Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
548. .jucus. (válaszként erre: 542. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 23:07

De csak akkor habzsolja, ha kap.

Ki ad neki?


Ha évente néhányszor zsúrozik, abból nem lesz baj.

547. ivi79 (válaszként erre: 543. - Spinneli)
2012. aug. 9. 23:06
remélem nincs, inkább pmtüneteknek tünnek, de egy jó étrendet nem árt tartani h ne is legyen..
546. timycat (válaszként erre: 538. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 23:04
A gyerekkori fogorvos élményem nekem is borzasztó volt, egy idióta barmot fogtam ki, aki nótoriusan huzgálta ki az örlő tejfogaimat, mondván utat csinál a maradandó fognak... olyan állat volt, hogy két tejfogat facán bele is tört, na ekkor kerültem a mostani dokimhoz, aki egyben szájsebész is és lassan 20 éve boldogítom, bár mindig megjegyzi, hogy na itt sem gazdagszom meg :D
545. .jucus. (válaszként erre: 540. - Timycat)
2012. aug. 9. 23:04

Most ne nevess ki, ez nálam is alap.

Persze imádom a férjem, de nagyon becsülöm benne azt, hogy ad a fogaira.


hozzám is jön rendszeresen, fogorvoshoz is, fogat mosni is kimondottan szeret.


én nem tudnék fogatlan emberrel élni, ha az igénytelenségből fakad.

544. Mazsinka (válaszként erre: 539. - .jucus.)
2012. aug. 9. 23:03
Na, akkor itt el kell, hogy mondjam, a kirakatom nekem is rendben volt mindig, sőt! Nagyon szép szabályos, gyöngy fogaim vannak, és szép a mosolyom is, lehetne fehérebb, de meg vagyok vele elégedve. :)
543. spinneli (válaszként erre: 537. - Ivi79)
2012. aug. 9. 23:03

Ők le vannak meózva, illetve az unokatestvéreimnek szóltam, hogy nézessék meg magukat.


Én még reménykedem benne, hogy nincs IR.

:(

542. Mazsinka (válaszként erre: 536. - 04d410066e)
2012. aug. 9. 23:02

Majd meglátjuk, ha lesz gyerekem, hogyan fog működni mindez.


Unokaöcsém egy éves koráig nem kapott édeset. Aztán megkóstolta a tortát az első szülinapján, és attól kezdve le sem áll, habzsolja. A csokira nagyon könnyű rákapni, és attól, hogy én nem adok neki, majd eszik a gyerekzsúrokon, barátainál. :S


Eléggé kikerülhetetlennek tűnik számomra a dolog.

541. .jucus. (válaszként erre: 538. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 23:02

Így van.Pontosan.

Nagyon nem mindegy, hogy milyen fogorvos kezei közé kerülünk...


Ha majd lesz gyereked, még akkor vidd el, amikor nincs semmi baj.

Hadd szokja, ne kösse össze rossz élménnyel.

540. timycat (válaszként erre: 539. - .jucus.)
2012. aug. 9. 23:01
:D önbizalomnövelő abszolút, plusz nekem az emberem is "fogmániás" még valamikor ezer éve, kapcsolatunk elején mikor egy haverjának sorolta fel a jó tulajdonságaimat akkor elhangzott az is, hogy tökéletesek a fogaim :DD nagyon röhögtem, bár kezdtem magam lónak érezni
539. .jucus.
2012. aug. 9. 22:59

Na jól elvittük az eredeti témától a topikot!


Bár a jó kinézethez a szép fogsor is hozzátartozik, önbizalomnövelő hatással bír, ugyebár:)

538. Mazsinka (válaszként erre: 535. - .jucus.)
2012. aug. 9. 22:58

Jó, az én anyukám is mondta, hogy menjek fogorvoshoz, mossak fogat. Biztos nem az ellenkezőjére sarkallt. Én meg el is mentem, és egy nagyon rossz élménnyel jöttem haza, mondtam is, hogy soha többé. Egész jól be is tartottam. :)


Szóval már látom, hogy mit csinálnék másképp. Ja, és egy jó fogorvos kiválasztása egy gyerek esetében nagyon sokat nyom a latba, hogy később milyen szájízzel látogatja a fogászt.


Nekem először nagyon rossz élményeim voltak, akihez most járok, profi a javából, lefekszek, lezsibbaszt, órákig azt csinál velem, amit akar egy kellemes miliőben. Sajnos mindennek ára van.


Egy utálatos, kiabálós fogorvoshoz szerintem egyik gyerek sem megy dalolva és önként.

537. ivi79 (válaszként erre: 522. - Spinneli)
2012. aug. 9. 22:54
sajna az autommun pm öröklődik nöi ágon, normálisabb doki ilyenkor megnézi a többi csajt is a családban..terhelést csináltasd meg ahogy Jucus is irta.. nekem is azt kéne, csak még nem találtam tbdokit aki adna rá beutalót..pm, ir együtt jár:(
536. 04d410066e (válaszként erre: 534. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 22:50
Ha az alapoknál ott vagy 100%-ig, akkor később már nem akarja azt az ember. Főleg felnőttként, ha önálló háztartásban él már. A mai napig hasonlóan vásárolok be, mint az anyukám, pedig már 7 éve költöztem el otthonról. Sosem jut eszembe chipset, vagy üdítőt venni a boltban, pedig megtehetném, és senki sem tiltja meg. De nem is vágyom rá, mert ehhez szoktam hozzá gyerekként. Szóval az elég is lesz valószínűleg. :)
535. .jucus. (válaszként erre: 534. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 22:50

Ha jól lerakod az alapokat, megmaradnak.

Csináld jól, következetesen.És ezzel nem csak a fogait óvod, hanem az általános egészségi állapotát is.


Neki már sokkal könnyebb lesz, mert az anyukája figyelt erre is:)

534. Mazsinka (válaszként erre: 526. - Timycat)
2012. aug. 9. 22:45

Jól tette anyukád, amit tett. Talán pont ez miatt nem szoktál rá azokra a dolgokra, amikre más igen, és sokkal nehezebb leszokni valamiről, mint rá sem szokni ugyebár. :)


Ha nekem lesz gyerekem, én sem szeretném, hogy ilyenekkel tömje magát, a cukros tea meg pláne nagy badarság, azt viszont nem hiszem, hogy az iskolában nem tér majd rossz útra netalán...:S Mert meg nem tilthatom neki, hogy teszem azt nyolcadikos korában ne egyen csokit, max az alapoknál lehetek száz százalékig ott.

533. timycat (válaszként erre: 529. - .jucus.)
2012. aug. 9. 22:44
Nem :) a családban sincs fogorvos, csak "szimpla" orvosok
532. 04d410066e (válaszként erre: 529. - .jucus.)
2012. aug. 9. 22:43
Az én anyukám varrónő, mégis ezt csinálta. :D De neki most is gyönyörűek a fogai. Kár, hogy csak a fogaim minőségét örököltem tőle, az elrendezést már nem, mert neki olyan a fogsora, mint a hollywood smile. :) Na majd fogszabi után az enyém is az lesz. :)
531. angica0901 (válaszként erre: 344. - Timycat)
2012. aug. 9. 22:43
Na azért az tényleg durva lenne! Épp azért irtam le azt, ami a tudomásomra jutott az egésznek a diszkriminativságával kapcsolatban, mert nem húzható rá. Pedig: töredelmesen bevallom, nagyon szerettem volna ráhúzni :). Ezek szerint azonban tök esélytelen lenne.
530. spinneli (válaszként erre: 527. - .jucus.)
2012. aug. 9. 22:42

Azt hiszem azt néznek, az endokrinológus adta a beutalót...de meglesem.

Köszi.

:)

529. .jucus. (válaszként erre: 526. - Timycat)
2012. aug. 9. 22:42
Puszilom anyudat. Ismeretlenül is, nagyon jól csinálta. Nem kolléga?:)
528. 04d410066e (válaszként erre: 521. - .jucus.)
2012. aug. 9. 22:41
Ezt az én anyukám is írhatta volna. :)
527. .jucus. (válaszként erre: 522. - Spinneli)
2012. aug. 9. 22:40

Ne csak cukrot nézess, hanem 3 pontos inzulint is!

Az inzulinrezisztenciát abból lehet csak diagnosztizálni.

526. timycat (válaszként erre: 517. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 22:40

Nem szeretem valóban, mert gyerekként nem lettem rászoktatva. Az én cumisüvegemben víz volt cukros tea vagy gyümölcslé helyett és a nasim gyümölcs volt piskóta, keksz, csoki stb helyett.


A gumicukor már felnőtt "őrület"

525. 04d410066e (válaszként erre: 517. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 22:40

Én szeretem az édességet, de keveset eszek. Mert tudatos vagyok. Ennyi. Fontosak a fogaim, és az alakom. Igen, valóban addig eszek, ameddig jól lakok (nem tovább ugyan), de nem iszok cukros üdítőket, és alig eszem édességet. Így soha nem vagyok éhes, mindig ugyanannyi a súlyom, és szépek a fogaim. Biztos genetika is nálunk a jó fog, amit anyukámtól örököltem, de azért úgy gondolom, nem árt rá vigyázni... Fogszabályzót is most szeretnék csináltatni emiatt. :)

És ha egyszer lesz gyerekem, akkor sem fogok cukros dolgokat adni neki, vagy csak nagyon keveset, ha majd úgy haragszik rá, mint anno én anyukámra, mert most már nagyon hálás vagyok neki.

524. .jucus. (válaszként erre: 520. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 22:39

Hát ha nem a fogkövek tartják egyben, akkor szerencsés.

Biztos tőle örökölte a húgod:)

523. angica0901 (válaszként erre: 343. - Timycat)
2012. aug. 9. 22:38
A jogász ismerős is azt irta, hogy nem tud esetről, amit ezzel nyújtottak volna be. Utána én kezdtem el olvasgatni dolgokat, és irtam, hogy kiváncsi lennék, mi lenne a kimenetele, ha valaki ezzel inditana pert. Mivel azonban nem tanultam jogot, nem tudhattam azokat a részleteket, amikről Te irtál. Csak a kiváncsiságom maradt bennem erre vonatkozólag.
522. spinneli (válaszként erre: 516. - Ivi79)
2012. aug. 9. 22:38

Igen, szerdán kaptam meg rá a hormont.

Pár tünetem nekem is van, hízás-nehéz fogyás sok mindent elfelejtek, és gyakran vagyok levert,mindenféle ok nélkül hidegek a végtagjaim stb.


Nálam lehet, hogy bejátszik inzulin rezisztencia is...most kaptam beutalót cukorterhelésre.

:S


Nálunk sajnos ez az alulműködés "öröklődött", anyukámnak is 6,5 körüli értéke volt, mikor megvizsgáltatták, a húgomnak meg 13(!).

521. .jucus. (válaszként erre: 517. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 22:37

Mazsinka,figyi.

Egy gyerek azt ismeri, amit megmutatnak-odaadnak neki.


Ha nem kapott cukros teát kiskorában, akkor nem vágyik rá.


ha hozzászokott, hogy ha szomjas,vizet iszik, akkor később is azt fog inni.


Jó alapozás kérdése az egész.


Persze később, iskolában látni fogja, hogy van más is, meg is kóstolja, de nem válik függővé.

Ha otthon nincs kóla, csipsz, nyalóka, de van helyette gyümölcs, zöldség, ásványvíz, akkor az lesz természetes.


Én a fiamnál megcsináltam. tény, hogy következetes voltam, de megérte. Nagyon is.

2012. aug. 9. 22:36
Jaj, tudok még egy példát mondani: dédim 86 éves, egy foga hiányzik. Nem panaszkodik fogfájásra, pedig nem veti meg a cukrosat, és szerintem már több éve (évtizede) nem látott fogkefét.
519. Mazsinka (válaszként erre: 514. - .jucus.)
2012. aug. 9. 22:33
Azt hittem, magánfogászatról van szó.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook