Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10681. fourbaby36
2011. nov. 24. 20:57

Sziasztok!


Régebben sokat írtam.most szeretném elmondani nekem mi segített.kutyabenge kéreg,katángkoró,csalán.1 pohár forró vízben 1-1 teáskanál.este kell meginni reggel lesz széklet.

jó egészséget mindenkinek.

remélem használ.

10680. rózsa67
2011. nov. 24. 18:32
Egyébként meg, puszi mindenkinek! :)
10679. rózsa67 (válaszként erre: 10675. - Anyuka37)
2011. nov. 24. 18:27

Bocsi, de ez bííííírom :DDDD kihagyni!

Ugye van az a helyzet amikor egy kissz@rnak is örül az ember?! :DDDD

10678. Rezeda63 (válaszként erre: 10675. - Anyuka37)
2011. nov. 24. 18:21

Szia Andi!

Örülök, hogy mégis megoldódott a gondod!!:))))

Üdv: Rezeda

10677. Adri761022 (válaszként erre: 10675. - Anyuka37)
2011. nov. 24. 14:04

Szia Andy!


Nagyon örülök és remélem most már minden rendben lesz!Vigyázz magadra!!!

Puszi Adri

10676. starmama (válaszként erre: 10675. - Anyuka37)
2011. nov. 24. 11:41
Hurrá! :)))
10675. anyuka37
2011. nov. 24. 10:43

Szia Edit és Eszter!Képzeljétek tegnap este még nagyon be voltam parázva a leírtak miatt.És késő este pedig folyamatosan szinte megállás nélkül jöttek a szelek és hipp-hopp elmult az a szúró fájdalom az oldalamon.Szerintem lehet,hogy beszorulhatott oda a levegő?Igaz érzékenyebb lett a hasam ezen oldala,de remélem nem lesz semmi gond.Mert lehetséges sikerül jövőhéten munkába állnom,ha minden rendben lesz!:)

Ja és a wc-re is sikerült úgy mennem ma reggel mint a műtét elött:-))))Kora reggel megittam a capuccinót és kb:1 óra múlva mentem is!Annyira örülök:)Remélem nem csak átmeneti dolog lesz ez!!!


Mindenkinek szép napot kívánok és mielöbbi gyógyulást!:)

Üdv:Andy

10674. szofi99 (válaszként erre: 10673. - Krasiné)
2011. nov. 24. 10:03

Szis, sziasztok!


Én már többször irtam,hogy a normális bélflórát kell visszaállitani, hogy az anyagcsere müködjön. Erre a normaflor, és különböző gyógyszertárban, vagy egyéb hálózatban kapható ...phylusok... alkalmasak, és akkor nincs szükség hashajtásra, mellé még valamiféle olajak fogyasztása javasolt. Egy próbát megér, nem?


Kivánom a legjobbakat !

10673. krasiné
2011. nov. 24. 08:02
Sziasztok! Nálunk a kórházban 6 nőgyógyász van.Aki műtött az a legjobb közöttük.Ez nem csak az én véleményem,nagyon sokan voksolnak rá.Nála szültem mind a két lányomat,Ő műtött meg méhszájsebre,Ő csinált nekem egy abortuszt(gyógyszer mellett lettem terhes),Ő sterilizált és most ő műtött.Tehát simán rábíztam magam. Az a baj,hogy akármit szedek be hashajtót,nehezebben indul el a széklet.Ez volt a baj okozója.Mindenféle szert kipróbáltem,megvettem a Laevolac szirupot,Stdalaxot,iszom a Hunyady vizet,sorolhatnám miket kipróbálok.De amíg el nem indul a száklét addig van, hogy egy kicsit erőlködni kell.Nálam ez minden baj okozója.De olvasgatom amiket írtok,ez sokunknak nagyon-nagy gondot okoz.Semmi bajom nem lett volna,ha ez a széklet kérdés nem okozna gondot.Nem emelgetek,nem cipeketek.Tudom,hogy ettől szakadt le a hólyagom,meg ettől félt előre az orvosom.Puszilok mindenkit:Klári.
10672. szofi99 (válaszként erre: 10670. - Starmama)
2011. nov. 24. 07:51
Szia! Nem gondolnám, hogy az autóvezetéstől. A mütét helyét még sokáig érezzük, talán örökké :(
10671. turkkati (válaszként erre: 10667. - Rezeda63)
2011. nov. 24. 06:43

Igen, a széklettel nekem is van a mai napig ilyen gondom. Tudatosan próbálom reggelente előhozni az ingert, mert, ha nem megyek, később ugye nem mehetek bármikor és napokig semmi:((.

Andi!

Próbálj rendszert vinni bele!

Van itt egy olyan fórum, hogy: Béltisztító magkeverék. Nekem elég a lenmagpehely, de jó tapasztalatokat olvastam róla. Keress rá, hátha neked is beválik!

10670. starmama (válaszként erre: 10667. - Rezeda63)
2011. nov. 23. 21:26
Tényleg, az én orvosom is folyton a székletet kérdezgette. Az 5 perc alatt amíg bent voltam, vagy 3-szor megkérdezte. Már idegesített. Én járok naponta többször is. mondjuk nekem a műtét előtt volt már gondom, mert a méhem eléggé nyomta a rendszert. Remélem ez nem fog változni...a hasam, oldalt nekem is fáj. A vágás felett úgy egy arasznyira. Szerintetek lehet az autó vezetéstől?
10669. starmama (válaszként erre: 10665. - Anyuka37)
2011. nov. 23. 21:21

Szia! Szerintem jobb feleslegesen orvoshoz menni, minthogy valami baj legyen. Te is nyugodtabb lennél. Remélem nincs nagyobb baj!

Minden jót!

10668. szofi99 (válaszként erre: 10659. - Krasiné)
2011. nov. 23. 20:53

Szia Klári !


Sajnálom hogy ez történt veled. Biztos hogy ahhoz az orvoshoz akarsz visszamenni?


Kitartást kivánok, puszi Judit

10667. Rezeda63 (válaszként erre: 10665. - Anyuka37)
2011. nov. 23. 20:41

Szia Andi!

Nyugodj meg, ha van székleted rendszeresen, még ha nem is minden nap, akkor nincs bélelzáródásod, legfeljebb a renyhébb bélmozgás miatt puffadás és kínosabb székelés.

Egyébként ez a székelési probléma az arra hajlamos embereknél hosszú ideig megmarad, de lehet végleg...... azt még nem tudom:))) Nálam a műtét után e tekintetben semmi nem lett a régi (más tekintetben sem:))))) Nagyon figyelni kell magamra ahhoz, hogy rendszeresen legyen székletem. Valahogy nem érzem olyan erősen az ingert, és ha azt a halvány késztetést elmulasztom, akkor napokig semmi. Pedig sok folyadékot iszok, zöldségfélékkel sem álok hadilábon, naponta futok, mégis!!!!!

Egyébként biztosan valami általános dolog lehet ez, ami a műtéttel függ össze, mert ha elmegyek a nőgyógyászhoz a "széklet" téma:))) olyan szinten merül fel mint a kórházban a folyadék fogyasztás. Ott mindíg inni kellet, itt meg a végtermékről:))) kér beszámolót folyamatosan.

Úgy hogy nyugi!!!!!

Üdv. Rezeda

10666. Rezeda63 (válaszként erre: 10659. - Krasiné)
2011. nov. 23. 20:32

Szia Klári!

Nem elkeseríteni szeretnélek, csak azért írom, hogy készülj fel rá lelkileg! Nekem azt mondta műtét előtt az orvosom, hogy csak akkor lehet hüvelyen keresztül, vagy laparoszkóppal műteni, ha előtte még semmilyen műtétem nem volt. Mert ha volt bármilyen is, akkor már előfordulhatnak összenövések és azok miatt csak hasi műtét jöhet szóba.

Ezt azért magyarázta ennyire el, mert én nem akartam, hogy vágják a hasam, a miómám sem volt nagy. Szerencsére előtte még nem volt semmilyen műtétem.

Ráadásul a te esetedben valószínűleg jobb, és biztosabb ha látják is hogy mit csinálnak.

Üdvözlettel: Rezeda

10665. anyuka37 (válaszként erre: 10656. - Rezeda63)
2011. nov. 23. 20:11

Szia!Igazad lehet.Tulajdonképpen ez volt a fő-fő oka annak,hogy kés alá feküdjek.Mert azért valahol bíztam abban,hogy ha megműtenek vég lesz ennek a kellemetlen dolognak.Igaz van 4 gyönyörű gyermekem,csak éppen a strandra nem igen szerettem emiatt elmenni.Szerintem tudjátok nem kell részleteznem.Viszont tegnap estétől fáj a bal oldalam.Olyan érzés mint amikor skáig fut valaki és aztán beszúr az oldala.Na én is ilyesmit érzek.Azt hittem elmúlik,de még most is fáj.Már olyanok járnak az eszembe,hogy lehet bélelzáródásom van.Mondjuk a Laevolacot szedem minden nap,de nem sikerül minden nap tőle.Szerintetek ez baj lehet?Szándékom az holnap elmegyek a körzeti orvoshoz:((((

Puszi:Andy


Jobbulást mindenkinek és további szép estét!!!:)

10664. anyuka37 (válaszként erre: 10652. - Turkkati)
2011. nov. 23. 20:02

Szia!Azt nem vették volna észre mikor műtöttek?Igazándiból nekem nem is mondtak semmit a műtét után.Csak azt amit elötte.De az orvossal amúgy semmi bajom.Tök normális és rendes:)


Puszi:Andy

10663. turkkati (válaszként erre: 10654. - Krasiné)
2011. nov. 23. 19:54

Szia Klári!

Nagyon sajnálom. Szerintem se várj 3 hetet, kérdezz meg egy másik nőgyógyászt is! 3 hét olyan hosszú idő, addig lehet nagyobb baj is, nem?

Szorítok neked!

Kati

10662. Adri761022 (válaszként erre: 10658. - Krasiné)
2011. nov. 23. 19:39

Szia Klári!


Nekem a műtét másnapján jöttek rá,hogy hibáztak,a viziten,mert a vizeletem a sebdrénbe ürült és a katéterembe a vizelet tiszta vér volt.Én is sokat sírtam és el vagyok néha keseredve a mai napig,amikor nem úgy sikerülnek a dolgaim,ahogy eltervezem.A hólyagsérülést és a vesevezetékeim sérülését csak hasi úton tudták helyrehozni az urológián.22cm-es vágásom van a hasamon,köldöktől lefelé.

Nagyon vigyázz magadra,teljesen átérzem a helyzetedet.

Puszi Adri

10661. starmama (válaszként erre: 10654. - Krasiné)
2011. nov. 23. 19:13

Klári!


Ezt laparoszkópiával is meg lehet csinálni, hidd el, hogy sokkal könnyebb utána. A háló is nagyon jó dolog. Érdeklődd meg! Inkább, mint pár évente műteni kelljen!

10660. Edit42 (válaszként erre: 10654. - Krasiné)
2011. nov. 23. 17:59

Szia Klári

Nagyon sajnálom ami veled történt. Ne várjál, hanem minél előbb keresd fel a nőgyógyászt. Kívánom a legjobbakat.

Üdv. Edit

10659. krasiné (válaszként erre: 10657. - Rezeda63)
2011. nov. 23. 17:53
Szia Rezeda! Reggel az volt az első dolgom, hogy telefonon beszéltem a nőgyógyászommal. Azt mondta,hogy most sokat pihenjek, nehogy a többi felvart szervem is leszakadjon.3 hét múlva menjek és akkor meg beszéljük. Szerintem arra vár,ahogy kivettem a szavaiból, hogy a többi dolog redbe jöjjön először.Ne szakadjanak le a petefészkek, meg a hüvely.Ha ezek stabillá válnak, akkor "csak " a hólyagot kell műteni.Nagyon rám parancsolt, hogy vigyázzak,pihenjek és szedjek Phenolphthaleini hashajtót,hogy ne erölködjek a széklettel.Üdv:)Klári.
10658. krasiné (válaszként erre: 10655. - Adri761022)
2011. nov. 23. 17:44
Szia Adri! Nem nagyon tudom még felfogni, hogy valójában mi is történt? Az ember azt gondolja, hogy túl van ezen az egészen és mégse.A mai napom nem volt vidámságban bővelkedö, már egy kiadós síráson is túl vagyok.De ezt főleg Neked nem kell ecsetelni.Neked mikor jöttek rá, hogy hibáztak?Nekem úgy volt a műtéti papíron, hogy teljes méheltávolítás és hüvely plasztika. Ebből csak a hüvely plasztikát nem csinálták meg.Kérdeztem a házi orvosomat,ha meg csinálták volna a hüvely plasztikát, akkor is előfordulhatott volna ez? De nem válaszolt. Úgy éreztem, hogy nem mert álást foglalni.Csak azt hajtotta, hogy megint műteni kell.3 hét múlva negyek vissza kontrollra,akkor majd elválik, hogy mikor.Neked hasi vágással rakták rendbe a hólyagodat + a vezetékeket? Olvastam az interneten, hogy hüvelyi úton is meg lehet csinálni.Nem szeretnék még egyszer ilyen műtétet,de mint látjuk ez nem kíváság műsor.Te is vigyázzál magadra.Puszi Klári.
10657. Rezeda63 (válaszként erre: 10654. - Krasiné)
2011. nov. 23. 17:36

Szia Klári!

Nagyon sajnálom ami veled történik, de nem lenne jobb most azonnal felkeresni a nőgyógyászt????? 6 hétig olyan sok minden gyógyul, hegesedik ott bent, és lehet nem jó dolog az, hogy a hólyagod nincs a helyén. Nem tudsz mit csinálni, ha műteni kell muszáj belemenned. És lehet minél hamarabb annál jobb.

Üdvözlettel: Rezeda

10656. Rezeda63 (válaszként erre: 10651. - Anyuka37)
2011. nov. 23. 17:33

Szia Andi!

Ne hagyd annyiban ha az orvos el akarja bagatelizálni a dolgot. A te korodban még egy méh kivétel sem indokolja a vizeletcsepegést. És több az annál, hogy a kor előrehaladtával ha nem derül ki az oka, csak rosszabb lehet. Feltétlenül járj a végére.

Üdv. Rezeda

10655. Adri761022 (válaszként erre: 10654. - Krasiné)
2011. nov. 23. 16:14

Szia Klári!


Nagyon sajnálom,hogy így jártál.Nagyon fogok szorítani neked.Vigyázz magadra és fel a fejjel!

Jobbulást:

Puszi Adri

10654. krasiné
2011. nov. 23. 15:55
Sziasztok! Elmentem a körzeti orvosomhoz a táppénzes papíromért. Közben elmeséltem Neki, hogy mit fedezten fel magamon.Ö elkezdett kérdezgetni,és a tüneteket összerakva azt mondta, hogy leszakadt a felvart hólyag. Sajnos azt mondta, hogy nem fogom megúszni az újabb műtétet,csak a nőgyógyász megvárja, hogy leteljen a 6 hét, hogy a többi felvart szervemmel mi lesz.Szóval nem tudom megúszni a műtétet,mert ez sajnos nem áll vissza magától. Azt mondtam az orvosnak,ha hason keresztül csinálják nem megyek bele.Ö azt mondta, hogy szerinte hason keresztül zajlik egy ilyen műtét. nem tudom mi lesz belőle, de most nagyon elegem van az egészből. Valakinek esetleg volt ilyen műtéte,méhkivétel után? Üdv:Klári.
10653. turkkati (válaszként erre: 10650. - Krasiné)
2011. nov. 23. 14:38

Klári!

Akkor tessék sokat pihenni, semmi ficánkolás!:DD

10652. turkkati (válaszként erre: 10651. - Anyuka37)
2011. nov. 23. 14:37

Szia Andy!

Nem lehet, hogy hólyagsérved is van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook