Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
3570. horakulum
2016. jún. 29. 14:54

Isruna, írtam Neked privátot, majd nézd meg kérlek, kérdeztem benne. :)


Üdv.

3569. horakulum
2016. jún. 29. 14:53

Nem bánnám én, ha vákuumos zsákra kell költenem, mert ha többször felhasználható minőségben jutnék hozzá, akkor megéri, ugyanis évekig használható és tényleg jó helytakarékos tárolásra, ezt már látjuk. Igen, a jyskes elég drágának minősől. Az IKEA-ban is akad, de a minőségüket nem ismerem...

Meg kellene hozzá legalább tapogatnom. Ezt, ha megtapogathattam volna, biztosan nem vásárolom meg.


A zsák kiszakadhat sajnos a rángatástól, abban nem bízom, de persze, az is megteszi. a zipzáros tárolóim is IKEA-sak voltak, de totál vegyszeresek azok is. Nem hiszem, hogy belementek.

De persze, az ördög sosem alszik....

3568. isruna (válaszként erre: 3563. - Horakulum)
2016. jún. 29. 14:07
Nekem erre a kérdésemre, hogy a szekrénnyel mit csináljak azt mondta az irtósrác, hogy oda nem igazán mászik be, pláne, ha nem az ágyad mellett van. Minden esetre, ha bemászott, előbb-utóbb ki kell jönnie, ezért a szekrény szélét körbefújta, hogy ha azon áthalad biztos megdöglik. Nem mostam ki az összes ruhámat 60 fokon, csak ami a matrac környékén volt. Én csak a téli ruháimat zsákoltam el. Nem vettem semmilyen vákuumos cuccot, hanem sima műanyag szemeteszsákot használtam, a végét összecsomóztam és leragasztottam. Nem tudja magát se ki-, se berágni.
3567. Évajuli (válaszként erre: 3565. - Horakulum)
2016. jún. 29. 14:04
Sajna én csak azt tudom, amit a Jyskben vettünk, ez jó minőségű, de drága, 2 db 70X110-es van egy csomagban, 2.000 Ft.
3566. Évajuli (válaszként erre: 3563. - Horakulum)
2016. jún. 29. 14:03
Sajnos lehetnek ruhás szekrényben is és a ruhák között megbújva, nekem a szekrény hátoldalán volt egy példány, akkor vettem észre amikor bevilágítottam mögé.
3565. horakulum
2016. jún. 29. 12:27

Ajánljatok már nekem légyszi ár/érték arányban legjobb vákuumos tárolót, mert agyam eldobom a neten lévő ömlesztett információtól és a sok xartól. :(


ghrrrr....

3564. horakulum (válaszként erre: 3561. - Muci49)
2016. jún. 29. 11:21

Ok, de mi van azokkal a cuccokkal, amiket nem lehet 60 fokon mosni???? Az egyik irtó cég oldalán az van, hogy az ágyi poloska a mosószeres mosástól elpusztul. Hőfok nincsen írva. Annyit tudok még róluk ugye, hogy asszem 35 fok felett megáll a szaporodásuk. Akkor mosásban miért nem elég a 40 fok? Nem tudok és szeretnék mindent 60 fokon mosni, van amit már ki kellett dobnom korábban, mert szétment a 60 fokon... :(


Persze, poloskát sem akarok.


Én a fürdőben nem tudom kivitelezni a mosást, szárítást, és elpakolást. A gép a gardróbban van (panellakás kis helyiségek), szárító gépem nincsen, mennek ki a ruhák az erkélyre, és ott száradnak összecsukható szárítón. Aztán tudom összehajtani őket és a zsákba tenni, vagy a földön, vagy az ágyon (utóbbin szoktam), és aztán vákuumozni majd.


Ennél jobbat nem tudok kitalálni és tenni.

3563. horakulum (válaszként erre: 3559. - Évajuli)
2016. jún. 29. 10:53

Igen, egy éjszaka után átment oda. Én azóta is ott alszom, de a gyerekem ágyán, nem a matracon. De azt mondják ugye, ha van dög és éhes, akkor nem fog csendes háborúba kezdeni és kivárni, míg lemászok vissza a matracra, hanem megkeres és táplálkozik belőlem...De legalább értitek, akkor élvezetes lenne, mint amikor a vámpírok előtte jól belenéznek a szemedbe és te elalélsz és utána hamm, jól megharapnak, de az már nem is fáááááááááj...Nos, ugye ez sem fáj, de mégis valahogy... :) Jó, csak vicceltem, de már csak kínomban....


Minden kimosni? Ajaj, akkor szerintem egy hét szabadság sem lesz elég, mert a szárítás időigényesebb, mint a mosás, és hiába szárítok két szárítón azért legalább két nap, mire 5-6 mosás megszárad és nyugodtan levákuumozható...Akkor tényleg több hét. Mert ez ugye csak az elfekvő készlet és hol van még az, amit napi szinten használunk ruhák. Bár, feltételezem, hogy a ruhákban és a ruhás szekrényben nem lehetnek, de le fogom redukálni a ruha mennyiségeket, mert ebből elegem van, hogy mindenhol ruha lóg és mégis csak pár darabot használunk, mert az a kedvencünk, ennek így nincs értelme...De persze félek is, hogy esetleg amiatt hurcoljuk tovább, hogy nem mostam ki mindent, de azt hiszem, ez szinte lehetetetlen. A minden kimosása.


És mit ad Isten, amit vettünk vaterán vákuumos zsák, visszaengedi magába a levegőt. 20 db-ot vettünk , 480/db áron, és kettőt bontottunk ki és használtunk el este, de pár órán belül visszaszívta magába a levegőt...


Hívtuk az eladót, talán visszaveszi.


Az egyikről, amikor este vizsgálta a férjem, lejött a lyukból ez a szelepes záró elem is, az egész lepottyant, a belső része belülre, a külső meg a kezében maradt, pedig nem is feszegette. Xar a ragasztás, egyértelmű...mondtam is neki, hogy nem ezen kellene, hogy múljon, hogy mennyire szorítod rá, hanem a szelepen (enged, helyezgetni kell, mikor ráteszi az ember, hogy ne halljam a "sziszegést") és azon, hogy ez a záróelem légmentesen rá van-e ragasztva a nejlonra.


A nejlon olyan csörgősebb inkább, én nem így képzeltem, hanem szinte zsák erősségűnek, mint amibe a műszaki cikkek elemeit teszik.


Ismeritek ezt?


Ár/értékben melyik a legjobb? Mert ugye én is abból indulta ki, hogy ezeket évekig kell tudunk használni és a szelepnek, záróelemnek bírnia kell, nincs olyan, hogy normál használat mellett szétessen és a kezedben maradjon... :o


Szóval mi az az ár, ami ezekért jó. Beszéljünk most nagy méretről., pl. 70*100 cm-ről.


Ez az, amit vettünk, de nem innen:


[link]


Vagy valamit nem jól csinálunk? Szépen belehajtva minden, nem feszül, de kihasználva. A patentos rész jó erősen összezárva, még egy kis műag. is van hozzá. A porszívót nem tépjük le róla szívás során, hanem megvárjuk, míg elengedi maga, és aztán bele a szelep és zárókupak...


De én ebben most nem hiszek, hogy akár pár hétig is bírná, szerintem vissza kell vinnünk, adnunk...

3562. Muci49 (válaszként erre: 3560. - Isruna)
2016. jún. 28. 19:32
Köszi, hogy megosztottad. Azért szerencsére van remény, én az egész fórumot átolvastam, és szerencsére látni, hogy a régiek már nem jönnek, ami azt feltételezi elmúlt náluk a probléma..Sajnos a legszörnyűbb, hogy az irtók kihasználják a fertőzöttek kiszolgáltatott helyzetét, tisztelet a kivételnek...Ha olcsóbb lenne az irtás, többen megrendelnék és nem szaporodna ilyen mértékben, na de az nekik nem jó hosszú távon.. Ebben a rohadt világban még el sem csodálkozom rajta sajnos...Öröm, hogy Nálad is megszűntek, és meg tudtál nyugodni.. Én is reszkettem 3 hónapig, pedig én sem akkor sem azóta nem láttam példányt, őszintén a mostani percig nem tudom, mik voltak rajtam azok a nagyon viszkető pöttyök.., de remélem már nincs aggodalomra okom.. Bár gyerek most külföldön szállodában, kioktattam, hogy a bőröndöt nehogy az ágyra tegye, remélem be is tarja...
3561. Muci49 (válaszként erre: 3558. - Horakulum)
2016. jún. 28. 19:12
Szia, szerintem mindent moss ki, szárítás és vákuumozás, csak a fürdőben ne másszon bele...rengeteg cuccot el tudsz tenni 20 db ekkora méretű tasakban, meg fogsz döbbenni, mekkora lesz a csomag, ha kiszívtad belőle.. Szerintem a gőz pusztítja őket, 45 fok felett kinyiffannak, de azt mondják ez a petéknek vág oda, így az már nem tud kikelni.. szívni, szaporodni.. Fújj protectet is, azt mondják, bizonyítottan alkalmatlanok lesznek tőle a szaporodásra...Borzalom, hogy egyre több helyen vannak ezek a rohadékok, nem tudom mi lesz, legtöbben nem tudják kifizetni a többszörös irtást, ez egy borzalom..
3560. isruna
2016. jún. 28. 15:00

Sziasztok!


Nagyon régóta gondolkozom rajta, hogy megosztom Veletek én is a tapasztalataimat. Sajnos én is együtt éltem (remélem már csak múlt időben) ezekkel a szörnyetegekkel és minden egyes kínszenvedést, paranoiát, viszketést és álmatlanságot átéltem, amit Ti is :(


Én tavasszal költöztem az albérletünkbe párommal. 2 hét után már volt csípésem, egyik ismerősöm mondta is hogy nézzem meg nem-e poloskával van dolgom. Átnéztem mindent, neten felkutattam, hogy néz ki (elborzadtam), de semmi. Rá másfél hónappal megtaláltam a levedlett maradékot, a kakit a falon és élő egyedeket is. Rögtön felhívtam a főbérlőt, hogy volt-e valaha ilyen a lakásban. Akkor tudtam meg, hogy volt már irtva a lakásban.

Azonnal hívtam poloskairtó céget, a fórumot olvasva rájöttem, hogy nem lesz nyugtom, ha magam próbálom megoldani a helyzetet. Az irtók nagyon gyorsan kijöttek, ketten is voltak. Mindent körbefújtak, az egész lakás tocsogott a vegyszerben. Este a megadott idő után hazamentem, már éppen aludtunk el, amikor két kifejlett példány mászott a falon felfelé (galérián, matracon alszunk). Mondanom sem kell, hogy halálra rémültem, hiszen az irtók azt mondták, hogy ami élt a szobában azt biztos, hogy kiirtották. Másnap felhívtam őket telefonon, akkor azt mondták, hogy lehet 1-2 napig még lesz mozgás, ne ijedjek meg. Nem voltam nyugodt. Mindemellett borzalmas szag volt a lakásban.

Az első irtás után nálam megszűntek a csípések, de ami ezután jött arra nem számítottam. Az idegességtől és a paranoiától kiütéseim lettek. Kiszáradt a bőröm, és szinte mindenhol viszkettem (de puklik, csípések nem jelentkeztek). Éjszaka szinte semmit nem aludtam, mert azt éreztem mindenhol mászik rajtam valami. Borzasztó napokat éltem át. Végül a Calcium-kóra segített eltüntetni a kiütéseket.


A második irtást egy a főbérlő által megadott szakember végezte (akit a közös képviselőnk szokott hívni a többi épületbe is, ha kell), aki nagyon kedves és megértő volt. Ő más anyagot használt, amit ő kísérletezett ki. A többi irtóhoz képest olcsón jött ki, és végre nem volt büdös a lakás. A maradék permetlét átöntötte a Protect-es flakonomba, hogy ezt itt hagyja nekem és egy hét múlva fújjam el a maradékot. A legjobb az volt, hogy teljesen megértette, min megyek keresztül és nagyon jó tanácsokkal látott el.


A 2. irtás után sem voltak csípéseim, de már megrendeltem a sráctól egy 3. irtást is, biztos, ami biztos. Azt mondta azt még bevállalja féláron is. Én az irtások között Protect-tel fújtam hetente körbe a galériát, hetekig csak sepregettem, felmosást mellőztem, 60 fokon mostam a ruháimat és mindent átnéztem, zsákoltam, pakoltam, porszívóban zsákot cseréltem.


A legnehezebb része az volt, hogy rettegtem, hogy bárhova elviszem magammal a kis dögöket és ezzel kellemetlenséget okozok másoknak. A munkahelyemen is rendszeresen átnéztem mindent, a táskámat reggelente, szóltam bent a munkahelyemen (senki egy rossz szót nem szólt). Szüleimtől folyamatosan kérdeztem, hogy nincs-e rajtuk csípés. 5 csípésmentes hét után, még mindig nem vagyok nyugodt, még mindig érzem hogy a bőrömön masíroznak, és éjszaka gyakran felkelek.


El sem tudom képzelni, mit éreznek, akik mindezt gyerekkel élik át. Senkinek nem kívánom, hogy találkozzon ezekkel a dögökkel, nem tudok más élősködőt mondani, ami ennyire ocsmány mint az ágyi poloska.


Azért írtam Nektek, hogy tudjátok nem vagytok egyedül és mert nagyon jól esik olyan emberekkel megosztani a történetemet, akik hasonló cipőben járnak! :) Remélem több ilyen kis szarházit az életben nem látok és kívánom Nektek is, hogy sikeresen ki tudjátok őket irtani! Kitartás!!! :)

3559. Évajuli (válaszként erre: 3558. - Horakulum)
2016. jún. 28. 13:37

Szegény férjed, ő volt a csali? :-))))))


Ez a szer a petéket is kiírtja amivel nálatok permeteztek, vagy ezzel is kell ismételni a fújást?


Nem ismerem azt a zsákot amiben a gyereked kinőtt ruhái vannak, de ha van rés rajta, akkor az is lehet búvóhely. Vagy kimosod a ruhákat, vagy átteszed egy légmentesen záródó tasakba és nem nyúlsz hozá 1 évig. Abból kijönne már nem tudnak és akkor éhen halnak.

3558. horakulum (válaszként erre: 3557. - Muci49)
2016. jún. 28. 13:10

Sziasztok, szia Muci!


Köszi a megértést...én totál lelombozódtam, mikor rájöttem, hogy megint itt vannak a dögök.


Kihívtuk múlt héten az irtó srácot, csütörtökre, 2*5 liter cuccot nyomott ki, biztonságképpen, de persze megint sehol semmi. Ő valami más anyaggal dolgozik, ez nem büdés, hanem inkább édeskés olajos szaga van. Anno volt kint nálunk - nem cég, és nem is gázmester - de akkor a hivatalos irtás után jött ő is egyszer és utána már nem volt csípés.


Most úgy jött ki, hogy csütörtökön itt volt nálunk, mindent felforgattak a férjemmel és befújt, ma porszívóztam először, azaz tegnap. Az ágyat elhúztam a faltól és abban aludtam. Előtte én lent a matracon aludtam, ott csíptek meg, de az irtás után még használhatatlan volt, mert nedves volt. Rá egy napra meg én leléptem, férjem meg nem aludt ott egy éjszakát, utána ráparancsoltam, hogy etesse a még túlélőket, mert különben... :)


Evajuli, vettem vákuumzsákot is, vaterán, szerintem jó áron, remélem jó minőség. A neten többször találkoztam ezzel a változattal, vagy "márkával", mikor keresgéltem. Van most 20 db 70*110 cm-es. Abba csak fér. De hogy mikor jutok ennyi mosás végére...A baj az, hogy a gyerekem kinőtt ruháit is ott tároltam az ágy alatt, zipzáros tárolóban, de nem tudom, mekkora az esély, hogy abba belementek. Ilyen ikeás , tudjátok...


Most azt is mossam át mind 60 fokon???? Az iszonyat sok munka és mire megszárad...Azt mondják Muci, hogy simán túlélnek akár 9 hónapig is...


Azt is mondják, hogy a gőzölés az semmi nekik, attól nem pusztulnak el, csak a forró levegőtől, ami kb. 180 fokos. A gőz másképpen működik, mert mire a célpontba ér, lehűl...


Nem tudom...


Imádkozzatok érettünk, hogy ne vigyük magunkkal ezeket a dögöket, bár azt hiszem, a veszélye mindig fenáll, hogy újra megtalálnak, mert pl. kell bútort is vennünk, újat is, és akár azzal is jöhetnek. BKV-t naponta kétszer is használjuk...utazni is szoktunk vidékre. Szóóóval...

3557. Muci49 (válaszként erre: 3552. - Horakulum)
2016. jún. 24. 20:32
Szia, nagyon átérzem amit írsz, mi egy darabot sem láttunk, de egy rémálom volt a március-április és májusom is, állandóan nézegettem magam, mintha mászna rajtam valami, tiszta paranoiás voltam.. Én is a protect ágyipoloska irtót hazsnáltam amúgy, még most is érzem, ha belépek a lakásba... Azt mondenképp szerezd be és fújj vele minden héten 2x, plusz gőzölő, és mindent gőzölj ki.. Az sztem mindent visz, életben nem marad semmi tőle. Én is itt olvastam, be is szereztem egy jó minőségűt és nagyon megszerettem...Vákuum tasakot sokszor akciózzák az aldiban én legutóbb ott vettem 2db 60x90 volt 999Ft, de volt 60x120 egy darab 999Ft Először vettem 2 csomaggal és mikor leteszteltem, hogy mekkora csúcsszuper még vettem 4 csomagot. Egyszerűen szuper, esetleg nézd meg, ha van a környéketeken aldi, hátha van még nekik, ha sokat rendelnek nem szokták visszaküldeni..Na ha kimosod az ágyneműket 60fokon a fürdőben mindjárt be is teszed, és szívod is ki a porszívóval a levegőt.. Helyedben mindent levákuumoznék...4 hónap alatt kinyiffannak, amit meg ki tudzs mosni 60 fokon azzal nem lehet baj amúgy...
3556. Muci49 (válaszként erre: 3547. - Spirograph)
2016. jún. 24. 20:14
Nekem március 20-tól kezdődően volt elég sok lassan elmúló csípésem, akkor még tuti nem lehetett szúnyog. Ekkor találtam rá a poloska témára. Miután minden nap jöttek rám csípések, elmentem a bőrgyógyászhoz aki azt mondta a tünetek alapján poloska. Vettünk egy csomó irtószert fujogattam hetekig, plusz gőzöltem, folyamatosan volt egy egy aggasztó pötty, amik már nem viszkettek úgy, mint a márciusiak, inkább kiütésnek mondtam volna, persze mai napig nem tudom mi volt, de jelenleg azt gondolom, ha volt, az áttávedt hozzánk, és elkaptuk, vagy nem az volt, vagy tényleg nem tudom már...De ostanság nincs rajtam semmi, kezdek megnyugodni, már nem is pizsiben alszom, vissza mertem öltözni hálóingbe, remélem nem az volt...
2016. jún. 24. 20:01

Mi 2009-ben használt ruhával kaptunk ágyi poloskát. Mire rájöttünk, hogy mi csipked minket igencsak elszaporodtak. Használtunk éjszakánként kétoldali ragasztót, egyéb irtószereket semmi nem használt. Míg rátaláltunk a Bábolna Bio termékére. Mi megvettük ezt a terméket, igaz kemény 2 hónapunkba került két nagyon fertőző szobát rendbe rakni, de sikerült. A termék neve: [link]


Kb. 6-7 flakonnal használtunk el, mire sikerült kiirtani ezeket az állatokat. Jelenleg 4 éve nem találkoztunk velük. A terméket úgy kell használni, hogy az ágyat teljesen be kell fújni körbe (ne legyen olyan üres hely, ahol át tudnak hatolni. Lepedőre is lehet nyugodtan fújni. Ezt kétnaponta kellett megismételnünk. Az ágy mellett a padlót, parkettát is be kell fújni. A lényeg az, hogy ezen áthatolnak a bogarak beviszik a vegyszert agócpontokba, ahol a többi egyed is megtalálható. Egymást mérgezik meg. Mikor mi befújtuk a karfát (ágynak) 1 percen belül csak azt láttuk, hogy potyognak ki a bogarak. Döglöttek meg sorra. Nekünk bevált. Akkor egy flakon 2000,-Ft volt.

3554. Évajuli (válaszként erre: 3552. - Horakulum)
2016. jún. 22. 07:02

Ilyen a tasak, de a miénk nagyobb ezeknél.

[link]

3553. Évajuli (válaszként erre: 3552. - Horakulum)
2016. jún. 22. 07:01
Írtam privit.
3552. horakulum (válaszként erre: 3550. - Évajuli)
2016. jún. 21. 17:52

Sajnos nem valószínű, hogy tovább maradhatunk. Van egy ütemterv, a saját lakásunk már nem a miénk és át kell adjuk. Éppen azért időzítettük erre az évre a lakás eladást és vásárlást, mert már több, mint egy éve "tiszták" voltunk. Most volt egy tűzeset a felettünk lévő emeleten, de nem közvetlen felettünk. Lehetséges, hogy az is elindított valamit? Kb. 3-4 hete.


Évajuli. Kérlek segíts akkor nekem. Írd meg privátban kérlek, hogy Te kit hívtál ki, melyik céget. A másik, a ruhákat amúgy is ki kell válogatni, és szanálni, de honnan tudok légmentesen záródó csomagolóanyagot szerezni, tudsz, tudtok ötletet adni? Ikea? Bp.-en élek...


Olyant is ki kell ilyenkor mosnom, ami zárható nejlon tárolóban volt (zipzáros, nem légmentes)? De mondjuk a földön volt tárolva átmenetileg? Azt is mossam ki újra? Amit nem tudok, pl. gyerekruhákat, akkor azokat hagyjuk elől? Értem.


Ez borzasztó...


Ebbe bele lehet tényleg rokkani...


Pedig innen aug.-ban mennünk kell. Ez biztos.


Én matracon aludtam, ágyunk sincs már, csak a gyerekünknek amúgy. Alattunk közel 40 éves parketta rendszer, felette laminált szigetelő alátéttel, akár ott is élhetnének persze, csak éppen akkor kolóniáknak kellene már lenniük, ha ott élnek túl és közlekedési nyomoknak akkor is...


Ez borzasztó...


Írsz privátot? A cég nevével? És a légmentesen zárható csom. ag.-ról?


Köszi.

3551. Évajuli (válaszként erre: 3548. - Horakulum)
2016. jún. 21. 14:42
Ruhákat, amiket nem lehetett mosni, átgőzöltük, kívül-belül, utána ment a zsákba.
3550. Évajuli (válaszként erre: 3548. - Horakulum)
2016. jún. 21. 14:40

Augusztus elejéig nem fog menni szerintem, hiszen kell egy másik írtás is, és legtöbbször csak a harmadik után szűnik meg az "áldás", hiszen a petékre nem hat a szer és azok kikelnek és újra jönnek a csípések.

Szerintem halasszátok el a költözést addig, amíg teljesen poloskamentesek lesztek.

Amúgy nálunk sem volt semmi nyom, sem fészek, sem kakanyom, és levedlett bőrt sem láttunk és az írtás után is csak egyetlenegy dögledező példány volt a falon. Valami nagyon jó és eldugott búvóhelyük volt, az ágyban, ágyneműtartókban semmi poloskára utaló jel, viszont szekrény mögül láttunk éjjel kijönni.

Sajnos ha ilyen fertőzött a házatok, akkor bárhol átmehetnek hozzátok.

Azt javaslom, hogy hívj azonnal írtót és amit nem tudsz kimosni, az legyen elől, hogy a kiűző szertől kimenjen belőlük a rovar, ha van bennük. A mosható dolgokat mosd ki 60 fokon, vasald át és tedd be légmentesen zárható tasakokba a költözésig.

Anno én szinte mindent szanáltam a lakásból, iszonyat pénz ment el, az összes párnát, ágyneműt kidobtam, és sok minden mást is.

Sajna nem tudok megoldást arra, hogy augusztus elejéig biztosan megszabaduljatok tőlük, csak a mosást és zsákolást, illetve minden mást át kell nézni, könyveket átlapozni, iratokat, dobozokat, ez egy iszonyat.

3549. horakulum (válaszként erre: 3548. - Horakulum)
2016. jún. 21. 10:07

A dátum lemaradt. 2014. szept.


És a másik. A lakás, amiről beszéltem. Negyedik emelet, de ők a másik közlekedőn vannak, mellettünk, a másik két érintett lakás meg közvetlen mellettük és alattuk. A felettük lévőről nem tudok.

3548. horakulum
2016. jún. 21. 09:59

Sziasztok!


Sajnos mi is újra érintettek vagyunk. :( Ez valami borzasztó. én vidéki lány vagyok, de ettől az egésztől égnek áll a hajam és borzongok az utálattól és az undortól. nem magától a dögöktől, hanem a tudattok, hogy hogyan szabaduljunk meg tőlük?????


A mi történetünk lényege csak annyi, hogy az az érdekes, hogy nincs semmilyen góc, sem fészek, sem pete, sem levedlett állatmaradvány, sem kakanyomok, semmi, az ég egy adta világon, SEMMI!!!!!!!! És a legutóbbi alkalom óta - amióta egyetlen egy darab sem volt - az 201. szeptembere volt, azóta eltelt összesen egy év és 9 hónap!!!!!! Hogy a fenébe most ütik fel a fejüket??? Az akkori irtásnál sem volt sehol sem fészek, semmi!!!! Semmilyen poloskára utaló jelet nem találtak a ház irtói és egy másik srác sem. Csak rajtam a csípések, és csakis rajtam, hála Istennek?? A helye nekem nagyon beduzzad, szinte hegesen gyógyul, most azonnal lefújtam irix-szel, sokat segített! De most folyamatosan úgy érzem, hogy mintha mászkálnának rajtam dögök, de biztosan csak pszichés. Arra ébredtem, hogy nagyon viszket a karom.


Megmondom nektek őszintén, nekem az előző széria is egy rémálom volt...Mosodába vittem az összes holminkat, mivel nem volt akkora gép, amibe belefér az ágynemű is. Közben már kihajították az ágyunkat is, tönkre is ment benne a rugó, de azon sem volt semmilyen nyom, SEMMI!!!!! De most a másik szobában csípett meg a dög...A férjemet azonnal keltettem, hogy szerintem megcsípett a poloska megint, mert nekem azonnal felduzzad. Jött szegény, miboljával kereste és megtalálta, még élt, rohant volna el a matrac alól!!!!! A gyerekem kis ágy alá rejtett pici műag. pónija alá menekült. ROHADT DÖGÖK!!!!!! Gyűlölöm ezt a rohadt undorító 10 emeletes panelházat. El akarunk költözni, aug. első hetében és MOST VISZSÜK MAJD MAGUKKAL A DÖGÖKET?!?!?!? Ha belegondolok, rögtön agyvérzést kapok.


A szer, amivel anno lefújtak, a házi irtói, akik járnak a folyosókra is, valami iszonyatos volt. Eláztattak mindenünket, mert ugye nem találtak fészket, de szó szerint értsétek, mindenünket. Volt, amiből ennyi idő után sem jött ki az a förtelmes szag.


Végighúzzuk a kezünket a falon és ott az a szag, vagy hozzáérünk valamihez és máris érezzük. Leírtottak anno szeptemberben valamelyik hetében és rá egy hétre újabb csípésem volt, AZ ARCOMON!!! Mert ott értek el ezek a dögök...És könyörgöm, hogy élte túl az irtást. És hogy jutott át ezen az anyagon, ha az még hetekig gyilkolja őket???


Elegem van.


A mellettünk lévő lakás, a másik oldalon, ott tudjuk, hogy vannak dögök. 4. emeletről beszélünk, ők a tükörlakásunk. A szellőzőink érnek csak össze, éppen elég...


A mellettük lévőknél is volt, tudom, mert panaszkodtak. Kifordították a lakás a 4 sarkából és aztán megszűnt, nekik azóta is. Akkor az ominózus lakás alatt élők is arról panaszkodnak, hogy állandóan van náluk poloska, és már vagy 5-ször irattak, de már az irtók is tanácstalanok... ?!?!?!?!?! Mondta a srác, a 3.-on, hogy ragasztószalagot tett az ablakhoz is és rajta voltak a peték!!!!! Érted? Az erkély ablaknál...


Bárhol bejöhetnek ezek a dögök, bárhol!!!!!!!


De hogy a feébe szabaduljunk meg tőlük, hogy ne vigyük tovább az új szép lakásunkba, ami minden cm2-en fel lesz újítva, frissen festve. Nem akarom, hogy ott is levegyszerezzenek mindent. :((((


Ez nagyon elkeserítő. Kérlek, írjátok meg privátban azt a személyt, akit itt ajánlotok egymás között, hogy drága, de jó!


Van itt valaki, akinél volt? Még nem tudtalak végigolvasni Benneteket, de foglak.


Ez borzasztó...halljátok. Ja, azt ne is mondjátok, hogy közös képviselő, nem segítenek. És a szomszéd sem, ahol szerintem tenyésznek, mert kb. végrehajtás alatt van a lakásuk is, nem foglalkoznak ezek semmivel, nekik biztosan nem viszket...


A rohadt életbe! Hogy szabaduljak meg anyagi kár (bútorok elégetése??? vagy hátrahagyása, ruhák elvesztése, melyeket nem tudok magas hőfokon kimosni) és borzasztó vegyszerszag nélkül???? Én kibírom, csak egyet nem szeretnék! Tovább vinni a másik lakásba ezeket a dögöket. Az is csak egy 10 emeletes panel, de sokkal kúltúráltabb. Itt 600 lakás, ott csak 60 lakás, és felújítják kívül -belül az egészet...


Adjatok tanácsot, vagy bevált irtó kontaktot, mert Dunának megyek...

3547. spirograph (válaszként erre: 3544. - Muci49)
2016. jún. 20. 10:44
Szállodában nem voltam mostanában, tömegközlekedem, akár ott is összeszedhettem. A fürdőben is láttuk úgyh. valószínű lentről jön, de még nem volt időm megkérdezni a szomszédokat, vidéken voltam hétvégén. Nektek sikerült leküzdeni az állatokat?
3546. spirograph (válaszként erre: 3545. - Muci49)
2016. jún. 20. 10:41
Igen, igazad van. Jó lenne az összefogás, sokkal egyszerűbben meg lehetne oldani a problémákat!
3545. Muci49 (válaszként erre: 3542. - Spirograph)
2016. jún. 17. 21:50
Először ha van is náluk, tagadni fogják... Nekem azt mondta a bőrgyógyász, meg ne mondjam senkinek, hogy nálunk lehet van, mert onnantól én voltam a terjesztő... Pedig pont ezt kellene mindenhol kommunikálni, hogy ez nem a koszos lakásokban van, nem függ össze azzal, ki mennyit takarít, csupán rosszkor volt valaki rossz helyen, ez pont elég..Ha azok a személyek, akik találkoznak az összecsípkedett emberekkel elmondanák, hogy minél előbb fogjanak össze a közösségben, lehet nem lenne ekkora a baj... Mert még mindenki próbál maga úrrá lenni, szépen elszaporodnak...
3544. Muci49 (válaszként erre: 3542. - Spirograph)
2016. jún. 17. 21:44

Azt kellene végig gondolnod, nem voltatok-e szállodában, ahonnan könnyen hazaviszed, bár azt mondják buszon, metrón bárhol össze lehet szedni..

A jobbik eset az lenne, ha Te szedted volna össze valahol, mert akkor az irtás hatásos lesz, ha máshonnan jön az égi áldás, az már a rosszabb eset, mert többször beköszönnek sajnos..Szerintem az a borzalmas, hogy egy irtás 15-30 ezerbe kerül, ezt nagyon sokan nem tudják kifizetni...

3543. Évajuli (válaszként erre: 3541. - Spirograph)
2016. jún. 17. 13:55
Nálunk is volt aki letagadta, de nem sokkal utána láttam, hogy jöttek hozzá is írtani, szerencsére ahol sok volt, ott nem tagadták le.
3542. spirograph (válaszként erre: 3541. - Spirograph)
2016. jún. 17. 09:21
A tizediken lévőket megkérdeztem, náluk nincs probléma, a lentieket megkérdezem
3541. spirograph (válaszként erre: 3538. - Muci49)
2016. jún. 17. 08:36
Nálunk nincs sok, viszonylag hamar észrevettem, 2-es, 3-as csípések, irány a net, és pár napra rá láttam is egyet, aztán még egyet..., jöttek az irtók, most éppen nincs állat, kb. 2 hete volt az utolsó, garanciális irtás. Szomszédokat megkérdezem, arra gondoltam, hogy úgyis letagadják, de egy próbát megér.
❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook