Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
458. michelle.r (válaszként erre: 455. - Timycat)
2012. aug. 9. 21:17
A nő mérete 27-es nadrágnál kezdődik. A 25-ös nadrággal ilyen tájt fogmosás és huss az ágyba :))
457. ivi79 (válaszként erre: 455. - Timycat)
2012. aug. 9. 21:15
nekem középsuli végén voltak hasonló méreteim, csak 93as csipővel, de akkor marha vékony voltam, mert nem volt mit ennünk..nemmondom élveztem az alakom, csak éhes voltam
456. Dinkaanyu (válaszként erre: 455. - Timycat)
2012. aug. 9. 21:14
Én nem anorexisozlak le,de 49 elég kevés 170cm-hez.Ez a súly 157-160cm alacsony lányoknak a megfelelő.
455. timycat (válaszként erre: 349. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 21:06

Már írtam korábban de leírom mégegyszer:

Elcsúsztak a méretek felfelé. A tegnap vásárolt 25ös gatyóm a régi 27es nadrágomnak felel meg hajszál pontosan. Ebból is látszik, hogy a magyar piac (hangsúlyozom a magyart, ill a nyugatot) mert az általam vásárolt ruhákat -még- nem Ázsiában varrják, az ázsiai méretezést nem ismerem.


És kikérem magamnak a leanorexiázást! Igen vékony vagyok, magas vagyok, de a méreteim az abszolút optimális közeliek (170centi, 90-62-88, 49 kiló) és ez nem csak genetika, mellből legyúrtam, csípőre-fenékre formáztam és heti 4-5ször futok lassan 21 éve (most csak napi 5 km-t, mert egy pici súlyt fel akarok szedni combra is). De imádom az általánosításokat, mert ugye a soványt lehet gebézni, anorexiásozni, üresfejűzni, lesáskázni stbstb, de egy ducusnak nem lehet azt mondani, hogy kövér.


És persze én egyetlen pasinak sem tetszem, a pasik elfordulnak az utcán, némelyik a túloldalra is átmegy, az emberem szenved mellettem úgy utál rámnézni, a haverjai pedig mélységesen sajnálják, hogy egy ilyen ótvarság jutott neki :D

454. ivi79 (válaszként erre: 453. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 20:44

nemtom, de pasim is azt mondja h az idösebb nők közt több néz ki jól, mint a fiatalok közt a strandon(velence szombaton)

volt egy közel 60as, monokinizett, elég jól nézett ki, a másik már inkább 70, de a bőrét eltekintve tuti alak..mongyuk sztem ők nem a csóró kategória voltak..

nekem is ronda a narancsböröm, hasam is ronda, de én pm és 35fölött.. a 20éves csajoknak tündökölniük kéne, nem úgy kinézni mint én..1-2 volt türhető, de azok lottyadt feneküek, a többi hájas..

és ez nem csak az én fikázós véleményem, hanem még 3 30alatti pasié is..


sztem a sok szar kaja, a menö kvzgatások, a pizza, az alkohol, a sok szemét amit megeszünk, 20évesen még ritkán fözöcskéznek magukra, max sültkrumpli+csibefasirt v amit anyu elétesz..


azt nem tudom, h akit a városban látni 1es csoport, jólkinézöek ök hol strandolnak? mert se velencén se balcsin nem látni őket..

453. a0c1361e44 (válaszként erre: 452. - Ivi79)
2012. aug. 9. 20:15

Igen, valóban ez a két véglet van.

Bikiniztünk hétvégén a barátnőmmel és a férjemmel. Megállapítottuk, hogy még ennyi idősen is jobbak vagyunk sok fiatalnál. Nem volt csinos egyik sem. Valami gond volt minddel. Narancs bőr, hájas has, kiálló bordák, stb.


Mitől változtak így meg a lányok?

452. ivi79 (válaszként erre: 451. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 20:02

nekem is gond, h farmer feljöjjön vádlimra, de szerencsésen kifogtam az utóbbiakat ráadásul akciósan..ritkán is hordom, mert nekem mindennek kikopik a combja ahol összedörzsölödik, inkább elönyben részesitem a szoknya+cicanaci kombót télen is.

legutóbbi csizmi, ami úgynézki megadta magát, egy csattal állitható szárú, hosszabb, meg van egy belebújós bövebb, csak ehhez elég szük farmer kell h ne buggyosodjon, meg amit legutóbb lőttem, az egy veszkósabb fazon, szoknyához ideális, ja meg van egy bokacsizma, vastagabb kis sarokkal, na ez nem volt rajtam sokat, mert nemtudok benne járni:D ja meg van 1 ezeréves füzös bőr boxcsizmám, csak ahhoz kárcsúan kéne kinézni:D

nem is tudom minek nekem ennyi csizma(kb 7év termése), mikor fázik benne a lábam és inkább túracipöt, meg magasszárú sportcipöt hordok...


az h naci dereka eláll nem akadok ki, alapban 30centi a különbség a derekam és csipöm közt, már megszoktam, beszükitem.

nekem pont az a jlo-s seggem van jelenleg, nagyon utálom..bármit veszek fel úgy kitartja, mintha tehén lennék..bár zsir nélküli koromban még megnézték, megfogdosták, mert jó izmos:D


olyan ropicombot nehéz csinálni.. nulla izom volt rajtamó, szinte csak combcsont, de csipöje is kis csoffadt volt, és felvett hozzá vmi borzasztó magastalpú emelvényt.. volt egy régi barinőm, akinek szintén iylesmi az alkata, és állitoag xy alig merte megdugni, félt h átmegy rajta a szerszám:D


ahogy elnézem a csajokat tavasszal, 2 nagy csoport van 1 aza tökéletes lábú(rohadjanak meg) a másik a kövér ill izomtalan óriás hasú, kibuggyanó derékhájas, de csoffadt seggű, de azé szükfarmerba préselődős

451. a0c1361e44 (válaszként erre: 450. - Ivi79)
2012. aug. 9. 19:37

:))))

Bizonyos helyekre felveszek színesebb cuccot is. Pl. strand, keki bikinim van és hozzá keki lenvászon rucit és időnként veszek fel azért rózsaszínt is.


Én imádom a sportost, illetve az egyenruhát. Imádok pl. katonának öltözni vagy matróznak vagy túrázónak és persze a klasszikus farmeres cuccot is szeretem, farmer nadrág vagy szoknya egy jó felsővel, kardigánnal. Jelenlegi munkahelyemen ritkán kell kiskosztümösnek öltöznöm.


Igen, tudom milyen combról beszélsz:)

Szegény! Mindig ez jut eszembe róluk. Nagy lyuk a lábuk között. Arra mindig figyelek, hogy olyan combom ne legyen.


Én is tanultam varrni, épp ezért veszek észre mindent. Utálom ezt magamba, mert a kollégáim is vihognak rajtam, hogy ők évek alatt nem vették észre az egyik vezetőn, hogy öltözik én meg kb. 1 hónapos ismeretség után kiszúrtam a zsírfoltos nadrágot, azaz hangot adtam neki, látom, hogy a nadrág fazonja amit hord nem a legelőnyösebb az alkatához, stb.


Én csak azon szoktam bosszankodni boltba, hogy most a szűk szárú divat miatt a nadrágok combja nem megy fel a vádlimra, így alig várom, hogy változzon a divat.

Igen, én is rövid szárú csizmákat hordok, utoljára a 90' években tudtam venni hosszú szárút. És imádom a bakancsot is:)

450. ivi79
2012. aug. 9. 19:03

hahó lányok, megérkeztem ide is:D


szerintem nem szép ha vki kövér, nekem kimondottan a sportos átlagos alkat tetszik(és most pc voltam), viszont az utóbbi időben nagyon sok minden megvilágosodott és sok olyan embert ismertem meg, aki igenis nagyon sokat tesz magáért és semmi eredménye. sajnos egyre többen vannak ebben a táborban:(

szóval most már nem úgy nézek egy dagira h böe, hanem vajon neki milyen betegsége van amiről fingja sincs? de akár egy gebére is, mert azért belölük is van pár beteg..


én alapban vékony alkat vagyok széles csipővel, de jelenleg van 10kiló(10centi) feleslegem és hiába minden szakszerű sport, meg versenydiéta, egy rohadás dekát nem mozdul kb 6éve.borzasztóan érzem magam ebben a testben.. 2éve derült ki h kb 2005óta lehetek pm alulmüködö ráadásul az autoimmun fajtából, de hála a baziokos orvosoknak, mikor elmentem a gyanúmmal 5éve h minden tünetem passzol, rámondta az eredményemre h tökéletes, pedig ma már tudom h korántsem volt az. szóval egész addig mig ki nem derült végleg h mi a baj, magamat ostoroztam, keményen diétáztam a semmiér. végül kaptam hormonpótlást de a tüneteim a mai napig nem javulnak, pedig jók az értékeim.

aki azt hiszi h a pmhormon megoldás mindenre az téved. az esetek kis %ra igaz, h kisüt a nap és minden szép jó. ők általában a simán csak alultermelők. itt lehet segit chmentes diéta meg paleo meg minden okossággal, de az autoimmunokra ez ritkán igaz. ha már elsorvadt a pm nagyrésze, akkor kiesnek olyan hormonok is, miket még nemigazán vizsgálnak, ismernek a dokik.. és arról még nem beszéltünk h az antitestek még mi mást támadnak a pm szövetén kivül..ja meg a társbetegségek pl az inzulinrezisztencia, amit szinte csak magánúton van lehetőség vizsgáltatni és kezelni, és akkor sem mindig kapja a beteg a legjobb infókat.

sajna eléggé be kell ássa magát az embernek a témába h a javulás útjára léphessen.

a dokik nagyrészének fogalma sincs mi lehet az a t3 rezisztencia, miközben sokunknál ez lehet az ok, amiért nem javulunk.hálistennek már van 2 labor az oszágban, ahol maszekban megnézetheted. ja gyógyszer sincs rá, 20éve kb megszüntették, nyugatról lehet beszerezni magánúton ha ügyes vagy.


na ezt csak azért írtam le h aki dobálózik itt azzal h sokan csak ráfogják h pmbetegek, meg jajj azzal is le lehet fogyni, az kicsit visszavehet..


h az eredeti témánál maradjunk, én is nehezen kapok csizmát, pedig csak simán izmos a vádlim, de szerencsére lehet már kapni rövidebb és bővebb szárú fazonokat is, így most el vagyok látva úgy 2-3évre:)

ruhákkal gondban vagyok, mert bár közelsem vagyok tini, olyan ruhákat hordok, amit ők, igy megvan az esélye h nincs méretemben bershka póló, de pl kaptam magamra ott tök véletlen trotyiseggű farmert, sortot, sőt sprigfield a legjobb 2farmerem, pedig sosem hittem volna h rámjön..44es nacit és 33as farmert, 40-42es l-xl pólókat hordok, de sokéve mangoban is kaptam magamra 46os vászonnacit.. fehérnemü h&m, a legjobbak, és van nagy cicire is.

sokan azt mondják h ebben a korban már másképp kéne öltözni és akkor kapnék magamra mindent, de nekem nem tetszik a banyás-elegáns cuccos, maradok a sportosan lazánál. mázlim van azzal, h egyik szakmám varrónő, úgy vásárolok h látom mindenben, h át tudom-e alakítani.. ha vmi nagyon nincs, akkor megvarrom magamnak.

varrtam egy ideig neves magyar modellekre is, 36-38 méreteket, és ök nem az a gebe kategória, hanem simán csak jól néztek ki. a felsők még rám is jók voltak..


Irisz, ma láttam egy olyan combú lányt a vilin sztreccsfrmerben, mint az én vádlim.. fájt a látványa.. és legyél bátrabb a szinekkel, nekem most papagáj mániám van, épp egy maradék citromsárga anyagból strandruhát találtam ki:)megy az uvzöld körömlakkomhoz:D

449. a0c1361e44 (válaszként erre: 446. - Spinneli)
2012. aug. 9. 18:12

Biztos segít! Ezen ne aggódj. Mindenképp jobb lesz, ha már kezelnek, de lehet nem lesz egyszerű beállítani. Ha autoimmun vagy és sorvad a pm-ed akkor azt nehezebb, mert időnként termel elég hormont, időnként meg semmit nem csinál, időnként meg túl termel...

Mennyi a TSH-d?

448. .jucus. (válaszként erre: 447. - Dinkaanyu)
2012. aug. 9. 16:23

Igen.Most már, hogy kiderültek a betegségek. Mesélhetnék én is kálváriát a hozzá nem értő orvosokról, a nemtörődömségről.


És vállalom, hogy igenis nagyon boldogtalan voltam kövéren.Akkor is, ha alapból homokóra alkatom van, így ránézésre sosem saccoltak annyinak, amennyi vagyok.

de én tudtam, és nagyon zavart.

Igenis szeretek csinosan öltözni, szeretem, ha tetszem, és utáltam magam akkor.


Mostmár alakulok, és remélem soha többet nem hízom meg. Mindent megteszek érte, bár néha nehéz a diéta, nem mindig van kedvem mozogni, de itt nem csak a kinézet, hanem az egészségem a cél:)

447. Dinkaanyu (válaszként erre: 445. - .jucus.)
2012. aug. 9. 16:12
Mégis keményen dolgozol ellene,és ez a lényeg,nem lehetetlen!
446. spinneli (válaszként erre: 439. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 15:43
Még csak a TSH-m mutat eltérést, illetve persze testi tünetek vannak...UH után azt hiszem teljesebb lesz a kép, én reménykedem, hogy a hormonpótlás segíteni fog...
445. .jucus.
2012. aug. 9. 15:19

Sziasztok!


Eddig csak olvasgattam, de azt kell mondjam, hogy higgyetek Írisznek.


Kevés undorítóbb, alattomosabb betegség van mint a pajzsmirigy-alulműködés.


Nálam az első tünet az egy hónap alatt 10 kiló hízás volt, ugyanolyan életmód mellett.

Egészségügyi végzettségem van, rögtön tudtam, hogy ez nem ok. Lementem a háziorvoshoz,a válasz persze az a kérdésre, hogy ne egyek annyit.


Akkor már két joghurtot ettem, egyet de, egyet du. És híztam.Amikor kiderült a pm alulműxi, megnyugodtam,hogy majd sikerül fogyni. Gyógyszert kaptam rá, szedem ma is, de foyni nem sikerült több mint két évig.

Kutakodtam és kiderült inzulinrezisztenciám is van.

Minden mindegy alapon elkezdtem diétázni. Akkor már 95 kiló voltam.


november óta 18 kilót fogytam,de folytatom a diétát, zumbázni járok, és remélem további kilók hagynak el.


Ezt azért írtam le, hogy bizony nálam is betegség volt a hízás oka, mondjárt kettő is.

444. a0c1361e44 (válaszként erre: 443. - G_eszter)
2012. aug. 9. 13:55

Nekem mondod?

Egyébként a hormont testsúly arányában adagolják. Az első mennyiség megállapításához használt adat ez.

Na meg induló adag, amit emelgetni kell x időnként x mennyiségig.


Épp a sűrű ellenőrzés miatt nem lehet hanyagolni a dokit.

443. g_eszter (válaszként erre: 439. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 13:50
Az ilyen gyakran jár vérvételre. Máshonnan nem tudják megmondani, hogy mi pontosan a jó mennyiség.
442. a0c1361e44 (válaszként erre: 438. - 3d0696d927)
2012. aug. 9. 13:50
Bár ilyen egyszerű lenne. A cukor elhagyás sok mindenen segít, de a hormon pótlást nem végzi el, így kell az orvos. A gyógyszert csak orvos írhatja fel.
441. g_eszter (válaszként erre: 437. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 13:48

Genetikában vannak domináns és recesszív gének is.

Attól, hogy testvérek vagytok, nem kell ugyanaz legyen a testalkatotok. Pl a húgom és az enyém is nagyon különbözik. Ő vékony (ő "gebe", mert 45 kg körül van a kb 155 cm-jéhez) úgy, hogy nem sokat tesz érte, én pedig úgy, hogy nagyon kell vigyáznom.

440. a0c1361e44 (válaszként erre: 436. - G_eszter)
2012. aug. 9. 13:47

Nem, nem ennyire egyszerű.

Mert ennek a betegségnek is több fajtája van. És a kezelés hatásossága ettől is függ.

439. a0c1361e44 (válaszként erre: 435. - Spinneli)
2012. aug. 9. 13:46

Attól függ.

A gyógyszerrel lehet beállítják ennyi idő alatt a működést, de a felismerésig okozott károkat nem tudják rendbe hozni ilyen hamar.

Meg persze a betegség milyensége is számít.

Nekem jó, mert én túlműködő voltam, kivették a felesleget, majd a nem termelt hormont pótolják. Helyhez közel a működésem állandó, mert nincs ilyen szervem. De van akinek a pajzsmirigye sorvad, így a működése változó, tehát nehezebb beállítani az adagot, ami elég a jó működéshez.

438. 3d0696d927 (válaszként erre: 434. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 13:44

Èn is lehetnèk màr a sír szèlèn, ha az orvosokra bíztam volna magam.


A leírt tünetek ordítjàk, hogy azonnal abba kène hagyni a szènhidràt fogyasztàsàt. Teljesen! Ès az orvoshoz jàràst is!

437. a0c1361e44 (válaszként erre: 430. - G_eszter)
2012. aug. 9. 13:41

Ránézésből nem, de kivizsgálással igen.


Én egyébként ránézésből megmondom, hogy van e gond a pm-jével valakinek.

Sajnos nem rég 2 embernél diagnosztizáltam, amit a kivizsgálás is igazolt:(

Utálom ha igazam van ilyenekben...


Genetika....Nem hiszek benne, mármint kicsit szkeptikus vagyok.

Anyukám is 3 gyereket szült és 52-56 kiló volt mindig, az apukám pedig 77 kg volt. Ha a genetika igaz lenne teljesen, akkor nem lenne az, hogy a húgunk gebe (45 kg), én normál vagyok, a bátyám pedig szép nagy darab.

436. g_eszter (válaszként erre: 434. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 13:41

gumicsirkének van naplója. Pajzsmirigy problémával fogyott több, mint 20 kg-t. Lehet úgy is, csak sokkal nehezebb.


Ha valakinek pedig hormonproblémája lesz, s elkezd hízni, lehet, hogy az evést is abbahagyja, az meg ismét tökéletes arra, hogy csak még többet hízzon. Nem ennyire egyszerű ez.

435. spinneli (válaszként erre: 434. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 13:37
Nekem azt mondtál másfél hónap és helyrerántják.
434. a0c1361e44 (válaszként erre: 428. - Dinkaanyu)
2012. aug. 9. 13:36

Persze, ha felismeri az orvos, de sajnos az a jellemző, hogy nem ismeri fel.

A beteg csak panaszkodik: rövid időn belül híztam sokat, fáradt vagyok, dagadnak a lábaim, hullik a hajam, stb.

Az orvosnak pedig nem jut eszébe a pajzsmirigy, hanem ad vastablettát, felír vitaminokat B12 és társai, de nem küldi tovább szakorvoshoz, mert nem is tudja, hogy a beteg speciális eset...

Ha meg már így félre kezelték, akkor sajnos visszafordítani a folyamatot nehéz, hiszen sok esetben 30-40 kg feleslege van már a betegnek, a memóriája olyan, mint egy szita, haja pedig, mint Gusztáv haja. A pótolt hormon sem képes csodákra, a gyógyulás hosszadalmas.

433. g_eszter (válaszként erre: 425. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 13:34

Ha valaki elkezd hízni (ugyanannyi étel és sport mellett), talán a legelső, hogy a hormonokat megnézeti. S ha szükséges, a hormonokat pótolni kell.

A rostban gazdag táplálkozás pedig nem hiszem, hogy akárkinek a kárára vált volna, ha iszik mellette eleget.

Az anyagcserét pedig sporttal is lehet gyorsítani.

432. 3d0696d927 (válaszként erre: 406. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 13:33
Nem viszed itt túlzàsba a fröcsögést?! Mondd, mi fàj neked ennyire?
2012. aug. 9. 13:33
Sziasztok! Na ma mik a sirámok? :))
430. g_eszter (válaszként erre: 415. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 13:32

Vannak esetek, amikor a genetika közrejátszik. Pl. anyukám tipikusan a vékony fajta 3 gyerek után is.

Nekem viszont figyelnem kell magamra.


A kövérek egy része betegségtől kövér, de nagy része azért mert nem érdekli az egész. És a kövérek egy részénél a kövérség miatt alakul ki betegség.

Nem lehet ezt ránézésre megmondani.

429. Dinkaanyu (válaszként erre: 424. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 13:32
Már nem:)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook