Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. júl. 3. 22:10
Sziaszok! Úgy látom, nem csak engem ver a sors. Egy hete költöztem Angliába egy házba, ahol a párommal vagyunk egy szobában, de van még a miénken kívül 6 szoba. Kb. 2 napja találtam magamon az első csípéseket, azt hittem szúnyog. Ma reggelre a testemen kb. 100 csípést találtam, leginkább a két karomon, emellett pedig egy apró bogarat is. A bogár feje abszolút fehér volt, a teste bordó, párom szétnyomta, és kiderült, hogy tiszta vér. De semmi fekete kakit, vérnyomokat nem találtunk. Így néz ki az ágy poloska?
2011. jún. 21. 10:15

Kotk!

Ti kiket hívtatok ki? Egyre több van a dögökből és aki tavaly permetezett...hát inkább valaki mást hívnánk.

2011. jún. 19. 22:36

Tnus!

Ha megkérnélek írnál egy e-mail címet, ahol meg tudnánk beszélni a részleteket. A mai nap folyamán előbújt az ágyból is egy, de nem lehetnek sokan, mert ürüléket nem találtam mikor felfordítottuk az ágyat. Nagyon rossz, mert mi sajna az ágyat nem dobhatjuk ki, mivel a tulaj nem engedi. Előre is köszönöm a segítséget!

2011. jún. 14. 09:20

Sziasztok!

Nekem is volt hozzájuk szerencsém. Exem kapott egy ágyat egy ismerősétől, és azzal jutottak be a lakásba. Nem volt semmi jelük, akkor vették észre mi a helyzet, amikor én elkezdtem ott aludni, és reggelre szétcsípték a lábam. Térdtől lefvele 30-40 csípésem volt... Elég sok idő kellett, hogy rájöjjünk mi az!



Hívtunk irtót többször is, de sajnos egy idő után ismét megjelentek a kis dögök. Egy megoldás volt, ami nálunk bevált:

Ágy ki az ablakon, tapéta le, szőnyeg fel, MINDENT átsikáltunk fertőtlenítős vízzel, tehát a padlót, és a falakat is. Újra festettünk, parkettáztunk MINDENT. És persze a paplanok, párnák, plüssállatok többszörös átmosása, fertőtlenítése... Nem volt kis harc, de mi csak így tudtunk megszabadulni tőle. Ez jó pár éve volt.


Apropó, az ágyat észrevétlenül elvitték a guberálósok még aznap... Háááát, szegények, elég szarul jártak. :)

26. Tnus
2011. jún. 14. 09:04

Sziasztok!


Mi is túl vagyunk sajnos ezeken a kis rohadékokon, ezért bárkinek tudom ajánlani nagybátyámékat, LELKIISMERETES írtók (2. irtás után garanciát is vállal, de erre csak nagyon fertőzött esetben van szükség egyébként is)! Nálunk 20-30 bogárnál 1 irtás kellett pl.!

Akit érdekel, írjon!


Üdv.,


Tnus

2011. jún. 11. 10:28
Mi tavaly költöztünk a párommal albérletbe, mikor először találkoztunk az ágyi poloskával. Kórházba kellett mennem a csípésekkel, mert allergiás vagyok rá, az egész nyaram szörnyű volt. Miután kihívtuk az irtót, kezdtek eltűnni. Idén egy hete kb. a kádban találtam egy élő poloskát. Nem az van, hogy nem szeretik a nedves részeket? Kezdődik minden előröl, ismét csípések vannak rajtam és fényes nappal lett az első, ahogy a kanapén ültem. Mégis, hogy jöhettek vissza?
24. d199b27d40 (válaszként erre: 23. - Csinka79)
2011. jún. 5. 20:49
teafaolajat venni patikába , bele lehet szépen önteni a tuddfurdőbe és azzalé furdeni, kicsit furi a zsaga de szerintem nem budös, vagy furddéskor a vizbe önteni ugy hogy előtte tejszibbel elkeverjuk, de tényleg a legjobb a tussfurdőbe
23. Csinka79 (válaszként erre: 22. - D199b27d40)
2011. máj. 23. 14:14
Szia! Nálunk most lesz irtás mert az én fiamat is szét rágták.Hogy érted azt hogy teafaolajos fürdő??
2011. márc. 30. 08:20
teafaolajos furdő naponta , attol irtoznak , és éhen döglenek a a mocskok :)
2011. márc. 30. 07:35
Nálam tegnap voltak írtók. Ahogy felfedeztem őket rögtön hívtam is. Én fél percig nem vbagyok hajlandó ezekkel a lényekkel egy légtérben élni. Most 2 hétig nem takaríthatok. Gázosítottak és permeteztek is. Nagyon nagyon remélem, hogy végleg megpusztultak.... 15000 Ft volt
20. trance
2011. márc. 20. 19:50

ötlet a védekezéshez!

az ágy matracát, körben lekell ragasztani kétoldali szőnyegragasztó szallaggal, ezzel megakadályozzuk a poloska felmászását a matracra, sőt ezzel csapdába is esik és ott pusztul, a poloska nem tud átmászni a ragasztószallagon mert beleragad.

Viszont ügyelni kell arra hogy ne ragadjon hozzá az ágynemü és semmi más, mert ezáltal hidat képezünk . egyébként a poloska szeret a táplálékhoz közel lakni, vagyis az ágyhoz közel , minden elképzelhetetlen zegzugos helyre petéz és tanyázik, az ágykeret a kedvence ,mivel lapos ,ezért a legkisseb résbe is lehetséges, sőt az ágymatrac varataiban is. ezért kell úgy felállitani a védvonalt , hogy azon túl már ne jusson át a kisdög.ami a jelek lehetnek hogy jelen van már ,azok a sok kis fekete pöttyök, ami nem más mint az ürüléke. aki végleg megakar szabadúlni, az komplett irtást kérjen, ami nem csak vegyszeres, hanem gázositás is . ez nem olcsó, kb 50 ezer ft, de ez megbizhatóbb mint csak vegyszerezni.

19. zinnia (válaszként erre: 18. - Hoviraglany00)
2011. jan. 4. 22:45
szerintem ne várd meg a jövő hetet. képtelenség kiirtani sprayk-kel.. irtót kell hívni mi is sokat kínlódtunk vele.. semmi más nem használt
2011. jan. 3. 10:41

Én most karácsony előtt költöztem új bútorozatlan albérletbe egy barátnőmmel. Téglaház. Az ő szobájával nincs gond. Az én szobámban volt egy rendes fakeretes ágy. Mikor először itt aludtunk párommal, őt nem csipkedték meg (azóta sem csípik, ha jön) csak engem. Elkezdtem keresni az okot. A fakereten sok fekete pöttyöt találtam. Én tudom, hogy ahol ürülék van, ott bogár is van... A tulaj azzal hárított, hogy biztos egy pók csipkedett meg az arcomon és a kezemen is... Aztán találtam egy mászó bogarat. Úgy bedühödtem, hogy késő éjjel körömollóval a kezemben felhúztam magam alól a matracon és az összes repedést elkezdtem szurkálni, ami körül fekete pöttyöket láttam, és azt is ahol nem (ahol a csavar mélyebben ment bele a fába). A mészárlásom eredményeként 1 óra alatt kb 15 felnőtt bogarat nyírtam ki... Utána vett a tulaj biokillt, de nem használt. Az ágyat szétszedtem fejtetőre állítottam, mindent bepermeteztem vele, még a parkettát is és a padlószegélyt is az egész szobában. A matracban nem láttam jelét bogárnak. A függönyön se láttam semmit. Miután ez megvolt, ismét megcsipkedtek, de erre mindig felébredek és agyonnyomok párat... Vettem protectet, iszonyú büdös, két napi szellőzés után is érezni. Elvileg ezek az irtószerek rátapadnak ezeknek a bogaraknak a lábára, és amikor tisztálkodnak lenyalják magukról és meghalnak... Hát ez nem jött össze. Már 2 protectet elfújtam, a szobámban nem merek aludni, ma is három helyen megcsíptek, de szerencsére az egyik csípésnél felébredtem és agyonnyomtam a bogarat. Én kb hetente írtok. Ha jövő héten sem múlnak el, akkor szólok a tulajnak hogy hívjon mestereket.

Egyébként a parketta repedéseit, a szegélyléc repedéseit, a konnektorok környékét ajánlom még befújni.

Őszintén együtt érzek mindenkivel akinek ilyen gondja van. Most a vizsgaidőszakban egyébként is az őrület kerülget...

17. zinnia
2010. okt. 3. 02:22
ja és 60 fokon kimosni mindent...
16. zinnia
2010. okt. 3. 02:21
uh.. az simán lehet poloska:S próbaképp fújj körül morteint vagy protectet.. bár az eszméletlen büdös.. ha találsz bogarat azonnal irtók...
2010. szept. 27. 20:43
A minap azt vettem észre mikor a kislányomat lefektettem hogy valami fekete hosszúkás tokszerű peteféleséget találtam több tucatnyit az ágyában. Persze elkezdtem keresni az okát és a most újra elővett plédjéből potyogott ki, vmi belepetézhetett. Tudtok erről vmit, hogy mi lehet ez pontosan?
14. zinnia
2010. szept. 15. 01:05

hu csajok.. én megőrülök.. nálunk 3 hónapja van.. nem tudtuk mi az én is, gyerek is , telis tele a csípésekkel, dokik. gyerek felnőtt háziorvos, de még a bőrgyógyász is azt mondta szúnyog... hát most jól kiderült, hogy nem... már aludni sem merek.. kijött aház irtója, és befújt mindent.. tocsogott minden abban a lében.. és még mindig van...

én nem merek lefeküdni, lesem a gyereket, mert ma is fogtam élőt.. pedig ki lett dobva a matrac, az ágynemű.. csak az egyszerű fakeret van.. és gyakorlatilag üres a lakás, mert költözés előtt állunk a cuccok már elmentek.. patyolat tiszta minden és mégis.. én is körbefújtam az ágyat, két flakon van rajta és még mindig van:(((( ezt az érzést nem lehet leírni..ma kihívok egy irtót a netről.. kérdés kit?.. tudnátok ajánlani?

2010. aug. 18. 15:54
Most pont ebben a helyzetben vagyok. A panel házban ahol lakom volt több helyen ágyi poloska. Amikor irtották átment azokba a lakásokba ahol addig nem volt. Többek között hozzánk is. Ez már egyszer megtörtént 2009 decemberében is. Lehet hogy csak passzívan terjed normál körülmények között, de ha irtás van akkor megy minden irányba.
12. caravell (válaszként erre: 10. - Tücsimücsi)
2010. febr. 9. 08:48

A csótány az aktívan terjed: mászik mindenfelé. Átmehet a szomszéd lakásokba stb. Az ágyi poloska aktívan nem terjed, csak passzívan lehet behurcoplni egy lakásba, ahol elterjed és mivel nagyon rejtőzködik igazán jó és gyakorlatilag egyetlen megoldás a szakemberrel való teljes irtás.


Ezért nagyon meg kell nézni honnan vesz az ember használt bútort, használt ruhát!!

2009. okt. 20. 09:50

Volt már a poloskairtó!

Remélem már végleg eltűnnek, mert szerintem ennél undorítóbb bogár nincs:S

De azért lehet beszerzek egy BIO KILLt is, biztos, ami biztos:)

Köszönöm a tanácsokat, remélem most már megoldódik minden:)

10. tücsimücsi (válaszként erre: 7. - 305b730624)
2009. okt. 18. 18:57

Mezőgazdasági, vegyi boltokban kapható.


Igen én úgy tudom szomszéd lakásból is átjöhetnek. A szomszédokkal érdemes összefogni a poloskák eltűntetése érdekében. Ha ők nem írtják ( feltéve ha náluk is van ) akkor nálatok is bármikor megjelenhetnek újra.

9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - 305b730624)
2009. okt. 18. 18:53
Azóta már kiderítettem másról van szó. Portetűnek hívják a drágát :)
8. 305b730624 (válaszként erre: 2. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 18. 18:52

ez jó kérdés:$

én eddig úgy tudtam, hogy ágy körül élnek. de az előbbi hozzászólásokból kiderül, hogy végülis szinte mindenhol előfordulhatnak:S:S

2009. okt. 18. 18:50

Borzalmas állatok:S

Nálunk már volt irtás egyszer, de nem tűntek el:S

Nem lehetett bemenni a szobába,mert mérgező vegyszerrel(?) fúj le mindent az írtó, így meg nem tudom ellenőrizni, hogy jól csinálja-e a munkáját:S

Nektek mennyibe került az írtás?

Tücsimücsi ezt a BIO KILL-t hol és mennyiért lehet beszerezni?Sajnos nem bízom a rovarirtó munkájában, ezért én is kipróbálnék valamit.

Tapéta alá is bemennek? Akkor hogyan lehet ténylegesen kiirtani?

Olyan nincs, hogy a szomszéd lakásból jönnek át?

Ezt én sem kívánom senkinek:S

6. Sziszmoly (válaszként erre: 5. - Fbab8271ce)
2009. okt. 18. 09:54
Tapéta alá is beköltöztek,ott bújtak meg nappal.Én sosem felejtem el,szörnyű volt.Munkahelyemen azt hitték,hogy rűhes vagyok.Senkinem nem kívánom.
2009. okt. 18. 09:50

Volt szerencsénk:(

valahonnan hazahozhattuk mi is. Tavaly nyáron kezdett el a kezem úgy kinézni, hogy szörnyű, tiszta piros volt. Először azt hittem, hogy a mosogatószerre vagyok allergiás...Aztán először a függöny-mosáskor találtam a tetején a rojtokban. (nem tudom, mi a neve, amitől szép hullámos lesz, amivel össze kell húzni). Szóval oda beköltöztek.

Aztán az ágyunkban volt a szövetredőkben, meg a hátán a varrásoknál. Fújtuk fújtuk, de mi ugye először csak az ágy körül, mert nem tudtuk, hogy ezek a dögök, így belemásznak mindenbe.

Télen eltűntek, viszont idén nyáron megint jöttek. Az ágyunk hátuljára egyik-napról a másikra úgy lepetéztek, milliónyi volt, ki kellett dobni.

Tudjátok hol volt még? A falon a képek mögött!!!!Az olvasólámpát is leszereltük, (falikar), a tartója alatt is volt! Hihetetlen! A képkeret hátára is lepetéztek. Szóval nézzetek át mindent, amit nem gondolnátok azt is. Fújni, írtani jó alaposan hetente, kéthetente, Előbb utóbb kipusztulnak.

2009. okt. 18. 09:36

Szia!

Mi külföldön voltunk nyaralni és ott egy tárborban nyaraltunk,de éjszaka valami nagyon csípett.Anyu hazahozott egy konyvében egy poloskát.Na onnantól ,kezdve,jó 2 évig nem akartak kipusztulni,csak az írtók többszöri írtása segített.De ki kellett dobni,párna,takaró,amikbe belement.

3. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - 305b730624)
2009. okt. 18. 09:35

Nálunk szerencsére nem volt, de ismerek olyat akinél igen. Ki kell irtatni. Ő bérházban lakik, és nemcsak nála volt.

Ami nagyon jó rá az a BIO KILL. Fantasztikus, mi a hangyákat irtottuk ki vele, a hatása hosszan tart, még ha felmosod a követ akkor is. Lehet fújni ágyneműre, garnitúrára, nincs szaga, az emberi szervezetre nem ártalmas.

2009. okt. 18. 09:27
nálunk pici barna bogarak mászkálnak a falakon, a spájzban pedig kicsi feketék. Ez is poloska talán?
2009. okt. 18. 09:21
Akinek a lakásában előfordult már poloska,kérem ossza meg velem tapasztalatát!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook