Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10533. kisbeka1
2011. nov. 15. 17:17

Szia,én a kislányomnak adom naponta,mert nagyon szorulásos.

Persze felnőtteknek más az adag,de a dobozon rajt van az adagolás.

Hashajtásra kell egy nagyobb mennyiség,aztán fenntartó kezelést kell alkalmazni amíg be nem áll a rendszeres széklet.Nem okoz hozzászokást,lehet hosszú távon alkalmazni.

Üdv:Heni

10532. Adri761022 (válaszként erre: 10531. - Krasiné)
2011. nov. 15. 17:16

Szia Klári!


Én még a kórházba kaptam ezt.Reggel hozta a nővér 2 evőkanállal kevert bele a teámba.Miután megittam kb. másfél óra múlva már volt is székletem,de görcseim nem ,jó volt ,mert kíméletes.Szerencsére nekem otthon nem voltak ilyen problémáim.

Mindenkinek jobbulást!!!:)Pihenjetek sokat!!!:)

A műtét előtt álloknak nagyon szorítok!!!:)

Puszi Adri

10531. krasiné
2011. nov. 15. 16:32
Sziasztok Csajok! Vettem ezt a Laevolac hashajtót.Ti mennyit vesztek be belőle, hogy hatásos legyen?Ezt éhgyomorra kell bevenni?Hogy ajáljátok? Még ilyet nem szedtem.Hozzá teszem elég makacs a székletem.Bocsi de tényleg nem is hallottam eddig erről a hashajtóról.Itt Jászberényben keserűsót adtak,de hát az valami borzalom.Klári.
10530. kisbeka1 (válaszként erre: 10511. - 19Vica68)
2011. nov. 15. 16:21

Szia,nem volt semmi panaszom,csak a kontroll alkalmával vette észre a doki.

Ez volt júniusban.

Vártunk,de csak nőtt.

1 hete műtöttek,szintén hasi vágással.

Egy picit könnyebb talán mint először.

Most a bal petefészkemet vették csak ki a cisztával.

üdv:Heni

10529. Rezeda63 (válaszként erre: 10528. - Ildikócska)
2011. nov. 15. 13:41

Szia Ildikó!

Ne gondold, hogy egyedül vagy ezzel a lelki dologgal. Én is nehezen dolgoztam fel lelkileg a műtétet, és néhány héttel a műtét után, amikor fizikailag már teljesen jól voltam, összeomlottam lelkileg. Az igaz, hogy a méh nem hormontermelő szerv, de az elvesztése mégis felborítja a hormonháztartást, mert az agyalapi mirigy bizonyos idő után elkezdi automatikusan "keresni" az elvesztett méhet. Ez a keresés a különböző hormonok szintjének megváltozásában nyilvánul meg, ami előidézhet lelki instabilitást.

Nálam a prolaktin hormon hónapokig olyan állapotot tartott fent mint ha kisbabát szoptatnék. A mellem duplájára nőtt, érintésre érzékeny volt, és amikor a melltartómat levettem szinte olyan érzés volt mint amikor szoptatáskor a mell megereszkedik.

Szerintem nem vagy egyedül a gondoddal, de csak azt tudom tanácsolni nyugalom, és ha kell hát keress valakit aki segíteni tud.

Üdvözlettel: Rezeda

10528. Ildikócska (válaszként erre: 10526. - Rezeda63)
2011. nov. 15. 10:41

Köszönöm Neked is Rezeda a választ.Nem nyugodtam meg, de így nem vagyok annyira betojva. Lehet, hogy a fizikai megterhelés. Egy napot még biztosan kibírok, és remélem minden ok lesz, és elmúlik.

Az emésztésemmel semmi gond, hacsak az nem, hogy mióta altattak nem tudok enni. Azért eszem, mert muszáj. Az éhségérzetem abszolút megszűnt. No nem ártana leadni némi súlyfelesleget, de ez már túlzás. Bár gondolom, még mindig a lelki kiüresedésemmel áll kapcsolatban a dolog. És ez nem akar elmúlni. Pedig itthon mindent megtesz a férjem, a gyerekeim értem. Csakhogy ott van a gondolataimban: Nekem nem kell a valóság, varázslatot akarok. Meg vagyok hülyülve.

Igen, én is azt gondoltam gyorsan olyan leszek, mint Új koromban, de rá kell jönnöm, nem így van. Elfáradok nagyon hamar, bármibe belekezdek.

Meg aztán sürgettem, és most is sürgetem a dolgokat. Már két héttel műtét után konzultáción ültem, intéztem, és intézem az ügyeket, a gyerekemmel szaladgálok Pestre az orvoshoz. És még most sincs két hónapja.

De akárhogy is, a testi dolgokat űbereli a lelki.

Erre azt mondta kedves orvosom, hogy ha karácsonyig nem múlik, akkor van segítségre szükségem, mert a méh igaz önmagában nem tartalmaz olyan hormonokat, ami kiválthatja ezt, de van akinél az eltávolítása, ilyen tüneteket is okoz. És tényleg, én vagyok az állatorvosi ló.

Na mindenkinek köszönöm, majd este még jövök. Szép napot.

10527. Ildikócska (válaszként erre: 10525. - Anyuka37)
2011. nov. 15. 10:22

Hát ezt én sem tudom, hogy normális-e. Valószínűleg nem . Itt Eszter felvetette az előbb a menstruációt. Most tényleg tanácstalan vagyok.


Nálam nem volt gond a wc-re menéssel. A kórházban kaptam egyszer ezt a szirupot. Nem tudom, tudod-e, az igazán csak éhgyomorra hat. És tényleg kíméletes.

A hasfájásról: pihensz eleget? Mert neked még feküdni sem ártana egy kicsit napközben. Nem kell hősködni.Belül fáj, vagy a seb? De ha elmúlik, és csak időnként érzed, az a pihenés hiánya, az tuti.

Úgyhogy....feküdj le egy kicsit. :-))

10526. Rezeda63 (válaszként erre: 10522. - Ildikócska)
2011. nov. 15. 10:12

Szia Ildikó!

Igen létezik ilyen, sőt később is jelentkezhet hasonló fájdalom fizikai megterhelés hatására, vagy a havi ciklussal összefüggésben, akkor ha a petefészkeid megmaradtak.

A görcsök és a has felpuffadása lehet hogy összefügg, de az is lehet, hogy egymástól különálló okok miatt van, csak éppen időben egybeesik.

A haspuffadás engem sokáig kísért, mert egyébként is az emésztőrendszerem a "leggyengébb láncszem" :)) Ha rendszeresen van székleted nincs miért aggódnod, legfeljebb a puffasztó ételeket érdemes mellőzni.

Ha a görcsök nem enyhülnek pihenés hatására, vagy néhány nap alatt, vagy netán erősödnének akkor érdemes felhívni a dokidat. Egyébként ne idegeskedj, tapasztalatból mondom, hogy legalább egy év mire rendesen visszazökken minden a régi kerékvágásba. Magamról tudom, hogy ereje teljében lévő ember ha egyik napról a másikra "ágynak kényszerül" nagyon türelmetlen. Azt hisszük, hogy néhány nap ez is és minden a régi lesz. Sajnos nem, mert ez ugyan olyan komoly műtét mint bármi más ami hasfelmetszéssel jár.

És mindenkinek mondom, aki azt érzi, hogy műtét után néhány héttel teljesen a régi, hogy lassítson, még akkor is ha van magyarázat a tempóra, mert később rosszabb lehet. Nekem a háziorvosom világított rá a lényegre, egészségügyi végzettséggel a hátam mögött kellőképpen szégyelltem is magam. Tehát TÜRELEM!!!

Üdvözlettel: Rezeda

10525. anyuka37 (válaszként erre: 10522. - Ildikócska)
2011. nov. 15. 10:10

Szia!Én most vagyok a 4-dik hetes a műtét óta,de én is pár napja ugyanolyan görcsöket érzek mint te.És ráadásul a hasam is fel van puffadva.Ha iszok 1 csésze teát az is meglátszik.Én ezt furcsállom a legjobban.Mondjuk a székletürítés is csak laveolacal hashajtóval működik.A dokim azt mondta a múlt héten ezzel majd beáll a székletürítésem.Viszont néha a hasam szokott még úgy fájni,mintha 1 álló nap csak ütötték volna.Nem tudom ez normális-e!?


További szép napot!:-)

10524. Ildikócska (válaszként erre: 10523. - Starmama)
2011. nov. 15. 10:00

Szia Eszter!

Köszi a gyors reakciót. Az utolsó menszesz szeptember 15. Aztán kb. október 12-13. lett volna esedékes. Most november 15. van Mindig pontosan szokott jönni. Nagyon furcsa. Nem tudom rá merjem-e venni magam a telefonálásra. Mit gondol majd a pasi, ilyen hülye kérdésekkel zaklatom. Adok még egy napot magamnak. Hátha magától elmúlik.Ha nem akkor tényleg fel kell hívnom. Pusszancs!!!!

10523. starmama (válaszként erre: 10522. - Ildikócska)
2011. nov. 15. 09:52

Szia! Nem lenne esedékes a menzeszed véletlenül? Nekem már az e héten csinálta ezt, és meg voltam ijedve. A dokibácsim azt mondta, hogy előfordulhat menstruáció. Nekem a méhnyak bent maradt. De a hormonok tulajdonképpen okozhatnak ilyesmit szerintem. De a legokosabb, ha megkérdezed az orvosodat. Neki ez egy perc, viszont téged több napi idegeskedéstől ment meg.

Puszi: Eszter

2011. nov. 15. 09:37

Sziasztok!

Mostanában csak olvasgatok, nem írok. Az újakat üdvözlöm. Akik műtét előtt állnak, ne izguljanak. Az első nap a legrosszabb, aztán minden ok lesz.

A tapasztaltabb sorstársainkól szeretnék kérdezni. Létezik-e, hogy a hetedik héten kezd el fájni a hasam, mintha menstuációs görcsöm lenne. Meg aztán mintha a hasam is meg lenne puffadva. Nagyon rossz, de leginkább a félelem. Azt hittem rendben vagyok. Ugye szeptember 28-án műtöttek, hasi méheltávolítás, a petefészkek maradtak. Csak azért írom, hogy ne kelljen visszakeresni. Azért kérdezek Tőletek, mert nem tudom elég ok ez arra, hogy zaklassam a dokimat? Még igaz nem vagyok teljesen kétségbe esve, de.... Segítsetek, ha tudtok. Köszönöm, és szép napot mindenkinek!!!

10521. turkkati (válaszként erre: 10519. - Krasiné)
2011. nov. 15. 08:36
:DDDD
10520. anyuka37 (válaszként erre: 10513. - Bzsuzso)
2011. nov. 15. 08:33

Szia Zsuzsa!Nem kell félned,minden rendben lesz.Igaz bevallom nem kellemes az utána kezdődő lábadozás,de túl fogod élni.Nem fogsz semmit érezni,mert altatásba lesz.A műtétet megelőző napon kell bemenni és adnak hashajtót,hogy a műtétre kitisztuljon a bélrendszered.Amit vigyél magaddal:Tisztálkodószer,fürdőpapucs.sok wc papírt,poharat,meg hát amit ilyenkor szokás vinni.Hát nálam mikor megműtöttek (2 órás műtét volt)utána vittek az intenzívre és másnap kb:11óra környékén mentem vissza a szobámba.Engem okt 17-én műtöttek és 21-én szették ki a varratokat és még aznap hazamentem.

Ne aggódj minden rendben fog zajlani.És ha túl vagy rajta várunk vissza.

Kitartást.

Űdv:Andy

10519. krasiné (válaszként erre: 10517. - Turkkati)
2011. nov. 15. 07:43
Szia Kati! Pontosan olyan.Mintha ott elkötöttek volna és fölötte beszorult volna a levegő.Tudod mint az Espumison reklámban.Csak én még nem akarok felszállni.:)Klári.
10518. krasiné (válaszként erre: 10513. - Bzsuzso)
2011. nov. 15. 07:37
Szia Zsuzsi:)Nekem most lesz csütörtökön 2 hete,hogy műtöttek.Minden előkészület úgy zajlott le ahogy Eszti írta.Annyi külömbséggel,hogy nekem a bikinivolalban csináltak egy vágást.Műtét másnapján fel kellett kelni, és onnantól fogva egyre többet kell mozogni.Persze csak normális határokon belül.Nekem az orvos azt mondta,hogy minél többet igyak Műtét után lévő nap csak folyadékot és üres levest lehetett inni.Semmilyen gyümölcslevet,csak bubi nélküli ásványvizet és teát!Csak azt engedték enni amit ott kaptunk.Hazai kaját nem hozhattak be.De nekem nem is hiányzott a kaja.Nekem teljesen leállt a bélműködésem,ezért injekcióval meg szélcső felhelyezésével újra indították.De erre is azt mondták, hogy teljesen normális dolog, mivel egy ilyen hasi műtétnél nem ritka,hogy leáll a bélműködés.Talán azzal szenvedtem meg laginkább.Minden nap egyre jobb,egyre erősebb leszel.Amit az orvos mond azt szigorúan be kell tartani.Részemről ennyit,majd a csajok is hozzá szólnak,mert mindenkinek meg van a saját élménye.Én is műtét előtt találtam erre az oldalra,nagyon sokat köszönhetek az itt lévő asszonyoknak.Főleg az erőt és kitartást.Azóta minden nap felnézek,kivel mi történt.Nem ismerjük egymást személyese,mégis olyan mint egy barátikör.Sok erőt és kitartást kívánok Neked Klári.
10517. turkkati (válaszként erre: 10515. - Krasiné)
2011. nov. 15. 07:35
Igen. Nemsokára elmúlik. Olyan kis hurkácska volt:)
10516. turkkati (válaszként erre: 10513. - Bzsuzso)
2011. nov. 15. 07:34

Szia Zsuzsa!

Eszter leírta a legfontosabb dolgokat, amit vinned kell. Készülj még mentes ásványvízzel, sokan vittek fél literes sportkupakos flakon, abból jobb inni. Én tudtam pohárból is, szívószálat vittem, de az sem kellett. Az őrzőben én is másnap reggelig voltam, ott infúzióban ment a fájdalomcsillapító, ki lehetett bírni. Hajnalban még ott le kellett mosakodni, előtte adtak 1 fájdalomcsillapító injekciót, így ment a mozgás is. Reggeli vizit után kivették a katétert és a dréncsövet is, (ez változó, hogy kinek, mikor) és átkísértek a szobába. Az első pisilésre még a nővér kísért, egyedül is ment volna, de nagyon megkért, hogy csengessek, ne induljak el egyedül.

Már aznap lehet sétálni, jól is esik. Igény szerint adnak fájdalomcsillapítót, én csak 1. este kértem, nem volt elviselhetetlen a fájdalom. Jeget is lehetett kérni, az is elég volt.

Miskolcon csak varratszedés után engednek haza, felszívódó volt a külső varratom, de akkor is csak a műtét utáni 7. nap jöhettem el.

Hirtelen ennyi, de úgyis írnak a többiek is.

Ne félj nagyon, mind itt vagyunk, és többségünknél minden lényegesen jobb, mint műtét előtt!

Üdv:Kati

10515. krasiné
2011. nov. 15. 07:19
Sziaszto! Szeretném megkérdezni,hogy Neketek is fel volt fújódva a hasatok a seb fölött?Olyan mintha be lenne dagadva és teljesen a köldökig érzékeny,ha megnyomom.Klári.
10514. starmama
2011. nov. 14. 23:06

Szia Zsuzsa! Három hetes voltam pénteken, szombaton és ma is már a főiskolán voltam. Ma zh-t írtunk :(

A műtét előtti napon be kellett feküdnöm, elküldtek uh-ra, aneszteziológushoz és kardiológiára. Ebédet még kaptam aznap (levest), utána adtak hashajtót, és már nem volt szabad enni aznap. Este leborotváltak. Reggel beöntés, zuhanyozás,nyugtató, és pucéron, egy lepedővel letakarva toltak a műtőbe. Ott a műtősfiú átrakott a műtőasztalra, kaptam kis csini sapit, bekötötték az infúziót, és aztán az ébresztésre emlékszem. Kaptam infúziót, kb. 2-3-at. Én intenzív őrzőben voltam 24 órát megfigyelésen, de ez nem mindenkinél van így. Ebben a kórházban, akit 3 óránál hosszabb ideig altatnak, az ide kerül. Volt katéterem, és drain-csövem. A csövet szombat reggel, a katétert pedig az osztályon, szombat délután vették ki. Laparoszkópia volt, tehát nekem 3 pici, és egy kicsivel nagyobb sebem volt csak. A katéter kivétel után lehetett sétálni. Vasárnap hazaküldtek.

Amiket én vittem: nedves wc-papír, sima wc-papír, kispárna, és a szokásos kellékek. De ezt biztosan tudod. Én nem véreztem a műtét után, de vittem betétet is. Rostos üdítőt is vigyél, mert csak székletürítés után engednek haza, meg abban van egy kis energia, mert első nap én nem tudtam enni. A nővérke másnap azt javasolta, hogy hozassak joghurtot magamnak, ez jó is volt. Van, akinek a sava megszaporodik, ezért nem árt egy kis savlekötő sem. A fürdéshez kell még szivacs, mert a sebet nem érheti víz néhány napig.

Most ennyi jutott eszembe, remélem segítettem vele. Ne félj, nem lesz semmi baj! Sok erőt kívánok!

Eszter

10513. bzsuzso
2011. nov. 14. 21:52
Sziasztok lányok! Végre, hogy megtaláltam azt a fórumot, ahova merek írni. Jövő héten megyek méheltávolításra, bevallom nagyon félek. Szeretném, ha írnátok nekem, hogy megy ez a műtét, mire készüljek, mit vigyek a kórházba. Nagyon várom az írásotokat. Sziasztok! Zsuzsa
10512. turkkati (válaszként erre: 10505. - Krasiné)
2011. nov. 14. 18:45
Február végén.
10511. 19Vica68 (válaszként erre: 10485. - Kisbeka1)
2011. nov. 14. 18:19

Szia Kisbeka1! Nagyon sajnálom, hogy újra műtét várt rád. Minket körül-belül egy időben műtöttek, én most leszek 1 éves. Sajnos nálam sem jött be, hogy minden rendben ezután.A belső varrataim nem szívódnak fel, így amikor útnak indul 1-1 mindig megyek varrat szedésre. azt gondoltam ennyivel megelégszem, de nem mert most vadhús nőtt a belső varraton. Most azzal járok orvoshoz.

Ne haragudj nem olvastam vissza a történeted! Ez is olyan nagy műtét volt mint az első? Hasi vagy hüvelyi? Hogyan vetted észre?

Bocs a kérdésekért, de muszáj tudnom.

Vigyázz magadra: Éva

10510. anyuka37
2011. nov. 14. 14:38

Szia!:)Engem viszonylag még fiatal doki műtött.A neve Dr Busznyák Csaba,de a szülészem Dr Maár Róbert szülész aneszteziológus.Ő is ott volt a műtétnél,mert későn szóltam neki hogy ő műtsön meg.De alapból is ott volt,mivel ő altatott.De nekem nem ismerős a te dokid neve.Téged is itt műtöttek?


További jobbulást:Andy.

10509. kisbeka1 (válaszként erre: 10508. - Anyuka37)
2011. nov. 14. 12:16

Szia,csak a bal petefészkemet vették ki.

A másikkal állítólag semmi gond.

A dokim Dr Fülöp József.

Téged ki műtött?Látom Győri vagy.

üdv:Heni

10508. anyuka37 (válaszként erre: 10485. - Kisbeka1)
2011. nov. 14. 10:49

Szia!

Olvasom nemrég jöttél haza a kórházból.

Most hogy kivették a petefészkedet kell akkor vmi hormontablettát is szedned.Igaz?Ha nem vagyok indiszkrét ki műtött téged?

Sajnálom,hogy te is ilyen fiatalon átélted ezeket velem együtt.Minden jót és vigyázz magadra.


Üdv:Andy.

10507. kisbeka1 (válaszként erre: 10503. - Starmama)
2011. nov. 14. 10:08

Szia.Meg tudlak érteni...

Köszönöm szépen,a körülményekhez képest jól vagyok:-))

10506. krasiné (válaszként erre: 10498. - Tlivcsi)
2011. nov. 14. 07:57
Szióka! a vetetek olyan szirupot, amilyet javasoltál.A keserűsótól csak jobb lehet. Klári.
10505. krasiné (válaszként erre: 10504. - Turkkati)
2011. nov. 14. 07:54
Szia Kati!Köszönjük a jó kívánságaidat, viszont kívánom Neked is.Téged mikor műtöttek?Klári.
10504. turkkati
2011. nov. 14. 07:00

Sziasztok!

Munkába indulóknak eredményes hetet, a lábadozóknak gyors gyógyulást kívánok!

Kati

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook