Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt fórum

Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy ducus sirámai egy butik kirakata előtt

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
398. Mazsinka (válaszként erre: 396. - 04d410066e)
2012. aug. 9. 12:24
Szerintem meg szállj le rólam, mert baromira idegesít, hogy helyettem is tudod, hogy én mit gondolok.
2012. aug. 9. 12:24

Engem csak az zavar ebben a témában, hogy ezt a soványak kontra ducik kérdést sokan feketén-fehéren értelmezik, pedig van sok-sok mellékvágánya a történetnek.


Mennek a folytonos sztereotípiák, hogy a soványak azért olyanok, mert nagyon vigyáznak az alakjukra, egész nap sportolnak és egészségesek, sose halnak meg, a ducik meg lusta disznók, tömik be ész nélkül a csokoládét, és betegségre hivatkoznak, na meg hamar ki fognak purcanni dibéteszben, szívinfarktusban, mert nem sportolnak és zabálnak. Holott ez nem így van, egyik részről sem.


Könyörgöm, még sosem néztetek szét egy étteremben, és közös étkezdében, menzán, munkahlyen, hogy étkeznek az emberek? Nem figyeltetek fel egy-egy ducira, hogy ni, ez csak ennyit eszik, vagy a vékonyra, hogy fér bele mindez???


Én a munkahelyemen korábban zöld almát, szőlőt reggeliztem, állandóan el voltak képedve, hogy bírom megenni éhgyomorra, míg a melletetm lévő lány ecsetelte, hogy ő 5 kilót fogyott mióta dolgozik, mégis szalonnát majszolt minden reggel. Ő vékony volt, én nagyobb darab. Ez van.


Már itt is megkaptam párszor, hogy amit eszek, az semmire se elég, mégis rajtam van felesleg, nem a barátnőmön, aki naponta több tábla csokit megeszik.


Szóval genetika, lutri, lutri, lutri. Odafigyelek én is, és jobb lenne, ha kevesebb lennék, majd leszek is, nem vagyok dagadt, próbálok egészséges lenni és kész. Ennyi. Nincsenek komplexusaim, nem nézek fel modellekre, nem kapok hisztirohamot, ha nem jön rám egy 28-as farmer, mert nem érdekel.


Ugyanez van a soványakkal is. Ők is megkapják, hogy biztos nem esznek, jaj, hogy néznek már ki, látom a sógornőmön.


Ő nem tud meghízni, pedig többet eszik, mint én. De attól ő se nem egészségesebb, se nem igényesebb, se nem sportosabb, jobb nő, mint én, csak más. Neki is megvan a saját baja, nekem is. Hagyjuk egymást élni.

396. 04d410066e (válaszként erre: 387. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 12:12
Szerintem ha tényleg nem érdekelt volna, nem írtad volna le ennyi hsz-ben...
395. zebracsikó (válaszként erre: 349. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 12:08

"anorexiás hatása van" ?????????


ha leírja magáról, hogy fél almát és negyed kekszet eszik meg naponta, akkor nyugodtan jelentsd ki, hogy anorexiás,dde ő csak a testsúlyát és magasságát írta, ebből hogy következtetsz a táplálkozási szokásaira??????

394. 3d0696d927 (válaszként erre: 388. - Bd55e3f068)
2012. aug. 9. 12:06
Hàt... Van ebben valami.
393. m-erika (válaszként erre: 349. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 12:04

Még szerencse, hogy nem az a normális, amit te elgondolsz. Mert akkor minden vékony lány anorexiás lenne, aki 27-esnél kisebb méretet hord, az gyerek, a modellek pedig egytől egyig csúnyák. Jah, és minden vékony lány azt hinné magáról, hogy csinos és szép :D

A cipős baromságot meg nem is értem, miért venne egy 37-es lábú nő 35-ös csizmát?

Én vékony vagyok, nem anorexiás! Nincs testképzavarom, bocsi. Soha életemben nem fogyóztam, így fogalmam sincs, hogy milyenek centiben a méreteim, mert soha nem is mértem le magam. És nehogy már te mondd meg, hogy nekem hány kilónak kéne lennem. Nem préselem be magam kisebb nadrágokba, és sztreccsnadrágom sincs :D Hanem normális, női nadrágjaim!

392. 3d0696d927 (válaszként erre: 374. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 12:02

Jó, igaz... Èrzèkeny a terület.


Na de Minek veti IDE magàt örökkè ez a tèma a ducik rèszèről?

Szerintem a karcsúsàg nem okoz betegsèget, estleg eredhet ritkàn abból. Na de a kövèrsèg betegsègeket generàl ès basszus kollektív jàrulèkfizetès van!


Most mièrt kell felverni a port?

391. Mazsinka (válaszként erre: 389. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 12:01
Igen, ezek a gonosz és irigy ducik már csak ilyenek.
390. Mazsinka (válaszként erre: 388. - Bd55e3f068)
2012. aug. 9. 11:59

Ezt neki is megmondtam. Vagy ti egymás szemébe jópofiztok, aztán a háta mögött beszélitek ki? Az a módi?

Valami nincs rendben vele és kész. Egy deka felesleg sem volt rajta, aztán állandóan rinyált, hogy milyen kövér, pedig egész nap zabált. Mit szépítsek ezen? Ez az igazság! Ő is tudja.


Szerencsére nem ezen tulajdonságai miatt barátkoztam vele.

389. michelle.r (válaszként erre: 387. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 11:58
Bizonyára baj van vele, de ahogy te ezt megélted, ahogy meséled - már-már élvezkedsz ezen, szerintem az sem túl egészséges.
388. bd55e3f068 (válaszként erre: 387. - Mazsinka)
2012. aug. 9. 11:55
Szerintem inkább az visszatetsző, hogy egy "barát"-nőről hogy beszélsz.
387. Mazsinka (válaszként erre: 354. - 3d0696d927)
2012. aug. 9. 11:49
Ne haragudj, de az a nő, aki depresszióba esik, ha felszalad rá két kiló és a nadrágmérete határozza meg a boldogságát, az igenis nevetséges és komplexusos. Engem baromira nem érdekelt, hogy feljött rám a 28-as farmere, őt annál inkább. Akkor szerinted kivel van a baj?
2012. aug. 9. 11:46

Új szavazás:

"44-46-48-as méterű lányok, asszonyok! Mennyit költenél havonta asaját ruhatáradra, ha lennének megfelelő árú ruhák? (név nélkül)"


Meg vagyok bántva az önérzetemben, kit jelentsek fel diszkriminációért? :P

385. bd55e3f068 (válaszként erre: 383. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 11:20
Én is ezeknek az állatoknak főzök. :o)
384. bd55e3f068 (válaszként erre: 380. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 11:18
A 25, 27 stb. meg farmer számozás.
383. michelle.r (válaszként erre: 371. - G_eszter)
2012. aug. 9. 11:16
Nálunk a nyúl és a kecske vezet :))
382. michelle.r (válaszként erre: 368. - G_eszter)
2012. aug. 9. 11:15
Én is ezt látom. És én vagyok a gonosz szülő, aki soha nem ad a kölyköknek cukorkát, édességet. Évek óta nem érem el a nagyszülőkénél, hogy ne is vegyék meg, meg rosszabb esetben a kukában landol, jobb esetben elajándékozom olyanoknak, akik tudom, hogy megeszik. Felnőtteknek persze, gyerek kezébe soha nem adnék ilyeneket.
381. globus (válaszként erre: 380. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 11:12
Ahha. Régen volt, és akkor még ilyesmivel nem foglalkoztunk :)
380. michelle.r (válaszként erre: 366. - Globus)
2012. aug. 9. 11:11
Hehe, a 12-es igen :). a 34-es az orrhossznyival a 36-os előtt lebeg. Tudod, amit aztán követnek szép sorban a 38,40, szépen sorban a nem létező 46,48....... :DD
379. michelle.r (válaszként erre: 360. - 04d410066e)
2012. aug. 9. 11:09

A modellnek egyébként alapvetően nem is biztos, hogy klasszikus értelemben szépnek kell lennie. Egyáltalán mit jelent az, hogy szép? Nekem pl. Claudia Schiffer nem szép, Cindy Crawford gyönyörű.

Abból lesz világhírű modell, akit szeret a kamera, akinek átütő személyisége van.

Rengeteg modell van, akitől megrémülsz, ha meglátod natúran, smink nélkül, mégis eláll a lélegzeted, ha egy fotón látod viszont.

378. michelle.r (válaszként erre: 354. - 3d0696d927)
2012. aug. 9. 11:05

De ez nyilván azért van, mert egyre sekélyesebb a világ és ebből kifolyólag a pasik nem tudják, hogy a belső értékek számítanak, nem a külső :))


Én bevallottan, sekélyes vagyok és hiú is:) Nem hagynám el a férjem, ha bármilyen betegségből kifolyólag elhízna. De gondolkodás nélkül, ha lustaságból és igénytelenségből tenné.

377. globus (válaszként erre: 374. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 11:02
Környezet is hibás lehet, ha ez rosszul alakul ki. Valamilyen módon tudatosítani lehetne egy tizenévesben, akinek minden irányba kibuggyanik az úszógumija, hogy kislányom, a haspóló, csípőnadrág nem neked való. Sajnos ezt diktálja a divat, és a barátok előtt ciki, ha valaki nem ilyenben jár. Bár most éppen a nagy méretben nincs divatos holmi témában panaszkodunk, e szempontból tudom értékelni, hogy legalább nem adnak lehetőséget ahhoz, hogy bohócot csinálhassunk magunkból :) Mindjárt más, ha ilyen szemszögből vizsgálódunk.
376. bd55e3f068 (válaszként erre: 342. - Timycat)
2012. aug. 9. 11:01
Rajtam is lötyögnek a csizmák. Évekig keresgélek, míg belebotlok egy megfelelőbe, pedig normális váldlim van.
375. 04d410066e (válaszként erre: 372. - 04d410066e)
2012. aug. 9. 10:58
Jah, és 27 évesen mindössze kettő lukas fogam van... Szóval ez is elmond sok mindent, miért nem kéne teletömni magát senkinek se cukros sz*rokkal.
374. michelle.r (válaszként erre: 339. - 3d0696d927)
2012. aug. 9. 10:55

Szerintem pedig ez egy rosszul értelmezett tapintat. A probléma kezelése ott kezdődik, hogy nevén nevezzük a dolgokat. Pár kiló súlyfelesleggel husi, valamivel többel ducika, de van az a súly, amikor tetszik vagy sem, ki kell mondani, hogy basszus, kövér vagy.

Egészséges testkép nem tud addig kialakulni, amíg nem látja meg a valóságot. Más kérdés, hogy ezt tapintatosan kell kezelni, de lehetőleg úgy, hogy eljusson az agyáig.

A halálom az őszintétlenség.

373. 3d0696d927 (válaszként erre: 362. - Michelle.r)
2012. aug. 9. 10:52
Esetleg perelhetnek a fèllàbúak is! :) vagy a csípőficamosok! Mè', nem?
372. 04d410066e (válaszként erre: 368. - G_eszter)
2012. aug. 9. 10:51
Hát igen, én is rengeteg ilyet látok. Mi nem voltunk valami gazdagok. De tudom, hogy anyu nem csak ezért nem vett nekünk chipset és üdítőket, sőt, még cukros teát sem adott gyerekkorunkban, a fogaink miatt. Pedig én nagyon sovány kislány voltam, semmit sem akartam megenni. Ő mindig próbált etetni, kitalált egy csomó normális kaját, csak én nem akartam enni. :) Nagyon sok főzeléket, rakott húst és natúr húst csinált, sok zöldséggel. Édességnek gyümölcssaláta volt De chips és kóla akkor sem volt, csoki is nagyon ritkán, mert egészségtelen. Néha sütött kakaóscsigát, és hasonlókat, de mivel normálisan étkeztünk, egyikünk sem (hárman vagyunk testvérek) hízott el egy-egy kakaóscsigától. Nagyon örülök ennek, mert felnőttkoromban sem jutott eszembe soha chipset vagy cukros üdítőt vásárolni. Ha beülünk valahova, akkor szoktam egy pohárral meginni, mert amúgy szeretem, de soha nem vennék itthonra ilyesmit. A normális étkezésre nevelés is fontos. Ha ebbe születsz, akkor felnőttkorodban sokkal könnyebb a dolgod.
371. g_eszter (válaszként erre: 369. - Dinkaanyu)
2012. aug. 9. 10:43

A lovas dolgot én is szoktam hallani :D

Lassan éhezteted szegény gyereket, értem én .. :)

370. michelle.r (válaszként erre: 310. - Gubóka)
2012. aug. 9. 10:41
Nem gonoszak :). Egyszerűen csak mindig a jelenben vannak, őszinték, nem kertelnek, nem csomagolnak, nem ármánykodnak. Minden érzelem nélkül kimondják amit gondolnak. Legalábbis addig, amíg nem nőnek megfelelő méretűig ahhoz, hogy már szándékosan is tudjanak genyóskodni :)
369. Dinkaanyu (válaszként erre: 368. - G_eszter)
2012. aug. 9. 10:41
Én már megkaptam anyóstól,hogy zabot csak a lovak esznek,és szegény unokája milyen sovány mert nem vagyok hajlandó cukorkával,meg csokival tömni:D
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook