Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10624. szofi99 (válaszként erre: 10623. - Bzsuzso)
2011. nov. 20. 18:09
Szia, kivánom neked a legjobbakat, és hogy mielőbb ujra itt legyél :) Nyugi, minden rendben lesz, szurkolunk neked :) puszi
10623. bzsuzso
2011. nov. 20. 18:07

Szép Jó Estét Mindenkinek!

Drukkoljatok Nekem lányok holnap fekszem be, kedden lesz a mütét, már egy zabszem fér oda be. Puszi Zsuzsi

10622. starmama (válaszként erre: 10621. - Rezeda63)
2011. nov. 20. 16:20
Igazad van. Annyira más már ez a világ, hogy én néha azt sem tudom hol vagyok.
10621. Rezeda63
2011. nov. 20. 15:49

Lányok!

Egyébként a Fanni kapcsán, meg azokból a példákból is amit írtatok az jutott az eszembe, hogy borzasztó, hogy milyen fiatalon is küzdenek már ezzel a betegséggel. Azt hiszem a többségünk hálát ad a mindenhatónak, hogy egészséges gyermekeket tudott szülni, IDŐBEN!!!!!

Sajnos mára már olyan későn szülnek a lányok, hogy mire eldöntik, lehet egy részének alkalma sem lesz rá.

Ez csak egy mementó volt:))))) Úgy elgondolkoztam rajta!!

Üdv. Rezeda

10620. Rezeda63 (válaszként erre: 10619. - Starmama)
2011. nov. 20. 15:43

Szia!

Lehet, de abból amit írt nem ez derült ki. Egyébként mindegy.....................

Üdv. Rezeda

10619. starmama
2011. nov. 20. 14:19
Ne lehet, hogy Fanni anyukája írt, csak a lánya nevén? Nem mindenki ismeri még annyira az internetet...
10618. tlivcsi (válaszként erre: 10617. - Imisz)
2011. nov. 20. 14:12

Sziasztok!

Ez azért is érthetetlen, mert egy ismerősöm 24 éves lányának most vették ki az óriási miómáját. Szó volt ugyan a méheltávolításról, de a kora miatt nem ezt tették.

Vajon Fanni ezzel mit akar?

10617. Imisz (válaszként erre: 10616. - Krasiné)
2011. nov. 20. 13:52

Szia Klári!

Rezeda azért írta amit írt, mert Fanni más topicban az édesanyja műtétjéről kérdezősködött.

Szóval nem tudni kit is akarnak műteni?

10616. krasiné (válaszként erre: 10615. - Rezeda63)
2011. nov. 20. 13:33
Szia Rezeda! Egy ilyen fiatal lánynál én is furcsálom, hogy nem arra törekszenek, hogy megtartsák a méhét, és fóleg a petefészkeket. 50 éves korig,ha nincs a petefészkeknek bajuk, arra törekszenek az orvosok, hogy meghagyják.Nekem leszakadt a méhem, magával szakította a petefészkeket.Műtét előtti este még kétséges volt, hogy megtudja menteni őket az orvosom. Mikor magamhoz tértem, szinte örömmel mondta a dokim, hogy sikerült megmenteni és felvarrni őket.Ezért nem értem, hogy miért nem azért küzd a Fanni orvosa, hogy minél több mindent megmentsen, hiszen nagyon fiatal még. Puszi Klári.
10615. Rezeda63 (válaszként erre: 10596. - _Fanni_)
2011. nov. 19. 20:43

Szia Fanni!

Most neked van miómád vagy az anyukádnak???????? Bölcsebb lenne, ha őszintén írnál, és kérnél tanácsot. Hidd el sokkal többet tudnánk segíteni. Nincs abból semmi ha kíváncsi vagy, hogy egy ilyen "óriás mióma" eltávolítása mivel járhat, akkor sem, ha nem éppen te vagy az érintett.

Üdvözlettel: Rezeda

10614. Rezeda63 (válaszként erre: 10609. - Bizsu67)
2011. nov. 19. 20:34

Szia!

Nagyon egyszerű!!!!! Elmész egy nőgyógyászhoz, és bármilyen kicsi is van, akkor ő azt látja. Még akkor is ha semmi panaszt nem okoz. Mert Én például így voltam.

Üdv. Rezeda

10613. szisziági
2011. nov. 19. 20:28

Kedves Fanni!

Amikor engem műtöttek akkor a szobatársam egy 17 éves kislány volt, akinek akkora cisztája volt a hasában hogy mindenki terhesnek gondolta:(

Úgy bántak vele mint a hímes tojással, az intézményvezető főorvos operálta,mindennap látogatta, pedig előző este látta először...A műtét nagyon jól sikerült, a petefészkei is megmaradtak,azóta is szuperül van,pedig volt rosszindulatú dolog az eltávolított cisztában.

Javaslom hogy érdeklődj másik orvos és esetleg más módszer iránt..

Sok sok szerencsét Neked, nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon ennyire súlyos helyzet lebeg a fejed felett..

Üdv: Ági

10612. aliza43
2011. nov. 19. 19:47

Sziasztok!


Érdekes volt a vizsgálat,mert azt mondta az orvos nem gond ha éppen akkor megjön a havibajom.Ezekszerint van ahol nem halasztják el a műtétet.Hát azért kiváncsi leszek majd erre.

10611. Imisz (válaszként erre: 10609. - Bizsu67)
2011. nov. 19. 19:44

Kedved bizsu!

Nekem az erős menstruáción kívül is voltak vérzéseim. 28 napból 20-at véreztem. Az "egyéb" vérzés nem volt erős, de VOLT. MINDIG. Fájni nem fájtam soha.

10610. Ildikócska (válaszként erre: 10609. - Bizsu67)
2011. nov. 19. 19:17

Kedves Bizsu!

Erős vérzés , mondhatni kivérzés menstruációkor, vizelési panaszok, hasogató fájdalom ott lenn.Nekem ennyi volt, de már legalább 5 éve. Lehet, hogy sokkal hamarabb kellett volna menni. De mi nők, megtanulunk élni a fájdalommal, kellemetlenségekkel.

Meg aztán uh-on gyönyörűen látható. Menj mielőbb nőorvoshoz.

10609. bizsu67
2011. nov. 19. 18:52
Lányok nekem lenne egy nagyon amatőr kérdésem, honnan lehet tudni hogy miomám van,?Van valami jele??
10608. starmama (válaszként erre: 10600. - Krasiné)
2011. nov. 19. 15:40

Aranyos vagy, de itt nem lehet pihengetni. Már múlt hét szombaton is suliban voltam egész nap, hétfőn délután is és ma is. a kisfiam nem jár oviba, mióta kórházban voltam. Nem is dicsekedtem el a dokinak, hogy egyedül autózom suliba, és a többi...

Estére én is mindig érzem még a hasamat, de néhány perc fekvés segít. Remélem nem lett nagyobb bajod, azért neked vágták a hasadat, többet kell pihenned.

Puszi: Eszter

10607. Rezeda63 (válaszként erre: 10596. - _Fanni_)
2011. nov. 19. 11:59

Szia Fanni!

Darabonként 10cm nagyságú, vagy a három együtt??? Végtelenül sajnálom, hogy ennyi idősen erre a műtétre kényszerít a sors.

Miután észrevették jártál vele kontrollra????

Üdv. Rezeda

10606. anyuka37 (válaszként erre: 10601. - Krasiné)
2011. nov. 19. 11:51

Szia!Nem hinném,hogy a kávé befolyásolná a dolgokat.Mivel én azt hallottam,hogy a reggeli kávénak van egy kis hashajtó hatása.Én is minden reggel capuccinóval kelek.Műtét elött minden reggel mikor megittam az első utam a wc-re vezetett.Nem tudom most miért nem akar segíteni.Én tegnap is 15ml-t ittam meg fél3-kor és 4-kor már szaladtam is.

Kitartást neked!:)

Puszi Andy.

10605. anyuka37
2011. nov. 19. 11:45

Szia Fanni!

Hát igazándiból nem tudok mást javasolni én sem,mint azt hogy konzultálj más orvosokkal,hátha találsz olyant akiben teljesen megbízhatsz.nem értem miért kellene a petefészkeidet is kivenni.Ahhoz elég fiatal vagy.


Szoritok érted és kitartást!Biztos van más megoldás!

10604. Imisz (válaszként erre: 10596. - _Fanni_)
2011. nov. 19. 10:56

Szia Fanni!

Egyet értek az előttem szólókkal, nézzen meg másik orvos is!

Amikor engem műtöttek, szobatársam volt egy fiatal -hozzám képest- lányka, neki is csak a miómát távolították el a méh megtartásával, mert még nem szült. Igaz, neki méhen belül volt, de talán a méhen kívülit is meg lehet oldani!

Ha kell, menj másik városba!

Kitartást és sok erőt kívánok!

10603. szofi99 (válaszként erre: 10596. - _Fanni_)
2011. nov. 19. 07:29

Szia Fanni !


Kérlek szépen keress több orvost, hol voltál eddig orvosnál Ilyen fiatalon ezt még nem lehet hogy megtegyék veled . Hallottam fiatalokat mütenek ugy, hogy csak a miómát és a cisztákat távolitják el, és marad esélyük a gyermekvállalásra. Sőt itt a kórházban Szolnokon is mütöttek ugy , hogy csak a cisztát távolitották el. Olvasss utánna természetes gyógyitásanak is, sok term. gyógász is van. Kérlek próbálkozz mással is....

10602. krasiné (válaszként erre: 10596. - _Fanni_)
2011. nov. 19. 06:45
Szia Fanni! Nagyon meglep, hogy ilyen fiatalon ezen az oldalon vagy. Sajnálom. Esztinek igaza van. Másik orvosnak is megkellene mutatnod magad. Nem értem, miért akarja kivenni a petefészkeidet? . Aztán eltudod jobban dönteni. Én is azt mondom,29-ig még van egy kis idő,konzultálj másik orvossal is. Nagyon-nagyon szorítok Neked. Én is sokat kaptam lelkileg az itt lévő asszonyoktól,még műtét utáni éjszaka is gondoltam rájuk. Erőt merítettem belőlük.Klári.
10601. krasiné (válaszként erre: 10595. - Anyuka37)
2011. nov. 19. 06:34
Szia Andy!Lehet,hogy én nem jól adagolom? Én reggel egy csésze teába tettem 3 evőkanállal.Kb.5 perc múlva ittam meg rá a reggeli kávémat.Lehetséges, hogy a kávé savassága közömbösíti?Én erre is gondoltam,csak az a baj,hogy kávé nélkül nem tudok meglenni. Ez az egy szenvedélyem van.Üdv:)Klári.
10600. krasiné
2011. nov. 19. 06:29
Sziasztok Eszti! köszönöm a tanácsodat!Rettenetes baj ez a székletürítés. Nagy szerencséd van, mert a kórházban is mondták,hogy meg fogok vele szenvedni.Örülök neki,hogy az orvosod mindent rendbe talált, és újra a "régi" vagy.De azért csa vigyázz magadra.Én is hősködtem tegnapelőtt egy kicsi(süteményt sütöttem),tegnap vasaltam,mostam,mosogattam,estére akkora gumó lett a seb alatt,mint egy kisebb tojás.nahát ennyit a hősködésemről.A családomnak el se merem mondani.Most reggelre missza húzódott,de a seb maga nagyon csíp.Most veszem igazán komolyan amit írtatok,De amikor jobban érzed magad,nem látod a veszélyt.Úgy hogy csak pihengessél Te is,mert 6 hét a gyógyulás.Vigyázz magadra puszi.Klári.
10599. starmama
2011. nov. 18. 22:13

Sziasztok!

Ma voltam 4 hetes kontrollon, és rájöttem, hogy miért is választottam ezt az orvost. Először mindig megvizsgál, aztán később a szobájában fogad, és ott nyugodtan meg lehet beszélni vele a dolgokat. Vizsgálat előtt pedig előre elmondja, hogy mit fog csinálni. Engem ez megnyugtat. Na. Megnézegetett, és azt mondta, hogy überfrankó a helyzet. A sebeim szépek, a hüvelyem hüvely, a régi kifordult akármi helyett, és a méhszájam is jó fent van, és erőlködésre sem süllyed meg nagyon. Azt mondta, ha nem zavar, nem kell megplasztikázni. a hálót is próbálta mutatni az ultrahangos vizsgálat közben, magyarázta, hogy az az y alakú fehér vonal...hát, biztos, én nem nagyon láttam ott semmit. mondta is előtte, hogy egy kis képzelőerőre szükség van. ezek szerint nekem olyanom nincs. A másik kellemes dolog, hogy nagyon kedves, tisztelettel beszél velem, és amióta beleegyeztem, hogy bemutató műtétet végezzen rajtam, azóta egy fillért sem fogad el. Szerintem ez sem általános manapság.

Remélem javulgat mindenki! Klári! Tőlem vagy 4-szer megkérdezte a doki, hogy biztos rendben van a székletem? Ez biztos gyakori dolog lehet, alig hitte el, hogy igen, minden ok.

Szóval biztos rendeződni fog. Van még egy béltisztító, amit a fogyim alatt használtam. Ez nem gyógyszer, hanem egy növény héja. Útifű-maghéj. Ezt ittam egy pohár vízben elkeverve, nekem nagyon jó volt, nem puffadtam tőle, de kitakarított odabent. Gyógynövényeseknél lehet kapni, talán próbáljátok meg!

minden jót kívánok:

Eszter

10598. starmama (válaszként erre: 10596. - _Fanni_)
2011. nov. 18. 21:54
Szegénykém! Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon ezt kell átélned, és azért is, hogy az orvos a megnyugtatás helyett veszekedett veled. Biztos, hogy mindent ki kell venni? Megbízol az orvosodban, voltál esetleg másnál? Én voltam vagy 4 orvosnál, mire eldöntöttem, hogy ki az, akiben feltétel nélkül meg tudok bízni. Szorítani fogok érted. Sok erőt és kitartást kívánok!
10597. Adri761022 (válaszként erre: 10596. - _Fanni_)
2011. nov. 18. 20:02

Szia Fanni!


Üdvözöllek itt közöttünk.Szomorúan olvasom ,mi előtt állsz,főleg ilyen fiatalon.Hidd el nem lesz semmi gond.A petefészkedet miért veszik ki?

Nagyon fogok neked szorítani!:)

Puszi Adri

10596. _Fanni_
2011. nov. 18. 19:48

Sziasztok hölgyeim!

olvaslak benneteket,mert erőt szeretnék meríteni a november 29-i műtétemhez.Az egész alhasamat kitölti három 10cm körüli mióma,de kiveszik mindkét petefészkem és a méhemet is.Valakinek esetleg volt már ilyen méhen kívüli miómája? Velem nagyon veszekedett az orvos,hogy hogy nem vettem észre,de két évvel ezelőtt még sokkal kisebbek voltak és nem gondoltam,hogy meg kellene ijednem.

10595. anyuka37 (válaszként erre: 10592. - Krasiné)
2011. nov. 18. 19:48

Szia!Tudom mennyire kellemetlen dolog ez.Nekem is ez volt a problémám.Én is laevolacot használok,de elötte glicerines kúpot használtam.A kúpnál az a baj hogy rászokhat a szervezet.De ha gondolod próbáld ki és ha sikerrel jártál,másnap a szirupot igyad.Én ha úgy érzem teli vagyok és nem használ a Laevolac akkor kúpot használok.Azzal is megkönnyebbülök.Kitartást a gyógyulási szakasznak tán ez a legnehezebb időszaka.De sikerrel fogsz járni,ne keseredj el.


További szép estét és jobbulást:-)

Üdv:Andy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook