Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én történetem fórum

Az én történetem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én történetem

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
268. d104370848 (válaszként erre: 266. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 16:02

Előfordul, hogy egészségesnek született gyermeket veszítenek el, akárcsak egy baleset miatt is, ez van, tudsz ellene mit tenni? Szőrnyű, de két dologról beszélsz. . . Soha nem akarom megtudni és nem is vonzom be-én hiszek a vonzás hatalmában-


Ezt te írtad nem? Erre válaszoltam, hogy nem ártana egy picit reálisabban gondolkozni. Nem bevonzásos alapon működik minden.

267. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 252. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 16:02
Hát ebben nagyon tévedsz! 1: a gyerek az otthon látott szoksokat, mozdulatokat, viselkedés mintákat veszi fel, nem pedig magával hozza azokat!2: Azért látod így, mert van saját gyereked! AMikor valaki eljut arra a szintre, hogy adoptál, akkor már túl van rengeteg testi, lelki megpróbáltatáson. Mindegyikük fejében megfordul hogy esetleg nem fogja tudja úgy szeretni, mintha ő hordta volna ki! DE! Ez abban a pillanatban elillan, ahogy a gyermekét a kezébe kapja. Onnantól K...ra nem érdekli, hogy ki szülte őt! Csak az övé, és senki másé. Rengeteg örökbefogadóval, és lemondóval találkoztam már, uh biztosan tudom a saját esetemből is, hogy ez pedig így van!
266. kingi7 (válaszként erre: 264. - D104370848)
2011. ápr. 6. 16:00
Oké, és mit tudsz tenni? Kinek előbb, kinek később...Eddig égett a gyertyája, mindenkinek van a környezetében ilyen, de ha te sem érted, miről írok akkor sajnálom, ez amit írtam attól teljesen eltér... Ő mindent megtett, de mi köze ahhoz amit írtam? nem értem az összefüggést, bocsi.Sokan sokmindent nem tudunk feldolgozni, de meg kell próbálni túllépni rajta, nehéz, de muszáj, egy életünk van, nincs raplay...
2011. ápr. 6. 15:57
kingi elképesztő a korlátoltságod. én nem mernék belevágni egy sérült gyermek vállalásába, de minden tiszteletem azoké, akik vállalták a picit így is. isten adta isten elvette így nem lehet gondolkodni, főleg gyermekeknél!
264. d104370848 (válaszként erre: 263. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 15:56
Na ne, ezt ne...! Ok, egy éve meghalt egy 23 éves ismerősünk fejlődési rendellenességben, amiről senki nem tudott. Az édesanya, aki egyébként egy végtelenül kedves, vidám, pozitív személyiség, és úgy mellesleg orvos is, mai napig nem tudta feldolgozni magában a történteket. Nm hiszem, hogy bármit is bevonzott volna, és ettől halt volna meg a fia, aki szintén egy maximálisan pozitív, vidám személyiség volt.
263. kingi7 (válaszként erre: 262. - Woroscsaj)
2011. ápr. 6. 15:49

Ha nem érted, mit irok, akkor miért bunkózol? Láttam olyat, aki csak azért is megszülte, pedig tudta nem lesz keze és lába... milyen élet vár rá? vagy aki akkor is megszüli, ha down kóros vagy edwardsos lesz, mi értelme?

Előfordul, hogy egészségesnek született gyermeket veszítenek el, akárcsak egy baleset miatt is, ez van, tudsz ellene mit tenni? Szőrnyű, de két dologról beszélsz... Soha nem akarom megtudni és nem is vonzom be-én hiszek a vonzás hatalmában-

Nem hiszem, hogy erőltetném, csak leírtam a véleményemet, ezért nem hiszem, hogy BUNKÓ lennék én sem bunkóztam senkit. Bocsi :)

262. woroscsaj (válaszként erre: 259. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 15:43

"nem ezekkel törődni, hanem az erősekkel." Ez a mondat úgy bunkó stílusú ahogy van, szerintem hanyagolhatnád a témát!!!!


Rokonom szült egészséges fiú gyermeket aki 2,5évesen halt meg és még mindig nem tudni miért, kérdem én akkor már kicsiként se kellett volna vele foglalkoznia, vagy mi?

Lehet szubjektív véleményed de ne akard senkire se ráerőltetni hogy elfogadja, úgy ahogy a mienket se kell elfogadnod!!!!

261. kingi7 (válaszként erre: 260. - Jozsi.38)
2011. ápr. 6. 15:37
Akkor ez van, elfogadom, nagyon fájna, a jó Isten segít én bízom benne, de miért kell mindig pesszimistának lenni? Ezt nem értem sok emberben...
2011. ápr. 6. 15:36
kigi7 akkor is ez lenne a véleményed ha tudnád hogy hamarosan meg fog halni az imádott gyereked és semmit nem tehetsz érte? genetikailag örökölhető betegségnél például. olvastam ilyet is... akkor az kettőtök hibája lenne?
259. kingi7
2011. ápr. 6. 15:35

azért,mert én máshogy átok valamit, nem kell elítélni, ez az én szubjektív véleményem


dorkabéka: és benned mekkora van, ha nem érted a véleményemet? :)


Soon3 :

Mi az, hogy nem tud felnevelni? Miért? Azért, mert túl fiatal, vagy az anyagiakra fogja?

Apa lelép? Akkor mi van? Miért utálnám a kezét, hülyeség! Olyan dolgokat írsz, ami meg sem fordul a fejemben...

Bocsánat a kifejezésért, de az emberek között is vannak olyan csecsemők akik gyengék és nem az életre valók,betegek, menthetetlenek... egy része a szülői felelőtlenség miatt, másik része genetika, és van egy kicsi egyéb. Nos nem ezekkel törődni, hanem az erősekkel.

Tegnap reggel volt a Czeizel a tv-be és pont a lombikról beszélt, hogy fogalmuk sincs az orvosoknak és az anyukáknak a veszélyeiről, sokszor nem vizsgálják teljesen ki az anyukát és ezért lesznek problémásak.... (vannak kivételek)

Azt, hogy az anyuka nem vitte haza a kórházból meg tudom érteni.Senki nem tudja megváltani a világok, sok kismama egész végig retteg, hogy jaj istenem, mi van ha baja lesz? Míg végül bevonzza...

2011. ápr. 6. 15:32
empatikusabb...)
257. d104370848 (válaszként erre: 256. - Lilian_11)
2011. ápr. 6. 15:32
Kifejtenéd bővebben kire és mire gondolsz? Ha már te itt mindenkinél bölcsebb, empetikusabb vagy.:)
2011. ápr. 6. 15:23

Hú a betyárját, itt mennyi empatikus és bölcs ember van.. :)


Szerintem az empátia egy nagyon sokrétű és komplex kifejezés.

Tudjátok nekem mit jelent?


Megpróbálni elfogadni és megérteni minden individuumnak a saját véleményét, cselekedetét, bármi is legyen az.

Ez azonban csak úgy lehetséges, ha nem foglalok állást!

Nekem ez az empátia.


Szóval elolvasva ezt a 9 oldalnyi vagdalkozást nekem az az véleményem, hogy itt elég kevés ember igazán empatikus. De nagyon sokan hiszik magukról :)

255. d104370848 (válaszként erre: 252. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 15:20

Akkor ez most mit jelent? Akit az anyja nem tud felnevelni, azt le kell dobni a Taigetoszról?

Annak semmihez nincs joga?

Mi van akkor ha az apa lelép, és ezért megutálod, akkor a gyereked kezét is utálni fogod, mert esetleg az apjáéra hasonlít?

A középső fiammal elég sok időt töltöttem kórházban, és volt, hogy hoztak oda nevelőintézetből csecsemőt, akinek nem voltak szülei. Ott feküdt szegény betegen a kiságyban, én meg ha tehettem, felvettem, és foglalkoztam vele. Tudod miért? Mert sajnáltam, és mert kis aranyos volt, és úgy éreztem tehetek érte valamit. Olyan pár hónapos kisbabával is találkoztam, aki fejlődési rendellenességgel született, és a szülei nem vitték haza. Pár hónapot élt csak, azt is kórházban. Semmit nem fejlődött, 3 hónaposan is egy pólyába belefért. Azt hittem megszakad a szívem valahányszor ránéztem.

254. 6b006fc769 (válaszként erre: 252. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 15:09
Van akinek azért nem adatott meg, hogy ne legyen. Van akinek azért, hogy felnevelhessen, megadjon minden szeretet és egyebet olyannak, akinek nem jutott ezekből. Sosem tudhatod az okokat, amik nem mindig azonosak:)
253. dorkabéka (válaszként erre: 252. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 15:08
Úristen! Benned aztán jó nagy adag empátia van!
252. kingi7 (válaszként erre: 222. - Hte23)
2011. ápr. 6. 15:04
Van egy kis különbség azért... az enyém, az az enyém, a másé az a másé...nem tudom, hogy mi ebben a bonyolult??? Ha egy idegen gyerekét kapom a közeli problémákat sem tudom, az enyémnél azért nagyjából a múlttal tisztában vagyok én is és a párom is. Én akkor sem tudnám egy idegen gyermekét nevelni!!! Szerintem soha nem alakul ki az a mélységes viszony, amikor látod, hogy a keze az apjáé, vagy a természete tiszta anyja, vagy válogatós mint a.... nekem ilyen áron biztos nem kéne gyermek, ha nekem természetesen nem lett volna, akkor megvan az oka, hogy miért...
251. 6b006fc769 (válaszként erre: 245. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 14:00
Egyszerre vigyorgok, de azért a könnyem is kibuggyant:)
250. hte23 (válaszként erre: 245. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 13:50
Nagyon tetszik, ezt már olvastam és IGAZ.
249. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 248. - Mona6908)
2011. ápr. 6. 13:40
Ez volt a célom! :)))))
248. Mona6908 (válaszként erre: 245. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 13:38
Remélem evvel elvágtad ennek a "véres" vitának a fonalát:)))))))))
247. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 245. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 13:20
Nagyon jóóóóóóóó!Megnéztem volna a kis hölgy arcát!
2011. ápr. 6. 13:19
Van még kérdés? :))))))
2011. ápr. 6. 13:17

Csak egy Anya?



Egy nőtől, aki éppen a jogosítványát akarta megújítani a megyei

hivatalban a hivatalnok hölgy megkérdezte, hogy mi a

foglalkozása.


A nő hezitált, nem igazán tudta, hogyan határozza meg a

munkáját.


Úgy értem -magyarázta a hivatalnok- van munkája, vagy csak ..?


"Persze, hogy van munkám,"- csattant fel a nő,


"Anya vagyok."


"Az anyaság nem számít foglalkozásnak, a háztartásbeli a

megfelelő szó!"-


hangsúlyozta a hivatalnok.



Egészen addig a napig nem is jutott eszembe a történet, amíg

egyszercsak ugyanebbe a szituációba nem kerültem a

polgármesteri hivatalban.



A hivatalnok láthatóan egy karrierista hölgy volt,

kiegyensúlyozott, hatékony és megszállottja az olyan fontosnak

hangzó címeknek, mint:


"Hivatali Vallató" vagy "Városi Nyilvántartó".



"Mi a foglalkozása? "-kérdezte.



Mi késztetett rá, hogy ezt válaszoljam, nem tudom, csak úgy

kibuktak belőlem a szavak.



"Tudományos munkatárs vagyok a gyermekfejlődés és emberi

kapcsolatok területén."


A hivatalnok megdermedt, a golyóstoll megállt a kezében


és úgy nézett rám, mint aki rosszul hall.



Megismételtem lassan, kihangsúlyozva a fontos szavakat.


Majd csodálattal néztem, amint a kijelentésemet


fekete nyomtatott betűkkel a hivatalos nyomtatványra írta.



"Megkérdezhetem, "-kezdte a hivatalnok érdeklődéssel-


"Pontosan mit csinál ezen a területen?"



Hűvösen, minden izgatottság nélkül a hangomban, hallottam magam

válaszolni:


"Továbbképző kutatómunkát végzek,


laboratóriumban és terepen,


(általában úgy mondom a házban és a házon kívül).



A főnökömnek dolgozom (az Úrnak elsősorban, aztán az egész

családnak),


szereztem már négy elismerést (mind lány).



Természetesen ez a munka az egyik legelhivatottabb a földön,


(akar valaki ellentmondani?)


és gyakran napi 14 órát dolgozom (a 24 közelebb áll a

valósághoz).



De a munkám több kihívást tartogat, mint a legtöbb átlagos

karrier és az elismerés sokkal kielégítőbb, mint pusztán a

pénz."



A hivatalnok egyre növekvő elismeréssel töltötte ki a

nyomtatványomat, felállt és személyesen kísért az ajtóhoz.



Amint ráhajtottam a kocsifelhajtó nkra, a csodálatos új

karrieremben elmerülve, szaladtak elém a laborasszisztenseim :

13, 7 és 3 évesek.



Az emeletről hallottam a gyermekfejlődési programunk


új kísérleti modelljét (6 hónapos kisbabánkat),


amint egy új hangmintát tesztelt..



Úgy éreztem, csapást mértem a bürokráciára!



Úgy tűntem fel előttük, mint aki sokkal előkelőbb és

nélkülözhetetlenebb


az emberiség számára, mint "csak egy másik Anya''.



Anyaság!



Micsoda nagyszerű karrier!



Különösen, ha egy cím is van az ajtón.



Akkor a Nagymamák


"Vezető tudományos munkatársak a gyermekfejlődés és emberi

kapcsolatok területén",


és a Dédnagymamák


"Ügyvezető tudományos munkatársak"?


Szerintem igen!!!


És hiszem, hogy a Nagynénik


"Tudományos munkatárs-helyettesek".

244. d104370848 (válaszként erre: 243. - Dinus82)
2011. ápr. 6. 13:04
:) Én meg lángost sütöttem, de már készen vagyok.
243. Dinus82 (válaszként erre: 241. - D104370848)
2011. ápr. 6. 12:25

Bocsika, tényleg nagyon elfasheltem valamit. :)

Palacsinta sütés közben ingázva a szoba és a konyha közt nem szabad fórumozni, mert az lesz az eredménye, hogy nem értek meg mindent elsőre. :)

242. syria
2011. ápr. 6. 11:35

Azok véleményével értek egyet, akik szerint a cikk írója jól döntött.

Nem ő az első és nem is az utolsó, aki akár saját hibájából, akár azon kívül lesz várandós.

Lehet, hogy ha időben észreveszi a terhességet, most eggyel kevesebb csecsemő lenne örökbe fogadva...


Még mindig jobb sorsa lett a kisgyereknek, mint azoknak, akik a szüleiktől intézetbe kerülnek, nem törődnek velük és le sem mondanak róluk, megfosztva őket attól az esélytől, hogy családban nőhessenek fel.

241. d104370848 (válaszként erre: 239. - Dinus82)
2011. ápr. 6. 11:10
Te, én most arról beszélek, hogy általában az önbizalomhiánytól ennyire intoleránsak egyesek másokkal szemben. Lehet nem olvastad el vagy félre értettél, de én kétféleképpen szültem már, és nekem is egyik kedvencem a császáros meg nem császáros dolog. Nekem nem kell magyarázkodni, nem értelek?:)
240. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 239. - Dinus82)
2011. ápr. 6. 10:58

Az ostoba emberek mondanak olyat, hogy aki császáral szült, az nem igazi anya, hiszen nem élte meg azt a csodát amit a normál szülésnél élnek át a nők.

Az ostoba emberek viszont szóra sem érdemesek!

239. Dinus82 (válaszként erre: 238. - D104370848)
2011. ápr. 6. 10:55

Te most miről beszélsz?

Önbizalomhiányom szerencsére nincs, de igenis sértő egyesek megnyilvánulása. Na mind1, én nem fogok senkinek magyarázkodni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook