Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevezetik az ebadót fórum

Bevezetik az ebadót (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
703. andi6020 (válaszként erre: 702. - Vacsa)
2011. jún. 1. 19:53

Nálatok is buli lesz?

Nálunk is, igaz csak szombaton. Délelőtt elviszem a lányokat a kutyakozmetikába szépülni, utána meg jönnek a veszélyesebbnél veszélyesebb kutyabarátok meg kutyabarátnők egy nagy délutáni vadász partyra. Kedvenc prédájuk a pályát tévesztett biológus. :P

702. vacsa (válaszként erre: 698. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 1. 18:51

Itt senkit sem a törvény bőszít fel, hanem te. Sajnálom hogy ennyire beteg a lelked. Szar lehet neked. De tényleg.


Jajj, mennem kell mert az egyik kutyámnak ma van a 6. szülinapja és kezdődik a buli:)

701. andi6020 (válaszként erre: 700. - Timycat)
2011. jún. 1. 18:50
Hagyd, úgysem érti szegény.....
700. timycat (válaszként erre: 698. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 1. 18:00

Engem nem bőszít a törvény, hozzánk jöhetnek... a westiem házikójában padlófűtés van, hogy ne fázzon telente...

A gondom az, hogy a törvénnyel csak a kóbor ebek száma fog nőni, a befizetett ebadóból meg nagyon nem hiszem, hogy a menhelyeket támogatnák vagy invartalanítási akciókat vagy gazdi-tanfolyamaokat szerveznének.

699. timycat (válaszként erre: 697. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 1. 17:57

A listáról annyit, hogy köztudottan a tacskók, pincsik és ezek egyvelegei a legmorcosabb jószágok, szerintem ők követik el a legtöbb "harapást" is, csak az nem kerül a hírekbe, hogy Józsibát megcsípte egy tacskó. (leszögezem semmi bajom a tacsikkal, pincsikkel)

Míg barátosném farkasölője valószínű a listán szerepel fajtája miatt, de olyan bárgyú, hogy a minap (ezt figyeljétek) alóla lopták el 5 kölykét

2011. jún. 1. 16:36
Nem tehetek arról, hogy egyeseket ennyire bőszít a készülő törvény a kutyatartásról. Mivel a törvény csak a gondatlan kutyatartókat fogja sújtani, talán mindenkinek magába kellene néznie, hogy miért aggódik...
697. bb23ebc0ae (válaszként erre: 695. - Kalomoira)
2011. jún. 1. 16:34
Onnan, hogy van róluk lista.
696. Panni58 (válaszként erre: 694. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 1. 12:11
ezt eddig is megtehetted...
695. Kalomoira (válaszként erre: 694. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 1. 11:31

Aha...és te honnan fogod megállapítani, hogy az adott eb veszélyes kedves hergelő néni :-)

Ugyan is tudok uszkárról aki harapott, és tudok pitbullról aki kezes bárány volt.

Unatkozol te nagyon, hogy jössz hergelni a népet, de én legalább ma szórakozok valakin ;-)

2011. jún. 1. 11:29
Úgy néz ki, hogy hiába nyávognak a kutyatartók, mégis bevezetik a törvényt. Ha én egy veszélyes kutyát látok az utcán póráz és szájkosár nélkül, biztosan elvitetem majd a sintérrel.
693. mandulacska2 (válaszként erre: 684. - Antipink)
2011. máj. 31. 14:53
Ne törődj vele, csak ezzel tud vagdalkozni, hogy más milyen tudatlan, ostoba, buta. Eddig csak ezt mondta.
2011. máj. 30. 12:43
Tegnap este az MZV1-en pont erről a témáról volt műsor.
691. vacsa (válaszként erre: 685. - Antipink)
2011. máj. 30. 08:57
Rossz tapasztalataid talán rossz állatorvoshoz köthetőek. Nálunk 4 ivartalanításból egyikkel sem volt gond:) Rettegtem a műtétek előtt, de bízom a dokinkban. Hozzáteszem, a cicákat muszáj megműtetni ha nem akarunk 1000 kiscicát (és én nem akartam), a kan beaglem pedig rejtettheréjű volt, úgyhogy mindenképp műteni kellett...
690. Kamillka (válaszként erre: 686. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 30. 08:27
Elég furán hangzik a te szádból a tudatlan jelző, mikor biológiai alapfogalmakkal nem vagy tisztában:-) Pedig biológusnak csúfolnak...
689. andi6020 (válaszként erre: 686. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 30. 07:53
te vagy a tudatlan és a gyűlölködő. te nem vagy való ide. Gyötrelmes az, ha a butaság ilyen szintű szorgalommal párosul....
688. timycat (válaszként erre: 687. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 23:28
Persze vannak olyan kutyusok, amelyeknél már nem lehet más megoldás, annyira elveszítették a bizalmat az emberekben, hogy képtelenek beilleszkedni. De ez elég drasztikus megoldás, szerintem az esetek legnagyobb részében nincs rá szükség... a "gazdákat" viszont szigorúan büntetném.
687. bb23ebc0ae (válaszként erre: 681. - Timycat)
2011. máj. 29. 23:19
a gazda a hibás, e a kutyát el kell altatni
686. bb23ebc0ae (válaszként erre: 684. - Antipink)
2011. máj. 29. 23:18
te tudatlan vagy és gyűlölködő. Nem val vagy ide.
685. antipink (válaszként erre: 682. - Timycat)
2011. máj. 29. 22:52
Szeretnélek megnyugtatni,hogy nem vagy egyedül.Aki szereti a gyermekét,nem hiszem,hogy akár egy mandulaműtétbe belemenne,nem hogy a gyereke ivartalanításába.Én a kutyáimmal ugyan így vagyok,és nem alaptalanúl.2 kan kutyám lett ívartalanítva,az egyik elfertőződött,mert nem jól varták össze,a másik majdnem meghalt,és egy hétig ki sem engedték az állatkórházból.Én jól elzárva tartom őket,és Isten nem kötelezhet arra,hogy kipakoltassam a szukáimat!
684. antipink (válaszként erre: 597. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 22:47
Látszik,hogy az olvasáson kívűl nem sok közöd van a témához.Szerintem tapasztalat nélkül nem kéne ennyire belefolynod.A családomat pedig szerintem mélyen felejtsd el,különösen mások fenyegetését,mert a véleménynyílvánítás határát enyhén szólva is túllépted.Neked azon kívűl,amit olvasol halvány lila gőzöd sincs,miről van szó,csak ebadó,az kell ide,ebbe az országba!Nekem személyes tapasztalatom van a témában,még ha nehéz is ezt elfogadnod,és képzeld,ezt még a családom is képes felfogni,ezért nincs perpatvar,ahogy te mondanád.Inkább azt mond el nekem,minket,egyszerű,tisztességes,felelős állattartókat ugyan miért nem kérdez meg senki?
683. Panni58 (válaszként erre: 681. - Timycat)
2011. máj. 29. 22:43

Nem akartam már szólni, de most mégis megteszem.

Teljes mértékben egyetértek.

Az embereket kellene megtanítani arra, hogyan kell egy kutyával bánni, hogy azt nem tartani kell, hanem tanítani, és kezelni tudni, és soha nem bántani.

A kutyatámadásoknak mindig ember az okozója, és nem is mindig a gazdája. Sokszor agresszív emberi viselkedésre reagál a kutya is agresszív módon.

682. timycat (válaszként erre: 680. - Kamillka)
2011. máj. 29. 22:36

Az ivartalanítással kapcsolatban én is ezen az állásponton vagyok. Feleslegesen nem teszem ki neki a kutyámat (pláne hogy már 13éves) Kutyáimat sosem ivartalaníttattam, mert el tudom őket zárni más kutyáktól. Soha nem is történt "baleset"

A cicák már más tészták... őket nem lehet mozgásukban kerítéssel korlátozni, pedig nekünk 230cm magas kőkerítésünk van...

Tessék megkövezni, hogy felelőtlen, gonosz állattartó vagyok!

681. timycat (válaszként erre: 674. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 22:32

Most arra keress rá a hírekben, hogy hány embertársunk bántott, ölt meg valakit... szerintem több van, mint kutyatámadás... csak ugye az már nem akkora hír...


És akkor az elcsépelt mondás:

Mindig a gazda a hibás!

680. Kamillka (válaszként erre: 679. - Mézgapaula)
2011. máj. 29. 21:51

Erre nincs pontos statisztika. Szerintem az okozhat gondot, ha ellustul az állat, nem úgy gondoltam én sem, h magától a beavatkozástól hízik meg. Az állatorvosunk nem ajánlja az egy évnél korábbi ivartalanítást, márpedig egy kis testű szuka jóval hamarabb tüzelhet. Az enyém is már 8 hónaposan tüzelt. És azért erősödött még utána meg nőtt is egy picit. Egy yorkinál meg nagyon is számít fél kg.


Ivartalanítva lesz pontosan egészség ügyi okokból, de egyenlőre nem sürgős. A tüzelések nem okoznak semmilyen gondot, álvemhes sem volt még, és ahogy írtam is, nem tartok ellentétes nemű egyedeket és vezetem mikor tüzel, mikor itt az idő rendszeresen ellenőrzöm, hogy ne érjen meglepetés. Az ivarszervei is rendben vannak szerencsére, odafigyelek rá nagyon.

679. mézgapaula (válaszként erre: 678. - Kamillka)
2011. máj. 29. 21:28
Ha nem szeretnél tőle kiskutyákat, célszerű a lánykutyát még az első tüzelés előtt ivartalaníttatni. Akkor jóval kisebb eséllyel hízik el (egyébként is azok szoktak menthetetlenül elhízni, akiken már a műtét előtt is volt felesleg), hosszabb életre van kilátása és soha nem lesz emlődaganata, ami mondjuk egy kistestű kutyánál nem utolsó szempont.
678. Kamillka (válaszként erre: 677. - Vacsa)
2011. máj. 29. 21:07
Lehet nem, lehet igen! Nem lehet előre tudni, hogyan hat rá. A macskáinknál is volt amelyik ellustult. Majd ivartalaníttatom később. Egyedüli lány kutya, a kan már van ivartalanítva van. Tüzeléskor nem megyünk közterületre, esélye sincs vemhesülni. Még ha meg is történne, aminek 0 az esélye sem születnének meg a kicsik. Nálunk ez egyenlőre nem létszükség.
677. vacsa (válaszként erre: 675. - Kamillka)
2011. máj. 29. 20:58
Nem hízik meg az ivartalanítástól:) Sem a kutyáim, sem a cicáim nem híztak el. Ivartalaníttasd bátran:))
676. andi6020 (válaszként erre: 674. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 20:39

Nem veszed észre mennyi embernek vagy ellenszenves?

Kár, hogy nem lehet smileykat berakni, passzolna ide egy okádós. :P

675. Kamillka (válaszként erre: 652. - 07c4794583)
2011. máj. 29. 20:33

Nekem nem azzal van a problémám, hogy fizetnem kell, bár gyanítom, hogy itthon nem a minimálbér pár százaléka lesz az adó összege, hanem azzal, hogy kötve hiszem, hogy oda fogják fordítani, ahová kell. Lásd, mindenki fizet az útalapba, aki tankol és autóval jár, mégis borzasztó állapotban vannak az utak, az autópályákon nem lehet végig menni úgy, hogy ne legyen sávelterelés. Nem a problémát akarják megoldani, csupán a költségvetési hiányokat akarják betömködni ezzel is!

Van kutyám, chipes, majd akkor lesz ivartalanítva, ha úgy érzem, hogy szükséges, de amíg esélye nincs vemhesülni, addig nem akarom megkockáztatni, hogy meghízik. Rendelkezik útlevéllel, illetve a veszettség titert is megcsináltattuk (nem 2 fillérért), ugyanis a vért is inkább egy elismert külföldi laborba küldtük ki, Európán belül bárhová utazhat így. Minőségi kaján tartom, ezen felül több színhús kerül a táljába mint egy átlag magyarnak. A szőrápolására is költök eleget. Jól nevelt az idegrendszere is kitűnő, rendszeresen hordom magammal kávézókba stb. Utazáshoz is hozzá van szokva akár tömegközlekedéssel is. Az ebadót is kifizetném ugyanazzal a lendülettel dalolva, mint ha tudnám, hogy a szerencsétlen sorsú állatokon segítenék vele. Eddig is támogattam menhelyeket, ezután is fogok, nem erről van szó, hanem arról, hogy ebben az országban sokkal nagyobb gondok vannak, mint amiket mostanában felkaptak. Sokkal több éhező gyerek van, mint kóbor kutya. Rengeteg embernek kilátása sincs arra, hogy dolgozzon. Esély egyenlőség, meg ingyenes felsőoktatás háháháháá. De tudod mit, ne legyen ingyenes a felsőoktatás, nincs azzal gond, csak ne diplomás munkanélkülieket képezzenek. És még lehetne sorolni. Majd ha ezt rendbe tették, akkor beszéljünk a 100e kóborktyáról, amit nem tudom, h sikerült megbecsülni, tekintve a kutyák tört része van nyilvántartva. Nem lehet tudni hány kutya van és pont.

Másfelől, aki ezután sem fogja chippel ellátni a kutyáját, fizetni sem fog utána... Akkor miért a felelősségteljes gazdákra kell ezt rányomni?Ezeket a dolgokat vitatom. És továbbra sem hiszem, hogy az ebtartás kultúrájában ez pozitív változást fog előidézni:((

Másrészt itthon is biztosan többen fizetnének, ha meg lenne fizetve az, aki dolgozik. Így aztán lehet majmolni nyugatot.

674. bb23ebc0ae (válaszként erre: 670. - Andi6020)
2011. máj. 29. 20:25
nem tartanád viccesnek, ha téged marcangolnának egy idióta kutyás állatai :-)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook