Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
3600. Safranek08 (válaszként erre: 3599. - Évajuli)
2016. júl. 18. 15:10

Nem tudom őket sajnos kihez átvinni hetekre. Többször is elolvastam a tájékoztatót, említik hogy gyermekekre és háziállatokra ártalmatlan a szer a megfelelő biztonsági intézkedések betartása mellett. Vagyis a teljes száradás után lehet csak hazamenni.

Nagy cicáim vannak, 6 és 8 kilósak.

3599. Évajuli (válaszként erre: 3598. - Safranek08)
2016. júl. 18. 14:58

Igen, nekünk is 2 órára kellett elmenni otthonról.

Azt viszont nem hiszem, hogy cicának jót tesz ez a szer, hiszen ráragad a mancsára, szőrére, amit lenyalogat. Én tuti elvinném addig őket valakihez.

3598. Safranek08 (válaszként erre: 3597. - Évajuli)
2016. júl. 18. 14:50

Amivel irtottak szer, hidegvérű állatokra veszélyes. El kellett mennünk a lakásból cicákkal együtt két órára, mi távol voltunk biztonság kedvéért négyet, utána mentünk vissza. Biztos Nálatok is hasonlóképpen volt ez.

Én sem lehetettem bent a lakásban, miközben lepermeteztek mindent.

Cicáknak semmi bajuk azóta sem. A cég azt írta a weboldalukon, hogy háziállatokat az irtás idejére el kell otthonról vinni. Gondolom, sok családnál volt/van állatka.

Érdekes volt a szag ami maradt, nekem nem volt kellemetlen, görögdinnye illatú volt.

3597. Évajuli (válaszként erre: 3592. - Safranek08)
2016. júl. 18. 14:37
Cicákkal mi lesz? Szerintem nekik nem tesz jót a méreg, ami ott lesz mindenen.
3596. Évajuli
2016. júl. 18. 14:08
A harmadikat, az ingyeneset, akkor csinálják meg, ha még van csípés, azt is érdemes 30 napon belül kérni.
3595. Safranek08 (válaszként erre: 3594. - Évajuli)
2016. júl. 18. 08:44

Próbálom én is így kérni majd.

És a harmadik irtás? Három hónapon belül az garanciális, hála Istennek....

Azt is érdemes a második után kb. 15 nap múlva?

3594. Évajuli (válaszként erre: 3592. - Safranek08)
2016. júl. 18. 07:09

Igen, nehéz betartani, de célszerű.


Nálunk ahogy letelt a 15 nap kértem a második írtást, 16. napon már jöttek.

3593. Évajuli (válaszként erre: 3589. - Szcs)
2016. júl. 18. 07:07

Mikrót nem tudom, arról nem olvastam, mélyhűtés volt egy rovarírtós honlapon.

50 fok nem tudom elég-e, hiszen a ruhákat is legalább 60 fokon kell kimosni.

Szerintem kérdezz ezekre rá egyik rovarírtós honlapon.

3592. Safranek08 (válaszként erre: 3587. - Évajuli)
2016. júl. 17. 20:28

A szakember azt mondta, az irtás után 2-4 héten belül kell megtörténni az ismétlésnek.

Nálatok ez hogyan történt?

Olyan jó lenne minél hamarabb túlesni a háromszori alkalmon.

Eleve terveztük lecserélni néhány bútorunkat, de akkor szeretném, ha már biztonsággal hozhatok újakat.

Köszönöm a porszívózási tippeket, van két macskánk, három-négy naponta szoktunk porszívózni, ráadásul a nappaliban padlószőnyeg van..ezt bizony nehéz lesz betartani. :(

3591. horakulum
2016. júl. 17. 17:47

A most következő csütörtökön lesz a 4. hét. Várom, hogy kijelenthetem-e, hogy 4. héttel az irtás után nem csípett meg poloska.


Úgy legyen! Ámen.


:)

3590. szcs
2016. júl. 17. 16:39
Na úgy néz ki, hogy a magnetront nem szeretik... :-))) Megpróbáltam a könyveket sterilizálni. Az ágyneműtartóból egy műa dobozba kipakoltam a könyveket és hármasával 2-3 percre betettem a mikróba. Az egyik könyv gerincén láttam is megbújva egyet.Homéroszt olvasott... :-) kb fél perc múlva lepottyant. Bár csodálkoztam volna, ha túléli, tudomásom szerint 2 percet semmilyen víztartalmú élet nem bír ki a mikróban.
3589. szcs (válaszként erre: 3588. - Évajuli)
2016. júl. 17. 15:33
Hát ja... most már tudom, hogy hiba volt, de akkor jó ötletnek tűnt. Tudod... eső után. Én még ugyanis soha nem találkoztam ezekkel a dögökkel. Viszont továbbra is kérdés, hogy mikróban elpusztulnak-e? Mert a fehérneműt is így célszerű lenne fertőtleníteni. 20-30 mp-ig azoknak sem lesz semmi baja. Ugyancsak a könyveket. Azokat akár egy-2 percig is benne lehet hagyni. Meg, ha fekete zsákban kiteszem a tűző napra a ruhacsomagot, akkor kinyírom-e őket? Ott szinte biztos, hogy van 50 fok
3588. Évajuli (válaszként erre: 3585. - Szcs)
2016. júl. 17. 14:19

Szia!


Jézusom, kiráztad az ablakon, mi van ha valakinek az ablakpárkányára esett és bemegy a lakásába?

Remélem nem felettünk laksz.


Nálunk nem volt szabad az ágyneműtartóból semmit kiszedni, a rovarírtós szedett ki mindent és agyonfújta a benne levő ágyneműt, ruhát. Csak utána szabad mindent legalább 60 fokon kimosni.

Könyveket pakold be egy légmentesen záródó zsákba és 1 évig kis se nyisd.

3587. Évajuli (válaszként erre: 3586. - Safranek08)
2016. júl. 17. 14:06

Mi csak összesöpörtünk óvatosan, se porszívózás, se vizes felmosás nem jó. Tudom nehéz megállni, hogy az ember ne takarítson, de jobb ha a szer ottmarad mindenen. Az írtások előtti napon porszívóztunk jól ki mindent és akkor mostam le az összes ajtót, ablakot, és akkor mostam fel minden helyiséget. Az írtás után még 3-4 héttel is találtunk az ablakpárkányon elhullot katicát, legyet, szúnyogot, tehát sokáig hat a szer, ha nem takarítod le.

Másik szobába hiába mész, mert utánad mennek ha éhesek, ne hordjátok át a nappaliba is ezeket a szörnyeket.

Szerintem halasszátok el a munkákat egy időre, főleg ha hívtatok valakit a munkákra, nehogy ők is hazavigyenek példányt a cuccukkal. Hozzánk senki nem jöhetett amíg nem lettünk mentesek.


Ágyakat nincs értelme kidobni, azokat jól befújják és ha vannak benne, akkor elpusztulnak, mi értelme lenne, hogy az új ágyba is tegyenek le petéket? Amúgy nálunk ágyban nem volt, máshol bújhattak el, pl szegélylécek között, szekrények hátán, karnisokban, stb., mivel az írtó szakember ágyban nem látta nyomát.

3586. Safranek08 (válaszként erre: 3584. - Évajuli)
2016. júl. 17. 10:34

A harmadik irtásig csak porszívózzak?

Új bútort nem fogunk venni még egy ideig, de a régi ágyainkat kidobhatjuk szerinted?

Már a gondolattól viszketek, hogy pár hétig még benne kell, hogy aludjak...

Három helyiségünk van, három ággyal, elvileg tudnánk nem a hálószobáinkban, hanem a nappaliban aludni.

Az előszobánkban járólap lesz lerakva és elvileg egy hét múlva kezdenék is a munkát. Ez az alvóhelyiséget nem érintené.

Ezt is érdemes lenne elhalasztani kb. másfél hónappal?

Elnézést a sok kérdésért, de borzasztó ez a helyzet. :-(

3585. szcs
2016. júl. 17. 10:03

Sziasztok!

Pár napig a lányom aludt nálam. Egy ágyban velem. Ő kezdett el panaszkodni, hogy az éjszaka folyamán valami megcsípte. Aztán a többi napon is. Azt hittük szúnyog, de bebizonyosodott, hogy ez biza nem az. Engem bezzeg nem csípnek... biztos a sok szőr miatt... :-) A kérdésem a következő lenne, örülnék, ha valaki meg tudná válaszolni: Az ágyneműtartó biza tele van csomó cuccal, mert még nincs sok szekrényem. Pl könyvekkel. Ezeket lehet-e mikrohullámú sütőben "fertőtleníteni"? Ráadásul elkövettem azt a hibát, amit nem szabad, szépen kipakoltam az ágyneműtartóból és egyesével kirázogattam az ágyneműket az erkélyen. Így gondolom ki is szabadítottam párat. Jó esetben nem sokat, mert még igazán kifejlett példánnyal nem találkoztam, csak max 3 mm-essel. Most elkezdeném a fertőtlenítést egyelőre házilag, de a teli ágyneműtartó kicsit aggaszt. Ami befért a fagyasztóba, az már benne van, illetve már kimostam egy pár dolgot 90 fokon. Másik kérdésem: Ha fekete zsákban kiteszem a nyári napra a cuccokat, akkor ott vajon elpusztulnak a benne levő bogarak, lárvák peték? Nyilván lesz benne 50-60 fok...


Előre is köszönöm a választ!


Üdv: szcs

3584. Évajuli
2016. júl. 17. 07:31

Harmadik írtás után tűnnek el legtöbbször, én addig várnék a felújítással, festéssel és új bútorok vásárlásával, vizes felmosásokkal.

Csak azokat zsákold be, amiket 60 fokon kimostál, többit hagyd a helyén, azokból elvileg ki kell jöjjenek a kiűző szer hatására, mi ezeket jól átgőzöltük, 40 fokos mosás semmit nem ér.

2016. júl. 15. 16:22

Sziasztok!

Panel lakásban lakunk több mint tíz éve, soha semmilyen rovarunk, bogarunk, kártevőnk nem volt és most nekünk is poloskánk van néhány hete.

Egyszer csak kiütések lettek a lábunkon, azt gondoltam, talán szúnyogcsípés, vagy napallergia, mert nyaralni voltunk. De csak nem akart elmúlni. Elmentünk bőrgyógyászhoz a fiammal együtt, akinek fogalma sem volt, hogy mi ez, azt kérdezte, van-e háziállat. Mondjuk, hogy igen, van két macska. Akkor talán bolha, de nem biztos benne... Kenegessük krémmel. A cicáinkat lekezeltük bolha ellen. Fiamnál el is múltak a pöttyök, rajtam nem. Elkezdtem keresgélni a neten, mi lehet ez. Allergia? valamilyen rovarcsípés? Láttam, hogy nagyon hasonlít a poloska csípésre. Vettem Insecticide 2000 sprayt, jól kiporszívóztam az ágyakat, ágyneműtartókat, az ágy körül és mindent befújtam. Semmilyen bogarat nem találtam. De a csípéseim csak nem múltak el.

Közben lakást újítunk fel és hétvégén felszedtük a szobámban a szőnyegpadlót. Ehhez fel kellett állítani a nagy franciaágyat és némileg szétszedni. No és akkor megláttuk az első poloskát..

Első rémületünkben totál szétszedtük az ágyat és kidobtuk az alsó részét. Hétfőn rögtön megrendeltem egy poloskairtást, ami meg is történt pár napja. Kimostam azóta többször az ágyneműt, paplanokat, törölközőket 60 fokon, az összes ruhát, kidobtam egy csomó mindent.

Tudom, hogy második irtásra is mindenképpen szükség van.

Abban segítsetek, hogy mikor érdemes folytatnunk a felújítást? szeretnénk lecserélni a bútorokat, festetni, régi tapétát leszedni, laminált padlót és járólapot letetetni.

Olvastam itt, hogy az első irtás után nem szabad rögtön mindent megbolygatni, felújítani. Mikor vegyünk új ágyat? a második irtás után? Szintén ugyanekkor érdemes kifesteni? Addig hagyjuk az irtószert hatni?? a ruhákat, amiknek nem tesz jót a hatvan fok és mondjuk téliek, vagy épp nem kedvencek, azokat mondjuk 40 fokos mosás után zacskózzam be néhány hónapra? ez így biztonságos?

Köszönöm, ha válaszoltok.

3582. spirograph (válaszként erre: 3572. - Horakulum)
2016. júl. 15. 09:57
Az ilyen dolgok miatt nem mondják az emberek. Nem merek mondani semmit, de talán nem csípnek egy ideje.
3581. Muci49 (válaszként erre: 3580. - Horakulum)
2016. júl. 10. 22:54
Szerintem sem ártalmatlan ránk nézve a sok méreg amit kispriccelünk a lakásban.. Amúgy én a szagtalannak irt cuccot is tök éreztem. Most, hogy kb egy hónapja nem fújjtam,már nem érzem, de előtte már a lakásba lépve.. Nálunk végülis nem találtunk semmit csak a csipes volt, de marha érdeles módon az utóbbi két hónapban 3 ágy vagy betét volt a kuka mellett... Szóval nem kizárt hogy beszéd\lt hozzánk anno egy és az kóstolgatott...azt meg kinyírtuk..
3580. horakulum (válaszként erre: 3578. - Muci49)
2016. júl. 8. 12:57
Az a bajom az irtószerekkel, hogy olyan nem létezik, hogy nincs ránk hatással, meg a melegvérű állatokra. MINDEN anyagnak van hatás egy élő szervezetre, így az emberére is. Max. nem kutatták céltudatosan, vagy nem igazolódott, vagy nem elég ideig kutatták, vagy csak olyan közvetett és összetett - pl. hormonrendszer, idegrendszer - hogy nem tudják egyértelmű következtetésként levonni a hatást. Szóval, nagyon utálom, utálnám a vegyszer kategóriát. Sokszor elgondolkozok rajta, melyik a veszélyesebb. Az, amit értünk is, vagy az, amelyiket nem...
3579. horakulum (válaszként erre: 3578. - Muci49)
2016. júl. 8. 12:56

Alapvetően igen. Csak az a kérdés, hogy tegnap volt két hete irtás, a peték vajon ki akartak-e már kelni és ha igen, éhesek voltak-e. Azt mondják, a poloska nem kezd hidegháborúba, ha éhes, jön és táplálkozik belőlünk. Azt nem hiszem, hogy nem találnak meg, ha keresnek, ugyanott vagyok...de minden éjjel és hajnalban és lefekvéskor keresem őket...nem vagyok olyan nyugodt a saját fekhelyemen, de inkább még most, mint a költözés alkalmával jöjjenek. Az biztos, hogy egy türelemjáték és kicsit orosz rulett is, mert azért ők kicsik és sok helyre el tudnak bújni. De az éhség, na az nagy úr!:)


Bizakodjunk!

3578. Muci49 (válaszként erre: 3576. - Horakulum)
2016. júl. 7. 23:16
Nem is hallottam mar van ilyen szer is... A peteket is kinyyirja 4 napig? Akkor fujj meg melle protectet.. De ha 4 nap utan nincs hatas akkor amik kikelnek ujra fejlodni tunak a kovetkezo irtasig nem?
3577. Évajuli (válaszként erre: 3576. - Horakulum)
2016. júl. 7. 16:47

:-)))

Valóban azok. Ha idáig nem jöttek, talán már kipurcantak.

3576. horakulum (válaszként erre: 3575. - Évajuli)
2016. júl. 7. 14:04

Ez a szer nem...ez csak 4 napig hatásos, viszont ha minden igaz, a petéket is kinyírja abban a 4 napban...Meglátjuk. Minden este úgy fekszem le, hogy gyertek ti dögök, ha akartok...gyertek csak...


De még most, a költözés előtt.


Rohadékok!!!!

3575. Évajuli (válaszként erre: 3574. - Horakulum)
2016. júl. 6. 14:43
30 napon belül kikelhetnek, de nyáron a meleg miatt akár 2 hét alatt. Ha nem mosol fel, akkor szer még hatásos lesz a kikelt rovarokra is.
3574. horakulum
2016. júl. 5. 13:43
Sziasztok! Múlt héten csütörtökön lesz egy hete, szóval most kb. 1,5 hete, hogy volt nálunk a srác irtani, aki legutóbb is. Egyelőre nincsen újabb csípés, de "rettegek" a petéktől...hogy mikor bújnak ki, ha vannak! Édes Istenem, de jó lenne, ha békén hagynának!!!!!
3573. Muci49 (válaszként erre: 3564. - Horakulum)
2016. jún. 30. 15:32
erre a kérdésre én is kerestem a választ sikertelenül... elkezdtem gondolkodni, mi lesz, ha komolyan elszaporodnak, pl a gyapjú öltönyével a gyerekemnek,ami egy horror kiadás volt, nekem a ruháimmal, amiket a 40 fok is max, amivel mosni lehet, hát, ha nagy lenne a baj, akkor vákuumoztam volna őket, de amit még javasolni tudok, ezeket a ruhákat tedd 2-3 napra a fagyasztóba.., most hirtelen ez jutott eszembe, ezek a görények nem szeretik a hideget. Én az éjjeli szekrényemből kiszedett könyveket két éjszakára jegeltem, majd kint hagytam a konyhában Tescoban vásárolt hatalmas tároló dobozokban, amúgy a ruhákkal is ezt csináltam.. Kimostam vasaltam, szemetes zsák plusz tescos nagy műanyag doboz(nem hermetikusan zár, ezért tettem szemetesbe még) onnan öltöztünk, könnyebb a dobozokat egymáson tárolni, mozgatni, bele tudod írni mi van benne stb...átlag 1700-3000 között vannak, vettem vagy tizet.. Utána azt terveztem, hogy a tolóajtós szekrényben ebben fogom tárolni a dolgokat, már most is pl a téli cipőket feltettem, télen meg majd a nyáriakat, szóval, ha ezekre beruházol, fogod tudni hasznosítani..
3572. horakulum (válaszként erre: 3571. - Spirograph)
2016. jún. 29. 23:10

Azért lett az alsó agresszív, mert tudja, mivel jár egy poloska????


Inkább köszönné meg, hogy nem hallgattátok el, és szóltatok...

3571. spirograph (válaszként erre: 3556. - Muci49)
2016. jún. 29. 15:52
A héten nem láttam se poloskát, se csípést, de nem vagyok nyugodt. Az alsó szomszédnak szóltunk, h. mi a helyzet, elég agresszív lett! Ennek ellenére lehet, h. írtott :) Szorítok, h. ne legyen többé poloskátok :)
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook