Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevezetik az ebadót fórum

Bevezetik az ebadót (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
463. mandulacska2 (válaszként erre: 459. - 40163fd81d)
2011. máj. 27. 08:54
2000-3500 Ft tényleg nem sok. viszont a bamán pl. az ivartalanítás elfogadott költségének a nem tudom én hány százalékát mondták. Az állatorvos, ahova mi visszük a kutyánkat, ott pl. kb. 50.000 Ft egy nőstény kutya ivartalanítása. Az, hogy listát készítenek a veszélyes kutyákról, az normális , de azt hiszem van már ilyen. Egy jogász ismerősöm mondta. Ők pontosan utánanéztek, mivel nekik is van kutyájuk, egy francia bulldog. Annak is, hogy mely kutyáknál kötelező a szájkosár. Kérdés, hogy a lista mit old meg. Csak készítenek egy adminisztratív valamit, de szerintem ez annyiban ki is fog merülni. Staffordokat, pittbullokat is többen tartanak. Környékünkön is van, de egyik sem vérengző fenevad. Tudom, hogy van olyan , aki kifejezetten erre hajt, de őket bezzeg nem merik számonkérni. Pl . környékünkön van egy rottweiler. Na , ő már támadott meg kisebb méretű kutyát, a gazdája folyton részegen viszi, és otthon verik a kutyát. Már felszólították, hogy ha még egyszer történik ilyen, elveszik a kutyát. De persze semmi nem változott. Ennyiben fog kimerülni szerintem ez a lista is. És akkor folyton azon próbálnak kompenzálni, hogy a kis yorkikat miért nem viszik pórázon. Ja, nekem nem yorkim van.
462. cef15f164f (válaszként erre: 460. - 40163fd81d)
2011. máj. 27. 08:53
Itt a kutyások alap feltevése, hogy a sok idézőjelezes állatbarát gazdi kiteszi a "kedvenckéjét". Igazából legnagyobbat ezen bukik az egész cáfolat. Kb. olyan, mintha azt mondanánk, ha a táp éves szinten 500-3500 Ft-tal ha megemelkedik, akkor több lesz hirtelen a kóbor kutya és az tartásuk ellehetetlenül. Arra eddig sem kaptam és eztán sem fogok választ kapni, hogy ilyen embernek minek kutya.
461. mandulacska2 (válaszként erre: 460. - 40163fd81d)
2011. máj. 27. 08:47
nem minden kutya kerül pénzbe másoknak, csak a gazdáinak. A menhelyek az oké. De sok gazdi adja az adója 1%-t a menhelyeknek. Csak hát ahogy az működni szokott, megkapják a pénzt, és másra költik. Az alapítványok abszolút nem megbízhatóak. Ismerősöm dolgozott pl. a Sz... F...A..-nál, és mondta, azért ment el onnan, mert undorító volt, hogy az adományokat a dolgozók egymás között osztogatták szét. Na ennyit erről .
460. 40163fd81d (válaszként erre: 451. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 27. 08:44

A kutyák nem kárt okoznak,hanem pénzbe kerülnek,amire nincs keret mostanság.

Ha valóban annyira állatbarát mindenki ,mint ahogy mondja,szó nélkül áldozna 500-3500 évente arra,hogy a kóbor állatok jó helyen legyenek.

2011. máj. 27. 08:42

" [link]


Nem értem a felháborodást,szerintem teljesen korrekt .

Főleg ha a befolyt pénzből a menhelyei körülmények javítására is fordítanak.

458. mandulacska2 (válaszként erre: 451. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 27. 08:37
Ja és szerinted az oltások árában, ill a kutyaeledelben, stb. nincs benne bőven adó? Az nem egy szinten van mondjuk a kenyérrel, tejjel, amin elvileg nincs akkora adó. Mit fizessünk még meg? A levegőt?
457. mandulacska2 (válaszként erre: 451. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 27. 08:36
Meséld már el nekem, hogy okozna minden kutyás kárt? A dohányosok mindannyian kárt okoznak, mivel szennyezik a levegőt, mások egészségét károsítják, plusz még a többség a földre is dobálja a csikket, pedig ott van mellette a kuka. Nehogy már azt mond, hogy minden kutyás kárt okoz. Az meg , hogy mindenkit ostobának nevezel, az már túlzás. Nem nekem nagy az egóm, hanem neked.
456. mandulacska2 (válaszként erre: 449. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 27. 08:35
Az értelmi képességeimmel semmi gond. Nem kérdeztem tőled semmit a törvénnyel kapcsolatban.
455. mandulacska2 (válaszként erre: 447. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 27. 08:34
Az , hogy nem létszükséglet, az nem jelenti azt, hogy hóbort. Az , hogy az emberek mit szeretnek szabadidejükben csinálni, az tudod emberi jog, szabadidő eltöltése. Te összekevered a hóbortot a hobbyval. A hóbort szó szó szerint szeszélyt , bolondságot jelent. Hóbort az inkább egy extrém szokás. Pl. ha valaki szemetet halmoz a lakásában . A kutyatartás nem hóbort. Popcorn sem létszükséglet, és mégsem nevezném hóbortnak. A mozilátogatás sem tartozik a létszükségletek közé, ha így lenne, akkor minden ember hóbortos lenne. Vagy te talán nem szoktál moziba menni?
454. mandulacska2 (válaszként erre: 448. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 27. 08:27
Már bocs, de szerintem nem nekem nagy az egóm, hanem neked. Ez az eddig megnyilvánulásaidból világosan látszik. Nyilván nem körülöttem forog a világ, de mint ahogy itt a legtöbb hozzászóló írta, te erős túlzásokba esel. Az, hogy a törvényhozók mit számoltak meg és mit nem, azt mindenki tudja, mennyire megbízható. Amilyen törvényeket hoznak, az világosan látszik Magyarországon. Ez ugyanannyira megbízható, mint amennyire azok a statisztikák, miszerint Magyarországon 200.000 Ft az átlagfizetés. Ja, beleszámolják a milliomosokét is. Közben a nagy többség minimálbéren tengődik. Nem hiszem, hogy annyi embernek tépte volna le az arcát a kutya. Ne haragudj, de ez nagyon extrém eset. az emberek többsége nem argentín dogot tart, vagy egyéb vérengző kutyát. Sokkal több a kis-vagy közepes termetű kutya (yorki, beagle, tacskó, stb.) Mivel az emberek jelentős része nem kertes házban lakik, hanem lakótelepen, ott meg azért a nagy többség nem ezeket a kutyákat tartja. De egyébként ahogy a lentiek közül is többen leírták, nem fajtaspecifikus, hogy melyik kutya lesz vérengző fenevad, hanem nevelés kérdése. Hány embernek van gyereke, és mellette kutya is. Az , hogy minden nap hallunk kutyatámadásról, az is túlzás. Ha már valami történik Magyarországon az min. másnap, de sokszor aznap benne van a Híradóban. Én azért nézem rendszeresen a híreket, és egyáltalán nem naponta van ilyen. Ami meg az empátiámat illeti, kiválóan működik. Te nyilvánultál meg a kezdetektől elég agresszív módon. Lemerem fogadni, hogy te is a beképzelt jogászokhoz, az általad olyan nagybecsben tartott "törvényhozókhoz" tartozol. Ha már olyan jó munkát végeznek, akkor meséld el nekem, miért van az, hogy a törvény szerint pl. a rendőrök csak akkor intézkedhetnek pl. zaklatáskor, ha már testi erőszak történt? A család minden esetben miért magánügy? Hány nőt vernek Magyarországon, és a rendőr addig nem tesz semmit, amíg agyon nem verik az asszonyt. Ezt nagyon jól kitalálták a törvényhozók. Vagy pl. azt, hogy a dohányosok nem dohányozhatnak közintézmények mellett, csak kijelölt helyen, ill. buszmegállóban tilos. Na ,nekem buszmegállóban már hányszor fújták az orromba a füstöt, pedig várandós vagyok. És nekem kellett arréb vonulnom, hogy ne fulladjak meg. Na ez aztán a hatékony törvényhozás.
453. Kamillka (válaszként erre: 452. - Kamillka)
2011. máj. 26. 22:31
jav: Biztosan jut majd ebadóra chipre meg a többire a jó kis nyugdíjból! Elnézést!
452. Kamillka (válaszként erre: 447. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 22:18
Nem létszükséglet? Mond ezt annak, akinek muszáj kutyát tartania, máskülönben kilopják a szemét is a megélhetési bűnözők! Lehet nehéz felfogni azzal a sekélyes városi agyaddal, de egy kutyának is lehet (sőt van is) funkciója: házőrzés!! És tudod vidéken rengeteg nyugdíjas él, akinek MUSZÁJ csirkét nevelnie, meg palántát ültetnie, ha zöldséget vagy húst akar enni. Micsoda hóbortos vén emberek, ugye? Képesek kutyát tartani és van ami jelez, ha idegen ólálkodik a környéken. Vagy éppen megvédi őket, ha éppen álmukban nyírnák ki. Biztosan jut majd a nyugdíjból ebadóra, chipre meg mindenre a jó kis nyugdíjából. És mond már meg, ki a francot zavar a zárt udvarán tüzelő szukája(ami a hóbortja persze)???
451. bb23ebc0ae (válaszként erre: 446. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 21:23
Ostoba összehasonlítás. A helyes az, hogy aki dohányzik, az emelt jövedéki adót fizet, tehát a dohányzókkal fizettetik meg a plusz költségeket. Tehát ugyanezen logika alapján a kutyások is fizessenek adót, amiből fedezik a kutyák által okozott károk rendbetételét.
450. bb23ebc0ae (válaszként erre: 444. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 21:21
Butaságot beszélsz. Ne velem vitatkozz, nem én számoltam meg, hanem a törvényelőkészítést végzők. Gondolod, hogy te vay a legtájékozottabb az országban? Nem túl sok az egód?
449. bb23ebc0ae (válaszként erre: 443. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 21:20
Olvasd el a törvénytervezetet, ne tőlem kérdezgess. Hátha megérted, magyarul írták.
448. bb23ebc0ae (válaszként erre: 442. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 21:19
Egyre többen, lehet, de akkor is kevesen. Az, hogy te éppen mit csinálsz, vagy hogy téged megharapott-e kutya, vagy sem az senkit sem érdekel. Nem körülötted forog a világ, nemcsak maadra kell gondolni. Mesélj a saját dolgaidról annak, akinek az arcát letépte a kutya. Kevesbb egoizmus, több empátia!
447. bb23ebc0ae (válaszként erre: 440. - Mandulacska2)
2011. máj. 26. 21:16
Azért hóbort, mert nem létszükséglet. Egyszerű, nem?
446. mandulacska2 (válaszként erre: 439. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 20:36
de az ebadót nem a felelőletlenek fizetik kizárólag, hanem minden kutyás. Hol ebben az igazság? Tegyük fel, hogy te nem dohányzol, nem tudom, bevezetnének egy cigiadót minden embernek. Te mit szólnál, ha nem dohányzol?
2011. máj. 26. 20:34
Ha lesz kutyusom, az lenne az első teendőm, hogy ivartalanítás. Semmi meglepetés.
444. mandulacska2 (válaszként erre: 38. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 20:32
Ne haragudj, de ez is túlzás. A legtöbb ember igenis oltatja a kutyáját, mivel többnyire állatszeretők vesznek, nevelnek kutyát. Miből veszed, hogy nem oltatják? Megszámoltad? Ez hülyeség. Az állatorvosok számon tudják tartani.
443. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 20:27
És mi van az állattenyésztőkkel? Ill. aki kertes házban él? Az se tarthat több kutyát? Mekkora hülyeség.
442. mandulacska2 (válaszként erre: 11. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 20:25
Ne haragudj, de ez túlzás. Egyre többen vannak, akik összeszedik a kutyaürüléket. Többek között én is. És a kutyák többsége nem támad gyerekre. Azt az idióta gazdák kutyája teszi, akit esetleg otthon bántanak. A legtöbb gyerekes szereti a kutyákat, mert a gyerek is szereti. Engem gyerekkoromban egy kutya se harapott meg. És az én kutyáim sem haraptak meg mást.
441. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - Lolita63)
2011. máj. 26. 20:24
De ezzel azt is megbüntetik ,aki törődik a kutyájával.
440. mandulacska2 (válaszként erre: 6. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 26. 20:23
Mi a franctól lenne hóbort a kutyatartás? A kutya már az őskortól az ember mellett van, leghűségesebb társa. Csak azért, mert valaki nem szeretni a kutyát, milyen alapja van, hogy kárörvendjen? A dohányzás is hóbort, mégis hányan dohányoznak?
2011. máj. 26. 19:53

"Az alábbi program egy olyan komplex rendszer, mellyel véleményünk szerint hosszú távon megoldható a hazai kóborkutya probléma és az állatotthonok finanszírozási gondjai.

A rendszer lényege röviden: a kóbor állatok ellátását, elhelyezését azokkal fizettessük meg, akik a problémát okozzák, nevezetesen a kutyáikat felelőtlenül szaporító gazdákkal, akik a szaporulatról nem képesek gondoskodni, így az állatok az utcán vagy a menhelyeken kötnek ki. "

2011. máj. 26. 19:51
Látszik, hogy még arra se vettétek a fáradságot, hogy elolvassátok, amiről vitatkoztok. Minek kérdezgetitek folyton, hogy miből, meg ki fogja, amikor már a bevezetőben leírták, hogy pont az ebadóból.
437. Kamillka (válaszként erre: 435. - Kamillka)
2011. máj. 26. 12:50
Jah, és félreértés ne essék, nem vagyok milliomos. Örültem, h egyáltalán munkát találtam friss diplomásként egy éve! Mégis áldozok arra, amiben hiszek, pedig negyed annyi bevételem nincs egész évben, mint azoknak a nagyokosoknak 1 hónapban kb kis túlzással, akik megírták azt a remkebeszabott tervezetet.
436. cef15f164f (válaszként erre: 434. - Kalomoira)
2011. máj. 26. 12:46
Nem, nem ez az igazi tevékenykedés. Megvan az elképzelés hogy lehet nagy volumenben megváltoztatni, azt kell(ele) megvalósítani. Kis emberek is tudnak civil szerveződést, megmozdulást csinálni. Hajrá!
435. Kamillka (válaszként erre: 433. - Cef15f164f)
2011. máj. 26. 12:43

Magam részéről, már írtam, hogy pénzzel támogatok egy szervezetet. Idén már több százezer ft-ot kaptak tőlünk. Nem csak a számat tépem és semmilyen kóbor szaporulat nem hagyja el a portánkat se kutya se macska formájában! kutyakaját is szoktunk vinni.


A kutyámnak minden papírja megvan, rendesen van tartva, nem csak szabaditőt, de anyagiakat sem vonok meg tőle attől függetlenül, hogy tudnám másra is fordítani azt a pénzt. Nekem fontos, hogy minden téren rendben legyena kutya és utazhasson velem bármikor, mert addig sem lököm ki a nyakamból, erről ennyit.

434. Kalomoira (válaszként erre: 433. - Cef15f164f)
2011. máj. 26. 12:25

Ha az a tevés és ténykedés, hogy állatokat befogad az ember stb akkor köszi már én is tettem le nem keveset az asztalra. :-)

Ugyan olyan kis emberek vagyunk mint te, csak a véleményünk abban más, hogy szerintünk egy mondvacsinált új adó semmit nem fog megoldani..

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook