Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából fórum

Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
528. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Holdfényhercegnő)
2020. márc. 2. 13:02

Én azt gondolom, hogy egy mindenperces nőnek nem mondanák a mentők soha, hogy nincs kapacitás, menjen kocsival. A másik, hogy aludt a nővér, te ébresztetted. a harmadik; nem volt annyi eszetek, hogy a lefejt tejet odaadd a babának? Én 1 évig jártam az előttem 3 héttel szült barátnőmhöz tejért, mert neki sok volt, nekem szinte semmi.

Mindegy, rég volt, ha volt egyáltalán.

2018. okt. 21. 20:37
Béranyát/dajkaanyát keresek. Minden megoldás érdekel. Privát üzenetben várom a jelentkezőket.
2018. márc. 17. 13:39
Sziasztok! Talán tudnék segíteni valakinek, aki nagyon szeretne babát, és megvan az anyagi háttere is hozzá. Csak anyagilag jól megalapozott hátterű, viszont segíteni akaró levelét várom.
2014. nov. 14. 14:32

Drága Holdfényhercegnő! Nagyon megható, egyben megrázó élményedet osztottad meg velünk. Szinte drámai, és mégis felemelő. Olyan emberi nagyságról tettél bizonyságot, ami könnyeket fakaszt! Csodállak és átélem a szomorúságodat is. Éld az életedet békében, szeretetben, boldogságban. Hidd el, hogy megérdemled.

Érdekes, hogy kíváncsian várnám a másik oldal, az örökbefogadók lelki hátterét is.

De azt hiszem, ez a Te életedben egy olyan sorsszerűség volt, aminek így kellett történnie. Valami belső erő, indíttatás ezt kívánta tőled, és ezt te megtetted. Az a kis Manócska Neked köszönheti az életét. :-)

524. 8dda2a6ad6 (válaszként erre: 500. - Magpie)
2014. nov. 14. 14:23
Hasonlóan gondolkodom Magpie. Örülök, hogy van más is, aki hasonló szellemiségben él, gondolkodik. Bár én babát nagyon szeretnék, még sajnos nem jött össze, de nagyon sok mindent tettem és teszek is aktívan, ami a hivatásom, és ami az életemet kitölti.
523. lajra
2014. aug. 14. 11:51

Amit tettél a világ legönzetlenebb és egyben legbátrabb dolga.légy büszke madra!!!! Nagyon nehéz lehet neked,és nagyon boldog a barátnőd.táplálja a lelked hogy a rajongásig imádják a picikét!!!!!

Minden jót és nagyon sok boldogságot kívánok neked!!!

2014. máj. 27. 18:29
Sziasztok! Én 16 évesen szültem az első gyermekem,rà 2 évre a màsikat. Imàdom öket! Én ebben az évben leszek 30 éves. Nekem is montàk sokan,hogy adjam öket oda kinek nem lehet. De én nem tettem. Nem bántam meg,hogy ilyen koràn szültem,és nem hagytam hogy mások döncsenek helyetem.
521. Sorea
2014. jan. 22. 21:26

Nagyszerű dolog amit tettél,légy büszke magadra!Én nem lennék rá képes a szívem megszakadna.

Jó olvasni ilyen nagyszerű emberekről,akik önzetlenül,félretéve a saját érzéseiket,segítenek másokon!Ha Te nem lennél,lehet hogy a barátnődék soha nem érezhették volna át azt a boldogságot,örömet amit most a "Manó"nyújt nekik.Nagyon kevés ilyen ember van a világon!Jó egészséget Neked és a Fiadnak!

Üdv:Sorea.

520. tirinke
2013. nov. 8. 13:11

GRATULÁLOK!

De komolyan!!Egy ilyen önző világban ilyet tenni szép dolog.Mi is sokat küzdöttünk azért hogy legyen gyerekünk így a barátnőd helyzetét is átérzem egy kicsit.A világ legszebb ajándékát adtad neki!Istennő vagy a szemeben!

2013. szept. 4. 10:41
Szia,hogy mi a véleményem??Az hogy te egy igazi emberi angyal vagy!!!:) Nekem három gyermekem van akiket a férjemmel közösen nevelünk.. és nem egyszerű..a harmadik kicsit nehézkesen jött össze, de két lány után- ő a mi kis drága kisfiunk..:)Én is sokat morfondíroztam a dajkaanyaság gondolatával...én személy szerint "megígértem" a testvéremnek ha náluk valami miatt nem jönne össze a gyermek én kihordanám nekik..Nem is értem mi ebben olyan " morbid"??? És nagyon sok vádaskodást olvastam a hozzászólások között..Hogy odaadnád Húsod-Véred??? Igen, itt kap egy esélyt az életre...És az abortusz??? Az is húsod véred??És ott nincs esély,-nincs egy szerető család aki megkapná a kicsit..Ott csak a halál van- egy emberi életnek annyi...Úgyhogy hagyjuk már!!! És ezt én írom...aki egy vetélésen,és egy majdnem az én életembe kerülő méhen kívüli terhességen vagyok túl... Úgyhogy elismerésem.. te mindent megadtál a barátnődéknek- a legnagyobb kincset..és a kicsinek,az ÉLETET..és egy szerető családot!! Mi kell még :)Maradok őszinte tisztelettel!...:)
518. f6afe63a24 (válaszként erre: 516. - Lütyő)
2013. aug. 31. 15:21
én se tartom ezt jó ötletnek,szerintem inkább fogadj örökbe gyereket, ha lehet.
517. lepke99 (válaszként erre: 516. - Lütyő)
2013. aug. 29. 21:23
Ne haragudj, de egy ilyen cikk elolvasása után képes lennél valakit ilyenre kérni? Adja oda a gyerekét, akivel 9 hónapig együtt volt?
516. lütyő
2013. aug. 29. 19:47
Én is ilyen dajkaanyára vágyom,túl vagyok 8 lombikon a doki szerint a hormonok miatt nem lehet több,sajnos nincs ilyen egyedülálló barátnőm aki bevállallna ilyen nagy dolgot. Bár én már megelégednék azzal is hogy én már nem vagyok benne csak a béranya és a párom:(
515. f7586d2534 (válaszként erre: 505. - 025a84d4eb)
2013. aug. 2. 16:42

Előre bocsájtom nekem is van két , már felnőtt egyetemista gyerekem.Amit írsz , sarkítás. A két végpont közt a skála színes. Az ÖNEMGVALÓSÍTÓ NŐ NEM A KUKÁBA TESZI A GYEREKÉT.Általában dolgozik , sokat, tanul és hajt. És van hogy nem azért csinálja mert ezt akarja . 22 és 20 évesek a srácaim, a kissebbik 3 éves koráig voltam gyesen. Visszatérve a régi helyemre a 4 és fél év gyes után rá kellett jönnöm a magyar társadalom dolgozóanya ellenes.A feltételek számomra semmivel nem voltak könnyebbek mint egy gyermektelennek, épp úgy kellett túlóráznom mint akit senki nem vár az oviban, vagy mint akinek nincs még sok óra házimunka hátra a napból.

Másik véglet a szerencsés aki maradhat a gyereke mellett otthon , HA AKAR. Itt a kuty elásva. Nálunk még 20 év eltettével is ritka madár a 4-6 órás állásban dolgozó anya, külföldön ez sokkal elterjedtebb.És legyünk őszinték, főállású anyaként sem érzi magát minden nő jól,0-24 ben.

Kompromisszum középút.... ne szóljatok meg senkit azért ha otthon van de azért se ha dolgozik a gyerek mellett. Ő tudja , meg a családja.

514. magpie (válaszként erre: 513. - 025a84d4eb)
2013. júl. 31. 15:27
Szó sincs róla, nem téged akartalak megszólítani ezzel.
513. 025a84d4eb (válaszként erre: 509. - Magpie)
2013. júl. 31. 15:06

Akkor ok. Csak úgy tűnt, mintha "mögöttem" beszélnétek rólam. Mert amint látható, én sem tartozom ebbe a kategóriába, egyszerűen nem vagyok az a típus.


Viszont le a kalappal az előtt, aki valóban csak a gyermekeinek és a családjának él, mert a gyereknevelés a legnehezebb feladat a világon.

512. magpie (válaszként erre: 506. - Yaweb)
2013. júl. 31. 13:29
Ha ez rám vonatkozott,köszönöm a bókot a magam 33 évével.:-))))
511. magpie (válaszként erre: 505. - 025a84d4eb)
2013. júl. 31. 13:15
Én nem erről írtam, ez egy óriási túlzás és csúsztatás. Értelmezzétek, amiket írunk.
510. magpie (válaszként erre: 504. - Yaweb)
2013. júl. 31. 13:14
Olvasd el újra, amit írtam. Arra tértem ki (és a pszcihológusok is), ha valaki EGYETLEN büszkeségének a gyerekeit tudja csak megemlíteni, amit elért életében.
509. magpie (válaszként erre: 503. - 025a84d4eb)
2013. júl. 31. 13:13
Nem. Azokra vonatkozik, akikről írtam. Akinek nem inge...Én csak egy típusról beszéltem, amilyen én soha nem akarnék lenni.
508. 025a84d4eb (válaszként erre: 506. - Yaweb)
2013. júl. 31. 12:15

Igen, azt én is csípem! Pláne, mikor kiragadnak egy mondatot és azt kezdik boncolgatni, de lusták visszakeresni, hogy miről is volt szó valójában...

Nem, én sem bánom, az élet úgyis mindent igazolni fog. :)

507. Yaweb (válaszként erre: 506. - Yaweb)
2013. júl. 31. 12:10
Mondjak meg...
506. Yaweb (válaszként erre: 505. - 025a84d4eb)
2013. júl. 31. 12:09

En azt imadom mikor gyermektelen huszonevesek mondjak mi az elet ertelme :-)

Rosszul vagyunk osszerakva :-D de en nem banom. Te igen?

505. 025a84d4eb (válaszként erre: 504. - Yaweb)
2013. júl. 31. 12:07

Látod, aki a gyerekeit helyezi előtérbe, az nagyon szánalmas és rossz anya. :)))


Biztosan értékesebb az, aki az önmegvalósítás jegyében a kukába teszi, vagy csak egyszerűen szülés után neveljék a dadák, mert az édesanya "önmegvalósít". Nekem ez nagyon furcsa, még soha nem támadtak ennyien azért, mert egyszerűen szeretem a gyermekeimet...

504. Yaweb (válaszként erre: 501. - Magpie)
2013. júl. 31. 12:04

Ez hulyeseg! Mas elkezdte es be is fejezte a sulit, de pl mint en ez mar lassan 10 eve volt mivel nem huszonevesen szultem es kozben eljutottam a karrierem csucsara is...

Ha tolem is megkerdeznek, en is a gyermekemet mondanam eloszor persze utana johetnek a tanulmanyaim, szakmai sikereim..stb

Akkor most en sem valositottam meg onmagam?

503. 025a84d4eb (válaszként erre: 501. - Magpie)
2013. júl. 31. 11:56
Ez most rám vonatkozik!?
502. 025a84d4eb (válaszként erre: 499. - Andi6020)
2013. júl. 31. 11:53

Kérlek olvasd el legutóbbi hozzászólásomat... Szerinted úgy nézek ki, mint aki nem tud magával mit kezdeni?


Ők a legfontosabbak, vagyis náluk nincs fontosabb, nem? Ergo ugyanazt írod, amit én, szóval nem tudom most miről vitatkozunk.


Egyébként ha felnőnek, akkor is ők lesznek a legfontosabbak az életemben, meg az unokáim, ha lesznek. :))

501. magpie (válaszként erre: 499. - Andi6020)
2013. júl. 31. 11:50
Pszichológusok mondják,hogy amikor leülnek egy negyvenes-ötvenes nővel beszélgetni, és felteszik a kérdést, hogy "mi az, amire nagyon büszke?" és az illető hölgy csak annyit tud mondani,hogy "a gyerekeimre", a pszichológus pontosan tudja,hogy ez az illető semmilyen formában nem valósította meg önmagát, semmilyen más téren, a gyerekén kívül. Van benne valami.
500. magpie (válaszként erre: 498. - Yaweb)
2013. júl. 31. 11:48
Terhes vagyok, és januárra várom az első gyerekemet. A gyerekvárással együtt pontosan ugyanolyan izgalommal várom azt,hogy elkezdjek egy főiskolát most ősztől, hogy egyidejűleg magamat is képezzem, és ne ragadjak le annál a szakmánál, amit most végzek. Ha meglesz a gyerekem, imádni fogom, de kizártnak tartom,hogy olyan életet éljek, aminek a kizárólagos , egyetlen értelmét az adja,hogy szültem egy gyereket. Mindig is éreztem,hogy én ennél többre vagyok hivatott, és szerencsére még most is így érzem, amikor ez aktuálissá kezd válni.
499. andi6020 (válaszként erre: 493. - 025a84d4eb)
2013. júl. 31. 09:14

"mi más értelmét látod az életnek?"


Ők a legfontosabbak az életemben, de kb el is áshatnám magam, ha nem lenne más értelme az életemnek.

Ha felnőnek mit fogsz csinálni? Csellengsz értelmetlenül?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook