Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevezetik az ebadót fórum

Bevezetik az ebadót (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
733. Panni58 (válaszként erre: 725. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 3. 09:20

Ezt vajon honnan veszed?

Ha kicsit visszalapozol a saját magad indította fórumban, akkor láthatod, hogy én írtam be az állatvédelmi törvény módosítás tervezet elérhetőségét, mégpedig azért, mert elolvastam, és neked is elolvasásra ajánlom.

Bennem indulatok kizárólag amiatt fortyognak, hogy vannak ilyen csőlátású emberek, mint te, akik kizárólag azért indítanak egy fórumot, mert utálják a kutyákat és ezzel együtt a kutyásokat is. Célod kizárólag az, hogy beleköthess az emberekbe. SEMMI újat, vagy okosat nem mondtál eddig, csak azt közölted közvetve, hogy aki nem veled ért egyet, az hülye.

Sajnálom a környezetedet, hogy ilyen emberrel kell együtt élniük.

732. Sensitiv (válaszként erre: 723. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 3. 09:13

de mivel ezeket megteszik a gazdák, akkor mire fel fizessenek adót? elárulod? pont ők gondoskodnak a legjobban a kutyákról.

ezzel az erővel neked van gyereked, akkor te meg az után fizessél adót. így jó?

731. Sensitiv (válaszként erre: 714. - Kamillka)
2011. jún. 3. 09:08
nagyon egyetértek veled. :)
730. vacsa (válaszként erre: 726. - 252690845f)
2011. jún. 3. 08:32
Tökéletesen egyetértek veled.
729. Kamillka (válaszként erre: 727. - Cef15f164f)
2011. jún. 3. 08:28

Olvastam már 1x, szerintem nem lehet párhuzamot vonni a 2 dolgog között. Nem azért kötöd a kötelezőt elsősorban, hogy a másik érdekét védd, hanem fizet, ha baleseted volt, másrészt a rendőr megbüntet ha nincs. Ez nem közösség vállalás, csupán felelősségvállalás a saját tulajdonért. Ennek ellenére sokan nem fizetik, mégsem kényszerítik azokat az autósokat, akik igen, hogy fizessenek kötelező adót. De a szabályosan vezető autósokat sem büntetik a szabálytalanok miatt.

A büfés példád megint nem jó szerintem, mert ha büfét nyitok, nem csak a vásárlókért szerzek be minden engedélyt, hanem azért, hogy működhessek, pénzt keressek és ne kopjon fel az állam, tehát van benne önös érdek is bőven. Harmadrészt meg ha kiderül, hogy anélkül működöm jól megbüntetnek, bezárják a bazárt és nézhetek másik megélhetési forma után. Tehát elsősorban én járok rosszul, mert a vásárlók majd találnak egy másik büfét. Amúgy meg egy falra kifüggesztett engedély ellenére szolgálhatnak fel szalmonellás tojásból készült palacsintát, vagy lejárt szavatosságú ételt. Tehát nem maga a papír fog számítani közvetlenül a vásárlóknak, hanem a minőség, amit nyújtasz. És hosszú távon az is te érdeked, mert nem mindegy hány ember tér be jövedelem szempontjából. És a büféseket sem adóztatják meg pluszban azért, mert vannak szabálytalanul működő kollégáik, hanem azt vonják felelősségre, aki szabályt szeg.


Ez a nem túl megszokott ebben a kutyaadóban, hogy azokat büntetik, akik valamit szabályosan csinálnak. Ez az elv, ami furcsa.

728. lizzyke72 (válaszként erre: 712. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 3. 08:03

Meg a miénkből! Pont te ugattad le a fejemet,hogy miért a kutyaszar összeszedésével foglalkozom,most meg te írod, hogy "leginkább a takarítást a kutyások után".

Egyik mondatoddal vágod a másikat.


Más: ha a kutyaszart én összeszedem, akkor JOGOSAN felháborít hogy a ronda büdös bagósok, miután kivégezték a cigijüket lazán eldobják a csikket.. Legszívesebben lenyomnám a torkukon az égő végével. !

727. cef15f164f (válaszként erre: 718. - Kamillka)
2011. jún. 3. 07:58
Korábban kifejtettem többek közt az autósok és a kötelező felelőségbiztosítás példáját. Kérlek, keresd vissza, és ha hibát találsz bővebben taglalt elméletemben (ami amúgy bevett gyakorlat), akkor szíveskedj azt vitatni, és ne tereld a szót!
726. 252690845f (válaszként erre: 723. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 3. 00:44
Csak néhány észrevétel. Aki szereti az állatokat, jelen esetben a kutyát, hidd el, felelősségteljesen gondoskodik is Róla. (Direkt írtam nagy betűvel) Az eddigi hozzászólásaidat nézve azt hiszem, hiába is próbálnám ecsetelni a kutyatartás örömeit. A szakmádat nézve azért meghökkentem... Mazochizmusból választottad?? Picit nézzük a dolgot más szemszögből. Én az emberekkel vagyok úgy, mint Te a kutyákkal. Egy hétig nézz híradót és olvasd a híreket, aztán vesd össze a hozzászólásod tartalmával... Póráz, szájkosár? Aki ismeri a kutyáját, alkalmazza ezeket, ha kell. Az embereknél elég egy jó ügyvéd ugyebár és meg is van a mentesség. Szomszédok? Irigyellek, hogy nem volt részed még feletted zajló házibuliban, vagy részegen késsel hadonászó szomszédokban. Eddigi legnagyobb vicced a környezetmocskolás. Most ezt tényleg komolyan gondolod?? Egy bolygót készülünk gallyra vágni, mi emberek és Te a kutyaszarral foglalkozol? Én felszedem és aki bír némi intelligenciával, az szintén. Ja és az adó... Milyen jó, hogy kis hazánkban ilyen erős az adótudatosság. Itt mindenki fizet adót. Becsületesen. A vállalkozók adófizetési szándékkal kelnek és fekszenek. A gyerek szájától vonják meg a falatot, mert ADÓT KELL FIZETNI!!! Bezzeg a mocskos kutyások sunnyognak. Taszítanak az állatgyűlölő emberek. Egy nagy mínusz az alapvető emberségből. Élj így, ha Neked jó. De azt az egyet ne felejtsd el, hogy mindaz, amit eddig leírtál, nem a kutyák felelőssége. Ezt az adót nem Miattuk, hanem a felelőtlen emberek miatt akarják bevezetni. Fura, hogy ez eddig nem tűnt fel...
725. bb23ebc0ae (válaszként erre: 724. - Panni58)
2011. jún. 2. 23:31
Nem vagy képben. Nem ismered sem a tervezetet, sem más államok ezirányú tapasztalatait. Csak a saját indulataid fortyognak benned, az homályosítja el a tisztánlátásodat.
724. Panni58 (válaszként erre: 712. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 2. 23:29
Ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor nincs miről vitatkozni.
2011. jún. 2. 23:19

Aki kutyát akar tartani, az oltassa, jelöltesse, tegyen rá pórázt és szájkosarat, gondoskodjon arról, hogy ne zavarja a szomszédokat, ne mocskolja a környezetet és fizesse az adót.

Ha erre képtelen, akkor keressen olcsóbb hobbit.

722. bb23ebc0ae (válaszként erre: 714. - Kamillka)
2011. jún. 2. 23:16

Nagyon butuska az, aki összekeveri azt, hogy létezik-e országos nyilvántartás azzal, hogy a smucig kutytartók nem vetetik föl abba a kutyájukat, mert sajnálják rá a pénzt.

Szerintem olyannal érdemes vitázni, aki szellemileg hasonló szinten van :-)))

721. antipink (válaszként erre: 720. - Vacsa)
2011. jún. 2. 21:52

A rotinknak életbevágó volt a műtét,prosztatamegnagyobbodása volt,nagyon szenvedett,de nem tudtuk kifizetni az ivartalanítást.Szerencsére vannak még jó emberek ebben az országban,akik segítenek,ha módjukban áll.A Fehérkereszt Állatvédő Liga felvállalta a költségeket.Sajnos a műtétet elrontották,és a kutya egyfolytában vérzett.Újra felnyitották,de nem tudták,honnan jön a vér.Majdnem elvesztettük,de túlélte.A másik kutyám ilyen rosszúl nem járt,neki elfertőződött,mert rosszúl varrták össze,így kivettem szabit a melóhelyemen,és otthon ápoltam,így ő is meggyógyúlt.

Most tényleg mondhatják sokan,miért tartok kutyát,ha még az ivartalanítást(chipet,adót)nem tudom kifizetni?

Így alakult.Egyiket az utcán találtuk,másikat harcoltatás elöl mentettük,a másik 2,hát igen.Isten bocsássa meg apámnak,hogy rámhagyta őket,mikor meghalt...

720. vacsa (válaszként erre: 719. - Antipink)
2011. jún. 2. 21:23
Hú, a féltésről tudnék mesélni... Rettegtem a műtétek előtt, de aztán szerencsésen megúsztuk mindannyian:)
719. antipink (válaszként erre: 691. - Vacsa)
2011. jún. 2. 20:18
Igen,sajnos én megjártam két külön dokival is.Persze én is ivartalanítanám a lányokat,hiszen nem akarok több kutyát,főleg,hogy adózni kell majd utánuk,de túlságosan féltem őket.Tényleg családtagok.
718. Kamillka (válaszként erre: 711. - Cef15f164f)
2011. jún. 2. 20:17

Közösségvállalás??? Dolgozom, adózok és fizetem a járulékaimat... ez mi ha nem az?? És a jövedelmemnek abból a részéből, ami egyenesen az állam kezébe kerül, bőven lehet fedezni az ebadó összegét is.


Ha így nézem a dolgokat, ahogy itt egyesek, akkor nem dolgoznék és fizetnék adót kb. Nincs gyerekem, akkor miért menjen 1 fillér is oviknak vagy iskoláknak? (főleg, h nem állami pénzen taníttattak engem sem a szüleim). Miért ingyenes az egészségügyi ellátás azoknak, akik semmilyen járulékot nem fizetnek permanensen? stb Ha így nézem, hőböröghetnék ezeken a dolgokon is, de nem teszem. Pedig biztosan több maradna a zsebemben, ha mindenki kivenné a részét a közösségvállalásból. Mindenki adójából sor kerül olyan területek ellátására, amiből nem feltétlenül profitál. Ez a közösségvállalás az én olvasatomban és nem az, hogy azért fizetettnek, mert van 1 kutyám, akit történetesen normálisan tartok, ellenben van jó néhány beteg elme, akik meg nem. Ennyi erővel aki normálisan él, dolgozik, próbálja az életét jobbá tenni, osztogathatná a pénzét egy kocsmában is, mert sok a lecsúszott ember. A saját tulajdonáért és az azáltal károkért az egyénnek és nem a közösségnek kell felelősséget vállalnia.

717. antipink (válaszként erre: 694. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 2. 20:16
A macskák nyávognak,a kutyatartók beszélnek!
716. antipink (válaszként erre: 706. - Sensitiv)
2011. jún. 2. 20:13
Pont erről beszéltem eddig,de van itt,aki képtelen felfogni...hmm.
715. antipink (válaszként erre: 686. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 2. 20:12
Ezt erősen kétlem!Nézz egy kicsit szét,kivel van itt baj,és tipli.Menj a parlamentbe okoskodni!Ez a portál pont NEKED nem való!
714. Kamillka (válaszként erre: 712. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 2. 19:57
A menhelyekhez semmi köze nincs az államnak, ugyanis non-profit szervezetek (már ha ez mond neked valamit). Ismét benézted:-))) Nyilvántartásokat????? Pár hsz-szel ezelőtt még azt írtad, h nincs is országos nyilvántartás. Akkor most megint s*gget csináltál a szádból? Jól megy a saját magad égetése:-)) Pedig van- ahogy értesülhettél róla itt-, de annak a te pénzedhez annyi köze van, hogy semmi, mivel a MEOE, ill állatorvosi kamara nem állami szervek... És többek között ezért kell fizetni regisztrációs díjat a chip után is... Ha nincsenek szerinted nyilván tartva a kutyák meg a gazdák, ki a jó égnek tudtak felszólító levelet küldeni?? :-) Véletlenszerűen, vagy sorsot húznak?? A kóbor ebek befogását se nagyon fizették a te adódból, mert akkor nyilván nem lenne 100ezer gazdátlan állat:-DDD Beszélsz össze-vissza. Takarítani még az emberek után sem takarítanak, nem hogy a kutyák után. Több szemetet meg ember sz*rt látni az utcán, mint kutya ürüléket. pfffffffffffff Akkor fizessünk sz*r adót, hisz túl sok a gazdátlan emberi ürülék is közterületen. Bár igen, az nem fertőz, sőt különösen jótékony. Remélem belelépsz minden nap egybe;-)
713. bb23ebc0ae (válaszként erre: 711. - Cef15f164f)
2011. jún. 2. 18:13
Iazad van: tényleg minek hőbörög, aki annyira rendes, hogy oltatja a kutyát, stb.
712. bb23ebc0ae (válaszként erre: 710. - Panni58)
2011. jún. 2. 18:12
Az én adómból fizetik a kóborebek befogását, a menhelyeket, a közegészségügyi intézkedéseket, a nyilvántartásokat, még a felszólító levelek postaköltségét is, de leginkább a takarítást a kutyások után
2011. jún. 2. 10:04

Szerintem olyasmi, mint pl. sintér, altatás későbbieknem menhet (most ne vitassuk el az úgysem arra költik elvén újta). Nyilván nem azok dobták ki a kutyát, akik ilyen jól tartják, mint Ti. Korábban írtam közösségvállalást, és logikus cáfoltatot azóta sem olvastam.

Akinek chipelt, ivartalanított kutyája van, az mit háborog? Ő nem fog fizetni.

710. Panni58 (válaszként erre: 707. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 2. 09:56
Meséld már el légy szíves, hogy milyen költséget viselsz te a kutyások helyett? Te veszed a kiltixünket, vagy a kaját? Esetleg a kombinált, vagy a veszettség elleni oltásunkat fizeted? vagy a buszjegyet, vonatjegyet, ha utazunk? Esetleg a kutyasulit?
709. Sensitiv (válaszként erre: 707. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 2. 08:24

úristen!! milyen balgaságokat irogatsz itt, hihetetlen. :(

szerinted egy olyan gazdának kell majd ebadót fizetnie, aki eddig is rendesen tartotta a kutyáját? akinek eddig is rengeteg pénzbe került az állat? aki eddig is szerető gazdaként gondoskodott róla? aki eddig ápolta, költötte rá a pénzét?

a kutya nem egy hobbi, ez egy beteg megközelítés. a kutya egy társ, aki ki van nekünk szolgáltatva, akiről mi gondoskodunk.

és a gondoskodás nem abból áll, hogy ebadót fizetnek a kutyatulajdonosok!

nem hiszem, hogy te vagy bárki más viselt volna bármiféle költséget más kutyája után! ez vmi beteges gondolat a részedről, vagy el vagy tájolva, de rendesen. ha te bármit fizettél, mutassál már egy számlát, hogy ki után neked mi mennyibe került.

708. vacsa (válaszként erre: 707. - Bb23ebc0ae)
2011. jún. 2. 07:45

"Most azok viselik a 2,5 millió kutyával járó költséget, akiknek nincs is kutyájuk."


Tessék???? Példákat mondanál? Már megint csúnyán ferdítesz te beteg lélek.

Milyen felmerülő költséget fizettél te az én kutyáimmal kapcsolatban?

TE fizeted az én kutyáim prémium tápját? Fizetted a chipeket, ivartalanításokat? 30ezres kórházi számlát? Oltásokat? Kullancs elleni szereket?

707. bb23ebc0ae (válaszként erre: 706. - Sensitiv)
2011. jún. 1. 21:59

Eddig 100 ezer kutyát dobtak ki a "jóérzésű" kutyatulajdonosok. Ha valaki nem képes gondoskodni a kutyáról, ne tartson.

Most azok viselik a 2,5 millió kutyával járó költséget, akiknek nincs is kutyájuk. Fizessenek a kutyások, ha már ez a hobbijuk.

2011. jún. 1. 20:59
marhaságnak tartom a bevezetését. eddig is örülhettünk annak ha páran örökbe fogadtak egy állatot, most meg mindenki ki fogja dobni majd az utcára, mert nem tudja fizetni. szerintem elég hozzájárulás már az, hogyha vki eteti, eltartja, fizeti az orvost egy állatnak. és ezekután még ebadót fizessen? nevetséges.... :(
2011. jún. 1. 20:14

Szeintem nem szégyen, ha valaki tanulatlan. Az már viszont igen, ha erre büszke is.

:-)

704. vacsa (válaszként erre: 703. - Andi6020)
2011. jún. 1. 20:05

Naná hogy buli! Ez egy hatodik szülinap:)))


Puppy ma biológusnak nézte a bőr papucsomat és kegyetlenül széttépte. Még jó hogy nem vagyok normális - azaz imádom a hülye kutyát - így csak egy nagy puszit kapott és egy ígéretet hogy majd az "apukája" jól seggbe billenti. De úgyse' fogja, mert a férjem sem normális, ő is szereti a kutyáinkat... Idióta család ez...

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook