Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én történetem fórum

Az én történetem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én történetem

178. anyucika3 (válaszként erre: 176. - Hte23)
2011. ápr. 5. 22:08
Én meg rátok,akiknek csak a saját önzésük számít.
177. hte23 (válaszként erre: 172. - D104370848)
2011. ápr. 5. 22:08

Ilyen példát én is tudok...

Vérszerinti gyerek...

176. hte23 (válaszként erre: 171. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 22:07
Te vagy az egyik... rátok értettük...
175. anyucika3 (válaszként erre: 169. - Hte23)
2011. ápr. 5. 22:06

Tetszik vagy sem,engem nem győzöl meg!

Fafej:D

174. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 168. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 5. 22:06
Ja és én azóta szültem is "sajátot", de semmivel sem szerettem sem jobban, sem kevésbé egyiket a másiknál. Ez csak annak fordulhat meg a fejében, akinek nem jelentett sosem gondot a gyermek vállalás!
173. hte23 (válaszként erre: 166. - 47487859eb)
2011. ápr. 5. 22:05
Bizony nagy de nagyon..
2011. ápr. 5. 22:05
Na akkor egy példa saját normális gyerekre. Németországi első lakhelyünk kertszomszédai egy házaspár voltak, akiket saját, vér szerinti 18 éves fiúk vert agyon egy éjszaka, álmukban, baltával. Az anyját, és az apját is sikeresen meggyilkolta. Kérdezem én mikor kötődött az a gyerek érzelmileg az anyjához? Fogantatás melyik pillanatában kezdett el kötődni? Ja, és szerető szülei voltak, nem alkesz meg hasonló..
171. anyucika3 (válaszként erre: 166. - 47487859eb)
2011. ápr. 5. 22:05

Hát nagy,én is úgy látom,csak a másik oldalról!

Borzalmasan embertelenek egyes emberek.

170. hte23 (válaszként erre: 163. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 22:04
Ezt TE honnan tudod? Van örökbefogadott gyereked és tudod hogy mit érez?
169. hte23 (válaszként erre: 162. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 22:03

És nagy tévedés, csak annyira vagyunk önzőek mint minden más anya. Nem több.


És nem azok a szülei - ezt vésd az agyadba - akiktől származik, hanem azok akik felnevelik és szeretik, óvják.


Bocsi, de fafej vagy.

2011. ápr. 5. 22:02
Nekem is az egyik örökbefogadottam genetikai betegségben szenvedett, és majdnem 4 éves volt amikor meghalt! DE! Ő volt az első babám. Ő tanította meg nekem mi az igazi szertet. 3 évig küzdöttünk az életéért! Nagyon sokan kérdezték, hogy miért nem adom őt vissza, és hozok egy egészséges gyereket! Én azonban őt vállaltam, őt szerettem. Sosem dobtam volna el magamtól. Míg élek hiányozni fog és siratom, de most sem tennék másképpen. Nem bántam meg, és nem is fogom soha, betegség ide, vagy oda!!!!!
167. hte23 (válaszként erre: 162. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 22:01

Enyémei titkosak és mindketten tudják.

A nagy nem akar tudni az életadójáról a kicsi meg akarja ismerni.

2011. ápr. 5. 22:00
anyucika3 és kingi7 ti sok fogalommal nem vagytok tisztába és bődületes baromságokat irtok dehát nagy az isten állatkerje :D
165. hte23 (válaszként erre: 161. - Kingi7)
2011. ápr. 5. 22:00
depis és leszbis és genetikai beteg lehet a TE gyereked is. Nem kell ahhoz örökbefogadottnak lenni.
164. anyucika3 (válaszként erre: 150. - Linda511)
2011. ápr. 5. 21:58
Így van!Akár elfogadják az örökbe fogadók,akár nem,akkor is.Én a magam részéről,ha választanom kellene,hogy gazdagságban de idegen emberekkel,vagy szegénységben de az édesanyámmal nőhessek fel,nem kérdés a válasz.Csakhogy a kisbabákat senki nem kérdezi,csak döntenek a sorsuk felett.
163. anyucika3 (válaszként erre: 137. - Hte23)
2011. ápr. 5. 21:56
Attól,hogy neked és másnak akit érint nem tetszik,még így van!
162. anyucika3 (válaszként erre: 138. - Hte23)
2011. ápr. 5. 21:56
A tiédek azok,hogy azt gondolod mindenkinek hasra kellene esni azok előtt akik örökbe fogadtak.Hát nem,legtöbbjüket csakis az önző érdekeik vezérlik,hogy bárhogy csak gyerekhez jussanak.És ezzel nem a agyereket szeretik,hanem csakis magukat.Én a titkos ötökbe fogadásra írtam,és annak is tartom.Honnan veszik a jogot bátorságot idegen emberek,hogy egy ember,egy kisgyerek elől eltitkolják ki az,aki a világra szülte?Mindenkinek joga van tudni kik a szülei,kiktől származik.
161. kingi7
2011. ápr. 5. 21:54
Én semmiért nem adnám oda a saját gyermekemet! Most várom a másodikat,adtunk egy évet, ha akar jön, ha akar nem...nem görcsöltem, ha nem lett volna gyermekem máshogy alakítom az életemet... Azt viszont a világért el sem tudtam volna képzelni, hogy egy idegen gyermekét neveljem fel! A testvéremét igen, de másét nem... Volt az ismerőseim között 2 olyan ami "kudarcba" fulladt... az egyik lány, akit örökbe fogadtak, leszbikus és depis lett. Az édes gyermekek teljesen normálisak, egy másik esetben pár év múlva derült ki, hogy súlyos genetikai betegsége van.
2011. ápr. 5. 21:53
Most olvastam a cikket ez egy vicc nem igaz sántít a dolog és ha beleolvastok a naplóba rájöhettek a cikkíró stílusára......khm
159. d104370848 (válaszként erre: 158. - 47487859eb)
2011. ápr. 5. 21:46
További sok boldogságot a kicsihez!:)
158. 47487859eb (válaszként erre: 150. - Linda511)
2011. ápr. 5. 21:41

Sziasztok! Én vagyok a kisbaba édesanyja mert igenis én vagyok a férjem pedig az édesapja! A kicsi aki lassan 1 éves lesz nem hiányolja mert én voltam vele ott első perctől nem is ismeri hogyan hiányolhatná?? Én vagyok az anyukája aki ott van vele mindig aki virraszt mellette éjjel és imádom és viszont! Soha nem tudhatjuk mit hoz az élet, mi babára vártunk összetalálkoztunk és míg élek hálás leszek neki azért amiért a kislányunkra 9 hónapig vigyázott! Igenis van olyan élethelyzet amiben nem lehet vállani egy gyereket nincs megoldás családi háttér, van aki nem akar anyaotthonban lenni. Egy a lényeg hogy szeretjük Őt és soha nem fogunk a kislányunknak rosszat mondani róla ha megakarja ismerni segítek neki benne, de mindig ÉN MARADOK AZ ÉDESANYJA EBBEN HISZEK MERT SZERETJÜK ÉS MINDENT MEGADUNK NEKI AMIT CSAK TUDUNK!!!!


Az hogy az örökbeadó mit érez, nem tudhatjuk, lehet nem írja ki minden nap mennyire fáj neki és hiányzik a gyerek akit a szíve alatt hordott, nem tudhatjuk ne itélkezzünk előre. Persze lehet mondani elfogult vagyok,mert nekünk adtta a babát de ha másról lenne szó isten lássa lelkem is ezt mondanám , de azok akik soha nem élnek meg ilyen helyzetet SOHA NEM FOGNAK EZZEL EGYETÉRTENI ILLETVE SOHA NEM FOGJÁK EZT MEGÉRTENI!!!!

2011. ápr. 5. 21:40
Minden olyan egyszerű lenne az életben, rém unalmas lenne.:)
156. bettike2007 (válaszként erre: 153. - Hte23)
2011. ápr. 5. 21:37
mi sem állunk jól,de a lányomért/miatt küzdünk..
155. hte23
2011. ápr. 5. 21:36

Azért azt a nagy igazságot ne felejtsük el:

A gyerekek nem a tulajdonunk.

Őket csak kölcsönkapjuk az élettől.


És az, hogy hogyan? mindegy.

Szerethetjük őket, nevelhetjük őket, felkészithetjük őket a nagybetüs életre, és aztán elengedjük őket, ugy mint minket is elengedtek a szüleink.


Van aki ezt az elengedést már megteszi akkor, amikor megszületik... van aki soha...

2011. ápr. 5. 21:33
mindenki másként érvvel ez egy hosszú téma ...
153. hte23 (válaszként erre: 144. - Gubaj05)
2011. ápr. 5. 21:33

Vannak itt emberek, akiknek mindennél fontosabb a genetika.

Sokan nem foagadják el az örökbefogadást, adást de még a lombikozást sem.

Azt mondják, nem véletlen, ők nem anyának valók.


Csak elfelejtik, az ő családtagjaik is kerülhetnek ilyen helyzetbe, vagy ők maguk is.


NEm tudom, akkor is ilyen erős lenne bennük a tiltakozás?


Nem mindenki szerencsés.


Vannak akik nem tudják felvállalni azt, hogy egy pici baba belecsöppen az életében.

Örül, ha saját magát fenntartja.


Higgyétek el, nagyon sokan vannak. Sajnos. És a kapitalizmusban ( ebben az országban ) egyre több lesz.

Ezt dobta a gép -.....

152. hte23 (válaszként erre: 151. - Dooremi)
2011. ápr. 5. 21:27
Igaz. Nagyon jó példa. Bár aki "ellentábor" az ebből sem fogja megérteni, felfogni.
151. Dooremi
2011. ápr. 5. 21:22
Juno. Ez a címe a filmnek, amiben sokmindenre megvan a válasz. Mindenki másképp lehet jó anya! Aki tiniként, vagy szingliként a szülés mellett dönt, ahelyett, hogy titokban elvetetné... És az örökbefogadó, minden áldozatra képes nő, aki szeretettel neveli majd a "másét". Mindkét nőben van valami közös: szeretik azt a gyereket és jót akarnak neki. Nézzétek meg!
2011. ápr. 5. 21:16
Mindenki beszél mindenröl.De egy szó sem esik arrol,ha egy baba mikor megfogant akkor már kötödik valamilyen szinten az édesanyjához,ugy mint idekint.Biztos vagyok benne hogy az anyját a pici hiányolja,hisz 9 honapig a szive alatt horta,hallotta a szivverését stbi.Már ekkor kötödik a pici az anyukájához.Én tudom,nekem is van 2 gyerekem én soha nem adnám oda senkinek.
149. Berniee
2011. ápr. 5. 21:15

Én végigolvastam a kommenteket!

Hírtelen váltakoznak bennem az érzelmeim, ugyan én nem szültem még, de évek óta próbálkozunk, eddíg sikertelenül:(

A húgom szülésénél benntvoltam, végigbőgtem az egészet, ilyen csodában ezelőtt soha nem volt részem.

Nem titok, a húgom 19 éves, a párja kamionozik.

A szüleink meghaltak, ő velem lakik, és mostmár a pöttömke is.

Nem mondom hogy könnyü, nem mondom hogy be tudom nyelni a lenéző pillantésokat, hogy nekünk nem Pierre C....n a babakocsink, hogy nem Pamp..rs pelenka van a gyereken, hogy turiból vásárolunk neki...

DE a húgomon látom, hogy immár megtalálta az élete értelmét.

Hogy teljes lett a kislánya által, egy erős, életre szóló kapocs lett közöttük.

Mikor 12 óra vajúdás után a mellkasára tették, és nyitogatta az anyjára a szemét, majd szopizni kezdett, ő ennyit mondott csak:

Csak az holttestemen keresztül vehetik őt el tőlem!

NEM ÍTÉLEM EL azokat akik örökbeadják a gyereküket, de megérteni sem tudom!(elismerem hogy hatalmas lelki erő kell hozzá, és nemtudom hogy honnan merítenek)

És elfogadom azt is,aki aztmondja, jó döntést hozott ezáltal...Csak nem hiszem el...

Nem hiszem el, hogy nem könnyek között adta át a gyermekét..

Nem hiszem el, hogy nem gondol rá a nap minden percében, pillanatában...

Nem hiszem el, hogyha meglát egy babaruhát, nem szorul el a szíve

Nem hiszem el, hogyha 9 hónapig egy emberke, aki az ő vére, az ő kisbabája, megszüli,és hogy adhatja oda egy idegennek az ö pici manóját?!

Elfogadom, mert az örökbefogadás-adás egy létező fogalom, nem ítélem el, mert nincs jogom...

Ha segítséget kér, megpróbálok segíteni

De a szívem mélyén, rettentően sajnálom hogy valaki ide jut a saját felelőtlenségéből!

Mert igenis létezik fogamzásgátló, létezik gumióvszer, léteznek krémek-habok, és ha tudom hogy ha beüt a "krach", és képtelen lennék felnevlni egy gyermeket, AKKOR MINDET MEGTESZEK ENNEK ÉRDEKÉBEN!!!!!!!

És még annyi, hogy a pasinak nem tetszés kérdése az, hogy vállalja e a gyereket vagy nem...Felhúzhatta volna ő is az óvszert nemdebár?

Csak kényelmesebb "sapka" nélkül...

Meg is lett az eredménye, ezért nem tudok sajnálni senkit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook