Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
3690. Safranek08 (válaszként erre: 3689. - Aceace79)
2016. aug. 2. 16:23

Én még elég tapasztalatlan vagyok ebben az egészben, de szerintem a rajtunk lévő ruha nem annyira veszélyforrás. Hisz nyár van, vékony kis holmi van csak az emberen, észre lehetne venni.

A másik meg, hogy mindenhol azt olvasni, a poloska éjszakai életet él, a csendes, sötét helyeket kedveli.

3689. Aceace79
2016. aug. 2. 15:57
Azért ha lenne a ruhámban, akkor csak lenne csípés napközben, nem?
3688. Aceace79 (válaszként erre: 3686. - Muci49)
2016. aug. 2. 15:56

Remélem hogy kinyiffan. Nekem furcsa, hogy pl.ha a párnában van, vagy a szekrényben egy dobozban akkor is kinyiffan egy irtás után, de nagyon bízom benne. Nem akarok már tovább rettegni, minden éjjel bogarakkal álmodom és minden bogarat poloskának nézek :(

Egyébként itthon fogunk aludni, délután már haza jöhetünk.

3687. Muci49 (válaszként erre: 3685. - Safranek08)
2016. aug. 2. 13:57
Lehet érdemes lenne ezzel foglalkozni, nem semmi, halálra keresik magukat. Bár én biztosan lelki beteg lennék, ha gyerek ágyakat látnék poloskásan...
3686. Muci49 (válaszként erre: 3682. - Aceace79)
2016. aug. 2. 13:55
Az a kifújt irtószerben kinyiffan a lakásban, az a jobb kérdés, ha mondjuk szüleidnél, tesódnál, barátnál töltöd az éjszakát..
3685. Safranek08 (válaszként erre: 3676. - Pici 45)
2016. aug. 1. 10:51

Ma nálunk is voltak másodjára. Igaz, már tudom a tudnivalókat és tennivalókat, még jó, mert a pasiból úgy kell kihúzni minden egyes szót. Ő járt nálunk először is. Ellenszenves számomra ez a cég, de sajnos rájuk vagyok utalva.

Reménykedek, hogy azért lesz eredménye a munkájuknak.

Pontosan tíz perc alatt elvégezte a teendőjét ma az ember.

Igaz, két helyiségünk eléggé szellős, a harmadik viszont tele van pakolva.

3684. Évajuli (válaszként erre: 3682. - Aceace79)
2016. aug. 1. 07:13
Pár ruhát kimosol 60 fokon és légmentesen záródó zsákba teszed, ebből öltözöl, így ruhádon nem lehet rovar.
3683. Aceace79
2016. aug. 1. 06:33

Szerdán jön a rovarirtó, nagyon remélem hogy sikerrel jár. Mióta egyszer voltak rajtam csípések azóta rettegek, alig alszom lassan két hete.

Az ágyunkat azonnal kidobtuk, csak a matracot hagytuk meg. Férjem azon alszik, én nem merek ráfeküdni. Rajta sosem volt csípés.

Szekrényben lehet más bogár is? Tegnap a festés után pakoltunk vissza a hálóba és férjem kabátjának a gallérján láttam egy lassan mászó apró bogarat.

3682. Aceace79 (válaszként erre: 3681. - Muci49)
2016. aug. 1. 06:12

Mostanában én is az embereken lévő csípéseket figyelem pedig nekem pl.a derekamon volt egymás mellett 10-15 db 11 nappal ezelőtt és azóta sehol. Az meg nem látszik.

Azon gondolkoztam, hogy ha ennyire könnyen megtapad a ruhán, akkor mi van, ha azon a ruhán is lesz, ami akkor lesz rajtam mikor jön az irtó? Aznap ugye nem lehet a lakásba bemenni csak este. Mi van ha akkor visszahozom, vagy másnap hozom vissza mert mondjuk az autóban marad stb?

3681. Muci49 (válaszként erre: 3680. - Gyöngyszemü)
2016. júl. 31. 20:09
Pffú, ez de gáz, és akkor aki az ő lakását vette meg, annak sem lesz semmi. Azt mutatta a Tv Vudán alig van egy két helyen, Pest nagyon fertőzött. Az a gáz, akinél van, én nem is szívesen mennék hozzá, mert nagy az esély a hazaszállításra. És egyre több helyen van.. Én a metrón a minap az emberek kezét lábát figyeltem, de szerencsére nem voltak körülöttem összecsipkedett emberek..Azt mondják tömegközlekedésen is esélyes összeszedni..
2016. júl. 31. 11:36
Szerencsére nekem nincs de a barátnőméknél több irtás után is nyüzsgött, mivel a szomszéd nem irtotta így átmentek hozzá is.. Aztán elköltözött egy Budai panelbe, de vitte ugyanazokat a bútorokat. Mit mondjak nagyon sajnálom azt a házat egy idő múlva elterjed mindenkinél. Nem értem azokat sem akik pl egy ingyenes face csoportból simán elviszik az ingyen felajánlott bútorokat. Kitudja miért adják oda lehet poloskásak.... Úgyhogy figyelni kell az ilyet is.
3679. Muci49 (válaszként erre: 3676. - Pici 45)
2016. júl. 31. 10:07
Pici, ha még lesz, tudom, nem könnyű, de a pároddal meg kell vívnod a csatád, hogy igenis kihívod a másikat. Meg ami fontos, az ismerősök nehogy visszahozzanak, ha elmennek a gyerekek és a ruháikkal hazajön az áldás, az borzasztó, akkor egy feneketlen kút.., de ugyanúgy tőled is elvihetik, szóval szerintem nem egyszerű így...
3678. Muci49 (válaszként erre: 3675. - Pici 45)
2016. júl. 31. 10:04
És az irtótok még a butábból való is volt, ilyet bevallani, hogy ki van adva, amúgy ez sztem hazugság, ezzel próbálja menteni a saját mocsokságát. Ez kétélű fegyver, mert valaki fel is nyomhatja hatóságnál is, a cégnél is.. Persze ha rokon, akkor úgysem repül.. De ha ezt a média megneszelné, hogy így dolgoznak, egy pillanat alatt a múlt lenne a vállalkozása..
3677. isruna
2016. júl. 29. 17:05

Sziasztok! Nálam egy 3 betűs, "segélykérő" cég volt első körben. Ketten jöttek, kedvesek, rendesek voltak. Csak azért kellett irtót váltanom, mert kiderült hogy a háznak van irtója. Valaki már dolgoztatott velük?


Valószínűleg a siker titka az volt, hogy mind2 irtó jól dolgozott, irtás között meg fújtam a Prtoectet :)

3676. Pici 45 (válaszként erre: 3675. - Pici 45)
2016. júl. 29. 16:23
Egyébként ugyanez az írtó jàrt egy ismerős csalàdnàl is szintén magàn úton nem kevés pénzért kétszer is két éves fertőzöttséget!!!!sikerűlt megfékezni,megszüntetnie,nàlunk egy hónapos fertőzöttséget nem sajnos,pedig soha nem volt olyan,hogy egyszerre két csípésnél több lett volna rajtam.Tehàt nem mondom,hogy az írtó a hibàs zsúfolt a lakàs igaz mindent zsàkoltam amit csak tudtam és a màsik említett lakàs is zsúfolt.Ott sikerűlt,itt nem..,de attól még létezik az,hogy elsőre olyan munkàt csinàlnak,hogy màsodjàra ki kelljen őket hívni,bàr mi akkor is hívtuk volna ha első utàn nem lettek volna csípések.Sajnos így többek kerűlt mintha hivatalosan jött volna és nem lehetünk nyugodtak sem
3675. Pici 45 (válaszként erre: 3673. - Muci49)
2016. júl. 29. 15:58
Igen,nàlunk is ennek a cégnek az emberé jàrt.Egyszer hivatalosan volt,kétszer magàn úton mondvàn utasítják őket,hogy elsőre módjàval hasznàljàk a szert.Kétségbeesve hívtam mikor nàlunk is több lett az első írtàs utàn,sőt a màsik szobàban is megjelentek a poloskàk.Erre az volt a válasz,hogy hivatalosan többet kell várnunk,mert sok a munkàjuk,de hétvégén kijön magàn úton és ha lesz még ő is megcsinálja harmadjàra ingyen.Két pici gyerekkel úgy voltunk vele minnél hamarabb pusztuljanak ki,bele mentünk a dologba.A màsodik írtàs utàn kevesebb csípés volt,de volt.Kihívtuk harmadjàra is ígérete ellenére nem ingyen és sajnos ez az írtàs olyan összecsapott volt mint az első.Azóta hàzi módszerekkel próbàlkozunk fóliàzàs stb,mert hiàba mondom a pàromnak,hogy nem mindenki ilyen hallani sem akar szakembertől.Sajnos a mai napig nem vagyok nyugodt minden kis kiütést csípésnek vélek és néha egy-egy csípés tényleg előfordúl.Szívem szerínt kihívnàm azt a màsik szakembert aki csak egyszer jön....Olvastam ennek a bizonyos cégnek az oldalàn,akinek az emberre nàlunk is jàrt,hogy màsodik írtàsra csak 30-35 szàzalékban van szükség,harmadjàra ennél is kevesebbszer.Elvondolkodtam rajta nem e azért,mert többen is zsebre dolgoznak.Nem tudom...Viszont az is biztos,hogy ennél a cégnél sem mindenki ilyen nem akarok általánosítani.Hisz itt is nem egy sorstàrs àltaluk szabadúlt meg a dögöktől.Sajnos mi kifogtuk épp azt aki nem legtiszteségessebb
3674. Lkrszt (válaszként erre: 3673. - Muci49)
2016. júl. 29. 15:48

igen ők voltak nála is és 3 irtás után még mindig vannak poloskái szegénynek! :(

én úgy tudom, hogy 1 emberé a cég, ő pedig mindenféle rokonának adja ki a munkákat, akiknek nincs is meg a rovarirtói engedélyük.. Tény, hogy tök jó a marketingjük, csak semmit nem ér, amit csinálnak.


Sajnos nem válogatnak ezek a dögök, és nyilván előbb utóbb mindenki rájön, hogy saját maga nem tudja kiirtani őket, úgyhogy rá vagyunk kényszerítve az irtók munkájára.. én ezért is hívtam egyből szakértőt..

3673. Muci49 (válaszként erre: 3672. - Lkrszt)
2016. júl. 29. 15:31

Pedig ennek a cégnek a feje nyilatkozik a TV-ben, ha Budapesten laknék tuti őket hívnám én is.

De sztem Picinél is ők voltak.. Sztem a vezetés ezt nem is tudja, sztem a fiúk(biztos nem mindegyik) elcsórembóremolják a fele anyagot, azt másutt megvan a 2. privát irtás, ha ezt két helyen előtte ellopta.. Gondoljunk bele, hol is szaporodik, ahol nincs pénz irtani.. a csótányra még mondom, hogy sokan csesznek, de a poloska sztem mindenki rémálma, és irtatná, ha nem ennyibe kerülne, vagy nem beszélnék rá, hogy szégyen, holott nem az.. ezt azok is hazaviszik, akik menedzserek keresnek egy millát, sokat utaznak repcsi vonat, stb.. A poloska nem válogat, hogy csak a csóri bőröndjébe megy bele.. Mondjuk a reptéri fóliázás azért segít a helyzeten..(a szállodain nem)

3672. Lkrszt (válaszként erre: 3670. - Aceace79)
2016. júl. 29. 15:01

hát ez az..a bizonyos A kezdőbetűjű és X-re végződő céggel csináltattam az első irtást, 11 500 Ft volt, az 50 nm-es lakásban 10 perc alatt végeztek, úgy hogy semmi előkészületet nem kértek..már ez elég furcsa volt, hát még mikor 2 nappal később tele voltam csípésekkel és mindenhol poloskák mászkáltak..Majd amikor felhívtam ezt a bizonyos céget közölték, hogy ez normális és kell majd egy második irtás (azóta már egyébként több mindenkivel beszéltem, és hallottam, hogy a cég direkt "rosszul" végzi az első irtást, hogy a másodikat is megrendeljék tőlük..gusztustalan.)


A ruhák nem veszik be a szagot - én több szakemberrel beszéltem és mindegyik azt mondta, hogy a ruhákba nem költöznek bele, én így ruhákat nem is mostam, csak ágyneműket, függönyöket.


Korábban nem volt nálam poloska..

Az új irtó szerint az erkélyajtónál jöttek be, valakinél a szemközti épületben valószínűleg vannak, ők pl kiráznak egy ágyneműt szintén az erkélyen és máris rápotyognak/szél ráfújja őket az én erkélyemre vagy akár az erkélyen száradó ágyneműkre. Nálunk a helyzet nem volt egyébként vészes az irtó szerint, mondjuk ahogy rajtam megjelentek csípések 1 héten belül hívtam is a szakembereket, nem volt idejük elszaporodni.

3671. Évajuli (válaszként erre: 3666. - Aceace79)
2016. júl. 29. 14:30
Tapétán, falakon nem volt nyoma, ajtón és ablakokon sárga pöttyök voltak, de könnyen lejött vízzel.
3670. Aceace79
2016. júl. 29. 13:04

Te jó ég! Hogy lehetett még több utána? Mennyibe került az irtás?

Nekem annyit mondott a szakember, hogy egy hétig nem lehet felmosni, csak porszívózni a tetemeket. Textiliákat nem lehet viszont lemosni. Konyhában az evőeszközöket, tányérokat kell utána elmosni stb. Ruhák mennyire veszik be a szagot? Korábban volt már nálad poloska? Tudjátok mivel sikerült behozni?

3669. Lkrszt (válaszként erre: 3668. - Aceace79)
2016. júl. 29. 11:24

Nem, igazából először kihívtam egy budapesti irtó céget, majd irtás után kb 4x annyi poloska volt és csípés is, mint előtte, mászkáltak mindenhol éjjel-nappal, emiatt úgy döntöttem, hogy kihívok egy másik szakembert, akit itt ajánlottak korábban a fórumon. Dupla annyiba került, de múlt hét péntek óta nincs új csípés és élő példánnyal sem találkoztam még :) persze tudom korai még az öröm, de bízom benne, hogy sikerült..


vizes takarítást azt hiszem még hetekig nem lehet végezni, felújítást, festést, új bútorokat pedig 1 évig nem lehet behozni.

3668. Aceace79 (válaszként erre: 3667. - Lkrszt)
2016. júl. 29. 11:14
Egymás után kellett a két irtás? Mennyi idő után lehetett takarítani?
3667. Lkrszt (válaszként erre: 3666. - Aceace79)
2016. júl. 29. 10:48
szia! nálunk már 2x is volt (kétfajta) irtás. tapétán, falakon és bútoron nem érzékelhető a hatása, semmit nem látsz, egyedül a padlón vannak "foltok", amik kb csak ha rásüt a nap akkor látszódnak, és talán az elején picit ragadnak. sok sikert!
3666. Aceace79
2016. júl. 29. 09:56

Akiknél volt már irtás azoktól kérdezném, hogy mennyire tesz kárt a méreg a tapétán, falakon, bútorokon?

Felújítás után nincs pénzem elölről kezdeni az egészet.

Egyébként nálunk az alsó szinten nem lesz irtás, mert nagyon az elején vagyunk a fertőzésnek. Csak az alattunk lévő háló lesz azon a szinten irtva. Aznap nem mehetünk vissza a lakásba, csak este.

3665. Aceace79 (válaszként erre: 3663. - Horakulum)
2016. júl. 29. 09:39

Igen, mióta voltak csípéseim én is rettegve fekszem le. Remélem az irtás után jobb lesz, nem félek majd annyira talán.

És nagyon bízom benne, hogy elég lesz az egy irtás. A szakértő azt mondta sehol nem volt még kétszer, mindig elég volt az egy irtás. Valami patront tesz le és gázosít minden helységben.

3664. Aceace79 (válaszként erre: 3662. - Muci49)
2016. júl. 29. 09:36

Senkinek nem volt csípése a családban rajtam kívül. Nekem is csak egyszer 8 nappal ezelőtt, akkor olvastam utána, hogy miről is lehet szó. Az ágyat tegnap férjem szétszedte, kidobta. Egyenlőre az udvaron van.

Nálunk soha nem volt még poloska, de már most rettegek tőle, hogy mi lesz ha visszajön.

3663. horakulum
2016. júl. 29. 08:08

Sziasztok!


Leírni is alig merem, és inkább csak úgy fogalmazok, hogy 5. hete csípésmentesek vagyunk...


Bár így maradna!!!!!!! 6-án ugyanis költözünk. Amúgy, tudjátok, azon gondolkoztam, hogy tényleg lehetetlen úgy élni az életünket, hogy mindig a poloskákra koncentrálunk, mármint, hogy minden óvintézkedést betartva sem lehetünk biztosak abban, hogy nem sikerül be egy élő példány...Hisz annyi, de annyi helyről és módon jöhet. Ezért nem tehetjük felelősség magunkat, hogy pl. nem vigyáztam eléggé, nem figyeltem, nem szigeteltem le, stb. Lehetetlenség! Itt csak az egységes, kötelezővé tett irtás használna, lakóközösség szinten és egyéb közintézményekben. De ez nincs.

3662. Muci49 (válaszként erre: 3661. - Aceace79)
2016. júl. 28. 20:10

Ne is mond, reszketek az ifjúsági napokról nem jön-e szeretet csomag..

A lányodnak nem volt csípése? Bár valszeg a vonatról a csomagjával hozhatta, amit azért nem értek, ahogy a szállodából hazahozottat sem, mert ha egy darabot hazahoz, az hogyan szaporodik el? már puhos akkor? Ez nekem full magas, márpedig azt mondják társas lények...

3661. Aceace79 (válaszként erre: 3657. - Muci49)
2016. júl. 28. 17:19
Ha egy hónaposak, akkor talán lányom hozta haza Münchenből a vonaton. Június végén jött haza. Már most félek az egésztől. Egy gázosítás elég állítólag, de nem nyugodtam meg mert ősszel van a legtöbb a szakember szerint. A koleszokban pl. rendszeresen vannak :( Eddig azt sem tudtam, hogy léteznek.
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook