Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én történetem fórum

Az én történetem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én történetem

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
298. d104370848 (válaszként erre: 296. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 22:03

Idézlek jó?


"meg az élet szép oldalát, akkor megleled a boldogságot. Ja és ne feledd, mindennek megvan az oka! Az is, ha egy "párnak "nem lehet gyermeke. . . talán, mert nem "párok"


Csupán egy kérdésem maradt. Gondolod, hogy Josef Fritzl Ausztriából, aki saját vér szerinti lányát ejtette teherbe minimum 5X, és közös gyerekeik is születtek, azok párok voltak? Te tényleg elég érdekes vagy...

297. kingi7 (válaszként erre: 295. - Gavrilo1)
2011. ápr. 6. 21:50
Hol olvastad, hogy a Káliban...???
296. kingi7 (válaszként erre: 294. - Hte23)
2011. ápr. 6. 21:48
Nem fogunk egyet érteni, mert én optimistán látom a dolgokat és boldog vagyok, te szerintem egy depressziós keserű nő vagy, aki az életbe nem vett észre dolgokat és mást hibáztat, kívánom, hogy lásd meg az élet szép oldalát, akkor megleled a boldogságot. Ja és ne feledd, mindennek megvan az oka! Az is, ha egy "párnak "nem lehet gyermeke... talán,mert nem "párok"
295. Gavrilo1 (válaszként erre: 292. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 21:46
Ez egyenesen butaság- erőlteti és ezért születik beteg gyermeke. Tudod hány ciklust végeznek évente csak a Káliban 5000-t, ebből kb. egyharmad gyerek lesz. Ezek mind erőletik, de a betegen született gyrekek száma elenyésző!
294. hte23 (válaszként erre: 292. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 21:39
Akkor buta vagy, mert ezt sehol nem irtam.
293. kingi7 (válaszként erre: 289. - Tótágas)
2011. ápr. 6. 21:27

Igen és? Van aki nem ért egyet, van aki egyet ért... ezért vagyunk különbözőek, képzeld, ha mindenki egyformán gondolkodna... én azért írtam le, hogy van aki ezen a véleményen van.

A másik oldal, hogy jöhet bármi én semmi pénzért nem tudnám a véremet örökbe adni, nincs az az Isten!!! Na én ezt nem értem meg...

292. kingi7 (válaszként erre: 286. - Hte23)
2011. ápr. 6. 21:25

Mert valaki fél kimondani ezt, mert tabu? Te megszülnél egy beteg gyereket? Milyen vallásom van? olyan az én Istenem, hogy mindig segít, van egy csodálatos gyermekem, útban a második, megadatott, pedig nem sok esélyt adtam rá, segíti az életemet, van hitem, azt nem ismered, hogy "segíts magadon, az Isten is megsegit?" Hány olyan van aki erőlteti a gyereket MINDENÁRON jelszóval, és az eredmény egy beteg gyerek, kapásból 4 példát tudnék mondani! És az ok-okozati összefüggés? Nem hiszem, hogy ettől függ, hogy valaki hívő, vagy nem, ez a puszta józan ész,paraszti logika, ami sokaknak nem adatott meg

Amít írtál, azt vonom le, ha tudja az ember, hogy beteg a magzata, szülje meg... kretén duma...

2011. ápr. 6. 19:14
Egyébként valamelyest mindkét oldalt meg tudom érteni,aki szeretné megtartani a beteg babáját mert hát csak az övé,de azt is hogy ilyenkor jobb lenne elvetetni,így is annyi sérült ember van mi lesz az emberi genetikával 100év múlva mindenki sérült lesz valamilyen szinten,nem is akarok belegondolni.:(
290. bettike2007 (válaszként erre: 275. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 19:05
Jó jó nekem is nevelőapám van és úgy szeretem mint az igazit,sőt jobban meg ő is engem de!Mindig ott van az hogy csak nem vérszerinti és nem várhatom el azt amit mondjuk anyutól,lehet nem érted amit mondani akarok,de én igen.Állatom is volt már kedvenc 1-2,de amióta gyerekem van tudom mi az igazi szeretet,törődés!És igaz apu sok mindent megtanított,hasonlítani nem hasonlítok rá:)
289. Tótágas (válaszként erre: 284. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 18:33
Ezen nincs is mit kommentelned,hisz mindenki olvasta miket írtál.........:-((
288. Macskanita (válaszként erre: 231. - 47487859eb)
2011. ápr. 6. 18:11

na, engem ez érdekelt...igazad van..így egészséges.ezek szerint Te vagy az örökbefogadó?

Puszi a picinek!!!

287. d104370848 (válaszként erre: 279. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 18:03
Megmondanád neked ez miért nevetséges?
286. hte23
2011. ápr. 6. 17:49

Bocsika! egy szóval sem mondtam olyanokat amit bemagyarázol.


Nem itélem el az abortuszt. Ezzel kezdem.

De ez ahogy te használod azt a szót, hogy "nem

tartják meg " borzasztó érzést kelt bennem Mintha nem is emberekről beszélnél.


És te nevezed magadat vallásosnak? ugyan már. A hivő ember nem ilyen gondolkodással rendelkezik. Max. az aki bigott.

285. kingi7
2011. ápr. 6. 17:45

hte23:

nem hiszem, hogy csak én látom így, szerintem vannak egy páran. Azért mert te máshogy gondolkodsz bizonyos dolgokról, nem biztos, hogy mindenki úgy látja. Áruld el, hogy sokan miért nem tartják meg a beteg gyermeket? Mért mennek genetikai vizsgálatra? biztos hülyék, hogy ha rossz az eredmény, nem tartják meg...

284. kingi7 (válaszként erre: 277. - Tótágas)
2011. ápr. 6. 17:41
Magzatgyilkosság? babonaság? No komment... :) ezt inkább válaszra sem méltatom
283. kingi7 (válaszként erre: 275. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 17:40
Értem, és tiszteletben tartom az érzéseidet, soha nem akarom tudni, hogy milyen egy gyermek elvesztése. Az hogy milyen down-os lesz, azt nem tudod én nem tisztelem azokat az anyukákat, akik tudatosan beteg gyermeket hoznak a világra, én így látom.Én nem tudok egy állatot összehasonlítani egy emberrel, ez hülyeség.Én egy kutyát soha nem szeretek úgy,mint egy gyermeket, ez nem normális érzés...Nem hiszem, hogy minden házaspár hasonlít egymásra egy idő után, erről más a véleményem.Külsőség? Hogy jön ide, ki vergődik benne és miért? Megindokolnád? Az,hogy ki él meg mit, az mindenki saját dolga, mindenki saját problémája a legnagyobb. Nekem más olyan van amin ha tetszik, ha nem túl kell lépnem, csak ez teljesen más... nehéz együtt élni vele, rohadtul, de optimista vagyok :) A kistesónak egy évet adtunk, ha akar jön, ha akar nem, és jött, a sorsra bíztam.
282. hte23 (válaszként erre: 277. - Tótágas)
2011. ápr. 6. 17:36
Ez nekem is eszembe jutott.
281. alfoldi13 (válaszként erre: 270. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 17:33
nekem a szomszédnénim mondta István magára annyira hasonlít ez volt a negyedik már nem saját születésű kislányunk..a belső tulajdonságokat meg lassan sajátítja el egy gyerek ha elsajátítja..és bizony én azt tudom a saját születésűnél még nagyobb a felelősség mikor a nem saját születésűt neveljük...de szeretet nélkül egyiket se lehet..minden egyéniségek vagyunk ki miben hasonlít a szüleire vagy őseire...
280. hte23 (válaszként erre: 270. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 17:33
Az biztos hogy csak te.
279. kingi7 (válaszként erre: 272. - Lilian_11)
2011. ápr. 6. 17:32
:)))
278. hte23 (válaszként erre: 267. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 17:31

Maximálisan egyetértek.

Soha nem felejtem el amikor kézenfogva bevezették a fiamat bemutatni. Tudtuk mindketten, hogy anya és fia vagyunk.

Amikor a kislányomat a kezembe adták. Rám mosolygot. A következő látogatáskor aludt a kiságyban. Amint fölé hajoltam abban a pillanatban kinyitotta a szemét és rám mosolygott. Tudtuk hogy anya és lánya vagyunk.

Nagyon sok öröbefogadót és örökbefogadottat látva mondom neked azt, hogy mint két tojás hasonlitanak egymásra. Személyiségben és kinézetben is.

Anyukám mondta, hogy a kislányom pontosan olyan mint én voltam. De fotókat látva valóban pontosan. Magatartásban szintén ugyanaz.

Kivéve, hogy egészségesebb.

277. Tótágas (válaszként erre: 271. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 17:06

Hááát furcsa a Te Istened...megengedi a magzatgyilkosságot és a babonaságot(bevonzás)

Vajon melyik vallás Istene ilyen?

276. alfoldi13 (válaszként erre: 275. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 16:52
és csak ebben a tudatban szabad és lehet felnevelni valakit az hogy ki segítette a világra a felnevelésben semmi jelentősége nincs...nagyon fontos hogy a gyerek biztonságot érezzen maga körül és ezt teljesen mindegy ki is szülte szeretni kell és kész...
275. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 270. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 16:20
Ha elolvasod a hszeimet, láthatod, nekem van adoptált is, és "saját" is! Hidd el, nincs különbség! Mondok egy hülye hasonlatot: Végy egy kölyökkutyát, és egy családot! Érdekel, hogy i szülte? Ugyanúgy imádni fogod a kutyust, mintha a te gyereked lenne! Ajánlom figyelmedbe, hogy inden évben van augusztus 20-i utáni vasárnapon a ráckevei Savoya kastélyban babatalálkozó, ahol az adoptált gyerekek vannak a szüleikkel. Egyszer gyere el, és nézd meg, hogy a gyerekek szakasztott másai a szüleiknek. Ugyanis még a házaspárok is hasonlítanak egymásra egy iső után, nemhogy a gyerekek. A mai világ a külsőségekről szól sajnos. Látom te is ebben a csapdában vergődsz? Ha annyi mindent megélsz, akkor már nem érdekel, hogy milyen a kisujján a köröm, vagy éppen ferde e az orra a gyereknek. Ő azé aki felneveli. Szőröstől-bőröstől! :)
274. d104370848 (válaszként erre: 272. - Lilian_11)
2011. ápr. 6. 16:19

Igen, írsz egy lesújtó véleményt itt ahogy fogalmazod mindenkiről, aztán még én estem neked.:)

Nem estem neked, csupán kérdeztem konkrétan mire gondolsz a véleményeddel.


Természetesen számomra annyira fontos a te véleményed, mint amennyire neked az enyém. Ez kölcsönös.:)

273. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 266. - Kingi7)
2011. ápr. 6. 16:15

"Sokan sokmindent nem tudunk feldolgozni, de meg kell próbálni túllépni rajta, nehéz, de muszáj, egy életünk van, nincs raplay..."


Nézd! Én 2 gyermeket temettem el! Egyikük adoptált volt, a másikat én szültem. Az első babámál 10 hónaposan jött elő a betegsége. Több, mint 3 évig küzdöttünk érte, de majdnem négy éves volt amikor elment. AZt hittem belehalok. Mit kellett volna tennem? Visszaadni őt, mert adoptáltam, és mert beteg volt? Imádtam, és imádom őt! A nap minden percében gondolok rá, pedig a halála már 8 éve volt! SOHA sem dobtam volna el magamtól csak azért mert beteg! Annyiban adok igazat, hogy ha időben kiderül a betegség, akkor jobb nem vállalni a babát, hiszen az neki sem élet! Viszont ha már megvan a baj, akkor igenis végigcsinálom ha egyszer vállaltam. A down-osok között is vannak pl fokozatok! Vannak olyanok, akik alkalmasak az önálló életre! Ha valaki vállalja a beteg gyermekét az a szuverén magánügye, és ahhoz senkinek semmi köze nincs! Ez egy nagyonis becsülendő dolog, csak elismerést érdemel!

A halálon pedig nem lehet túllépni, legfőképpen ha a gyerekedről van szó! Az amíg élsz kísérteni fog, ha tetszik, ha nem. A fájdalom persze csitul, de elmúlni sosem fog. Nincs olyan anyáknapja amikor ne jutna eszembe, hogy a kicsikéim hogyan szavalnának. Nincs olyan évzáró, vagy évnyitó amikor ne jutna eszembe, hogy a kismanóim milyen szépek lennének az ünneplőkben, és mivel jelenleg 3 fiam van, nincs olyan alkalom, hogy elmennék a kislány ruhák mellett anélkül, hogy eszembe ne jutna, hogy ebben milyen csini lenne a kislányom! SOHA nem lehet és nem is szabad elfelejteni őket! Ahogyan a szüleidet sem felejted el, ha meghalnak!

272. Lilian_11 (válaszként erre: 257. - D104370848)
2011. ápr. 6. 16:13

Kedves Soon3!


Írtam volna netán, hogy az lennék? Ó Istenem, bár az lennék..! :) De megpróbálok törekedni rá..


Nem véletlen hát, hogy nem is foglaltam állást sem a cikkírót "védők",sem a "támadók" táborában..


Rossz nézni ahogy cincálják egymást a hozzászólók sok sok oldalon át, de alapvetően az első oldalon is azt olvasod, amit a tizediken.. :)


De látod.. bár nem foglaltam állást, ettől függetlenül támadsz.. :) Nem mintha nem hagyna hidegen..

Mindegy ki és mit mond..vagy szól hozzá.. garantáltan legalább egy ember lesz, akinek nem fog tetszeni és kapod is az ívet.. :)


Ettől szép a fórumélet.. :)

271. kingi7 (válaszként erre: 268. - D104370848)
2011. ápr. 6. 16:11
Nem hiszem, hogy nem lennék reális, ami nem működik, azt minek erőltetni? én írtam és ez azt jelenti, hogy történik ilyen,mert életszerű, tehát reális.DE attól még lehet a pozitív dolgokat bevonzani? Sok minden azon múlik... nekem rengeteget segített a jó isten! Én benne hiszek, nem vagyok fanatikus, de mindig ott van és segít. Hit nélkül nem élhet az ember.
270. kingi7 (válaszként erre: 267. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 6. 16:08

Szerintem akinek nincs saját gyermeke, az azokat az érzéseket nem ismeri, mit jelent egy saját gyermek. Vagy mindenki máshogy éli meg, mint ahogy az anyukák is különböznek. Én így vagyok összerakva.

Természetet örökölhet, ezt nem tudod megmagyarázni, aki van az ismeretségi körömben, mind anyura,apura, nagyira valamelyiket hordozza. Második, valamelyikre hasonlít, ami hihetetlen jó érzés, hogy látod magadat vagy az apukát én élvezem, hogy a lányom tiszta én. De hangsúlyozom, más máshogy láthatja, lehet, hogy csak én élem meg így.

269. kingi7 (válaszként erre: 265. - Jozsi.38)
2011. ápr. 6. 16:04

Látod, te sem szülnéd meg, ha tudod, hogy beteg és kínlódás vár rá... akkor te is korlátolt vagy? Mitől kellene tisztelnem, aki tudatosan beteg gyermeket hoz a világra, mi lesz a gyermekkel, ha ő nem lesz? Egy életet arra feltenni, hogy tudatosan beteg gyermeket nevelek.. Bocs, de a jó Isten mindenkinek ad szabad akaratot...

Voltam genetikai vizsgálaton, volt ott egy anyuka, akinek a tarkóredője 7 mm lett, van 2 egészséges gyermeke, a férje erőlteti, közölte, hogy ő megszüli, mégha down kóros lesz, szerinted normális vagy korlátolt, hogy a szavaiddal éljek.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook