Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10504. turkkati
2011. nov. 14. 07:00

Sziasztok!

Munkába indulóknak eredményes hetet, a lábadozóknak gyors gyógyulást kívánok!

Kati

10503. starmama (válaszként erre: 10485. - Kisbeka1)
2011. nov. 13. 22:24

Szia kisbeka! Örülök, hogy túl vagy rajta! Mihamarabbi gyógyulást kívánok! Nekem is mennem kell még nyáron egy méhszájkorrekcióra, hát nem örülök neki. :( De tudtam előre. Műtét előtt még könnyen beleegyeztem, de most így túlesve a tortúrán már nem vágyom rá annyira.

Remélem jól vagy! Ölellek: Eszter

10502. tlivcsi (válaszként erre: 10500. - Starmama)
2011. nov. 13. 21:29
Igen, az. Nagy adagban hashajtó, kisebben lazító. És gyógynövényes! Szerencsére nekem itthon nem volt rá szükségem :)
10501. nino63 (válaszként erre: 10485. - Kisbeka1)
2011. nov. 13. 21:26
Szia Kisbeka!orulok,hogy ithon vagy.Sajnalom,hogy ujra att kellett esned ezen a torturan.Majd irj hogy volt.Pihenj sokkat,mihamarabbi teljes gyogyulast kivanok!udv.Nino
10500. starmama (válaszként erre: 10498. - Tlivcsi)
2011. nov. 13. 21:20
Szia! Ez az az átlátszó, édes sűrű valami? Ha az, akkor én is azt kaptam a kórházban. Elég hatásos volt. :/
10499. turkkati (válaszként erre: 10496. - Krasiné)
2011. nov. 13. 12:51

Szia Klári!

Vigyázz is magadra! Nem kell hősködni. A széklet is rendeződik lassan, nekem is az volt az egészből a legrosszabb, míg visszaállt a szokott rendbe.

Jó egészséget neked is!

Üdv:Kati

10498. tlivcsi (válaszként erre: 10497. - Krasiné)
2011. nov. 13. 12:14
Nem görcsöl tőle a hasad, de szaladgálsz rendesen. A kórházba is ezt adták nekem.
10497. krasiné (válaszként erre: 10495. - Tlivcsi)
2011. nov. 13. 09:12
Szia! Ez ugyan olyan kíméletesen hat mint a keserűsó?Tehát fellazítja a székletet?
10496. krasiné (válaszként erre: 10484. - Turkkati)
2011. nov. 13. 09:10
Szia Kati:) Én is egyre többet mocorgok, teszek-veszek, de csak óvatosan.Nekem se kell főzni, mert a férjem imád főzni. A kisebbik lányom kitakarít, elmosogat, nekem csak isi-pici dolgaim vannak. Az is titokban,mert állandóan rajtam tartják a szemüket. Na de majd szépen lassan gyógyulgatok, nem sürgetem, mert magammal szúrok ki. Nem szeretnék vissza kerülni,ezért óvatos vagyok. Megmondta az orvos, hogyha leszakadnak a felvarrt dolgok, korrekciós műtét vár rám. Ezért inkább kibírom ezt a pár hetet.Jó egészséget kívánok és vigyázz magadra. Üdv:Klári.
10495. tlivcsi (válaszként erre: 10494. - Krasiné)
2011. nov. 13. 09:10

Szia!

Laveolac, gyógynövényes, nem okoz görcsöt, és 1-2 órán belül hat.

10494. krasiné (válaszként erre: 10493. - Starmama)
2011. nov. 13. 06:34
Szia Eszti:) Csütörtökön voltam 1 hetes.A lányom lemérte 22cm-es vágásom van.Fölötte a hasamat nem érzem,mert el van zsibbadva.De azt mondta a doki, hogy idegszálakat vágnak ilyenkor át és ez azért van.Nekem is görcsöl,meg estére már elégé fáj.Én is sok teát iszom,eszek is naponta háromszor.A keserűsótól irtózom,de most is azt ittam,hogy könnyebb legyen a székletürítés.A doki mondta, hogy egyelőre hashajtót használjak,hogy ne hogy leszakadjanak a belső varratok.Borzasztó utálatos ez a keserűsó,nem tudsz ajánlani helyette ugyan ilyen jó hashajtót?Szedtem a Stadalaxot is,de attól még erőlködnöm kellett.Ha tudsz valami jót ajánlani kérlek írd meg.reggel tejet iszok, este meg vagy 1 doboz kefírt, vagy joghurt ivólevet vacsizok.Puszi Klári.
10493. starmama (válaszként erre: 10492. - Krasiné)
2011. nov. 12. 19:13
Hány hetes vagy? Nekem az első héten oltári görcseim voltak, de nekem a szerintem a mézes tea okozta. De például oldalamon aludni, még csak néhány napja tudok. Nekem a sebem nem fájt, mert nem is igen volt. A székletürítés meg fájt eléggé. De már jobb. Nekem nem volt szorulásom, mert erőltettem a napi minimum 3-4-szeri evést. Joghurtot ettem, és sok teát ittam. Remélem nem szenvedsz sokat! :)
10492. krasiné (válaszként erre: 10491. - Starmama)
2011. nov. 12. 19:05

Szia Eszti :)

Igen egy kicsit fáj is,Lefele tolja a varrat fele a fájdalmat.Keménynek érzem.A székletürítést,hogy oldottad meg? Mert azzal gondba vagyok.Egyébként mozgok,próbálok pihenni,csak fájdogál.

Puszi : Klári

10491. starmama (válaszként erre: 10490. - Krasiné)
2011. nov. 12. 18:58
Szia! :) Nekem igen, és fel is volt fújódva. Most sem eszem túl sokat, de a hasam estére még mindig elég nagy. Dokim azt mondta, ez normális még. Fáj is? Egyébként hogy vagy?
10490. krasiné
2011. nov. 12. 18:33

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy műtét után nektek is be volt keményedve a hasatok ?

puszi : Klári

10489. starmama (válaszként erre: 10488. - Ildikó 63)
2011. nov. 12. 16:45
Szia! 3 hete volt a műtétem laparoszkóppal, nem bántam meg, hogy ezt választottam. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy elég hamar gyógyulok. Egy nagyobb vágásom van de az is kb. 3 centis. Ezen kívül volt még 3 egyöltéses sebem, de ezeket szinte nem is lehet sebnek nevezni. A 2. naptól nem voltak leragasztva sem. Egy hetesen szedték ki azt a pár öltést, egyáltalán nem fájt. De nekem a méhem nem volt nagyon rossz állapotban, süllyedés miatt vették ki. Ne félj a műtéttől, tényleg elég kíméletes eljárás. Sok sikert neked! Szurkolok, hogy rendben legyen minden!
10488. ildikó 63
2011. nov. 12. 16:06

Sziasztok!

Én új belépő vagyok, és két hét múlva lesz a műtétem.Bevallom eléggé félek tőle. Laparoszkoppal fog történné, kérem ha van valakinek tapasztalata erről az eljárásról írjon nekem.

köszi Ildi

10487. turkkati (válaszként erre: 10485. - Kisbeka1)
2011. nov. 12. 12:51

Szia Heni!

Örülök, hogy hazaértél. A vágásod majd szebb lesz:), de ezt úgy is tudod.

Gyógyulást, minden rendben lesz!

Üdv:Kati

10486. Edit42 (válaszként erre: 10485. - Kisbeka1)
2011. nov. 12. 12:49

Szia

Nagyon örülök, hogy minden rendben. Sok pihenést és mielőbbi teljes gyógyulást kívánok

Puszi Edit

10485. kisbeka1
2011. nov. 12. 11:52

Sziasztok lányok


Itthon vagyok.Ma kiszedték a varratokat,és haza is jöhettem.


Rezeda kérdezte,hogy miért műtöttek..

1 éve vették ki a méhemet,petefészkek maradtak.

A bal petefészeknél cisztát találtak.Ezt távolították el a petefészekkel együtt.


Jól vagyok,egy kicsit könnyebb minden,mint a tavalyi műtét után.Bár a vágásom szerintem elég csúnya.


Röviden ennyi,majd jövök még..

10484. turkkati (válaszként erre: 10477. - Krasiné)
2011. nov. 12. 08:11

Szia Klári!

Én nem tudok pizsomában szaladgálni. Az én napirendem olyan volt, hogy reggel felöltöztem, beraktam 1 adag mosást, megreggeliztem, kicsit tettem-vettem, kiteregettem, újra hálóruha, fekvés délig. /Egyébként is a menzáról hordjuk az ebédet, tehát főzés csak hétvégén, akkor meg mindenki itthon volt/ Ebéd, mosogatás, akkor 1 hosszabb pihenő, alvással. /Olyan vérszegény voltam, hogy bármikor, bármennyit tudtam aludni./ % óra körül újra felöltöztem, vacsorakészítés, közös evés, és fenn voltam fürdésig, no nem későig, max. 9-ig:D

Ez eltartott 3 hétig is, aztán délelőtt nem feküdtem le, majd délután is csak rövid időre. És én jól voltam, nem igazán fájt semmim, de a pihengetés jól esett.

Fogadj szót az orvosnak, ha kimész öltözz jól fel!

Nekem fázott a hasamon a vágás:D

Légy türelmes!

Mindenkinek jó hétvégét!

Üdv:Kati

10483. Ann64 (válaszként erre: 10481. - Rózsa67)
2011. nov. 11. 18:46

Rózsa mi történt?

Mesélj hátha könyebb lesz.

10482. Ann64
2011. nov. 11. 18:45

Lányok üljetek azért néha a seggetekre!

Korai még ennyi mindent csinálni!

Tudom gyerekek mellett nem egyszerű, de később nehogy valami bajotok legyen!

Ma én is nyűgös vagyok nagyon érzem a frontot olyan mintha néha késsel szurkálnák belül a hasam.

Ennyire nem voltam érzékeny.

10481. rózsa67 (válaszként erre: 10480. - Starmama)
2011. nov. 11. 18:27
odalenn jól, most fejben sántítok! :D
10480. starmama (válaszként erre: 10479. - Rózsa67)
2011. nov. 11. 18:21

Muszáj. Írtátok, hogy a házi munka megvár...hát várt, várt, de annyi ruhánk nincs. Hatan levetkőzünk, teli a szennyestartó. :)

Hogy vagy mostanában? Azért vigyázok magamra, azt hiszem...

10479. rózsa67 (válaszként erre: 10478. - Starmama)
2011. nov. 11. 18:10

3 hetesen, mosás? anyám :D én 2 hét után jöhettem haza. Én 3 hetesen alig bírtam menni! Hozzám képest a csiga maratoni futó volt!

Gratulálok! és örülök, hogy jól vagytok, de semmi hősködés! Vigyázzatok magatokra!

10478. starmama (válaszként erre: 10477. - Krasiné)
2011. nov. 11. 17:55

Szia! Olyan megnyugtató, hogy ilyen jól vagy! De pihenj még! Én ma vagyok 3 hetes, és ezen a héten már szinte egész nap talpon voltam, munkahelyemre bementem, a gyerekkel rohangálunk pszichológushoz, fejlesztőhöz. Ma 4 adagot mostam, teregettem, főzök, stb. Na ezt ne csináld! Annyira fáj a fejem napok óta, hogy legszívesebben begurítanám egy bokorba!

Csak nyugi, pihi, amíg megteheted!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi: Eszter

10477. krasiné
2011. nov. 11. 14:52
Sziasztok!Ma voltam varratszedésen.Be se kötötte az orvos a sebet a hasamon,mert nagyon szépen gyógyul.Azt mondta, hogy az a barnás folyás 2-3 hétig is eltarthat,így megnyugodtam.Nagyon megkönnyebbültem,hogy kiszedte a cérnát. Sokkal könnyebb.Azt mondta, hogy sok pihenés és ami belefér sétálgatás. Ti meddig bírtátok ezt a "büntető"életmódot? Meddig tartott a pizsamás időszak? Puszilok Mindenkit Klári.
10476. szisziági (válaszként erre: 10473. - Krasiné)
2011. nov. 10. 21:45

Szia Klári!

Engem hüvelyen keresztül műtöttek,mégsem fájt.Más hüvelyi mtétesektől sem hallottam... Neked biztosan a felvarrás miatt fáj,sok öltés van a gát környékén ami rögzíti.Ettől fájhat úgy az ülés ,pisilés és a többi..Folyásom nekem két három napig volt a kórházban,otthon már szinte semmi-azóta sem.

Remélem neked is hamar elmúlik!

Üdv: Ági

10475. starmama (válaszként erre: 10473. - Krasiné)
2011. nov. 10. 11:51
Szia! Nekem nem volt folyásom vagy egy hétig, utána kezdődött, és nekem meg is jött a menstruációm. Kevés barnás vérzésem volt k. 2-3 napig. A hüvelyed attól fáj, igen, hogy felvarrták. A székletürítés nekem még mindig fáj egy kicsit, sőt a vizelésnél is nyilall még egy kicsit. a köhögésre, és a tüsszentésre vigyázz nagyon. Ha ülve köhögtem, úgy nekem jobb volt. De csak pár napja tudok pl. oldalt fekve aludni. ezek a fájdalmak is megszűnnek majd, meglátod. További szép napot, gyógyulgass ügyesen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook