Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10564. krasiné (válaszként erre: 10559. - Aliza43)
2011. nov. 17. 06:06
Szia! Nekem is azért csúszott 1 hetet a műtétem, mert megjött a menstruációm.Nem műtenek meg ha megvan.Megfogja kérdezni a dokid amikor vissza viszed a műtéthez szükséges papírjaidat,hogy mikor várható a következő menstruációd? Ahhoz fogja igazítani az időpontot.Üdv:)Klári.
10563. krasiné (válaszként erre: 10558. - Ildikócska)
2011. nov. 17. 05:56
Szióka! Ma vagyok 2 hetes. Mikor voltam varratszedésen akkor látnia kellett az orvosnak, mert én is aznap fedeztem fel. Mikor kiszedte a varratot, még le is fertőtlenítette a sebet.Mikor hazajöttem,akkor néztem meg és akkor már ott volt.Gondolom siettek összevarrni ezért esztétikailag nem lett szép.Úgy volt vele" nem tinédzser,ne mutogassa magát".Elélek vele,de engem azért zavar, hogy nem szép a sebhelyem.Maga a tudat,hogy nem figyelnek ilyenre,talán az háborít fel,pedig megkapta a maga" kis"borítékját..Egyébként műtét után rengetegszer megnézett,tehát erre nem lehet panaszom.Nem fáj egyébként,csak csúnya Nekem.Konrollon rá fogok kérdezni,mert nem gondolom,hogy elmúlik.Köszi a tanácsot! Puszi Klári.
10562. rózsa67
2011. nov. 17. 04:40

Szép napot mindenkinek!

Úgy látom a műtöttek elég jó vannak. Az utóbbi pár hétben jobban voltam. Érdekesen megváltoztam, nem értem, de bárcsak így maradna. Nincs a betéten semmi. lehet, hogy az idegbaj meggyógyította a lenti dolgokat?

Olyan szinten nem foglalkoztam most a nőgyogyós dolgaimmal, hogy mintha nem is lenne és nincs!

Annál nagyobb baj van a fejemben, mert az életemben is nagy problémák vannak. :(

Ha van közöttetek olyan, akinek jelzálogos hitele van és közben elvált, írjon légy szíves privátban.

Segítségre lenne szükségem!

Puszi nektek és jobbulást mindenkinek!

10561. Adri761022 (válaszként erre: 10559. - Aliza43)
2011. nov. 16. 20:59

Szia!


Ha megjön nem fognak megműteni.Altató orvoshoz is kell menned,vagy már voltál?A vérvételen nagyon aranyos az asszisztens csaj,legalább is nekem nagyon szimpatikus.

Puszi Adri

10560. györfi rózsa (válaszként erre: 10559. - Aliza43)
2011. nov. 16. 19:47

Szia!

Engem nem műtöttek amíg el nem múlt a vérezgetésem, pedig hat hétig tartott gyógyszer szedés mellett. Remélem minél hamarabb túl leszel raja, és gyorsan, problémák nélkül gyógyulsz!

10559. aliza43
2011. nov. 16. 19:23

Sziasztok!

Örülök hogy ide bejöttem sok jó tanácsot kaptam tőletek.Holnap megyek vérvételre.De azt szeretném kérdezni még ,hogy mi van akkor ha nekem pont addigra jön meg a havi bajom?Mert azt már nem is akarom hallani hogy elhalasztják ezért a műtétet.Akkor lehet hogy azt fogom mondani,műtsenek holnap és kész.

10558. Ildikócska (válaszként erre: 10556. - Krasiné)
2011. nov. 16. 18:25

Szia Klári!

Ha jól emlékszem még nem voltál a hat hetesen. Ha addig kibírod is, de akkor mindenképpen mutasd meg az orvosodnak.Nem valószínű, hogy természetes. Puszi

10557. kisbeka1 (válaszként erre: 10549. - Edit42)
2011. nov. 16. 12:12

Szia Edit.

Sajnálom,hogy te is így jártál velem együtt.

Nálam is gond volt az első műtét után,de most megúsztam.Már túl vagyok rajta.

Szerintem sokáig ne halogasd.Nálam eléggé megnőtt.

Ráadásul nehezen szedték ki,mert a belek közé volt szorulva vagy mi:-))

10556. krasiné
2011. nov. 16. 10:45
Sziasztok! Engem Jászberényben műtöttek és csak addig adtak vérhigítót,amíg bent voltam. Azt mondták, hogy annak kell otthon is vérhigítót kapni,akinek viszere van.Itt is lehetett tusolni, érhette a kötést víz.Nekem műtét után 8.napon vissza kellett menni varratszedésre, és már le sem ragasztották,azt mondta a dokim, hogy érheti víz.Nektek meddig volt érzékeny a sebetek?Kék kenőccsel kenegetem, de van egy rész ahol be van kékülve-lilulva és ott elég érzékeny.Olyan furcsán varrták össze,hogy van egy 5cm-es rész, ahol úgy néz ki mintha kilógna egy bőrdarab.Pontosan nem is tudom megfogalmazni,hogy milyen látvány.Talán olyan, mintha ránőtt volna egy darab bőr.Kilóg mint egy kis nyelv.Valakinek esetleg volt ilyenben része?Üdv:)Klári.
10555. Rezeda63 (válaszként erre: 10548. - Tzs65)
2011. nov. 16. 10:14

Szia!

Eléggé türelmes voltál, és adtál időt magadnak, hogy ha semmi komoly akkor akkor magától elmúljon! Szerintem itt az ideje, hogy felkeresd a háziorvosodat, vagy még inkább a nőgyógyászt. Ha ciszta, és ennyire fáj, akkor nem szabad vele sokat várni, ha nem ciszta, akkor meg ki kell deríteni mi az! Mindíg jobb szembenézni a rosszal, mint semmit nem tudni és idegeskedni napról napra. SZERINTEM!

Üdvözlettel: Rezeda

10554. starmama (válaszként erre: 10552. - Ildikócska)
2011. nov. 16. 08:39
Engem is ott műtöttek, csak nem ottani orvos. De a kezelés valamennyire egyéni is, függ az előzményektől. Örülök, hogy jól vagy! Neked is szép napot!
10553. turkkati (válaszként erre: 10552. - Ildikócska)
2011. nov. 16. 08:37

Igen, én is úgy látom, hogy kórházanként más a szokás.

A víz nekem is érhette a sebet, még hajat is mostam a kórházban. 8 napot voltam benn, nekem a fürdésnél is jobban esett a hajmosás :). Vérhígítót szintén csak a kórházban kaptam, combba szúrták, de itt is volt olyan, akinek még 30-at felírtak otthonra is.Nekem le volt ragasztva a seb, azt hazajövetelkor még egyszer át kötötték, és mondták, ha leázik (2-3 nap), levehetem. Majd 9 hónapja volt, már csak 10 cm-es, és alig látszik.

Mi ez a** nádi? Írnál róla bővebben? Ha itt nem akarsz, akkor privátban.

Szép napot mindenkinek!

Kati



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2011. nov. 16. 08:02

Jó reggelt mindenkinek. Úgy látom minden kórházban más a protokoll. A Szent Imrében műtét után rögtön a kórterembe vittek vissza műtét után. Csak katéter volt, amit másnap reggel ötkor kivettek. Igaz egy kis ráhatásom volt a dologra. A sebet már az első zuhanyzáskor, a mi műtét másnapján volt érhette víz.(orvosi javaslat) Sőt harmadik napon már be sem volt kötve, csak egy gézlap volt rajta. A sebem egyébként gyönyörűen meggyógyult. Mondhatom szebb, mint a férjem ujja, aki kalapáccsal vert rá, és okozott kb. ugyanabban az időszakban sérülést magának, pedig olyan 25 centis.

Vérhígítót csak a kórházban kaptam, otthon nem kellett szúrni magam. ( Doki: nincs szüksége rá!)

Nekem így jó volt. És nincs semmi bajom hála az égnek, csak a tegnapi erős fájdalom, de már enyhült.Kezelem magam. (prána nádi) Sokat segít. Gyönyörű, boldogságos napot kívánok mindannyitoknak!!!!!

10551. turkkati (válaszként erre: 10548. - Tzs65)
2011. nov. 16. 07:52

Szia!

Ha fáj menj orvoshoz! Akármi az ok, magától nem fog elmúlni. Mi lenne, ha a háziorvoshoz mennél, tanácsot kérni, ő majd megmondja, hogyan tovább.

Szerintem a ciszta, ha már fáj is, nem fog eltünni.

Szorítok neked.

Üdv:Kati

10550. starmama
2011. nov. 16. 00:08

Kedves Műtétre Várók! Eszembe jutott még valami, amit én is innen a lányoktól tudtam meg, és nekem jó volt, hogy előre számítottam rá. A műtét után injekciózni kell majd magatokat vérhígítóval. Csak bátorításképpen mondom, hogy nem fáj, mert a műtét után eléggé érzéketlen a has.

Minden jót!

10549. Edit42 (válaszként erre: 10548. - Tzs65)
2011. nov. 15. 20:49

Szia

Engem 2010 .novemberében műtöttek, petefészkek maradtak. Nyár óta van hasi fájdalmam, bal oldalt lent. ( sok gyaloglás, munka után igencsak fájdogál) Most voltam egy éves kontrollon, és amitől féltem beigazolódott. A bal oldali petefészkemen van egy cisztám. ( 6 x 5,5 cm )a Dokim nem vigasztal azzal, hogy ez felszívódik, mert ahhoz már túl nagy. Most figyeljük és majd meglátjuk, Nekem bonyolult volt a tavalyi műtétem is. Nem szívesen mennék megint. Úgyhogy amíg bírom húzom az időt. Kívánom, hogy Neked ne legyen semmi. Mindenesetre menj vissza a Dokidhoz és nézesd meg magad. Üdv. Edit

10548. tzs65
2011. nov. 15. 20:37

Lányok!

Én most a régiekre számtanék, hisz engem februárban műtöttek.

Szépen gyógyultam, áprilistól dolgozom, bár visszasírom a régi tempóm. Aztán kb. két hónapja irtózatos hasi fájdalommal küzdöm. A műtét előtt volt ilyen, de akkor a deformálódott myomás méhem kínzott. Azt kivették, most mi fájhat? Lokalizált, baloldali kín gyötör, a beleim sincsenek rendben...

Tudom, ORVOSHOZ kell menni, de rettegek...Szerintetek okozhatja csak ciszta, ami elmúlik...Van hasonló tapasztalat?

ÍRJATOK RÉGIEK!

10547. bzsuzso (válaszként erre: 10543. - Aliza43)
2011. nov. 15. 20:20
Azt hiszem majdnem egy cipőben járunk, Nekem 22-én lesz a műtét,ahogy itt olvasom a lányokat, már nem is félek annyira. Zsuzsi Még egyszer Jó Éjt.
10546. bzsuzso (válaszként erre: 10542. - Adri761022)
2011. nov. 15. 19:49
Köszönöm a biztatást, nagyon jól esik, talán már nem is izgulok annyira, majd ott. JÓ éjt Mindenkinek Zsuzsi
10545. Adri761022 (válaszként erre: 10544. - Aliza43)
2011. nov. 15. 19:33

Szia Aliz!


A Csermely doki nagyon jó,én a feleségéhez hordom a gyerekeimet háziorvoshoz.

A műtét előtt egy nappal kell befeküdni,11 órára kell menni.Akkor kapsz egy pohár szűrt levest,utána már enni nem szabad csak inni éjfélig.Délután 4-5 óra felé elkezdik keserű sóval a hashajtást és másnap hajnalba beöntést adnak.A műtét után őrzőbe leszel,kapsz a műtét alatt katétert meg sebdrént.A műtétet követő napon hajnalba felkeltenek és segítséggel el kell menni mosakodni.Aztán a vizit után valamikor délelőtt kiveszik a katétert és visszavisznek a szobába .A műtétet követő 4-5-dik napon mehetsz haza ,ha minden rendben lesz.Ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan.

puszi Adri

10544. aliza43 (válaszként erre: 10540. - Adri761022)
2011. nov. 15. 19:23
Dr Csermely Tamás fog műteni.Bevallom nem ismertem a fönököm ajánlotta nekem őt.Remélem nem fogok benne csalódni.Azt szeretném tudni hány nap után jöhetünk haza?
10543. aliza43
2011. nov. 15. 19:20
Sziasztok!Köszönöm a biztató szavakat nagyon aranyosak vagytok most nagyon jól jön ez nekem.Mert ebbe az 1 hónap várakozásba megbolondulok.mert már október végén mondták hogy november 29 én megyek a műtétre.
10542. Adri761022 (válaszként erre: 10513. - Bzsuzso)
2011. nov. 15. 19:17

Szia Zsuzsa!


Üdvözöllek én is.Nyugodtan kérdezz.Ne félj a műtéttől ,nem lesz semmi gond.Nagyon fogok szorítani neked.A lányok leírtak minden fontos dolgot én nem írom le mégegyszer.

Puszi Adri

10541. bzsuzso (válaszként erre: 10516. - Turkkati)
2011. nov. 15. 19:03
Köszönöm a megnyugtató szavakat, feltétlen fogok írni, ha már túl vagyok rajta, amit már alig várok. Nagyon jó olvasni benneteket, tényleg egy jó kis társaság. Még egyszer köszönöm. Zsuzsi
10540. Adri761022
2011. nov. 15. 18:54

Szia Aliz!


Most néztem Te is pécsi vagy ,mint én.Ki fog műteni?

Ha valami kérdésed van a kórházzal kapcsolatban a műtéttel kérdezz nyugodtan,leírom a tapasztalataim.

Puszi Adri

10539. Adri761022 (válaszként erre: 10534. - Aliza43)
2011. nov. 15. 18:51

Szia Aliz!


Üdvözöllek itt a fórumon.Ne izgulj nem lesz semmi baj,hamar túl leszel rajta az első nap a legrosszabb és utána napról -napra egyre könnyebb.

Dolgozni 6 hét után mehetsz,legalább is ennyi idő kell a gyógyuláshoz ,akkor is ha te úgy érzed jól vagy,mivel ha nem tartod be az utasításokat utána súlyos következmények lehetnek.

Ha az egyik petefészked megmarad nem kell hormontablettákat szedni és nem leszel banyakórós sem.

Bármi kérdésed van gyere és segítünk!!!:)

Puszi Adri

10538. Edit42 (válaszként erre: 10530. - Kisbeka1)
2011. nov. 15. 18:45

Szia Heni

Először is szeretnék jobbulást kívánni.

Mekkora cisztád volt? Június óta sokat nőtt?

Puszi Edit

10537. Ildikócska (válaszként erre: 10534. - Aliza43)
2011. nov. 15. 18:12

Aliz! Üdvölünk a fórumon. Dolgozni minimum hat hét, de ne ezen törd a fejed.

Nekem csecsemőfőnyi miómám volt kettő is a méhemben. Megmaradt mindkét petefészek, és nem kell semmit szednem. Azt mondta a dokim, ha kivette volna, minden éjjel Őt hívogatnám ordítva, hogy mit okozott nekem. :-)))

Miért kell kivenni az egyik petefészket? Olvasgass vissza a fórumon, a lányok nagyon sok hasznos információval ellátnak.

Nem lesz könnyű a műtét, de kitartás, mindannyian túlestünk rajta akik itt vagyunk. Nyugodtan kérdezz, kérj segítséget.

10536. Rezeda63 (válaszként erre: 10534. - Aliza43)
2011. nov. 15. 18:04

Szia Kati!

Akkor sem kell hormon tablettát szedned, ha mindkét petefészked kiveszik. Igaz, hogy akkor a változókori tünetek többsége szakad rád, de a lányok tapasztalata alapján kb. egy év és normalizálódik a dolog hormon nélkül is. Ha az egyik petefészked bent marad akkor az képes ellátni a másik funkcióját is.

Üdv. Rezeda

10535. Ildikócska (válaszként erre: 10529. - Rezeda63)
2011. nov. 15. 18:03

Köszönöm, nagyon sokat segítesz a magyarázataiddal, a tárgyilagosságoddal.

Nagyon rossz lehetett Neked is. Az én lelkem, mióta hazajöttem a kórházból, azóta ilyen. De már csak egyszer-kétszer sírok egy nap, nem egész nap. Nagyon jó, hogy így leírtad a szervezet reakcióját a méheltávolításáról.Nem vagyok egészségügyben jártas, de megértettem, és így könnyebb feldolgozni a tapasztaltakat.

De nagyon nehéz...

Ma egészen rossz passzban vagyok, ne haragudjatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook