Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én történetem fórum

Az én történetem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én történetem

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
238. d104370848 (válaszként erre: 236. - Gépzsír)
2011. ápr. 6. 10:50
Felesleges ilyenen kiakadni. Jókat szoktam ezeken mulatni, aztán jóccakát. Nem tudom miért kell mindenre önigazolás egyeseknek? Ennyire önbizalomhiányban szenvednek? Igen, a császáros dolog nekem is kedvencem. Így az egyik gyerekem, amelyik természetes úton született, annak van szobája meg minden, amelyik meg nem, az a disznóólban lakik, mert ott nem éreztem, hogy az anyjává váltam volna megszületése közben.:))
237. Dinus82
2011. ápr. 6. 10:41
Elnézést, az előző hozzászólást is én írtam, csak véletlenül a párom felhasználó nevével léptem be. :)
2011. ápr. 6. 10:37

Én úgy gondolom, hogy ha nem lennének ilyen emberek, mint a cikk írója, akkor nem lennének örökbe fogadó szülők. Szerintem jó döntést hozott, ami biztos nagyon nehéz volt neki.

Nem olvastam el minden hozzászólást, de felháborítónak tartom, hogy valaki azt merészeli írni, hogy a császáros szüléssel nem csodaként éljük meg a gyermek világrajövetelét. Én is császárral kellett, hogy szüljek, bár mindent megtettünk érte, hogy természetes úton szülessen a lányom, mégis így alakult és hálás vagyok érte a dokimnak, mert ha nem hozza meg időben ezt a döntést, akkor most vagy van egy sérült gyerekem, vagy nincs egyáltalán, vagy nem vagyok én sem. Kinyílik a bicska a zsebemben az olyan ostoba embertől, aki nem gondolkodik mielőtt hülyeségeket ír.

2011. ápr. 6. 10:24

Jó egészséget és boldogságot kívánok az "ügyben" résztvevőknek:)

Nem hiszem, hogy önző lenne, aki (akár örökbefogadás árán) szeretne gyermeket, a gyermek az élet velejárója, értelme. Én legalábbis a szeretnek olyan perspektíváit ismertem meg általa, amikről addig fogalmam sem volt.

Szerintem jól döntött a cikkíró.

234. d104370848 (válaszként erre: 231. - 47487859eb)
2011. ápr. 6. 10:20
Kicsit szélmalom harc ez az egész. Egyszer itt a hoxán, talán tavaly egy 5 gyermekes családanya kapott hideget meg meleget azért, hogy 5 gyerekkel egyedül maradt, bár a férjével közösen vállalták mind az ötöt. Ő volt a hibás sokak szerint egyedül, meg felelőtlen, hogy most nagy szegénységben kell élnie a gyerekivel, és hogy segítséget próbált kérni. Segítség helyett kapott sok okosságot, kioktatásból, kritikából hamar tele is lett a polca a speisban. Ő vállalta mind az 5 gyereket egyedül, nem adta örökbe egyiket sem, a legkisebbel volt talán várandós, mikor a férje a legjobb barátnője miatt elhagyta. Mégis mekkora felelőtlen volt már, hogy ennyi gyereket szült életében... ? Na mert ugye ez a legkönnyebb dolog a világon, mindenkit kritizálni, jól beszólni a másiknak.
233. Tótágas (válaszként erre: 231. - 47487859eb)
2011. ápr. 6. 10:14
Nem olvastalak mielőtt írtam,de gratulálok a babához,és szeressétek tiszta szívből egy életen át!!Bátor vagy,hogy felvállalod itt nyíltan,csak nehogy "felébredjen" a cikkíró és zaklasson benneteket.Sok boldogságot!!!!♥
2011. ápr. 6. 10:11

Olvasgatok napok óta,és elképedtem.

Fölösleges itt egymásnak esni,mindenki másképp gondolkodik erről a dologról,nem vagyunk egyformák.Én soha sem lettem volna képes lemondani a gyermekeimről,pedig nagy szegénységben "indultunk".De jobb lett,ki lehet lábalni, akarat kérdése.És ma már rengeteg lehetőség,támogatás van,ami akkoriban nem volt.Itt egyszerűen arról van szó, hogy ebben a lányban kora ellenére nem érett meg az anyaság gondolata,ő fogja bánni egy életen át, nem Ti!

Úgy veszem észre, hogy itt nem is az örökbeadás-fogadás háborított fel egyeseket, hanem a cikkíró 24éveshez nem méltó felelőtlen életvitele.Nem tizenéves már,az ő korában már felelősségteljesebben kéne élni,és főleg előre(!!!)védekezni!!Másnak 24 évesen családja,gyermekei vannak.

Rendben nem dobta kukába,nem csapta falhoz,DE ne csináljatok már szentet belőle mert felelőttlenűl csapong egyik pasiról a másikra!

Annak a gyermeknek bizonyára jobb helye van egy szerető,odaadó családban,és lehet, hogy jobb is lenne ha nem nyíltan fogadták volna örökbe!

2011. ápr. 6. 10:07

Berniee drága! Nem szeptemberben lett terhes ha elolvastad volna figyelmesen a cikket hanem Ő akkor fedezte fel magán, a baba mivel ott voltam a szülőszobán április 13-án jött avilágra napra pontosan és csodaszép volt már akkor is!:)


Macskanita a cikk írója a joban úgy értette hogy azóta nem beszéltünk de úgy váltunk el mint régi ismerősök hiszen amit adott nekünk az egy csoda amire mindig vigyázni fogunk!


NEM TARTJUK A KAPCSOLATOT MERT EZ ÍGY EGÉSZSÉGES ÉS EGY ANYA VAN A GYEREKNEK AZ ÉN VAGYOK!!!!! ÉS A LELKIVILÁGA IS HELYÉN VAN A KISLÁNYUNKNAK NE AGGÓDJ DE ÖRÜLÖK HOGY AGGÓDSZ:)


Krokett a cikk nagyon is igaz az hogy hogyan van megírva már más dolog de igaz hiszen az ajándék a kiságyban szuszog és köszöni jól van:)


Egyébb kérdés? Mert sok bödületes marhaságot leírtok itt sokan fogalmatok sincs semmiről kérdezzetek!!!!!!!

230. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 229. - Nornanina)
2011. ápr. 6. 09:39
Köszi! :)
229. Nornanina (válaszként erre: 228. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 09:26
Minden tiszteletem a tiéd!!!!!!!!!!!
228. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 224. - Nornanina)
2011. ápr. 6. 09:24
Olvasd el a hszeimet, és kapsz erre egy szép választ! :))))
227. hte23 (válaszként erre: 225. - 4fbd4b2862)
2011. ápr. 6. 09:21

Köztem és a kislányom között, majdnem 40 év a különbség.


És nagyon önző vagy....!!!!!!!!!!!!!!!!!

226. Nornanina (válaszként erre: 225. - 4fbd4b2862)
2011. ápr. 6. 09:19
Azt hiszem tényleg tele vagy önzőséggel :) vagy elfogadással??? szeretettel??? nem is tudom:)
2011. ápr. 6. 09:16
Akkor felvázolnám az én helyzetemet,nekem lehet gyerekem ,de jelen helyzetben nem aktuális(mozgássérült anyukámat ápolom)mire oda jutok,hogy lehetne,már korban nem lesz aktuális 36 vagyok,de bármikor szivesen örökbefogadnék egy bebát akár szinesbőrüt,akár külfölről is!Istenem,de önző is vagyok!
224. Nornanina (válaszként erre: 220. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 09:12

Egy örökbefogadott egészségesen született babával is történhat bármikor baj . attól hogy őt örökbefogadták nem adják vissza.....Hisz a szülei attól hogy nem ő szülte még az örökbefogadó anya virrasztott mellette ha beteg volt nyugtatta ha sírt . Vígaszatlta ha elesett. Én vallom hogy nem csak az az édesanya aki szül hanem aki felnevel . Biztosan ha beteg lesz

ugyan úgy viselkedik egy örökbefogadó szülő mint egy vérszerinti. Szereti óvja vigyáz rá.

223. pöpike (válaszként erre: 220. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 09:10
Dolgozom beteg gyerekekkel, olyan szeret éhesek és olyan szeretettel vettek körül, egy simogatásért bármiért, ami velük kapcsolatos dolgot csináltam hálásak, de a 60%-ukat magukra hagyták és ez úgy elszomorít:o((( Sajnos az emberek többsége nem vállalja így a gyermekét, ezen is kellene változtatni, de ez egy másik fórumtéma.
222. hte23 (válaszként erre: 209. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 09:09

Bocsika, a sajátodat sem tudhatod... Honnan tudod, hogy őseid milyen génjeit örökölte? esetleg akár beteg vagy bármi....


Nem kivánom senkinek, de előfordulhat....


És én az enyémeit minden problémájukkal együtt vállaltam..

221. pöpike
2011. ápr. 6. 09:08
De osszák az észt, azért. Nem is a lényeg az, hogy felkelnek és a cél az, hogy belerúgjunk ma valakibe, mert akkor jobban érezzük magunkat kicsit. Szánalmasak. ANYA fejjel is lehet normálisan gondolkodni.
2011. ápr. 6. 09:06
Na arra hogy beteg gyerek: Mi van akkor ha valaki szül egy egészséges babát. Imádja szereti, de történik egy baleset. Örökre beteg marad a gyerek ebből adódóan. (láttam olyat, hogy a 3 éves magára rántotta a tv-t, és olyan fokú agykárosodása lett, hogy sosem épült fel többé) Akkor azt eldobja az illető, csak mert nem egészséges? A gyerek nem egy szaros gatya, már bocsi. BÁRKINEK lehet beteg a gyereke, és ez nem függ össze az adoptálással! Inkább becsülni kéne azt amikor valaki még így is fel/elvállalja a dolgot. Hol itt az önzőség?
219. pöpike (válaszként erre: 218. - Nornanina)
2011. ápr. 6. 09:06
Mert empátia nullával egyenlő sokaknál.
2011. ápr. 6. 09:03
Még csak annynit hogy sokan itélnek itélkeznek mások felett . Itt is miket írnak sokan??? Elismerm lehet más véleménye valakinek de így???
217. Nornanina (válaszként erre: 216. - Pöpike)
2011. ápr. 6. 09:01
:)
216. pöpike (válaszként erre: 214. - Nornanina)
2011. ápr. 6. 09:00
Teljes mértékben egyet értek!!! Én is anya vagyok én is imádom a gyerekemet, de sosem tudhatjuk ki, mikor kerül olyan helyzetbe, amikor döntenie kell és én sem vállalnék be úgy babát, hogy nem tudom neki biztosítani, amire szüksége van. Én attól megyek falnak, amikor éheznek, csórók és sorra szülik a gyerekeket pár családot látok magam körül. De nincs jogom felettük sem ítélkezni.De önzőnek tartom az ilyen embereket kicsit, akik nem mérlegelnek, hogy mit tudnak nyújtani a gyermeknek majdcsak lesz valami, kapok segélyt....stb. alapon.
215. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 212. - Pöpike)
2011. ápr. 6. 08:55
Ajaj,de még mennyire.....
2011. ápr. 6. 08:55

Sziasztok. Nem értelek benneteket hisz sokan ti is anyák vagytok. Van itt egy lány olyan amilyen az okokat úgy sem tudjuk meg pontosan mit miért tett .A lényeg hogy lemondott gyermekéről. Lehet sok féle képpen értelmezni . De nem megölte nem a kukába dobta híanem családot adott a babának. Biztosan szertő gondoskodó családot . Ahogy olvasom a cikk írója elég gyerekes még de a döntés amit hozott az a lehető legjobb. IGEN IS JÓDÖNTÉS SZERRTŐ CSALÁDOT ADNI A GYEREKNEK!!!

Most jöjjön az hogy önző az aki örökbefogad?? Önző mert átakarja élni az anyaság örömeit???? Akkor minden anya önző

. Neki nekik ez az út adatott meg . Ezért valakit elitélni???? Mert anya akart lenni?? olvastam itt most olyat hogy az örökbefogadott gyerek nem tudodni mit hoz. Szerintem vérszerinti gyermek esetében is nehéz előre megjósolni kire hasonlít milyen betegségekkel jön a világra. Csak reménykedni lehet hogy egészségesen születik akár vészerinti akár örökbefogadott gyermekről van szó.De ha betegkén születik akkor is szertjük legyen az vészerinti vagy öribaba. A lényeg hogy anyák vagyunk amíg csak élünk . Ki így ki úgy.

213. pöpike (válaszként erre: 203. - Macskanita)
2011. ápr. 6. 08:54
Nem vagyunk egyformák és ez a jó, a sorscsapást nem úgy értette, hogy a terhesség az, kicsit a dolgok mögé kellene nézni és a sorok között olvasni nem csak egy szót kiragadni.
212. pöpike (válaszként erre: 6. - ENIE)
2011. ápr. 6. 08:52
Látom a bunkók ide találnak, sajnálom, hogy ennyire unintelligens vagy, szánalmas.
211. pöpike
2011. ápr. 6. 08:50

Szia!


Minden elismerésem a Tiéd, még, ha sokan elítélnek e-miatt, ne foglalkozz senkivel boldoggá tettél egy családot.Remélem begyógyul a seb a szíveden és boldog leszel nem sokára, mert megérdemled!


Nekem sem lehet másik babám kettőt elveszítettem, de mivel van már egy fiam örülök annak, ami van, de 3 évet küzdöttem egy újabb gyermekáldásért, most már feladtam. Tudom, hogy az a család milyen boldog lehet a babával. Örülök, hogy vannak ilyen emberek, mint Te.


Minden jót Neked!

210. d104370848 (válaszként erre: 209. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 08:31
Miért honnan tudod a te gyereked olyan hibátlan, olyan tökéletes? Sehonnan, ott is fennáll bárminek a lehetősége. Örökbe fogadni nem kötelező, te nem fogsz örökbe fogadni, és ezzel nem kell miért aggódnod.:)
209. kingi7 (válaszként erre: 165. - Hte23)
2011. ápr. 6. 08:26
Igen, de az az enyém, nem másé...nem tudhatod, hogy milyen bajokat hordoz...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook