Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetséges, hogy ágyi poloska pete? fórum

Lehetséges, hogy ágyi poloska pete? (beszélgetős fórum)


2022. aug. 8. 15:41

Nem tudom, azóta mi a helyzet, de azért írok.

A picik (nimfák) még nem képesek a bőrt elérzésteleníteni, ezért amikor csípnek, láthatóak is. Én egyszer amikor éreztem, hogy csípi a bokám valami, láttam is egy apró barnás pöttyöt (kb. 1,5 mm volt), és celluxot nyomtam rá, amihez hozzáragadt. Ezzel a módszerrel a fiatal példányokat meg lehet fogni.

2022. máj. 25. 23:34

peték gyöngyház színűek és az embrió szem-pontja láthatóvá válik a pete héján keresztül. Az üres petetokok végéről hiányzik a fedelek, és áttetszőek".

Ezt találtam a petékről a neten. Igazából, amiket én találtam azok, kemények voltak mint a szezámmag..:D

10. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 23:01

Nem picike!

Könnyen látható!


"Megjelenése

Az ágyi poloska hossza 5-7 milliméter. A kifejlett ágyi poloska barna színű, testét finom szőrök borítják. A hím és a nőstény külsőre hasonló, a nőstény kissé nagyobb. Táplálkozás előtt teste lapos, korongszerű. Miután átszúrta a bőrt, és jóllakott vérrel, teste kitágul."


Azaz kb. akkora, mint a kis ujj körme, ezt igazán észre lehet venni!


Nem tudom, hogy milyen ágyad van, de ha ágyneműtartós, akkor emeld fel és nézz a kárpít alá, ha van tapédát, akkor azok réseibe, stb.

2022. máj. 25. 22:17
Ez nem. Jobban elrejti a gyerekeit. Egy motelban már találkoztam vele, matrac alatt volt kicsit körbeszőve pókhálószerűvel, és sokkal apróbb egyforma fehér gömböcskék.
2022. máj. 25. 22:15

nem találkoztam vele, állítolag picik ezek a kis dögök, nagyon rossz ebbe az egészbe belegondolni, hogy megtelepszik nálam valami..:D néztem róluk képet is..


Igazából nekem az a fura, hogy állítólag nagyon elbújik ez a jószág, kis résekbe, ez a cucc pedig, itt volt amugy a szemem előtt, azon takarón, amin aludtam.... szerintem látnom kellett volna ha nagyon el van szaporodva...


lehetséges pók, másik meg van egy cicánk aki néha nálam alszik.. a bolha pete is hasonló..

beszéltem egy céggel, és mutattam nekik a képet, ő azt írta hogy így ő nem mondanám egyáltalán biztosra, hogy ez az lenne...

7. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 22:05

Azt gondolom, hogy ha van pete, akkor van bogár is, azaz valahol bogárral is kellene találkoznod.


Hogy láttad meg ezeket a vackokat a takarón?


Nem lehet pók?

2022. máj. 25. 21:52
Én úgy tudom, hogy az ágyi poloskára utaló jelek a nagyon apró fekete pöttyök a matracon vagy lepedőn. A csípését nem érzed azonnal, csak később viszket nagyon.
2022. máj. 25. 21:18
nem, se nem vérfoltot a lepedőn, se nem el hullt állatot. Most beszélek, egy szakival aki ezzel foglalkozik, és azt mondja hogy ő bizton állítja, hogy ez nem ágyi poloska pete...
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 21:02
És bogarat nem találtál?
2022. máj. 25. 20:59
:( az a fura, hogy ez az ágyam takarója, még el sem rejtették őket igazából... gyanakodtam, hogy valami hasonló lehet az éjjeli látogatóm, aki összecsipked, viszont az volt a fura, hogy mikor a csípés történt rögtön megéreztem. Elméletileg azt csak reggel lehet észrevenni...
2022. máj. 25. 20:51
Lehet. Fehér a petéje, az biztos.
2022. máj. 25. 20:46

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook