Nem tudom mi okozza a rendellenes vérzésed, de ugy gondolom hogy a szövettani eredménytől függetlenül a mütét lehet a megoldás. Mütét után egy másminőségü élet vár rád :)


Kitartást kivánok, és jobbulást :)

10428. Evapple
2011. nov. 8. 07:20
Tegnap voltam eü küreten az 5-en. 22-én lesz kész a szövettan. A zárójelentésen, amit ma reggel néztem át, már tiszta fejjel, azt olvastam, hogy alhasi panaszai nincsenek. Hát ezt nagyon nem értem, mert időnként olyan fájdalmaim voltak, és most is vannak, hogy legszívesebben a falat kaparnám kínomban. Ezt mondtam is az orvosomnak, ennek ellenére írta a panaszmentességet. Akkor most mit csináljak?
10427. nagy49éva (válaszként erre: 10410. - Tandrea66)
2011. nov. 8. 04:18
Szia Andi! Remélem javult az állapotod. Sajnos az ember lányát időnként elkapja az ilyen lendület. Érdekes én is majdnem a TV-t raktam a helyére, mert nagyon nem volt ott, még szerencse,hogy a lányom mellettem volt és rám szólt. Szégyen ide szégyen oda, de mégis csak ő rakta a helyére bár nem úgy mint én tettem volna. Jobbulást és sok erőt, Éva
10426. nagy49éva (válaszként erre: 10419. - Adri761022)
2011. nov. 8. 04:13
Szia Adri! Remélem mindegyik megkapja a magáét aki a tehetetlen embereket kihasználja. Csodálom, hogy Te ilyen türelemmel viseltek a dolgokat. Jó egészséget és sok kitartást. Éva
10425. turkkati (válaszként erre: 10420. - Edit42)
2011. nov. 7. 19:01

Szia!

1-2 nap alatt megvan az eredmény. Én ünnep előtt pénteken voltam, és azt mondták, hogy vagy aznap, vagy szerdán meglesz az eredmény. Engem akkor hívott vona a dokim, ha baj van. Nem hívott, jövő kedden megyek rendelésre.

10424. tlivcsi
2011. nov. 7. 19:00

Sziasztok!

Nekem szerencsére semmi gondom nem volt a széklettel, csak először a kórházban. Ott a Laveolac szirupot kaptam, nem okoz görcsöt, viszont 1-2 órán belül hajt.

És nem ettem pépeset, de puffasztót sem.

Vigyázzatok magatokra!

Lívia

10423. Rezeda63 (válaszként erre: 10413. - Starmama)
2011. nov. 7. 18:30

Szia!

Én sem hallottam, hogy pépeset kell enni. Én olyan éhes voltam mindíg a kórházban is meg itthon is mint egy éhenkórász. A kórházi kosztot nem bírtam megenni. A látványtól már fordult egyet a gyomrom és kész!!! Alig vártam délutánonként a férjemet és az otthoni kosztot. Én 10 napig voltam bent, de még a krumplis tészta is vérré vált bennem:))) Mindegy volt, hogy mi csak a megszokott íz legyen és ne legyen kórházi kiszerelésben:))))

Üdv. Rezeda

10422. Rezeda63 (válaszként erre: 10412. - Anyuka37)
2011. nov. 7. 18:26

Szia Andy!

A tejes ételek - bármennyire is reklámozzák őket- hajlamosítanak székrekedésre. Én egyenlőre mellőzném. Inkább a nem puffasztó gyümölcs és zöldségfélét részesíteném előnyben. Én az elején időnként használtam enyhe hashajtót. Már nem emlékszem a nevére, de mondtam, hogy miért kell és nagyon jót ajánlottak. Sokan mondták a szenna teát, hát ki ne próbáld. A patikában azt mondták, hogy az olyan görcsöket okoz, hogy terhesség esetén például egyáltalán nem ajánlatos. Én átéltem a görcseit:(((( Azt hittem meghalok:))) Az elején semmi képen nem szabad belenyugodni ha nincs minden nap. Addig kell próbálkozni a különböző praktikákkal amíg nem sikerül.

Minden mellett a sok folyadék nagyon fontos.

Üdv. Rezeda

10421. Rezeda63 (válaszként erre: 10410. - Tandrea66)
2011. nov. 7. 18:18

Szia Andi!

Sajnálom, hogy így történt a dolog veled. Azért ha nem javul a helyzet egy orvosnak mutatsd meg magad.

Jobbulást! Rezeda

10420. Edit42
2011. nov. 7. 18:18

Sziasztok

Ma voltam tumormarker-es vérvételen. Elfelejtettem megkérdezni, hogy mikorra van kész a leletem. Bár hívni fog a dokim, csak nem tudom, hogy 1-2 nap, vagy több idő?

Üdv Edit

10419. Adri761022
2011. nov. 7. 17:16

Sziasztok!


Ma voltam a betegjogi képviselőnél,végre elindították a dolgokat,a kártérítési ügyemben.

Szerdán megyek UH-ra.


Anyuka 37!

Szerintem nem kell szilárdat enni,csak könnyű ételeket,nekem sem kellett és sokat kellett sétálnom,de csak keveset naponta többször is.Hála nekem nem volt problémám a széklettel.Kitartás és jobbulást!!!:)


Ildikócska!

Nagyon örülök,hogy jó lett az eredményed csak így tovább.Jobbulást!!!:)


Tandrea66!

Remélem nem lesz következménye a dolognak és már jobban vagy.Sajnos mi nők hajlamosak vagyunk elfelejteni min mentünk keresztül és mikor kicsit jobban érezzük magunkat hirtelen mindent be akarunk pótolni ,ami elmaradt.Vigyázz magadra és most próbálj meg sokat pihenni.


Mindenkinek jobbulást és kitartást!!!:)

Puszi Adri

10418. Imisz (válaszként erre: 10410. - Tandrea66)
2011. nov. 7. 16:32

Andi!

Én 7 vagy 8 hónapos voltam kb. amikor egy doboz könyvet emeltem fel. Mikor a kezemben volt már tudtam, hogy nem kellett volna de akkor már se le, se fel. Valamit kellett csinálnom vele, így feltettem a konyha pultra. Másnap aztán pont mint Te, úgy éreztem magam mint a műtét után.

Szerencsére 2-3 nap alatt rendbe jöttem, de addig még csak nem is hajoltam le, semmit nem csináltam! Azt hiszem nem lett következménye, remélem Nálad sem lesz!

Pihenj, kíméld magad pár napig!

10417. Imisz (válaszként erre: 10412. - Anyuka37)
2011. nov. 7. 16:28

Nekem nem mondták, hogy nem ehetek szilárdat. Végülis nem a belet műtötték, még ha megmozgatták közben, ide-oda tologatták is.

De mozogsz eleget? Most ezt úgy értem, hogy kis séták, amíg jól esik. Csak gondolom, hogy azért a mozgás is segít a bélmozgásokban.

De hidd el, rendbe fog ez jönni, csak kinél gyorsabban, kinél lassabban. Persze azért 2 naponta muszáj lenne, pont a diszkomfort érzés elkerülésére.

10416. anyuka37 (válaszként erre: 10414. - Turkkati)
2011. nov. 7. 14:38

Köszönöm szépen a tanácsodat és türelmes leszek.

Bízom benne,hogy sikerülni fog:)Muszáj,hogy sikerüljön.


Köszönöm.Üdv:Andy

10415. anyuka37 (válaszként erre: 10413. - Starmama)
2011. nov. 7. 14:33

Egészen 31-ig nekem is rendben volt minden.Kedden még nem tettem jelentőséget a dolognak.Na de már csütörtök este azon gondolkodtam mi lehet a baj ,hogy nem tudok székelni.És ráadásul a hasam is szét akart durranni.Pénteken pedig a kúp mellett döntöttem.Ráadásul nagyon aggódom,hogy így kell majd élnem.vagy ezek a dolgok is az agyban dőlnek el?Én ugyan is mindig azon gondolkodom,hogy miért nem érzem azt a bizonyos székelési ingert amit az elött éreztem.

Minden jót neked is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook