Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10474. turkkati (válaszként erre: 10473. - Krasiné)
2011. nov. 10. 11:50

Szia Klári!

2-3 hétig volt folyásom, pecsételés inkább, de nem fájt. Holnap varratszedéskor kérdezz rá!

Gyors felépülést kívánok!

Üdv:Kati

10473. krasiné
2011. nov. 10. 11:11
Sziasztok! Nektek meddig volt műtét után ez a barnás folyás és fájt-e a hüvelyetek? Vagy nekem azért fáj,mert felvarrták?
10472. krasiné (válaszként erre: 10457. - Starmama)
2011. nov. 10. 11:09
Szia Eszti!Köszönöm,hogy lélekben velem voltatok,ez nagyon sokat segített.Műtét éjszakáján voltatok eszembe,ezen Ti is keresztül mentetek és ez nagyot lökött rajtam.Puszi Klári.
10471. krasiné (válaszként erre: 10469. - Szisziági)
2011. nov. 10. 11:05
Szióka Ági!Remélem is,hogy új nőt csináltak belőlem,ha már így megkínoztak.Vigyázok magamra,holnap megyek varrat szedésre.Szép lassan minden nap egyre könnyebb.Puszi Klári.
10470. krasiné
2011. nov. 10. 11:02
Szia Adri!Olvasom,hogy mi történik Veled.Nagyon remélem,hogy semmi komoly.A szoba társamat ilyen problémával műtötték.Többször is leszívatták a cisztájait,végül is úgy döntött az orvos,hogy az egyik petefészkét kiveszik.Így talán nem lesz annyi problémája.Neki azért vették ki,mert fájt.Az orvos még a műtét előtt 1 órával is csinált neki ultrahangot,hogy hátha....De aztán csak megműtötte.Csak a legvégső esetbe műtenek,mondta az orvos.Bízzunk benne,hogy Neked is felszívódnak.Nagyon szorítok,puszi Klári.
10469. szisziági (válaszként erre: 10456. - Krasiné)
2011. nov. 9. 21:39

Szia Klári!

Örülök, hogy ilyen flottul ment minden! Szinte teljesen új nőt csináltak belőled odabenn:)

Azért csak figyelj magadra és gyógyulgass,pihenj sokat!

Üdv : Ági

10468. szisziági (válaszként erre: 10455. - Adri761022)
2011. nov. 9. 21:35

Kedves Adri!

Nagyon sajnálom, hogy annyi baj után sem lélegezhetsz fel:( Szorítok,hogy felszívódjanak és ne kelljen további műtéttől félned..

Kitartás és vigyázz magadra!

Pusz: Ági

10467. szisziági (válaszként erre: 10454. - Vali666)
2011. nov. 9. 21:31

Szia Vali!

Sok szerencsét neked holnapra,ügyes legyél!

Bízz az orvosodban ,minden rendben lesz!

Várunk vissza!

10466. turkkati (válaszként erre: 10455. - Adri761022)
2011. nov. 9. 20:04

Szia Adri!

Sajnálom! Remélem ezen is túljutsz szerencsésen. Kolléganőmnek kisebb lett, hátha neked is visszafejlődik.

Fel a fejjel!

Üdv: Kati

10465. rózsa67 (válaszként erre: 10456. - Krasiné)
2011. nov. 9. 18:29

Puszi mindenkinek!

Klári! Örülök, hogy túl vagy rajta! :) Nagyon vigyázz magadra! Semmi hősködés! :)

Régóta nem írtam, de olvastalak titeket.

Mindenkinek jobbulást kívánok, a műtét előtt állóknak meg kitartást! Itt igazán feloldódhat a feszültség, mert sok jó tanácsot kap mindenki!

10464. starmama (válaszként erre: 10461. - Adri761022)
2011. nov. 9. 17:33

Jól vagyok, köszönöm, ma voltam bent a munkahelyemen látogatóba. 2 órásra sikerült, pedig nem nagy helyen dolgozom. :)

Azért elfáradok még ilyesmitől egy kicsit. Remélem nem lesz nagyobb gond a ciszták miatt. Nekem is szokott lenni a jobb oldalon, de általában nekem kifakad magától. Azt mondta a dokim, hogy funkcionális ciszta... nem is vette ki azt a petefészkemet, pedig beleegyeztem a műtét előtt, hogyha úgy látja, akkor vegye ki.

Akkor drukkolok, hogy ne legyen semmi gond a következő vizsgálaton.

Puszi: Eszter

10463. nagy49éva (válaszként erre: 10455. - Adri761022)
2011. nov. 9. 17:32

Szia Adri! nagyon sajnálom, hogy megint tortúra előtt vagy. Sok erőt és kitartást,de Te erős vagy!

Szia Éva

10462. Adri761022 (válaszként erre: 10454. - Vali666)
2011. nov. 9. 17:15

Szia Vali!


Én már tanácsot már nem adok,viszont nagyon fogok szorítani Neked.

Zökkenőmentes és panaszmentes kórházi napokat!:)

Gyors gyógyulás és mielőbb várlak vissza!!!:)

Egy nagy kalappal:)

Puszi Adri

10461. Adri761022 (válaszként erre: 10458. - Starmama)
2011. nov. 9. 17:09

Szia Starmama!


Most egyenlőre nem csinálnak vele semmit,de két hét múlva újra kell mennem UH-ra és akkor megbeszéljük a dokival mi a teendő.

Te jól vagy?

Puszi Adri

10460. Adri761022 (válaszként erre: 10456. - Krasiné)
2011. nov. 9. 17:06

Szia Klári!


Nagyon örülök,hogy újra köztünk!:)

Nagyon vigyázz magadra!

Továbbra is zökkenőmentes és gyors gyógyulást kívánok!

Pihenj sokat,vigyázz nagyon magadra!

Puszi Adri

10459. Edit42 (válaszként erre: 10455. - Adri761022)
2011. nov. 9. 16:17

Szia Adri!

Nagyon sajnálom. Sok erőt kívánok, és jobbulást.

Puszi Edit

10458. starmama (válaszként erre: 10455. - Adri761022)
2011. nov. 9. 14:44

Szia Adri!


Sajnálom. Ezzel most mi a teendő?

10457. starmama (válaszként erre: 10456. - Krasiné)
2011. nov. 9. 14:44

Sokat gondoltam rád, nagyon örülök, hogy minden rendben van. Sok erőt, és jobbulást kívánok.

Puszi neked!

Eszter

10456. krasiné
2011. nov. 9. 13:13
Sziasztok Csajok! Itthon vagyok, túl mindenen. Kivették a méhemet,felvarrták a hólyagomat és a hüvelyemet.Túl vagyok rajta!!!!!!!!!!Ez a lényeg.Napról-napra jobban vagyok.Pénteken lesz varrat szedés,6 hét múlva kontroll.Remélem mindenki jól van,köszönöm Nektek a sok támogatást.Puszilok mindenkit Klári!!!!!!!!!!!
10455. Adri761022
2011. nov. 9. 12:39

Sziasztok!


Voltam UH-n.Sajnos találtak a bal petefészekben 3 cisztát.

Mindenkinek jobbulást!

Puszi Adri

10454. vali666
2011. nov. 9. 10:50

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Ez a bélmosó borzalmas!:)...bocs csajok, hogy ennyit nyafogok, pedig nem vagyok ilyen, de nem is voltam még hasonló helyzetben! holnap ilyenkor remélem már túl leszek mindenen! Puszi Nektek!

10453. Rezeda63 (válaszként erre: 10445. - Vali666)
2011. nov. 9. 08:55

Szia Vali!

Sokan leírták már előttem, így csak megerősíteni tudom. A szxben nem okoz semmi hátrányt ha nincs méhszáj csonk. Viszont ugyan olyan veszélyforrás mint ha az egész méhed meglenne, és grátiszként még havonta vérzést is produkál a megszokott időben.

A hüvely megsüllyedése sem attól függ, hogy van e méhszáj csonk vagy nincs. Ha logikusan belegondolsz a méhszáj csonkot is rögzíteni kell ugyan úgy ahogyan a hüvelyt rögzítik valahogyan. A hüvely süllyedése szerintem attól függ ki mennyire figyel magára és sok, egyébéként kiszámíthatatlan tényezőtől.

Nekem van egy kolléganőm 10 éve műtötték most 55 éves de semmi ilyen jellegű problémája nincs.

Üdv. Rezeda

10452. anyuka37
2011. nov. 9. 08:21

Sziasztok!

Annyira örülök és aranyosak vagytok,és ennyire segítőkész mindenki!!!:)Nagyon örülök,hogy erre az oldalra rátaláltam.Nem adom fel,és remélem mihamarabb túl leszek gyógyulásom talán legnehezebben viselt időszakán!:)


Puszi mindenkinek:)Minden jót.

Andy.

10451. Imisz (válaszként erre: 10445. - Vali666)
2011. nov. 9. 07:43

Szia Vali!

Annyit fűznék hozzá, hogy nekem ugyan 1 éve volt a műtétem de a testvéremnek 10+ éve, neki sem maradt csonk és eddig nem csúszott ki, a sex-el semmi baja.

Nem rábeszélni akarlak de gondold át, tényleg ottmarad egy veszélyforrás.

10450. turkkati (válaszként erre: 10445. - Vali666)
2011. nov. 9. 07:04

Szia Vali!

A méhszájat is kivették, semmi panaszom nincs, a szexszel sem. Ha jársz rákszűrésre, akkor ellenőrzik a csonkot, de mire jó, ha marad még 1 veszélyforrás?

Az én orvosom azt mondta, könnyebb a műtéti technikája, ha benn marad a csonk, néhányan azért csinálják úgy, ő mindig kiveszi azt is.

Hát gondolkodhatsz rajta...

Minden jót! Kati

10449. turkkati (válaszként erre: 10440. - Anyuka37)
2011. nov. 9. 06:57

Szia Andy!

A háziorvosoddal beszélhetsz a problémádról, de meg fog oldódni. Lehet,hogy a belek rendeződése, lehet hormonális az ok,de én is átéltem, az egész műtéti lábadozás legnehezebb része a székletürítés volt. A pehlyeknek lesz hatásuk, csakegyed rendszeresen, a hashajtókkal, kúpokkal vigyázz, mert könnyű hozzászokni!

Kitartást, tudom, hogy nehéz.

Üdv:Kati

10448. turkkati (válaszként erre: 10430. - Evapple)
2011. nov. 9. 06:48

Igen, aki nem volt beteg, annak nagy teher a műtét, mert annak gyógyulási ideje nem azonos a nátháéval és lábon sem lehet kihordani. De az életed már megváltozott, a főnökeid azt sem nézik el, hogy nem bírod majd ki a kötelező pihenőidőig, mert mosdóba kell menned, mivel az extra éjszakai betét sem bír ki még 1 órát sem.

A pesszimizmus ilyenkor érthető, de írásodból megismerve, erős asszony vagy, megrázod magad, és megteszed, amit meg kell.

Kívánok hozzá erőt, kitartást!

10447. szofi99 (válaszként erre: 10445. - Vali666)
2011. nov. 9. 06:43

Szia Vali! Elhiszem hogy félsz, természetes dolog, de mindig lebegjen a szemed előtt hogy itt vagyunk sokan, akik már tuléltük :)

Nem tudom miért riogat a dokid, hogy méhcsonk nélkül majd idővel lecsuszik a hüvely..

Nekem is kivettek mindent, csak mobil hüvelycsonk maradt, és köszönöm jól vagyok...

Az én dokim a minden eltávolitás hive volt, és elmagyarázta miért.


Kivánok sok erőt, és a legjobbakat : Judit

10446. nagy49éva (válaszként erre: 10445. - Vali666)
2011. nov. 9. 04:47
Szia Vali! Én az orvosomra bíztam, de igaz Ő szánt rám elég időt műtét előtt és után is. Nekem mindent kivettek és még rendet is raktak bent az endometriózis miatt. Nem érzek semmi "banya" kórt pedig majd nem 50 vagyok. Mindenkinél másként van. Nem kell félni mondom én aki reszkettem a műtő asztalon. Elaltatnak és nem érzel semmit. Sok erőt!Éva
10445. vali666
2011. nov. 9. 01:28

Sziasztok!

Vége a hajtásnak!

Mivel "protekciós" vagyok nem kell holnap befeküdnöm. Reggel elkezdem a hashajtást itthon és csütörtök reggel indulok! Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, nagyon aranyosak vagytok! Sajnos ismét döntésképtelen vagyok! Nem a műtéttől félek és nem is azon hezitálok, hogy megcsináltassam-e! A dokim eléggé szétszórt, állandóan rohan, nem lehet igazából megbeszélni vele semmit! Augusztus óta tudom a műtéti időpontot, két éve nem volt citóm a folyamatos vérzések miatt, most 2 nappal a műtét előtt találta ki, hogy az is kell! Hétfőn voltam nála levetetni. Amikor a "bizottság előtt" voltam arról volt szó, hogy totál exstirpáció (mindent kivesznek) lesz, most a mintavétel közben közölte, hogy a méhszájat meghagyja, mert ha azt is kiveszi akkor sérülnek az idegek a hüvelyben, vakon végződik a hasüregben, gondjaim lehetnek később a szexel és ha vén szipirtyó leszek kb. 10 év múlva akkor előfordulhat, hogy kicsúszik a hüvelyem. Tehát megismételte azt amit pár napja hallottam a másik dokitól. Nem a műtéttől félek csajok, ezek a következmények aggasztanak! Csütörtökig, míg el nem altat dönthetek melyiket választom! Viszont attól is félek mi lesz ha a méhszáj bent marad és a későbbiekben az okoz gondot! Tényleg nem tudom mit tegyek! Arra gondoltam, hogy azt mondom nézzen körbe és ha mindent rendben talál, se seb, se semmilyen elváltozás, akkor hagyja meg! Tudom, hogy mindannyian biztattok, hogy semmi gond nem lesz, de én azért parázok rendesen!

Csütörtöktől lesz időm bőven titeket olvasni! Puszi és minden jót mindenkinek! Vali

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook