Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevezetik az ebadót fórum

Bevezetik az ebadót (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2011. máj. 29. 20:25
......de uncsi vagy.
2011. máj. 29. 20:24

Postásnőre támadtak kutyák Kunhegyesen Egy postást támadott meg három kutya Kunhegyesen. A nő súlyosan megsérült-közölte a rendőrség. Boltba indult a kutyák gazdája, de valamiért útközben visszafordult. Arról is elfeledkezett, hogy kapuját nyitva hagyta, ekkor szabadultak ki a házőrzők az utcára. Az amerikai staffordshire terrierek rátámadtak az éppen ott bicikliző postásra, lábát, cipőjét, alkarját marták, végül a gazdájuk visszahívta őket. A nő nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléseket szenvedett, kórházba kellett szállítani. Az ügyben súlyos testi sértés miatt indított eljárást a rendőrség.


Hétfőn házőrző kutya támadta meg a gazdáját és az intézkedő rendőrt Kőteleken, azt a kutyát lelőtték. A keddi kunhegyesi esetet még vizsgálják, a terrierek egylőre gazdájuknál maradtak.

2011. máj. 29. 20:23

szintén mai hír:

Gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés miatt indult eljárás az ellen a békési férfi ellen, akinek a kutyái nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket okoztak két gyereknek.

Nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett az a két gyerek, akiket kutyák támadtak meg csütörtökön, késő délután Békés városában - közölte az MTI-vel a rendőrség pénteken.


A Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szerint a kutyák egy lakóház udvarából szöktek ki, és harapták meg a 12 és 13 éves fiúkat, ezért a gazda ellen gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés miatt indult eljárás.


A kutyák gazdája, egy 57 éves férfi azért nyitotta ki házának kapuját, mert egy ismerőse kocsijával ki akart hajtani az udvarából. A vendég távozásakor vette észre, hogy eltűnt a két kutyája, ezért a keresésükre indult. Amikor kutyaugatást hallott, majd meglátta a két fiút és sebeiket, azonnal mentőt hívott és elzavarta a kutyáit. A fiúkat a mentők kórházba szállították, sérüléseik nyolc napon túl gyógyulóak.

2011. máj. 29. 20:22
Ja, Krisztike most guglizással múlatja az időt. Vicces.
2011. máj. 29. 20:22

mai hír:

Harci kutyák támadtak egy idős férfira a Vas megyei Csipkereken. A boltba indult, amikor a lépcsőn rárontott a négy kutya. A lábát marcangolták össze, egy darabot ki is téptek belőle. A kutyákat karantérba zárták, kiderült, hogy kettő be sem volt oltva.

2011. máj. 29. 20:20

Életveszélyes állapotban van

A fülét is letépték- Nyolc kutya támadt az idős emberre!

Nyolc nagytestű kutya támadott meg egy idős férfit a Hajdú-Bihar megyei Nagyhegyesen;


Kinyomtatom Fórumozok róla +Nagyobb betűméret-Kisebb betűmérethirdetésAz áldozat testén mintegy száz harapást okoztak az állatok, a férfit súlyos-életveszélyes sérülésekkel kezelik - mondta Szentgyörgyi János, a debreceni Kenézy Kórház sajtóreferense pénteken az MTI-nek.


A mentőápolók elmondása szerint a kutyák csütörtökön több súlyos sebet ejtettek az áldozaton, aki az egyik fülét elveszítette. A férfit mentőhelikopterrel szállították a kórház intenzív osztályára - közölte.


Vezendi Jánosné, a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI érdeklődésére elmondta: a férfi egy Nagyhegyes melletti tanya tulajdonosa, akinek a szomszédjából szabadult ki a nyolc nagytestű kuvasz kutya.

667. andi6020 (válaszként erre: 637. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 20:20
Jesszus, milyen biológus vagy te? Nevetséges! te magyarázol? De durva.
2011. máj. 29. 20:17

2011-05-09 08:19:00

Kutyatámadás áldozata lett egy hatéves kisfiú a Veszprém megyei Noszlop községben. A kisfiú az édesapjával rokonokhoz ment látogatóba vasárnap este a faluban, s egy idő után azt kérte, hogy hadd menjen ki az udvarra. Az udvaron volt a család három kutyája is, két német juhász és egy tacskó.

2011. máj. 29. 17:55
Én pártolom az ebadót, ezért még nem kell személyeskedni senkinek.
664. mandulacska2 (válaszként erre: 645. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:57
Szerintem nem én vagyok az elvakult. Az elvakult az , aki csak a saját álláspontját szajkózza, másét egy az egyben elveti. én volt, ahol mondtam máséra, hogy ez igaz, és mellé mondtam mást az én véleményemből is. Te viszont eddig mindent elutasítottál, leostobáztál mindenkit, aki nem értett veled egyet.
663. vacsa
2011. máj. 29. 16:56
Na, tényleg megyek:)
662. vacsa (válaszként erre: 659. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 16:55
A biológus ismeri a faj és fajta közti különbséget. Ő nem biológus.
661. mandulacska2 (válaszként erre: 649. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:55
Na már megint a személyeskedés. Másokra lecsapsz, hogy személyeskedik, meg nem fogadja el mások véleményét. Hát te ugyanezt teszed, csak iszonyat modorban. Nem ostobaság a kettőt összehasonlítani, ki is emeltem, hogy ez egy példa. Egy megoldási LEHETŐSÉGET említettem,mivel előtte volt szó fajtamentésről , ami persze megint egy megoldási LEHETŐSÉG volt, amit te kapásból leostobáztál. Te mondod, hogy nem kapásból kifogást kell keresni, hogy az miért nem jó. Na, most te ugyanezt teszed.
660. vacsa (válaszként erre: 656. - Mézgapaula)
2011. máj. 29. 16:54

Teljesen igazad van.


Most pedig fogom a kutyákat és megyünk sétálni.

659. mandulacska2 (válaszként erre: 641. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:52
Jaj, nem lehet, hogy ilyen értetlen vagy. Még te beszélsz empátiáról? Az általam említett (te által lefikázott) idős embereknek a kutyája biztos nem fog összemarcangolni senkit. Van max. egy tacskójuk, vagy valami keverék ebük. És nem is biztos, hogy kertes házban laknak. A kerítésről meg, az azért nem az ilyeneknél fordul elő, hogy nincs pénze kerítésre, max épít magának fából vagy drótból egyet. Itt nem a 99 évesekre gondolok. Annyira szajkózod ezt a hobbit, látom már javítottál a hóborton, de még mindig nem érted, hogy itt nem hobbiról van szó. Hobbi a korcsolya, foci, bungie jumping, stb. stb. De mint már többen mondták, hogy sokan nem ezért tartanak. Valaki írta, hogy biológus vagy. Hát nem tudom, miért ezt választottad szakmának, hiszen a biológia, bár a biológus tudományos dolog, de akkor is emberekkel foglalkozó/embert érintő dolog. Ennyire zéró empátiával nem tudom, hogy dolgozhatsz ilyen területen. Mármint hogy miért ez a foglalkozásod, ha tényleg ez.
2011. máj. 29. 16:51

na én léptem, nem bírom az alpári stílust

kellemes hajtépést...

657. vacsa (válaszként erre: 652. - 07c4794583)
2011. máj. 29. 16:51
Nem mondom hogy ne legyen ebadó. Legyen. Csak a célját nem fogja elérni. Sajnos. A magyar mentalitás miatt...
656. mézgapaula (válaszként erre: 652. - 07c4794583)
2011. máj. 29. 16:51
Szia, sztem itt nem az ebadóról van már szó. Aki ezt a témát nyitotta, ebadó helyett jobban örülne, ha az összes kutyát kilőnék a világűrbe. Vesd össze a hsz-eit a tieiddel, aki saját bevallásod szerint szintén nem annyira kedveled a kutyákat. Ne csodálkozzunk már, hogy mindenki nekiugrik. Erre a szövegre még a legtörvénytisztelőbb és legnyuszikább kutyatartó zsebében is kinyílik a bicska.
655. vacsa (válaszként erre: 651. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:49
már ketten jeleztük hogy tévedésben vagy. Tényleg ennyire sötét vagy???
654. mandulacska2 (válaszként erre: 639. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:48
Miért nem tudsz ugyanolyan precízen fogalmazni, mint amilyen precízen idézed a törvényeket. Nem lenne helyesebb úgy fogalmazni, hogy : Vasszigorral kellene kordában tartani AZON kutyatartókat, akik miatt tarthatatlan az állapot. Nem minden kutyatartót kell korbáccsal hajtani, hanem azt, aki így cselekszik.
653. vacsa (válaszként erre: 646. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:48
S te kiket képviselsz?
652. 07c4794583 (válaszként erre: 645. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:47

Ne sértegessétek már egymást, ez olyan tyúkólszerű :))


Ütköztetnünk két álláspontot, hát persze, hogy az egyik oldal azt hiszi, a másik meg azt. Mivel nekem van összehasonlítási alapom, én hiszek az ebadóban. Viszont nincsen kutyám, így nem tudok azonosulni a másik oldallal, bár az a véleményem, bármilyen adó bevezetésénél mindig van népharag, hiszen ki akar bármiért is fizetni? Nanáhogy senki.


Egyébként most utánaolvastam, és a régi Angliában még zongoraadó is volt. :) Ha nekem most fizetni kéne, mert van zongorám, azért kifizetném. Mert fontos nekem.

651. bb23ebc0ae (válaszként erre: 648. - Mézgapaula)
2011. máj. 29. 16:47
Kit érdekel? A magyar fajtákkal foglalkozzanak a magyarok, a többivel azok, akit illet.
650. mandulacska2 (válaszként erre: 636. - 07c4794583)
2011. máj. 29. 16:46
Ez sajnos Magyarországon így van. De a mentalitásban is lehet valami.
649. bb23ebc0ae (válaszként erre: 647. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 16:46
ostobaság összehasonlítani a gyermek-örökbefogadást a kóbor dögök pátyolgatásával.
648. mézgapaula (válaszként erre: 637. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:46

Áááááááááááááááá!

Fajtamentés, nem fajmentés. Ez most komoly ez a biológus-dolog??!

A fajtamentés nem azt jelenti, hogy az adott fajta fennmaradásáért küzdenek, hanem az adott fajtabeli gazda nélkülivé vált kutyákat fogadják be, keresnek nekik új tulajdonost.

647. mandulacska2 (válaszként erre: 635. - Vacsa)
2011. máj. 29. 16:45
Ezért kellene valahogy erősíteni. Nem tudom hogyan. De nem pont szervezett keretek között, alapítványként, stb. Hanem ha valaki talál kutyát,macskát, akkor legyen módja arra, hogy közzétegye. Akinek van rá lehetősége, hogy befogadjon kutyát (ki kéne hirdetni egy ilyen programot), az előre regisztráljon, és hátha működne. Nem szeretitek/nem szeretik néhányan ezt az összehasonlítást, de ez hasonló, mint a gyermek örökbefogadás. Ott is regisztrálnak a szülők, hogy szeretnének gyereket örökbefogadni. Felveszik őket egy rendszerben, és amint van gyerek, és a szülőket alkalmasnak találják rá, akkor örökbefogadhatják. Ilyet lehetne csinálni kutyák esetében is.
646. bb23ebc0ae (válaszként erre: 644. - Vacsa)
2011. máj. 29. 16:45
Te, kutyatartó képviseled azokat, akik csak 5%-ban chipezik a kutyájukat, akik felelősek a 100.000 kóbor kutyáért, akik miatt évente több embert marcangolnak össze a kutyák.
645. bb23ebc0ae (válaszként erre: 640. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 16:43
Sokan azt mondják, hogy nem fogja megoldani, de ostobaságot szajkóznak, mert péda van rá, hogy igenis megoldja. Azzal, hogy valaki elvakult és nem akarja tudomásulvenni az valóságot, az még létezik.
644. vacsa (válaszként erre: 639. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 16:43
téged kéne valakinek kordában tartani. Mint kutyatartó kikérem magamnak a sértegetést.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook