Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10711. kisbeka1 (válaszként erre: 10694. - Krasiné)
2011. nov. 28. 11:19

Szia

Igen,egy kicsit könnyebb,mint tavaly volt.

A vágásom ugyanott,és ugyanakkora lett.Már szépen begyógyult.

Kívánom neked is a legjobbakat!

üdv:Heni

2011. nov. 28. 10:59

Kedveseim!

Köszönöm a hozzászólásokat! Ezek szerint a téma, nem csak engem foglalkoztat.Nekem is azt mondta a Dokim, hogy: 6 hétig nincs ülő fürdő, és az ura is a másik oldalon alszik :-)).

A hat hetes vizsgálat után kaptunk engedélyt. DE nagyon fura, ezért kérdeztem. Ahogy a hüvelycsonk feszül belül. No, nem vagyunk szexmániásak, de ...Valószínű, a lelket kellene helyrerakni először, ami még most sem megy.

Most olvastam, hogy a méhizomzat termelt azért egy kis pajzsmirigyhormont, aminek leállása, csökkent pajzsmirigy-működést eredményez. Ezért súlynövekedés előfordulhat. De a lelki tényezők paszíroznak a mélybe. Vannak napok, amikor jobb, de általában sz@r. Pedig úgy elfoglalom magam, de mégis a gondolataim dolgoznak a háttérben.

Andy a varrat miatt, ne félj, ennyi idő alatt már nincs is funkciója, ha kívül ilyen gyorsan gyógyulunk, belül, sem lehet másként. Valaki azt írta itt, mint szűzlány...

Hogy mennyi gondunk van... Nem elég a menszesz, a szülések, még ez is.

No, de ne keseregjünk, mindenkinek szép napot, a lábadozóknak gyors gyógyulást kívánok!!!!

10709. krasiné (válaszként erre: 10708. - Anyuka37)
2011. nov. 28. 08:30
Szia Andy! Bár nekem se mondott erről az orvos semmit, de úgy tudom, hogy ahhoz a tartószalaghoz rögzítik ami a méhünket tartotta. Biztos nem lesz semmi probléma és a dokid csak jót fog mondani.De azért ezután is nagyon vigyázzál magadra:))Üdn. Klári.
10708. anyuka37
2011. nov. 27. 18:05

Sziasztok!

A sex kérdése engem is foglalkoztat.Én holnap leszek 6 hetes és nekem a dokim azt mondta 6 hétig se sex se fürdés.De őszintén mondom én nagyon félek tőle.Talán azért is mert ugyebár ott a varrat és a hasam is érzéketlen a varrat tájékán.Én azt szeretném kérdezni,hogy a petefészkeket mi tartja?Láttam itt a neten milyen az ha nincs meg a méh és a két petefészek csak úgy van a képen.Remélem ha visszamegyek a dokimhoz csak jókat fog mondani.

Vali!Szurkolok neked,hogy minden rendben legyen!

Üdv:Andy

10707. Edit42 (válaszként erre: 10701. - Vali666)
2011. nov. 27. 17:20

Szia Vali

Igen, de tudod nekem kétszer vágták a hasamat, csütörtökön a méheltávolító műtét, péntek reggel a belső vérzés miatt,vágtak, Úgy voltunk vele, hogy két műtét után ez belefér. Én Kedden mentem haza. Szerdán semmi gond, és csütörtök reggel kezdett el vérezni a sebem. Mentünk a kórházba, kiszedték a varratokat, mert elfolyósodott a bevérzésem. Nekem azt mondták, hogy így jobb mert utat tört magának, hogy nem bírt felszívódni. Innentől kezdve 3 hétig reggel és este kötés le és tisztítás. Steril cső a sebbe bele 2-5 cm re injekciós tűből valami folyadék bele a sebbe. Ez mosta ki folyamatosan bevérzést. Megtanították a férjemet, igy csak három naponta mentünk a kórházba. Reggel este Ő kezelt. A nagylányom volt az asszintens. Harmadik hét végére éreztük azt, hogy kezd összeforrni a seb. Addigra múlt el a hasamról a bevérzés is. Hát ennyi az én bevérzésem története. Nagyjából. Neked jobbulást. És minden jót Puszi

10706. starmama (válaszként erre: 10703. - Ildikócska)
2011. nov. 27. 15:29

Ez a téma engem is érdekelne. Mi már megpróbálkoztunk, mert ki bírja ki 8 hétig( nekem ennyit mondott az orvos)?!

Hááát, én azt hittem szűkebb leszek a hüvelyplasztika után. A férjem előtte sem panaszkodott, én éreztem kevésbé a dolgokat régóta. Remélem ez még alakulni fog, mert nekem ez még nem annyira nagy változás ezen a téren. Nyilván az idegek, amiket esetleg ott átvágtak is fognak még gyógyulni, remélem.

De fájdalmat nem érzek, igaz óvatosak is voltunk nagyon. Ez még el is fog tartani egy darabig, mire elengedem majd magam. még most is félek, hogy újra leszakad az egész. Nem véletlenül mondják, hogy teljes gyógyulás minimum fél év.

Minden jót nektek!

10705. Ann64
2011. nov. 27. 15:06

Ildikócska!

Mi az első együttlétnél olyanok voltunk mint 2 szűz.Apa féltett én meg aggódtam milyen lesz.

Így az első senem jó senem rossz. Viszont rájöttünk nincs miért görcsölni.

Azóta sokkal szabadabbak vagyunk, nem kell védekezni és nincsenek ugye a piros napok.

Az én libidóm sokkal jobb lett.

Sikosítót viszont használunk nekem az immun betegségemből is van a szárazság, de így minden oké!

Kérdés van még?

10704. krasiné (válaszként erre: 10703. - Ildikócska)
2011. nov. 27. 14:40
Sziasztok! Én még elég messze állok a szexhez, de erre én is kíváncsi vagyok:)
2011. nov. 27. 14:23

Sziasztok!

Nagyon sajnállak benneteket, akiknek ilyen komoly problémája lett a műtét után, és szorítok a gyors javulásért. Mindenkinek más a szervezete, ezért nem gyógyulunk egyformán. Amíg nem jöttök rendbe, nagyon figyeljetek magatokra, és óvatosak legyetek!!

Nekem holnap lesz két hónapja, hogy műtöttek, de még mindig sokszor van feszülő, fájdalmas érzésem, és állandóan képzelődöm.

Egy lazább témáról kérdeznélek benneteket. A szex milyen? Nekem Nagyon furcsa, és az uram is azt mondja, teljesen más. Aki meg meri osztani a tapasztalatát, kérem tegye meg. A doki azt mondta, úgy, mint előtte. De mégis....Megköszönöm Nektek, akik írnak róla, mert egymás között ezt is megbeszélhetjük ugye lányok? Nagyon sokat segítettetek eddig is. Köszönöm :-)))

10702. krasiné (válaszként erre: 10700. - Vali666)
2011. nov. 27. 13:17
Szia Vali! Először is fürdés közben tapintással, mivel teljesek bedomborodik a hüvely bemenetbe. Aztán kis tükörrel is megnéztem és ugyan azt láttam, mint műtét előtt. Már most előjönnek a vizelet ürítési gondok. Meg az orvossal is egyeztettük a tüneteket.Nem hinném, hogy megemeltem magam, mert erre azért figyeltem. De egy rossz mozdulat is elég hozzá és ugye ezt nem biztos, hogy érezzük. Nem éreztem semmit. Klári.
10701. vali666 (válaszként erre: 10696. - Edit42)
2011. nov. 27. 10:39

Szia Edit!

Úgy engedtek haza a kórházból, hogy tudták ott a hatalmas vérömlenyed? Neked elmondták mitől keletkezhetett? Nyitva volt a 3 hét alatt sebed, vagy hogy pucolódott ki. Jajjjj Te szegény, ez nagyon borzasztó lehetett!

Nekem talán már ilyen nem lesz, mert korábban volt egy nagy véraláfutás a hasamon, de már alig látszik.


Köszönöm mindenkinek a biztatást!

Puszi!

10700. vali666 (válaszként erre: 10697. - Krasiné)
2011. nov. 27. 10:26

Szia Klári!

Te hogy vetted észre? Csak tapintással vagy megemeltél valamit, vagy érezted amikor leszakadt?

10699. turkkati (válaszként erre: 10698. - Starmama)
2011. nov. 27. 10:03

Szia Vali!

Szurkolok, hogy a vérömleny felszívódjon!

10698. starmama (válaszként erre: 10695. - Vali666)
2011. nov. 27. 09:33

Szia Vali!

Örülök, hogy a nagyján túl vagy! Az a vérömleny nem túl jó hír, de ha ilyen szorosan követi az orvos, csak nem lehet nagyobb baj. Kitartást kívánok neked! Pihenj nagyon sokat!

10697. krasiné (válaszként erre: 10695. - Vali666)
2011. nov. 27. 08:43
Szia Vali! Nagyon örülök, hogy túl vagy a műtéten, de annak nem, hogy így jártál. Nem értem, hogy a mai világban, így járunk műtét közben vagy után. Bízzunk benne, hogy felszívódik az a fránya vérömleny. Vigyázz magadra és pihenjél sokat!Klári.
10696. Edit42 (válaszként erre: 10695. - Vali666)
2011. nov. 26. 23:18

Szia Vali

Engem műtét után a 6. ik napon engedtek haza. Két férfi tenyérnyi bevérzésem volt,azt mondták, hogy majd szép lassan felszívódik. Hát nem, mert két nap múlva elkezdtem a sebemből vérezni. mentünk vissza a kórházba. Kiszedték varratokat, megnyitották a sebemet kb. 4 cm.-re és ott takarították ki. Ez sajnos három hetes procedura volt, minden nap reggel és este tisztítani kellett. Megtanították a férjemet lekezelni engem így csak három naponta mentünk a kórházba. Amíg egy pici véraláfutás is volt a hasamon addig kellett kezelni.Én így jártam, de Neked remélem a legjobbakat, mert hát tényleg fel kellene szívódni magától.

10695. vali666
2011. nov. 26. 22:48

Sziasztok!

Heni örülök, hogy jól vagy, pihenj sokat! Csörögj majd ha ráérsz! Puszi!


Klári nagyon sajnálom, hogy ilyen gondjaid vannak! Kitartás és szurkolok Neked!

Az enyémhez hasonló problémával találkozott már valaki? 16 napja műtöttek. a 6. napon engedtek haza, már a kórházban is voltak "komplikációim", de az nem volt megalapozott. Most egy kb. 7-8 cm-es vérömleny van a hüvelycsonk mellett kb. 4-5 naponta nézzük UH-val nem nem változik, csak különböző alakzatot vesz fel, attól függően mennyire van tele a hólyagom. Várunk, hogy felszívódik-e, ami több hónap is lehet. Kimondott nagy fájdalmaim csak bélmozgásnál, a pisinél és kakinál van,de a seb mögött is nagyon érzékeny.A széklettel én is nagyon sokat szenvedek! Sakkozok a Laevolac-kal, ha 2 x iszok naponta többször is van, ha csak 1 x, akkor semmi. Maga a sebem kívülről nagyon szép. Félek, hogy elgennyesedik, mert már nem szedek antibiotikumot. Tudtok erről valamit, hogy egy ekkora alvadt vér képes-e felszívódni?

Puszi és minden jót mindenkinek!

10694. krasiné (válaszként erre: 10693. - Kisbeka1)
2011. nov. 26. 20:31
Szia! Nézegetem az interneten a műtéti lehetőségeket, éa igen csak az derül ki számomra,hogy csak hasiműtétet vállalnak, ha valakinek pl.méhkivétele volt.Azt írják, 3-5cm-es vágás az egész.Laparoszkóiával nem igen csinálják meg.Ha nem,hát nem. De a hálóbeültetéshez ragaszkodok,mert nem szeretném ,hogy "havonta" műteni keljen,mert leszakad a hólyag. Neked mekkora vágást csináltak? Gondolom könnyebben viselted mint a méhkivételt.
10693. kisbeka1 (válaszként erre: 10688. - Krasiné)
2011. nov. 26. 17:21

szia

Nekem tavaly volt a méh eltávolító műtétem,és most 17napja ciszta miatt kellett kivenni a bal petefészkemet.Mindkettő hasi műtét volt.

Először én is kétségbe voltam esve,hogy most mi lesz,ezt nem élem túl.Akartam másik dokit keresni,aki laparoskopiával kivenné.A hasi műtét után nem akarták,az összenövések miatt.

Aztán arra gondoltam,ha megpróbálják,és mégsem megy,akkor a vágás mellett még lenne 3 kis lyuk is pluszban a hasamon.

Persze ezt nem azért írom,hogy nem érdemes több orvost megkérdezni.

Igenis mindent meg kell tenni annak érdekében,hogy a lehető legjobb megoldást megtaláljuk!

10692. szofi99 (válaszként erre: 10690. - Krasiné)
2011. nov. 26. 16:17

Szia Klári !


Itt mütöttek Szolnokon, de igazán nemtudom milyen eljárásokat tudnak alkalmazni. Hasfelmetszés után nem nagyon akarnak laporoszkópiával müteni, az összenövések miatt. H atöbb dogot is helyre kell állitani, nem hiszem hogy azt laporoszkópiával lehetne, de nem értek hozzá.


Azonban az biztos- most egy közeli ismerősöm esett át rajta- hogy hasfelmetszéssel "csak " az egyik petefészkét távolitották el, és ez koránsem olyan szörnyü, mint az előző mütét.

Beszéld meg a dokiddal hogy ő hogy látja a helyzeted. Üdv.Judit

10691. balzs
2011. nov. 26. 11:55

Sziasztok lányok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olvasgattam az írásokat és örülök hogy minden rendben van. Bzsuzso drukkolok Puszi mindenkinek

10690. krasiné (válaszként erre: 10689. - Szofi99)
2011. nov. 26. 09:30
Szia Judit! Mikor műtöttek,a szobatársamnak a petefészkét a cisztával együtt,laparoszkópos eljárással távolították el. Tehát itt is alkalmazzák ezt az eljárást,csak azt nem tudom,hogy hálóbeültetést csinálnak-e itt? Ezt kell letisztázni az orvosommal. Ha nem vállalja így, akkor megyek tovább. De ilyen nagy hasi műtétbe nem szeretnék bele menni.Persze kérdés még, hogy a hüvely meg a petefészkek helyükön maradnak-e? Gondolom csinál majd egy ultrhang vizsgálatot is. Szolnokon műtöttek? Ott "csak" az Idegsebészetet ismerem. De ott normálisak az orvosok meg a nővérek. Gondolom ott válogatott banda van. Más részlegét nem ismerem,de Te biztos többet tudsz róla mint én.Üdv:Klári.
10689. szofi99 (válaszként erre: 10688. - Krasiné)
2011. nov. 26. 07:57
Szia ! Korábban én is azt akartam sugallni, hogy talán más kóházat, orvost kellene keresned, ahol más eljárásokat is alkalmaznak. Szerintem egy spec. nőgyőgy. klinikával jobban járnál, Szolnok sem egy nagy hely... Üdv. Judit
10688. krasiné (válaszként erre: 10685. - Ildikócska)
2011. nov. 25. 19:10
Szia! Sokat gondolkozom,hogy mi is lenne számomra a jó megoldás. Mert ahogy Te is írtad, mi van ha megint leesik? Akkor havonta járok varratni? Érdeklődni fogok a laparoszkópiás hálóbeültetés után.Ha itthon nem csinálja meg a dokim,akkor megkérdezem Szolnokon az urológián. Mit veszíthetek vele,csak a könnyebb meg jobb megoldást keresem.Klári.
10687. anyuka37 (válaszként erre: 10683. - Popova4)
2011. nov. 25. 18:35

Szia Erika!A savanyúkáposztától nem voltak neked esetleg görcseid?Mert ugye itt akiket esetleg mostanában műtöttek nehogy esetleg úgy jöjjön az a "NAGY"dolog (aminek mi nagyon örülünk),hogy elötte kellemetlen görcsök kísérik.Ezt csak azért kérdezem,mert ugye nem vagyunk egyformák.Én pl úgy jártam,hogy műtét után 10 nappal anyósom kedveskedett és hozott finom nem túl fűszeres,de enyhén tejszines ebédet.Hát ne kelljen részleteznem ami utána jött.Azok az iszonyú görcsök és a hatás.Az nem volt valami kellemes dolog.Azóta is még most is igyekszem a tejszines kajákat kerülni,pedig imádom őket.Hát ennyi.Én így éltem át.


További szép hétvégét és jobbulást mindenkinek.Kitartást a műtét elött állóknak.

Puszi:Andy

10686. turkkati (válaszként erre: 10682. - Krasiné)
2011. nov. 25. 18:30

Gratulálok mindkettőtöknek:DDD

Kati

10685. Ildikócska (válaszként erre: 10673. - Krasiné)
2011. nov. 25. 09:14

Kedves Klári, visszaolvastam, amit írtál. Én is nagyon sajnállak amiatt, ami Veled történt. Pedig, mint írod vigyáztál magadra. Nem biztos, hogy a wc-zés nehézségei miatt van ez. Az is lehetséges, hogy gyengék a szövetek, amihez hozzáöltötték a húgyhólyagot, és az engedte el. Hallottam már olyanról is akit háromszor műtöttek miatta. Nem ijesztgetés, vagy elkeserítés miatt mondom. Ott is az történt, hogy bármit megtett a doki, a medencénél lévő szövetek mindig elengedték a varratot. Nagyon sok erőt, és kitartást kívánok a következőkben. Hüvelyen át pedig tényleg nem valószínű, hogy meg tudják csinálni, az előző műtét miatt. Nekem is császármetszéssel született a kisfiam, és a doki az összenövések eshetősége miatt nem vállalta csak a hasi műtétet. Még az nap reggel megnézetett egyik nagy tekintélyű kollégájával, és együtt döntöttek így.

Pihengessél, és gyüjtsd az energiát!! Puszi

10684. krasiné
2011. nov. 25. 09:13
Szia Erika! A savanyúkáposztáról én is hallottam,hogy hashajtó hatású. De mikor kellene nem jut az amber eszébe.Össze-vissza csapongunk a sok hashajtó között, és amit csak lehet kipróbálunk.Mióta megműtöttek(3 hete),elég szép kis összeget költöttünk erre a problémára.Hallottam valamit, megvettem.Csak sajnos az agresszív hashajtókon kívül nem jött be semme más.Nekem mondták a kórházba, hogy erre készüljek fel, de azt még se gondoltam, hogy ennyire nehéz dolog lesz.Én is kívánok mindenkinek kellemes hétvégét és jó egészséget!Klári.
10683. popova4
2011. nov. 25. 07:58

Sziasztok Lányok!

Hát, ez a nagydolog elég sok problémát okozott úgy látom, mindenkinél. Nekem nem mondta előzőleg senki, hogy erre lehet majd számítani, az orvosomtól is csak egy hét múlva mertem megkérdezni, hogy normális-e, hogy az ember nem úgy megy a wc-re mint eddig. Azt mondta, hogy csak természetes dolgokkal próbálkozzak, savanyúkáposzta levével ala natúr. Hát, bejött, nem kicsit. De volt, amikor rá kellett segíteni kúppal. Néha úgy éreztem, hogy menet közben elakadt a dolog valahol és se be, se ki. Amikor meg leültem valahová, olyan volt, mintha ülnék egy karón. Na, ez pont 10 hónapja volt, azóta már helyreállt minden a régi kerékvágásba. Minden lábadozónak jobbulást, a műtét előtt állóknak kitartást kívánok, és persze kellemes hétvégét: Erika

10682. krasiné (válaszként erre: 10675. - Anyuka37)
2011. nov. 25. 07:18
Szia Andy!Örülök,hogy végre siker van.Tényleg "Mi",hogy tudunk örülniegy ilyen másoknak egyszerű dolognak!!!!!!!!!!Ezzel ma reggel én is így vagyok:)))))))Klári

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook