Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 15. 12:56

Sziasztok !!! Már nagyon régen jártam itt a Hoxába.

Most be vagyok gyurmázva mert 23-án megyek méheltávolításra. Ha valaki erre jár egy-két bátorítószó az jól esne. Sajnos több orvos tanácsára kell megtenni a műtétet. Hát várok egy kis bátorítást. Pusza mindenkinek

20. 4ab67f870d (válaszként erre: 7. - Yudy)
2009. máj. 4. 16:39
Kedves Yudy! Ez így mind együtt... Amúgy nekem már kilenc altatásom volt (vagy addig számoltam? :-)... A memóriám fotografikus, ennek ellenére is, talán így marad. Most végre kiderült, hogy tényleg nem hiszti, kell a műtét, de ehhez utazni kellett... A professzor szerint semmi értelme, hogy évente újraműtsék a méhszájamat és megvárjuk a teljesen egyértlemű rákos megbetegedést. Igaza van. A petefészkeket meg akarja tartani és hasi úton műteni. Két hónap.
19. klenca
2009. ápr. 29. 19:48
Túl vagyok rajta, meggyógyult, s sokkal jobban vagyok.:))
18. 8f453e64f1 (válaszként erre: 17. - Mokis)
2009. ápr. 17. 16:42
mokis: írok neked privit, lenne pár kérdésem
17. mokis
2009. márc. 24. 06:45

Szia!

Nekem 4 éve távolították el.(Bővebben a naplómban)

Kérdezz nyugodtan.Mire vagy kiváncsi?

16. Bogárka62 (válaszként erre: 2. - 4ab67f870d)
2008. nov. 9. 10:52
Szia! Nekem májusban távolították el a méhemet, nem hüvelyen keresztül, sajnos vágni kellett. A műtét utáni 2 napon nagyon rosszul voltam. 1 hét múlva engedtek haza, volt valamennyi vérveszteségem, de nem kaptam vért. Igy vasat kellett szednem, céklalé, sárgarépalé nagyon jó. Kb 4 hét elteltével már tudtam ülni addig nagyon fájt a hasam.A műtét után 1 hónappal kellett mennem kontrollra UH is volt, kiderült hogy van egy cisztám /eddig nem volt/ azt mondták, hogy ilyen műtétek után nem ritka. Azóta már nincs cisztám mert augusztus végén bevérzett és felszívódott Azóta rendben vagyok. A műtét befolyásolta-e vagy sem azt nem tudom, de 2 hónapja kilmaxos vagyok. Nőgyógyásznál voltam ő állapította meg. 46 éves leszek mindjárt tehát a koromból adódóan is lehet. Szedem a Remifemint.
15. ec63a7fc29 (válaszként erre: 4. - 4ab67f870d)
2008. nov. 8. 14:05
8db tojásnál nagyobb myoma + a méhnyálkahártya rosszindulatú daganata. ( Ez utóbbit szövettanból állapították meg.)
14. 01c8755c79 (válaszként erre: 13. - Zazi52)
2008. okt. 8. 13:33
Nekem is ilyeneket mondott az orvos... főleg a túlsúlyt. 38 évesen távolították el a méhemet... azóta eltelt több mint 4 év, jobban érzem magam mint valaha... és semmi túlsúly (sőőőőt...), semmi járulékos betegség... (eddig). :o)
13. zazi52
2008. júl. 23. 09:08

Szia!

8 éve volt az én méheltávolító műtétem,nagy mióma,elhúzódó vérzések miatt,44 éves voltam.A "változókor" hamar elkezdődött:hőhullámok,magas vérnyomás,csontritkulás,némi túlsúly....,de ez műtét nélkül is jött volna,..talán csak később

12. 14775640c4 (válaszként erre: 4. - 4ab67f870d)
2008. júl. 11. 08:47

szia!

hát én sem értem túlzottan hogy miért akarod ezt a műtétet, hisz még gyereked sincs. és azért mint minden műtét, ez is lehet kockázatos:)

és ha valami balul sül el akkor nem lehet visszacsinálni.hacsak nincs rákos elváltozás, és orvosilag tényleg indokolt,akkor tedd meg. de ha csak úgy akkor inkább hagyd,én nem mennék bele.

11. delinke (válaszként erre: 10. - Sylvee12)
2008. júl. 11. 06:30
Maszek dokinál voltam, ő ajánlott sebészt. A citológia az jó volt. Ebből a szempontból könnyen ment, pedig felkészűltem én is a hercehurcára.
2008. júl. 10. 22:26

Sziasztok!

Engem azért érdekel nagyon ez a kérdés, mert szerintem anyukámnál nagyon aktuálissá vált, de ő sajnos még beszélni is csak nehezen hajlandó róla.

Orvostól-orvosig járunk, és senki nem tud segíteni neki. Mindig csak a vizsgálatokra és eredményekre várunk.

Könyörgöm! Lassan az egészsége (és az élete, szerintem) múlik rajta.:(((

9. M_Marcsa (válaszként erre: 4. - 4ab67f870d)
2008. júl. 10. 20:45
Bocs, de miért akarod ezt a műtétet? nekem durvának tűnik, biztosan neked van okod rá.
8. delinke (válaszként erre: 7. - Yudy)
2008. júl. 10. 20:28

Még szerencse, hogy csak most olvasom!

Nem igazán akartam felébredni, ez nehezen ment egy kicsit. Eddig is hüle voltam a nevekhez. Most majd lesz mire ráfognom, ha nem tetszik munkát akarnak rámsózni, elfelejtem.

7. Yudy (válaszként erre: 4. - 4ab67f870d)
2008. júl. 10. 20:01
Pl: elhúzódó havi vérzés, mióma, méhnyak kolposzkópia pozitív. De miért akarod egyáltalán? Minden műtét kockázatos, mi van, ha te vagy az az egy, akinek az altatás után problémái vannak a számolással, írással, arcok, nevek megjegyzésével, stb. mert nagyon elaltatták a műtéthez?
6. delinke (válaszként erre: 2. - 4ab67f870d)
2008. júl. 8. 13:57

szia

Nekem 3 hete vették ki, miómám volt. Ha fiatalabb lettem volna, keresek más megoldást.Miért akarod mindenáron kiveteni? Azért jó lenne ha a petefészekhez ragaszkodnál. Jól vagyok, nem érzek semmi különlegeset. A többi majd idővel kiderűl.

2008. júl. 8. 13:37
Nekem 90-ben csinálták, hüvelyen keresztül, azóta sincs semmi mellékhatás. Ha a petefészket bennhagyják nincs hőhullám, igaz nekem azóta is ritkán van és nem vészes. Nekem krónikus méhszájsebesedés miatt ajánlották, és egy percig nem bántam meg, sokkal felszabadultabb lettem, nem kellett félni a terhességtől. Az meg nem igaz, hogy a férj megérzi, így ettől még nő maradsz. Sok sikert és jó egészséget.
2008. júl. 5. 07:10
Kedves Artatlan! Én a "mumusként" emlegetett dolgokra gondolok, arra lennék kíváncsi, hogy van-e bármilyen negatív problémád emiatt? Pl. túlsúly, kellemetlen közérzet, hőhullámok, stb.? Érdekelne az is, mi az a diagnózis, amivel végre egyszer és mindenkorra elvégzik ezt a műtétet (amiért három éve könyörgöm), de addig belekötöttek a koromba, abba, hogy nincs gyerekem, meg minden egyébbe...
2008. júl. 4. 21:15
Szióka! 3 hónapja estem túl rajta... Hasi úton történt a műtét, mert anno (23 éve) császárral szültem. Az évek során cukorbeteg lettem és emiatt nagyon nehezen gyógyultam fizikailag. Lelkileg egyáltalán nem viselt meg, mert ettől még nőnek érzem magam. Nem tudom, mire vagy kíváncsi, de mondhatom, hogy felszabadultabb a szexuális életem, mert nem félek egy nemkívánt terhességtől. Ha konkrétabb kérdésed van, tedd fel, szívesen válaszolok, ha tudok.
2008. júl. 4. 19:57
Előre is köszönöm!
2008. júl. 4. 19:57
Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook