Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én történetem fórum

Az én történetem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én történetem

2011. ápr. 5. 21:13
Én nem tudom,jól döntött hogy odaadta szerető családnak a gyereket mint hogy kidobta,megölte volna ez biztos!De a végén semmit nem ír arról mennyire jó lenne ha a gyereke emlékezne majd rá vagy fáj hogy másnak adta,ezek az érzések hiányoznak,az ilyen nő valóban nem anya típus és nem való neki gyerek,bár az okokat nem tudom miért döntött így de fiatal már nem volt a babához én 23évesen szültem és a világ kincséért sem adtam/adnám oda senkinek,mert az én szívemet kinn hordozza már örökre!Ha nem lenne apja sem szüleim akkor is addig járnék még helyet nem találnék!Jó is hogy így döntött de számomra elszomorító is:(
147. Jucka1984 (válaszként erre: 15. - ENIE)
2011. ápr. 5. 21:00
én császárral szültem a fiam, mert mindketten meghaltunk volna, had ne legyek már kevesebb mint te... utálom az ilyen embereket...
2011. ápr. 5. 20:57

Én nem tudom milyen érzés a kisbabámat valakinek odaadni...El sem tudom képzelni!Nem tudtam milyen érzés elveszíteni sem amig meg nem történt...

Szóval amit nem élünk át azt nem tudhatjuk.Szerintem aki úgy érzi ez a leg megfelelőbb döntés,az úgy jó az adott helyzetben.Nyilván nem is volt kész az anyaszerepre,de ezért nem kell elítélni.Még mindig job, mintha valami tragédia érte volna a babát!

145. d104370848 (válaszként erre: 15. - ENIE)
2011. ápr. 5. 20:55
Jézusom! Ne vigyük már túlzásba ezt a császáros meg spontán szüléses eszmefuttatást! Én szültem így is, meg úgy is, és egyik gyerekemet sem szerettem, szeretem kevésbé...
144. gubaj05
2011. ápr. 5. 20:35

Se erőm se idegrendszerem nem volt végigolvasni a kommenteket!

Először is szerintem akkor leszünk anyák mikor magunk elé tudjuk helyezni azt az ártatlan csöppséget. Ha nagy semmire visszük haza vagy anyaotthonba vagy nevelőintézetbe az kinek jó??? Sokkal nagyobb bátorság, akaraterő, józanság kell ahhoz, hogy valaki az első perctől kezdve azt nézze mit vagyok képes a gyermekemnek előteremteni és ha az még a táplálékot se meríti ki akkor igenis helyesen cselekedik, ha olyanoknak adja akik évek óta másra se vágynak mint egy babára és tejben vajban fogják fürdetni.


Örökbe adás valakik szerint elfogadhatatlan minden körülmények között - tőlük kérdezem felnevelnél egy olyan gyermeket, aki erőszakból fogant és mindig arra a szörnyű eseményre emlékeztet??? (csak egy példa)


Nem veszi észre a mensit? És akinek olyan rendszertelen, hogy nem tudja követni vagy megjön neki terhesség alatt is(nekem az alső 2 hóbapban meg volt)


És végezetül: MILYEN JOGON ÍTÉLKEZIK BÁRKI IS??? BAKKER EMBEREK DE LEGFŐKÉPPEN ANYÁK VAGYUNK! EZT FOGJUK TANÍTANI A GYERMEKEINKNEK??? ÍTÉLKEZZ CSAK KICSIM HIZS TE TÖKÉLETES VAGY???

143. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 131. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 20:31
SZtem nem undorító az, ha az ember a legjobbat akarja akár az adoptált, akár a vér szerinti gyermekének! Majd ha lesz örökbefogadott gyereked, és mindezt megelőzi a sok fizikai és lelki fájdalom, majd "kapsz" egy gyermeket akinek a legjobbat akarod, így nem tudod hova harapj, hogy ne fájjon, hiszen meg akarod őt óvni még a széltől is, nemhogy a csalódásoktól, majd akkor térjünk rá vissza, hogy mi az, hogy rendelkezni valaki élete felett! Nagyon nehéz egy örökbefogadó szülőnek eldönteni, hogy mi a jobb!? Tudja e a gyerek, vagy sem? Ebbe nőjjön e fel, vagy titokban? Ha ez utóbbi, akkor mikor mondjuk el neki? Nagyon nehéz dolgok, és helyzetek, és sosem azért "rendelkezik" valaki a gyermeke élete felett, mert az rosszat akar neki. Sokkal inkább azért, mert kímélni szeretné!
142. d104370848 (válaszként erre: 140. - Ed148c9466)
2011. ápr. 5. 20:23
Na igen.
141. d104370848 (válaszként erre: 40. - D46b6ac834)
2011. ápr. 5. 20:21

Nem szeretnélek kritizálni, csupán lenne néhány észrevételem. Egy gyerek felnevelése nem csak a drága babakocsi meg tápszer és egyébről szól, hanem arról, hogy meg tudja-e adni akár egy anya neki mindazt, ami a boldog életéhez kell. Arra gondolok, hogy egy gyereknek otthont kell adni, taníttatni kell, és ez nem kevés pénz. Mit szóltál volna a cikk írójához, ha azt írta volna le, hogy pereli az apát tartásdíjért? Akkor azért kapott volna a fejére, hogy megfogta egy gyerekkel a fickót, stb..?

Úgy gondolom a cikk írója okosan döntött a gyermeke sorsát illetően, ha jó és szerető nevelőszülőkhöz adta, és nem a kukába hajította bele vagy fojtotta meg születése után.

Nézzük azt a verziót, hogy megtartotta volna a gyereket a semmire. Csonka, nélkülöző család? Mit mondott volna a gyerekének ha megkérdezi miért élnek így? Azt, hogy nem akartalak örökbe adni, örülj, hogy az anyád nevelt fel?

2011. ápr. 5. 20:14

Jhahj

Nagyon rossz volt végigolvasni az összes hozzászólást, ezt a veszekedést ez ....ez egy iszonyat volt.


Én mint már nagyon régóta babára vágyó szeretném elmondani, hogy a cikk írója hatalmas ajándékot adott, de olyat mint amit életébe sosem fog mégegyszer idegennek adni.

Nem vagyok hajlandó elítélni, nem érzem azt, hogy rosszat cselekedett. Azt hiszem, hogy hatalmas teher van a szívén így is anélkül, hogy mások még a szemére is hányják.

Mi is követünk el ám hibát és meg is kapjuk érte a büntetésünket.


Én nem tudnék lemondani a gyerekemről, soha semmilyen körülmények között, de sosem lehet tudni, hogy más épp milyen helyzetbe van.

139. hte23
2011. ápr. 5. 20:07

Nem értem: Azt tartjátok anyának aki megszülte.

Aki elkezdte felnevelni, nem mondott le róla.

Akkor az is anya, aki megszülte, hazavitte, és a kutyák közé tett, kutyatálból etette, saját vizeletébe fetrengve, sötétben tartva.

Ilyen is van. Találkoztam vele.

138. hte23 (válaszként erre: 131. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 20:05
Neked meg a hozzászólásaid undoritóak...
137. hte23 (válaszként erre: 114. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 20:02
Hülyeséget beszélsz....
136. hte23 (válaszként erre: 113. - Woroscsaj)
2011. ápr. 5. 20:01

Nem nevelő anyja hanem édesanyja.

Csak helyesbitek.

135. hte23 (válaszként erre: 104. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 19:59

Miért baj az, hogy meg akarják ismerni. Ez természetes a számomra. Még én leszek az aki segit neki benne.


De anya akkor is én maradok. Ez biztos. Ezt tudom.

134. hte23 (válaszként erre: 101. - 293efc751c)
2011. ápr. 5. 19:57

Azok a gyerekek, akik megtudják azt, hogy miért mondtak le róluk, megértik. Arra neveljük őket.

És igenis tisztelik az életadókat, mert vigyázott rájuk, óvta őket. Igaz lemondott róluk. De mindennek van indoka.


SENKI nem itélkezhet más felett. SENKI nem tudhatja, ő vagy más családtagja mikor kerül olyan helyzetbe, hogy ilyen döntést kelljen hoznia.

133. hte23 (válaszként erre: 100. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 19:54

Ahhoz hogy ismerni szeretné, attól még nem lesz az anyja. Csak az életadója. Igaz, attól még tisztelheti. És sokan fogják is.

De ANYA az aki amikor beteg mellette ül, amikor anyák napja van sir a meghatottságtól, amikor öröm éri a gyerkőcöt akkor vele örül.. Az ANYA az aki mindig vele van és érte él.

132. hte23 (válaszként erre: 98. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 5. 19:52
Még csak itt tartok, de teljes szivemből igazat adok.
131. anyucika3 (válaszként erre: 116. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 5. 19:47
Igen,és undorító így rendelkezni gyerekek emberek sorsa felett.
2011. ápr. 5. 19:38

Egy igaz édesanya soha semmilyen körülmények között nem tud és nem akar lemondani a gyermekéről!

Egy igaz édesanya ha kell a föld alól is megszerzi az élelmet,ruhát bármit a gyerekének!Nem hiszem el,hogy nincs családod,rokonok,barátok vagy szomszédok,akik ne segítettek volna,de még 1 idegen is akár.........

Felelőtlen vagy. A naplódban arról sírsz,hogy nem tudod elfelejteni a volt exedet....inkább a gyereked után sírj.

129. Arianne113 (válaszként erre: 127. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 5. 19:36

iiigen azért írtam hogy az a ritka eset.

:)

2011. ápr. 5. 19:36
Na én is megyek fürdetni a két vér szerinti fiamat! :)
127. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 125. - Arianne113)
2011. ápr. 5. 19:35
Az azért kicsit más helyzet amit te írsz, hiszen mint mondtad mindkettő anyukáját ismerte, és szerette kis korától fogva. AZ ilyen helyzet lássuk be nagyon, nagyon ritka.
126. Arianne113 (válaszként erre: 123. - Woroscsaj)
2011. ápr. 5. 19:33
jóétvágyat kívánok jóéjt puszi!:)
125. Arianne113 (válaszként erre: 122. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 5. 19:33
Kérlek ez tényleg olyan dolog hogy kitudja. Persze igazad van abban hogy téged fog tartani az édesanyjának, de azt nemtudhatod hogy mit érez ő belül. Nagyrészt fájdalmat,nagyrészt szinte semmit, ezért írtam hogy ez bonyolult, mert akit én ismerek az a ritka példa az meg szereti mindkettőt, bár neki már kiskorától úgy volt hogy ismerte őket. Szóval tényleg igazatok van, de hiába dobáljátok órákig, úgysem győz egyik fél sem mármint nemtudod meggyőzni a másik felet az igazadról ha ő nem úgy gondolja:)
2011. ápr. 5. 19:32
jó volt olvasni ,hogy ilyen is van
2011. ápr. 5. 19:32
Én elköszönöm, mert ehhez nagyon nem tudok mit írni, és ,egyek vacsizunk.Pusza mindenkinek. És még egyszer ne vessétek meg az írót, légyszi:)
122. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 119. - Arianne113)
2011. ápr. 5. 19:30
Persze, hiszen kíváncsi. De attól még szeretni nem fogja csak azért mert ő szülte!
2011. ápr. 5. 19:27
tudjátok ez már egy nagyon bonyolult téma, úgy látom hogy mindkettőtöknek igaza van valahol, szerintem emberfüggő ez az egész, van aki megkeresi a vér szerinti anyukáját és van aki nem.
2011. ápr. 5. 19:27
Akit nem ismerünk, az iránt nem is táplálhatunk érzéseket!
119. Arianne113 (válaszként erre: 116. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 5. 19:26
na erre meg én tudok egy másik példát mondani.. egy konkrét barátom huszonévesen tudta meg hogy örökbefogadták, és megkereste az édesanyját, mert érdekelte ki ő és annyi kérdése volt hozzá...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook