Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
578. a0c1361e44 (válaszként erre: 577. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 09:36
Mármint nem neked:)
577. a0c1361e44 (válaszként erre: 575. - .jucus.)
2012. aug. 10. 09:36
Én is megadom szívesen az én dokim elérhetőségét és ő ingyenes.
576. .jucus. (válaszként erre: 574. - Angica0901)
2012. aug. 10. 09:29

Azért ez felháborító, hogy egy vetélés kellett ahhoz, hogy megnézzék a tsh-dat.


A nőgyógyászok annyira nincsenek képben, hogy ezen mindig kiakadok.

De még az endokrinológusok is tudnak zöldeket mondani.

Bár az én első dokim elég jó volt, de az inzulinrezisztencia kiderülésekor keresnem kellett egy olyat, aki komplexen kezel.

575. .jucus. (válaszként erre: 571. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 09:26

Ezek lehetnek a pm alulm. tünetei.


A mindent elfelejtés, (szavakat is),hajhullás, nemfogyás, szédelgés nekem is volt.

Meg zsibbadtak az ujjaim,főleg ha feltartottam mondjuk egy újságot, és úgy akartam olvasni.


de nekem -és most kapaszkodj meg- 95 volt a Tsh-m.


Tehát nem ráfogod, simán lehet a pm-től.


Csak tudod ezek olyan megfoghatatlan tünetek. Nem itt fáj, meg ott fáj.


Ezért a dokik nem is foglalkoznak vele érdemben.

Sajnos.


A laborokban pedig vannak eltérések a reftartományoknál, ez normális.


Ha gondolod, én megírom, hova, kihez járok, de az magánrendelő.


Az egyetlen Budapesten, ahol korrekten foglalkoznak a pm-mel, és az inzulinrezisztenciával is.

574. angica0901 (válaszként erre: 571. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 09:20

Nekem fel sem tűnt, hogy pm alulos vagyok. Kérdezte tőlem egy ismerősöm, hogy minden rendben van a pajzsmirigyemmel? Majd sorolta az Ő tüneteit, amik közül nekem akkor csak a hideg végtagok, feszültség és a ritkuló haj volt jelen. A végtagjaim valamiért mindig is hidegek voltak (talán a szivproblémám miatt), a feszültséget betudtam a munkának, a hajhullást pedig az akkor még szőkitett hajamnak.

A laborba, ahová járok 5-ig elfogadható az érték, de a lényeg az, hogy az endodoki mit mond, és legfőképp tényleg azért, mert még babavárás előtt vagy. Nagyon-nagyon rossz volt átélnem mindazt, amit!!! Addig menj utána, mig nem találsz valakit, aki érdemben foglalkozik Veled! De rendezni fogják hormonpótlással, és minden rendben lesz.

573. angica0901 (válaszként erre: 554. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 09:00
Ne félj tőle! De én azt mondanám, hogy mindenképp keress egy endokrinológust, aki hajlandó Veled foglalkozni. Egy sima doki azt mondta a 6,22 eredményemre, hogy nincs azzal semmi gond, mire egy ismerősöm elvitt az Ő endodokijához, aki kiakadt, hogy mégis hogyan akart a régi nőgyógyászom folytatásra biztatni babatéma terén ekkora TSH-val. Szép lassan lement 1,22-re, és most 32 hetesek vagyunk. Minden rendben lesz, csak keress egy endodokit, és kezeljétek. Én is úgy tudom, hogy 1,5 körülinek, de inkább alattinak kell lennie.
572. angica0901 (válaszként erre: 566. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 08:50
Itt is a nőgyógyásznak jutott eszébe (a vetélés után), hogy elküldjön egy olyan vérvizsgálatra, ahol mindent néztek, igy a TSH-t is.
571. Mazsinka (válaszként erre: 570. - .jucus.)
2012. aug. 10. 08:26

Azért ez elég érdekes. Olyan, mintha azt mondanám, az én rendelőmben szuvas a fogad, a tiédben nem. Egy fog vagy szuvas, vagy nem. Egy tsh vagy magas, vagy nem. Nálunk 4.20-ig terjedhet ez az érték, amit megint nem értek...de ebbe ne menjünk bele. Lényeg az, hogy a doki szerint normális, de én rajta vagyok, hogy bejussak az endokrinológiára, mert a pm csajok felvilágosítottak egy-két dologról...:S


A hajam nagyon hullik, nehezen fogyok, ami azt jelenti, hogy hét hónap alatt fogytam 11 kilót, ami jónak számít, de én ilyen étkezés mellett, amit most csinálok, korábban több lement volna. Ezt a kettőt nem feltétlenül hozom összefüggésbe, viszont szoktam szédelegni, és mostanában sok a "miért is jöttem be a szobába, mit is akartam?" jellegű dolog nálam, meg látok embereket az utcán, és tudom, hogy ismerem, de honnan is, hol láttam? Na, ezt sem tudom mire vélni, nem akarok mindent erre fogni, csak leírom, hogy milyen furcsaságokat észlelek magamon, ami korábban nem volt jellemző.

570. .jucus. (válaszként erre: 559. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 08:06

Igen. magas.


1.5 körül kéne lennie.Vagy az alatt.

Ha babát szeretnél,akkor mindenképpen gyógyszer,de szerintem akkor is, ha még nem.


A mi laborunkban a ref.tartomány 0.3-3.00-ig van...

569. a0c1361e44 (válaszként erre: 567. - Globus)
2012. aug. 10. 07:33

Igen, de ők még így is kövérnek látják magukat.


40 kiló bizarr?

És a 44?

Nekem az is.

Egy felnőtt nő ilyen súllyal?

568. a0c1361e44 (válaszként erre: 510. - Spinneli)
2012. aug. 10. 07:23

Ez a TSH elég sok.


Vannak tüneteid?

567. globus (válaszként erre: 564. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 07:19
Ez a 40 kg, illetve szándékosan ekörüli testsúly azért bizarr, mert a daganatos betegek gyors fogyás után jellemzően 36-38 kg körül szokták bedobni a törülközőt.
566. a0c1361e44 (válaszként erre: 488. - Timycat)
2012. aug. 10. 07:04

Igen, ez ilyen egyszerű lenne, ha az orvosoknak az eszébe jutna és elküldenék vérvételre ahol nézik a TSH-t is. De sajnos, mint már írtam nem jut eszükbe. Hogy miért? Azt nem tudom. Én érdektelenségre fogom és szakmai felkészületlenségre.

Amikor túlműködős időszakom volt fogytam 23 kg-ot 1,5 hónap alatt, elmentem dokihoz (helyettesítették a háziorvosomat) és közölte, hogy alulműködök:)))) Én, mint nem orvos is tudom, hogy az alulműködéshez a hízás társul.

565. a0c1361e44 (válaszként erre: 483. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 06:52

Én járok fogorvoshoz, pedig nem kellene:)

Évente megyek hozzá ellenőrzésre. Na fiamat nem tudtam rászoktatni. Ebben tényleg csődöt mondott a szülői képességem.


A pm. műtétem óta viszont az ínyemmel vannak gondjaim. Valahogy lecsúszott néhány fogamról. Ezt a 2 fogat szeretném mostanság feltöltetni vagy mit kell vele tenni.

A vicces az, hogy én egyértelműen összehoztam a pajzsmirigyemmel, de a fogorvos azt mondta, hogy hajlamos vagyok a fogágy betegségekre. Meg is kérdeztem, hogy 42 évig nem voltam most hirtelen igen?

564. a0c1361e44 (válaszként erre: 480. - Timycat)
2012. aug. 10. 06:48

A hosszútáv futók gebék. Most az olimpián ismét szörnyülködtem rajtuk.


Én verseny sportoló voltam (cselgáncs) 57 kg volt a súlycsoportom és 54-57 kg voltam általában. És se sovány se kövér nem voltam. Szép izmos a hátam, a karom, a hasam is, bár azon mindig tartok némi hájat is, hiszen az kell a belső szerveknek.


Tényleg, valaki mondta, hogy a vékonyak nem betegek. Dehogy nem. A túl vékony nőknek egy idő után nem lesz pl. menstruációja, mert ugye a testzsír kell ahhoz, valamint számtalan betegségük lesz nekik is. Gyomor, bél, szív, hormonális. Csak jellemzően az anorexiások jobban örülnek a 40 kilónak, minthogy ne legyenek betegek. És őket biztos tb-re fogják kezelni, ellenben a cukrosokkal, akiknek nem lesz tb támogatás, ha nem javulnak az értékeik. Ez is milyen dolog, eszükbe sem jut, hogy az orvos lőtte be rosszul az adagot?

563. a0c1361e44 (válaszként erre: 472. - Timycat)
2012. aug. 10. 06:40

Na de milyen undok dolog, hogy pasiknak jól áll a pocak?:)


Persze csak egy bizonyos méretig...

562. a0c1361e44 (válaszként erre: 459. - Timycat)
2012. aug. 10. 06:34

Ezt a fog témát hagyjuk.

Én 45 éves vagyok és elég szépek a fogaim. Genetika:)

Szép fehérek, szabályosak és igaz már 2 db hátsó fogtól meg kellett sajnos szabadulnom (amit pótoltattam), valamint a bölcsesség fogaimtól, de ettől függetlenül szépek a fogaim. És én elég sok édességet ettem. Jó a nyálam ph értéke. Ha nem szoktam volna hozzá a fogmosáshoz, akkor anélkül is ellennék (ezt fogorvos mondta).

Szegény fiamnak viszont bár szépek a fogai, de rosszak is. Nem az én fogaimat örökölte:(

561. a0c1361e44 (válaszként erre: 455. - Timycat)
2012. aug. 10. 06:29

Jól van na!:)

Én a kövéreket is lekövérezem.

A centik alapján tényleg nem vagy anorexiás és igazad van, hogy a címkék vannak rossz ruhába varrva.


Én is áttekintettem ismét a méret táblázatot, ami szerint igen kicsi ruhákat hordtam lánykoromban.

Pedig nem voltam gebe. 90-68-90. 34=XS hm. Soha nem éreztem magam gebének. Bár azzal mindig gondom van, hogy a csípőmhöz (most is) sokkal kisebb mellett feltételeznek, pedig nincs nagy mellem (hála a genetikámnak). Nem szeretem a nagy melleket).

Az osztálytársnőim között egy lány volt, aki soványabb volt, mint a többi, hát ő szegény nem is nézett túl jól ki.


Elhiszem, hogy megnéznem, hiszen még engem is. Persze már nem túl sűrűn, de azért még előfordul. Ilyenkor gyors ellenőrzést tartok: slicc felhúzva, nem otthoni papucs van rajtam, nem maszatos a képem, nem koszos a ruhám, stb. és ekkor elfogadom, hogy igen, azt nézték, hogy talán jól nézek ki:)


És megint mondom! nem üresfejűztem le senkit én csak arra vagyok hajlamos, hogy legebézzek valakit.

Pl. most van egy kollégám (fiú) már neki is mondtam, hogy egyen már, mert nem túl férfias ezzel a súllyal.


Azért azt bírom, hogy a sovány lányok jobban felháborodnak a gebén, mint a teltek a kövéren:)

560. angica0901 (válaszként erre: 558. - Bd55e3f068)
2012. aug. 10. 00:00
Azt sem irtam, hogy itt kolbászból van a kerités. Tény, hogy a görögök nagyon hozzászoktak a jóhoz, és most, hogy itt is kiderültek a sunyiskodások..., hát vannak problémák (csakúgy, mint máshol), és hőzöng a nép is (lényegesen forróbb vérűek, mint mi). Én másképp látom azt, amit nyomatnak Görögországról a nagyvilágban, és itt élek köztük 7 éve. Látom a változást, és tényleg van baj, de hidd el, nem nagyobb, mint otthon. Tényleg hagyjuk!
559. Mazsinka (válaszként erre: 555. - .jucus.)
2012. aug. 9. 23:44

Nem szedek egyelőre, mert az orvosok még nem tudták eldönteni, hogy ez magas-e. Inkább a nem felé hajlanak.


Az államihoz nehéz bekerülni, rajta vagyok az ügyön, a privát meg nagyon drága. És épp most úgy jött össze, hogy nőgyógyászhoz is priváthoz akartam menni, hogy jó alaposan kivizsgáljon, és egyszerre csak egyiket rendezem anyagi megfontolásból, és a nőgyógyász lesz a drága, emennél meg kivárom a sorom. :S


Szerinted magas? Itt azt mondják a lányok, hogy igen. :(

558. bd55e3f068 (válaszként erre: 557. - Angica0901)
2012. aug. 9. 23:43
Most akkor megkérdezhetném, hogyha ilyen jó ott minden, akkor miért kap mentőcsomagokat Görögo., de inkább nem teszem. Részemről itt ez befejezve.
557. angica0901 (válaszként erre: 470. - Bd55e3f068)
2012. aug. 9. 23:32
Erre épp az előbb válaszoltam. Nem irtam, hogy CSAK magyar média. Akkor a görögök voltak porondon, most a spanyolok vannak. De ki lehet jönni, és meg lehet tapasztalni, hogy mit irnak, terjesztenek, és mi VAN. Talán az mind igaz, amit a külföldi média Magyarországról ir, mutat?
556. angica0901 (válaszként erre: 467. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 23:27
Azt irtam volna, hogy CSAK a magyar média? Szerintem nem.
555. .jucus. (válaszként erre: 554. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 23:25
Nem szedsz gyógyit rá?
554. Mazsinka (válaszként erre: 552. - Angica0901)
2012. aug. 9. 23:21
Az enyém 4,17-még nem tervezünk babát, de már előre félek.
553. angica0901 (válaszként erre: 445. - .jucus.)
2012. aug. 9. 23:18
Tényleg sunyi egy dög a pm-alul, és senkinek nem kivánom azokat, amik ezzel járhatnak (főleg nem vetélést)
552. angica0901 (válaszként erre: 435. - Spinneli)
2012. aug. 9. 23:16
Én egy éve szedem a gyógyszert (vagy több is), és csak a TSH-t érintette a pm alulom, a T3, T4-et nem. 6,22 TSH-ról indultunk, akkor vetéltem az első babánkat, igy derült ki. Az állapotosság kezdetén normál, 1,22 szinten volt, majd egyszer csak megindult fölfelé megint, és a 2 héttel ezelőtti TSH eredményem 0,69 volt. Nekem is azt mondták annak idején, hogy egy hónap alatt be lehet állitani, de hol ennyi, hol annyi. Állitólag az állapotosság rendbe is teheti. Egy barátnőmnek is az állapotosságával rendeződött, és azóta is minden ellenőrzéskor teljesen jó az eredménye.
551. Mazsinka (válaszként erre: 548. - .jucus.)
2012. aug. 9. 23:12
Ez egy másik topik témája lehetne. Tudod, anyuka nem akar adni neki, de a nagyi vigyáz rá, ő rászoktatta. Mást nem akar megenni, mert tudja, hogy van édes is a kamrában. Anyuka kontra anyós elvei a gyerek étkeztetését illetően...nos nem egyeznek, de mint mondtam, ez nem ide vág.
550. Mazsinka (válaszként erre: 546. - Timycat)
2012. aug. 9. 23:10

Jó neked, az enyém simán elment nyaralni csak abból a zséből, amit rólam akasztott le, de úgy voltam vele, hogy legyen rendes, oszt jónapot!

Meg is vagyok vele elégedve, egy rakat fogamat betömte fehér töméssel, felépítette őket, szóval egyiken sem látszik, hogy tömött, annyira kidolgozta őket, volt húzás, meg egy kis szájsebészeti beavatkozás, pár tisztítás, és most minden happy. Hamarosan megyek ellenőrzésre. Rá akar beszélni a fogpótlásra hátul, de azért milliomos nem vagyok, 1100 euróért akar implantátumot beheleyzeni, khm...na, ilyenkor bánom, hogy nem mentem időben dokihoz. :)

549. spinneli (válaszként erre: 547. - Ivi79)
2012. aug. 9. 23:09

Igen, már szemezek a szénhidrát csökkentéssel, az a kilóknak is jót tesz.

A húgom 120 grammot eszik egy nap.


No, de msot fekszem.


Jó éjt nektek.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook