Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
488. timycat (válaszként erre: 434. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 22:00
dehogynem, az első lépés hogy vérvételre küldenek és TSH hormont néznek. Nálam szimpla éves vérvétel alkalmával, semmi panasszal is rögtön TSH hormont nézettek, mikor azt mondtam, hogy nem tudok hízni. Aztán kiderült, hogy minden problémám oka a stressz, ami miatt lefutottam heti 5-6szor, napi 10-12 km-t, most a felére vettem a sportot és rögtön rámugrott 4 kiló
487. bd55e3f068 (válaszként erre: 479. - .jucus.)
2012. aug. 9. 22:00
Talán túlzás az 5000-ből 1. A régi fogorvosunk, aki már rég nyugdíjba ment (ha egyáltalán él még szemény) mesélte, hogy találkozott ilyennel.
486. Mazsinka (válaszként erre: 484. - .jucus.)
2012. aug. 9. 22:00
Na, azért fogorvos meg fogorvos közt is óriási a különbség. Amikor az elsőhöz elmentem, talált két rossz fogat, a méregdrága még talált kilencet. Akkor hogy is van ez?
485. bd55e3f068 (válaszként erre: 477. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 21:58

Nem olvasom a naplód. Talán nem emlékszel, de fórumot írtál ki erről, és a fogaim mellett a memóriám is jó. Ha már így érdekel, két egészséges fogam húzták ki fogszabályzás miatt és egy tömött sincs.

Már megint támadásnak vetted, pedig nem az. Egyszerűen a rossz szájhigiénia egyértelműen oka a fogak elveszítésének, ez részben megmagyarázza édesapád fogainak nagyon korai elvesztését. Ez egy logikus érv annak az ellenkezőjére, amit állítasz.

484. .jucus. (válaszként erre: 476. - Bd55e3f068)
2012. aug. 9. 21:57

Azért én belenéznék a szájába.

Mert, hogy a testvére azt mondja, hogy minden ok, azt csak akkor fogadom el, ha a tesó fogorvos.

Vagy kolléga.

483. Mazsinka (válaszként erre: 479. - .jucus.)
2012. aug. 9. 21:57
Persze, mert azok nem is mennek fogorvoshoz, akiknek jó a foga. (Bár kellene.)Pl. a húgom sem volt még életében egyszer sem, őt sem láthattad. Nos?
482. Mazsinka (válaszként erre: 474. - .jucus.)
2012. aug. 9. 21:56

Értem. És van olyan gyerek, aki egyáltalán nem eszik cukrot? Nem kéri oviban a lekváros csigát, vagy iskolába menet nem issza meg a kólát a többiekkel? És akkor viszi a fogkefét, és szünetben mossa a fogát? Elég futurisztikus elképzelés.


És akkor mivel lehet azt magyarázni, hogy a húgomnak nagyon jók a fogai, még dohányzik is, és kiskorától kezdve aktív cukorfogyasztó? Akkor erre térjünk ki, mert érdekelne...ha már szakmabeli vagy.

481. .jucus. (válaszként erre: 478. - Globus)
2012. aug. 9. 21:55

Ennek is megvan a magyarázata.


Szűkülnek, meszesednek a fogban lévő csatornák, és nehezebben halad előre a fogszuvasodás.


Nekem sem szuvasodik kb.10-15 éve már egyik sem.

480. timycat (válaszként erre: 411. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 21:54

"ha valaki sportol, akkor az nem lesz extra vékony és persze egy normál magassághoz nem is 44 kiló lesz. "


És a hosszútávfutók, ugróatléták vagy bicajosok? Hogy a lovasokat (nem csak a zsoké, az "átlag" lovas) már ne is említsem.

479. .jucus. (válaszként erre: 476. - Bd55e3f068)
2012. aug. 9. 21:53
Persze hogy van.Nagyon kevés. Én még nem láttam. 25 éve vagyok a pályán.
478. globus (válaszként erre: 475. - .jucus.)
2012. aug. 9. 21:52
Nekem tizenéves koromban párat kihúztak. Terhesség alatt szinte az összeset betömték, azóta nincs változás.
477. Mazsinka (válaszként erre: 473. - Bd55e3f068)
2012. aug. 9. 21:52

Jó hallani, hogy ilyen lelkes olvasója vagy a naplómnak! Ez csak jelent valamit. Ja, vagy lehet, hogy visszaolvastad mind az 1500 hozzászólásomat, hogy találj rajtam fogást?


És azt honnan tudod, hogy épp az én fogaim mitől romlottak el, ha ugyanúgy étkeztem, mint a húgom, neki meg egy rossz foga sincs? Ezt mivel magyarázod? Ne sértegess, ne támadj (bár az a legjobb védekezés), hanem ÉRVELJ, és akkor majd hiteles leszel.


Igen, a cukorfogyasztás hozzájárulHAT a fogszuvasodáshoz, van, akinél hozzájárul, más szerencsésebb, és ép marad a foga.


Egyébként köszöni szépen a fogsorom, jól van, már nincs egy szuvas fogam se, jobb a széjhigiéniám, mint valaha. Ezt vajon te is elmondahod magadról?


Ja, csak a tényleges támadást veszem támadásnak, egyébként pedig kommunikálok, ha nem látnád, mint itt bárki más.

476. bd55e3f068 (válaszként erre: 474. - .jucus.)
2012. aug. 9. 21:50
Lássuk be, Mazsinkának annyiban igaza van, hogy vannak olyan atom fogakkal és brutál nyál PH-val rendelkezők (5000-ből talán 1), aki tényleg elél vígan, egészséges fogakkal folyamatos cukorevés mellett. Csak M. imádja a ritka eseteket átlagnak beállítani.
475. .jucus. (válaszként erre: 471. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 21:48

A fogakat nem csak a szuvasodás miatt veszítjük el.

Parodontológiai okai is vannak, sokkal nagyobb számban, mint a szuvasodás miatti húzások.

474. .jucus. (válaszként erre: 462. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 21:46

Cukor nélkül nemigen.


Mert kémiai folyamatok határozzák meg a fogszuvasodást.Ha a ph érték eltolódik,akkor a fogakból ásványi anyagok kioldódnak, és a helyükre a fogszuvasodást okozó baktériumok jutnak be.


Ez nem genetika.

Ha csecsemőkortól jól van bevezetve a dolog, nincs cukros teácska, nyalóka, cukor,üdítő...akkor van esély szuvasodásmentes életre. Persze jó fogmosási technika is kell hozzá.


És ez nem vita tárgya...dentalhigiénikus vagyok.

473. bd55e3f068 (válaszként erre: 471. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 21:44

Egész pontosan erre gondolok:

" Ez megint csak egy közhely: ne egyél cukrot, mert elromlanak a fogaid, blablabla. Ezzel rémisztgetik a naiv kölyköket."

Akkor mondjuk azt a gyerkeknek, hogy dobják ki a az ablakon a fogkefét, mert úgysem ér semmit?

Te magad írtad, hogy a családban nem volt nálatok divat a szájápolás, és fogorvoshoz csak akkor vagy még csak akkor sem mentetek, ha már kilyukadt a fogatok. Nem csak a cukorevés, és nem csak a szájhigiénia, de nagyon-nagyon sokat nyom a latban, és rajtad kívül emberek milliárdjai gondolják így, a fogorvosok közül meg mind.


Én nem kötözködök, de hozzád bárki szól, vagy nem is hozzád szól, csak neked nem tetszőt ír, mindig szemlyesen vérig sértve érzed magad.

472. timycat (válaszként erre: 378. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 21:41

:D nálunk a lustaság -nem igénytelenség- és a zaálás imádata, meg a jó főztöm okozza emberem hízását, de nem hagyom el, imádom cseszegetni a súlyával, minden nap új jelzővel előállni (ma éppen terhes víziló volt), sokkolni, hátha az eszéhez kap.


Tegnap mit szívtam a vérét a férfi vízilabda mérkőzés alatt :) és közben baromi dühös vagyok rá, mert ő igaz sosem volt sovány, de formás volt, hogy szemléltessem Kiss Gergely vízilabdázó testére (oké Gergőnél 3 centivel alacsonyabb és versenysúlyban 7 kilóval könnyebb) pakolt fel az elmúlt évek során egy bäszott pocakot :(

471. Mazsinka (válaszként erre: 468. - Bd55e3f068)
2012. aug. 9. 21:39

De nagyon is komolyan mondom, mivel apum utálja a cukros ételeket, sütiket, SOHA nem is eszik, mégis már középsuliban protkója volt, szerinted mitől romlott el a foga? Biztos nem attól, amit MEG SEM EVETT.


Jó lenne, ha nem kötnél bele minden egyes hozzászólásomba, csak mert nem szimpatizálsz velem. Tudod, néha nekem is lehet igazam. Ez van.

470. bd55e3f068 (válaszként erre: 467. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 21:38
Tud tényleg durva dolgokat írni a külföldi sajtó, de számomra nonszensz, hogy a görög válság csak magyar média kacsa lenne.
469. Mazsinka (válaszként erre: 455. - Timycat)
2012. aug. 9. 21:36

Ne haragudj, de ahogy az enyémek, úgy a te méreteid sem optimálisak, ahogy írod. Szerintem ehhez a magassághoz még tíz kiló beleférne simán, és akkor is azt mondanám, hogy vékony vagy, sőt.


A nyavalyás BMI szerint is 60 kilónak kellene lenned, én ugyanilyen magassággal csak a hetvenesről ábrándozom. Voltam már annyi, és igen, akkor jól néztem ki, pedig akkor is 20 kilóval több voltam, mint most te. És mindenki azt mondta: jaj, ne fogyj többet, már nagyon vékony vagy!


Érdekes, milyen különbözőek az emberek. Ebből is látszik, hogy minden embernek más fér bele ilyen szempontból, és mindenkinek mást jelent ez a két szó: sovány, duci :S

468. bd55e3f068 (válaszként erre: 462. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 21:34
Ezt ugye most nem mondod komolyan.
467. michelle.r (válaszként erre: 461. - Angica0901)
2012. aug. 9. 21:33
A magyar sajtó akarja tönkre tenni a görög turizmust?? Olvass egy picit nemzetközi sajtót. Főleg gazdaságit. Több nyelven, több helyen hozzáférhető ;)
466. 0a84e34983 (válaszként erre: 455. - Timycat)
2012. aug. 9. 21:33
Szülés előtt én is 170cm és 49kg voltam.Engem is mindig gebéztek,meg soványoztak,de az utcán mégiscsak utánam néztek.De én mertem volna valakire azt mondani hogy, dagi letépték volna a fejemet.A második szülés után is visszamentem 49kg-ra,aztán télen felszedtem valahogy 10kg-ot,ami nálam kényes helyeken mutatkozott.Tornával,futással nyaralásra lefogytam 53 kg-ra és most ezt tartom.
465. timycat (válaszként erre: 456. - Dinkaanyu)
2012. aug. 9. 21:33
Persze a BMI szerint baromi kevés, de optikailag nem gáz, pár hete még 45-46 kiló voltam, na az gáz volt
464. bd55e3f068 (válaszként erre: 461. - Angica0901)
2012. aug. 9. 21:32
Ha kikéred magadnak, hogy messziről jött hírek alapján ne ítélkezzünk, akkor talán forsdítva se tedd!
463. angica0901 (válaszként erre: 276. - Mosolyka1111)
2012. aug. 9. 21:32
Akkor tehát mégiscsak kivitelezhető az, amit irtam. Örülök, hogy ilyen is van.
462. Mazsinka (válaszként erre: 459. - Timycat)
2012. aug. 9. 21:27
A szuvas fogak száma a genetikától is függ, a húgomnak egy sincs, 23 éves, és mindenféle cukros vackot eszik. Ez megint csak egy közhely: ne egyél cukrot, mert elromlanak a fogaid, blablabla.Ezzel rémisztgetik a naiv kölyköket. Akié el akar, az bizony el is fog romlani cukor nélkül is.
461. angica0901 (válaszként erre: 305. - Bd55e3f068)
2012. aug. 9. 21:25

Mivel nem vagy tisztában a görög helyzettel, csakis és kizárólag azt tudod, amit a magyar tévések meg akarnak mutatni Görögországból, ezért ezt szinte tudomásul sem vettem. Nem is fogok belemenni sem az itteni és az otthoni helyzet összehasonlitgatásába sem, mert elég mélyre kellene visszanyúlnom ahhoz, hogy kicsit tisztább képet kapjon bárki is az egészről, és nem is hiszem, hogy bárkinek is tartoznék magyarázattal e téren. Sajnálom, hogy a magyar tv ilyen szinten lejárató dolgokat nyomatott idén a Görögökről. Megpróbálták megölni a görög turizmust is, de hála az égnek vannak még magyarok, akiknek van eszük, és tovább látnak, mint a tv.

Egyébként pedig, mivel nem vagyok tisztában az otthoni tb rendszerrel, igy érdeklődtem egy következő hozzászólásomban az egészről, hogy jobban képben legyek, mivel bocsánat, de az állapotom idén jobban lekötött, mintsem az otthoni tb rendszerről tájékozódjak. Mielőtt valaki hozzá nem szólt az én bejegyzésemhez (normálisan, nem kötekedve), Tőle kérdeztem, amit most majd igyekszek visszaolvasni. Egyébként pedig igen is, miután az apukám a nyugdijából éhen halt volna, igy dolgozni kényszerült, majdhogynem a munkahelyéről halt meg, hát az a véleményem az otthoni dolgokról, hogy úgy vacakok NÉMELY tekintetben, ahogy vannak. Addig pedig, amig a falunk megtelik dolgozni vágyó magyarokkal már áprilisban, addig gondolom, azok, akik rendszeresen ide járnak, és TISZTÁBAN VANNAK az itteni helyzettel, nem a tv-ből értesülnek, igazolódik az, hogy lejárató hadjáratot folytattak az ország ellen, és sokan be is dőltek neki. Bánhatják! Magyar vagyok, mindig is az maradok, büszkén hangoztatom is itt kint, de nagy hibának tartom, hogy némelyek itélkeznek egy ország fölött úgy, hogy SEMMIT nem tudnak róla, csupán a tv-ben sugárzott baromságokat. Ha akkora lenne itt a gáz, akkor nem ide jönnének a magyarok dolgozni, hanem innen mennének a görögök Magyarországra :D

460. timycat (válaszként erre: 458. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 21:22
De anyaaaa a többi gatyóm 27es, csak a tegnap beszerzett kettő 25ös... hadd maradjak még 5 percet! :)
459. timycat (válaszként erre: 372. - 04d410066e)
2012. aug. 9. 21:20

Csak alátámasztani tudom az általad leírtakat. Engem is pont így neveltek gyümölcsön-zöldségen-husin, a mai napig nem tudom meginni a "cukros nyálakat", chipset jó ha évente 2szer megkívánok, a csokim pedig minimum 70%-os; viszont nagy szenvedélyem a gumicukor (mea culpa, mea maxima culpa) futkározok, kondizgatok 8 éves korom óta, soha nem volt súlyproblémám, vagyis inkább a hosszútáv futás miatt mindig küzdöttem a kilókért, így jött a gumicukor szenvedély.

Lassan 29 évesen, túl egy kölykön nekem még egyetlen szuvas fogam sincs.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook