Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevezetik az ebadót fórum

Bevezetik az ebadót (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
613. mandulacska2 (válaszként erre: 601. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 15:53
Nem is arról volt szó, hogy az fizessen, aki nem tart kutyát. Ezt senki sem mondta. Hanem az , akivel kapcsolatban költség merül fel, a kutyatartók körén belül. Ne az fizessen még, akinek a kutyája nem okoz kárt.
612. mandulacska2 (válaszként erre: 602. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 15:52
Nem tudom, ezt nekem miért mondod, én oltatom, törődök vele, sétáltatom stb. De ugye nem annak kellene megfizetnie, aki mindezt megteszi, hanem annak, aki nem?
611. bb23ebc0ae (válaszként erre: 608. - 07c4794583)
2011. máj. 29. 15:51
Örülök a hozzászólásodnak, mert bizonyítja a készülő törvény létjogosultságát.
610. bb23ebc0ae (válaszként erre: 607. - Kamillka)
2011. máj. 29. 15:50

Látom, hogy nehezen megy a megértés, de dícséretes, hogy igyekszel.

Most 10% a chipes, vagyis egyáltalán nyilvántartható kutyák aránya. Ha adót vezetnek be, az fölviszi 50% -ra (pl.)

Amikor 10%-on vagy valamiben, nem aztért kell nyafogni, hogy ne csináljunk semmit, mert úgyse megy 100%, hanem igyekezni kell javítani.

Érted, drága?

609. 07c4794583 (válaszként erre: 608. - 07c4794583)
2011. máj. 29. 15:47
jaj, mármint a törvénykezés között
608. 07c4794583 (válaszként erre: 592. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 15:46

Ez érdekes, itt Svájcban négyötödannyi ember él, mint Magyarországon, de kutya csak félmillió van, és kóbort még egyet se láttam soha...


Viszont van ebadó, nem is kevés: évi 180 frank (majdnem negyvenezer forint).


Szerintem van összefüggés a kóborlás, illetve az igénytelenül nevelt, harapós állatok jenléte között, itt ugyanis a kutyaiskola is kötelező. Én nem nagyon szeretem a kutyákat, de az itteniek nagyon jólneveltek. Étterembe és mindenhova viszik a gazdáik, van, aki még a munkahelyre is behozza, szépen elüldögél az íróasztal alatt :))

607. Kamillka (válaszként erre: 606. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 15:45

Te érted félre, a legtöbb kutyatartónak ezzel nem kell foglalkoznia, mert egy jó helyről való kutyában már benne van (mert így kötelező átadni), hátha 20adjára már megérted.


Ha meg nem kötelező, hogy fogják nyilvántartani, h kinek van kutyája, vagy kinek nincs??? Akkor egyszerűbb nem chipeztetni és nem lesz miután ebadót fizetni:-). Önmagában a chipezéstől nem mentesül a fizetés alól!!

606. bb23ebc0ae (válaszként erre: 605. - Kamillka)
2011. máj. 29. 15:36

Nem köteleznek senkit a chipre, nem érted jól a dolot. Nem kötelező, de ha él vele, akkor mentesül az adó alól.

Nem is értem, hogy hogy lehetnek annyira fösvények a kutyatartók, hogy sajnálnak néhány ezer forintot a kutyájukra.

605. Kamillka (válaszként erre: 599. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 15:32

Hol állítottam olyat, hogy ez jobb vagy az jobb? Mesteri ahogy plusz tartalmat adsz egyik másik hsz-nek... Csupán reagáltam arra az újabb valótlanságra, amit írtál. Idézem:

"Létezik biléta és tetoválás, de az egyik elvész, a másik elhalványul, és egyik sem alkalmas országos adatbázisban történő nyilvántartásra."


A tetoválás olyannyira alkalmas országos adatbázisban történő nyilvántartásra, hogy amíg nem volt chip, azzal jelölték a törzskönyves kutyákat, ill manapság is olyannyira elfogadott nemcsak országos, de NEMZETKÖZI jelölés, hogy külföldre is utazhat vele az állat egész nyugodtan. Ha pedig egy állatnak tk-ja van, akkor az a tulajdonosa nevén van nyilván tartva a MEOE-nél. Az mi, ha nem országos adatbázis??? Az állatútlevélben is alkalmas jelölés a tetoválás, olyannyira alkalmatlan nyilvántartásra.

A biléta kapcsán, meg ne arra a műanyag bigyóra gondolj, amit a legtöbb állatorvos ad, hanem sorszámmal, az állatorvos nevével, elérhetőségével ellátott fém dolog, amit ha ráraksz a kutya nyakörvére, hamarabb szakad le a nyakörv a kutyáról, mint maga a biléta, mivel vastag az akasztója. Tökéletesen betölti a nyilvántartás funkcióját, hisz egy ilyen bilétát viselő állatnak simán utána lehet nézni gazdástul bámikor:-)


Másrészt, hiába van chip a kutyában, ha ellopják, vagy elszökik, csak akkor kerülhet vissza a tulajdonoshoz, ha az elrabló v megtaláló is úgy akarja, ugyanis egy állatorvosnak sincs joga a rendelőben tartani valaki még akkor sem, ha kiderül, hogy nem az övé a kutya. Erről ennyit ismételten.


Ha a tetoválás elhalványul, a biléta eltűnik, akkor chip sem olyan tökéletes, hisz az meg simán elvándorolhat az állatban. Akkor az egész procedúrát lehet újra kezdeni... És nyilván ki sem derül addig, hogy nincs meg, amíg gond nem akad, vagy nem ellenőrzik.(nagyobb kutyákban nem igazán lehet kézzel kitapintani)Tökéletes megoldás NINCS, akármennyire is hiszed, h a chip az!


Te favorizálsz egy dolgot, amiről nyomokban sincs fogalmad:-) A fentiek alapján meg simán átszámolható a statisztika, hogy a 2-2,5 millió magyar kutyából hány a jelöletlen, ugyanis nem CSAK chip alapján lehet nyilvántartani egy állat hovatartozását. (remélhetőleg világos számodra is már) Valamint itthon a chipezés nem régi keletű dolog, azok a jelölt állatok, akik azelőtt születtek, hogy egyáltalán a chip elérhető lett volna, miért is kellene, hogy másként is nyilvántartásba kerüljenek, mikor rendelkeznek az akkori legmodernebb jelöléssel?? És még mindennek a tetejében nem minden állatorvos chipezhet és bizony vannak olyan területek, ahol ez nem érhető el az emberek számára. Ha meg nincs biztosítva a lehetőség, hogy akarnak bárkit is kötelezni akármire is???

604. bb23ebc0ae (válaszként erre: 595. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 14:09
Még csak tervezet, most egyeztetik az érintettekkel. Ha kihírdetik, még akkor se biztos, hogy betertatják.
603. bb23ebc0ae (válaszként erre: 594. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 14:08

A TBC incidenciája növekszik, sőt egyre virulensebb törzsek is felbukkantak. Ez egyrészt a kötelező szűrés megszünése miatt, másrészt a kötelező kényszergyógykezelés miatt van. A hajléktalanok terjesztik leginkább.

A TBC jó példa arra, hogy nem lehet a közegészségügyi dolgokat az emberek saját belátására bízni, vasszigor kell.

Ugyanez vonatkozik a kutyatartókra.

602. bb23ebc0ae (válaszként erre: 593. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 14:05

Ne tartson kutyát, aki nem képes rá. A kutyatartás nem csak arról szól, hogy simogatod és eteted. Oltani kell, fizetni azért, hogy megkeressék, ha elveszik, importálni kell az oltóanyagot és gyógyszereket, pénzbe kerül a nyilvántartás, a takarítás, a menhelyek, az állatorvosok.

Csak egy gyerek hiszi, hogy nincsenek járulékos költségek. Ezeket a kutyatartóktól kell behajtani, nem a többieknek kell viselni.

601. bb23ebc0ae (válaszként erre: 592. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 14:02
Azok fizetik ki a kutyákkal kapcsolatos költségeket, akik kutyát tartanak. Nem is azok, akik nem tartanak kutyát.
600. bb23ebc0ae (válaszként erre: 591. - Mandulacska2)
2011. máj. 29. 14:00
Akkor írd össze a kifogásaidat és a kiegészítéseidet és küldd el a tervezet készítőinek. Ott a nevük és az elérhetőségük.
599. bb23ebc0ae (válaszként erre: 588. - Kamillka)
2011. máj. 29. 13:59
Ostabaság azt állítani, hogy van jobb megoldás a chip-nél. Tudatlan és tájékozatlan, aki a régi megoldásokat favorizálja.
598. bb23ebc0ae (válaszként erre: 587. - Antipink)
2011. máj. 29. 13:57
Ha vetted volna a fáradságot, és elolvastad volna a tervezet, akkor most nem beszélnél össze-vissza; láthattad volna az érintettek felsorolását.
597. bb23ebc0ae (válaszként erre: 586. - Antipink)
2011. máj. 29. 13:56
Miért annyira nehéz felfogni, hogy amikor nem értesz valakinek egyet a véleményével, akkor nem a személyt kell inzultálnod? Vagy azért teszel így, mert otthon ezt szoktad meg a családi perpatvarokban?
596. mandulacska2 (válaszként erre: 558. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 10:12
Hát ami a hírekben (újság, TV, fórumok) megjelenik, elég sokakat érdekel, hogy összeszedik e a kutyaszart vagy nem. Pont ez az , ami miatt folyton támadják a kutyásokat. A legtöbb ember nem azon hőzöng, hogy leviszik e a kutyát vagy nem (ami pedig sajnálatos, és nagyon kegyetlen dolog), hanem hogy tele van e az utca a kutyaszarral vagy nem. Úgyhogy nem kell lebecsülni azokat, akik összeszedik.
595. mandulacska2 (válaszként erre: 539. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 10:05
Ez már érvényben van? Mert ha igen, akkor nem ellenőrzik hatékonyan. Környékünkön van rottweiler, amelyik már támadt meg kistestű kutyát, sokszor póráz, szájkosár nélkül sétáltatják, ráadásul egy alkoholista ember sétáltatja, aki dülöngél, kutya bármikor kitépheti magát a gazda kezéből (már amikor pórázzal viszi), vagy a kb. 60 kg-s tinédzser korú gazdája viszi. Ha ez a törvény tényleg életben van, akkor látszik ,mennyire hajtják be a hatóságok. Ugyanis volt már feljelentés ellenük, de csak felszólították őket.
594. mandulacska2 (válaszként erre: 536. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 10:01
Elég sok minden van , amit sajnos eltöröltek. pl. a tüdőszűrő vizsgálat sem kötelező már, mert ritka a tüdőgümókor manapság. Ez szintén felveti a betegség újbóli elterjedésének rizikóját. És pl. a mellrák elleni szűrést is kötelezővé kellene tenni (bár ez nem fertőz), de a kezelések és az emberi veszteség ugyanúgy sok pénzbe, ill. a családnak megrázkódtatásba kerül. És nem csak a 40 év feletti korosztálynak, mivel tudjuk, hogy a rák nem kor szerint válogat. Ez csak példa a más, sajnálatosan eltörölt intézkedésekre.
593. mandulacska2 (válaszként erre: 536. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 09:59

Te még mindig nem érted, mit kifogásolnak itt a többiek. Az jó dolog, hogy nyilvántartják majd a veszettség elleni oltást, mert ez a többi kutyatartónak is érdeke, hogy ne legyen baja a kutyájának, bár az oltott ebek nem kaphatják el, mert védettek. Viszont a gazdáik és gyerekeik igen. De mindig hozzáteszel olyan túlzó, durva véleményt, ami a többieket felháborítja. Pl. ez is "vasszigorral kell rászorítani a kutyatartókat a közösség tiszteletére". Mintha a kutyatartók együttesen nem tisztelnék a közösséget. Nem tudom, mennyire van igazam, de szerintem azok, akik nem oltatják a kutyájukat kb. a következők közül kerülnek ki, bár nem mindegyik feltétlenül:

1. kisnyugdíjas nénik/bácsik (bár van, aki az utolsó falatját is megvonja magától, de a kutyáját rendben tartja).

2. kisebbség (ők csak úgy tartják a kutyát, szerintem nem oltatják)-ellenük nem tudom, hogy tudnák kivitelezni, még ha számon is tartják. És kíváncsi lennék arra a bátor adóbehajtóra, aki pl. Gilvánfára (köztudottan Magyarország egyik legszegényebb települése, ahol a lakosság 99%-a roma). Vagy akár Olaszliszkára.

3. állatkínzók-ők nem is tudom, miért tartanak kutyát, talán mert élvezik, hogy kínozhatják őket. -TV-ben már láttuk, milyen hatásos volt az állatvédők fellépése. Jogilag egyszerűen nincs hatalmuk, hogy tegyenek ellene.


Bővítsd ki a listát, ha eszedbe jut még valaki.

592. mandulacska2 (válaszként erre: 534. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 09:52
Az nem helyes, hogy kóborolnak az állatok. Viszont a folytonos számokkal, meg hogy látott már valaki normális kutyagazdát, az nem érv, azért kicsit kérdéses. Gondolok arra, hogy azt mondod, 2-2,5 millió kutya van Magyarországon. Ebből 100.000 kutya a kóborló. Nem mondom, hogy ez kevés, de ez a 2.000.000 kutyának (direkt a kisebbik számot vettem, mert a nagyobbikkal kevesebb lenne) ez csak az 5%-a. Tehát a 2.000.000-ból 95% nem kóborol. És nem a kóbor kutyák gazdái fognak fizetni, mert azt nem lehet megtalálni, hanem a maradék 95%, akinek a kutyája nem kóborol. A hóbortot meg már megvitattuk. De gondolom, erre is fogsz majd valami választ adni durva formában.
591. mandulacska2 (válaszként erre: 507. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 29. 09:38
Ezzel nincs is semmi gond, ez tény. Viszont a megoldás, amit a törvénytervezet kínál, az kifogásolható, vagy legalábbis nélkülöz pár dolgot.
590. lizzyke72 (válaszként erre: 589. - Andi6020)
2011. máj. 29. 09:36
:)D!
589. andi6020 (válaszként erre: 588. - Kamillka)
2011. máj. 29. 07:18

........Isten ments!

Ne zavard még jobban össze szegényt.

Így is másolt eleget.

Csak a kérdésekre nem válaszolt.

Inkább hagyjuk. Hátha talál magának jobb elfoglaltságot. Bár amint látom, ha épp nincs kutyás fórum, ahol lehetne ba*zogatni a gazdikat, hát indít egyet. Szánalmas.:SSS

588. Kamillka (válaszként erre: 552. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 28. 21:58
És még nem volt chip, mégis hogy jelölték a tk-s egyedeket? Ha szted a tetoválás nem alkalmas arra, hogy országos adatbázisban nyilvántartsák az alapján a kutyákat, akkor a tk-s kutyát nagy része sincs regisztrálva a MEOE-nél, mivel nem olyan régi keletű a chipeztetés. Plusz, a legtöbb állatorvos olyan veszettség elleni oltást igazoló bilétát ad, amit ugyanúgy regisztrálnak mint a chipet. Ergo a tulajdonos nevével számon tartják az adott sorszámot egy adatbázisban. Googlizz többet...
587. antipink (válaszként erre: 583. - Panni58)
2011. máj. 28. 21:33
Ez a lényeg,az érintetteket megkérdezni!Ez a lényeg!Jobb javaslat is születhetne!
586. antipink (válaszként erre: 536. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 28. 21:31

Ha ilyeneket írsz,ne csodálkozz,hogy itt veled vitatkoznak.

Igen érzelemszegény ember lehetsz,amit az írásiad híven tükröznek.Tudod,ha egy ember meg akarja védeni magát a te elkötelezett eszméddel szemben,azt én támogatom.Úgy érzem,kissé megszállott vagy,és hidd el,ha fenyegetőzől,az nagyon csúnyán visszanyalhat!Szerintem más is osztja a véleményem!Szép estét!

585. antipink (válaszként erre: 535. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 28. 21:21
Neked hobbiból vagy gyereked,vagy végez valami munkát?
584. antipink (válaszként erre: 535. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 28. 21:16
Családtagok.A kutya,és egyéb állat is élőlény,amit a lenagyobb rosszindulattal sem neveznék hobbinak!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook