Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
3630. Muci49 (válaszként erre: 3629. - Muci49)
2016. júl. 27. 09:09
Na kicsit értelmetlenül írtam.. Ha a párod nem bízik, akkor az új irtóval próbálkozz azonosítani..az megér egy esélyt, hogy bizonyíthasson, de csak akkor kell kihívni, ha annak azonosítja.. Másrészt viszont, ha ide-oda viszi a lányod a csomagokkal unokákkal, akkor ez Neked egy örök szélmalomharc lesz...
3629. Muci49 (válaszként erre: 3625. - Pici 45)
2016. júl. 27. 09:06
Küldjed be a fotót, ha lefotóztad az Abatoxnak, ők azonosítják.. Jó tudni, mert ha az, akkor azonnal hívj irtót, ez megér egy családi perpatvart, ha nagyon elszaporodnak, kezdődik elölről minden... Azt az irtót kell kihívni, vagy legalább attól emilcímet kérni, h nézze meg a talált állatot képről, mert most azért sok a kültéri bogár, bár azok nem nagyon mennek az ágyba sztem. A lányod alapban otthon lakik, csak elmegy aludni a gyerekekkel? Bátrak, mert ha van ide oda hurcolják, bár úgy látom, ez inkább sajnos csak benned tudatosodik...Nekem gyerekem volt Angliában hála semmit nem hozott haza, de most majd megy Szegedre koleszba, már most kilel a frász, mit fog onnan esetleg hazahozni, bár remélem a 3 éjszaka alatt kiderül, ha van ott...
3628. Muci49 (válaszként erre: 3626. - Safranek08)
2016. júl. 27. 09:01

szia, nekem ez van, elégedett voltam, vagyok vele, bár most nem használtam kb egy hónapja, mivel úgy tűnik, ha volt is bogarunk az betévedt, mivel mostanában egyetlen csípés sincs rajtam

[link]


A fürdőt ha vége ennek a szaunának, 70% a pára a lakásban és kint is 80-90 reggelente, így majd utána tervezem a csempét járólapot megtisztítani.. Vannak olcsóbbak azok is jók álltólag. A lényeg azt mondják, jó, ha legalább 1 literes a tartálya, plusz a felfűtési idő is fontos.. Elég sokat kell nekem is az enyémmel megállni, még újra termeli a gőzt.. Tudnák benne kivetni valót találni, pl nincs rajta hálózati kapcsoló, ki kell húzni a leállításhoz, de nem tudom, a többi milyen..

3627. Évajuli
2016. júl. 25. 13:48
Nekem egy kis Solac van, tökéletesen megfelel.
3626. Safranek08 (válaszként erre: 3623. - Muci49)
2016. júl. 25. 11:39
Milyen fajta gőzölőt érdemes venni?? adnál/adnátok tippeket, hogy ki milyet használ??
3625. Pici 45 (válaszként erre: 3624. - Muci49)
2016. júl. 24. 15:07
Szia!Nem hívtam ki azt az írtót a pàrom hallanni sem akar róluk,sajnos megrendült a bizalma és reménykedtem,hogy nincs is màr,mert ugyan rajtam vannak bizonytalan kiütések néha a nyakamon és mindig csak egy,legfeljebb kettő,de ezek nem viszketnek.A gyerekek szobàlyàban meg hetek óta nem volt csípés.Viszont most ismét eléggé kétségbe vagyok esve.A lànyom az unokàimmal elég sűrűn az új baràtjànàl alszik,napokig ott vannak.Az utolsó két alkalommal úgy jöttek haza,hogy a piciken csípések voltak,a lànyom azt mondta,hogy sok ott a szúnyog és az lehet,próbàltam ezzel nyugtatni magam,de furcsa volt,hogy napokig is ott voltak rajtuk a csípés nyomok.Most ismét pàr napja elmentek,gondoltam lefujjom az àgyukat stb.Ahogy fújtam hàt ott volt egy bogàr igaz egy-két bogarat làttam ez idàig összesen és ez kicsit màs volt,de a képeket figyelve a neten olyan,mint a hím poloskai.Aztàn port törölgettem nàluk és a jàtékaik közt az egyik polcon döglött bogarat találtam.Hàt nem lettem nyugodt így ma mindkét szobàt felforgattam és ismét lefujtam.Ma ismét volt a nyakamon egy csípés szerű kiütés,de érdekes màshol soha sincs,pedig ujjatlan és rövidnadràgos pizsi van éjjel rajtam.
3624. Muci49 (válaszként erre: 3615. - Pici 45)
2016. júl. 23. 09:01
Pici Nálad mizujs? Te kihívtad az egynapos irtót? Vagy a 3. után eltűntek? Ismerősöknek sikerült végleg megszabadulni tőle?
3623. Muci49
2016. júl. 22. 14:49

Húúú, kicsit eltűntem, mi teljesen tünetmentesek vagyunk szerencsére, de kíváncsi vagyok Veletek mizu...Nem merek másik lakás után nézni az olvasottak alapján, pedig mi is tervezzük.., van is a házunkban egy, de már a gondolatától is félek elmenni...

Megkapta mindenki az irtó számát? Nekem is megvan, ha kell valakinek..Nagyon sajnállak Benneteket és átérzem amit írtok, annak ellenére, hogy én nem láttam egy árva példányt sem, kezdem azt hinni nem az volt, marha sok a galamb lehet annak atkája, állítólag az is hasonlót csíp.. Ez a hemzseg mindenhol bazi gáz, ez hogy a fenében lehet, én is azt mondom, nyomassatok saját spray-vel is...mielőtt jön a 2. írtás gőzölővel adj neki, ha szőnyegpadló van, azt is..Aki felújítani szeretne a TV-ben volt, van ahol a tapéta alatt lebzselnek, azért alá kellene kukkantani néhol...

3622. Safranek08 (válaszként erre: 3621. - Lkrszt)
2016. júl. 21. 11:11
Köszönöm és válaszoltam!
3621. Lkrszt (válaszként erre: 3619. - Safranek08)
2016. júl. 21. 10:55
írtam Neked privátban!
3620. Safranek08 (válaszként erre: 3617. - Bözsi néni)
2016. júl. 21. 10:10
Igen, ezt tudom, köszönöm.
3619. Safranek08 (válaszként erre: 3615. - Pici 45)
2016. júl. 21. 10:10
Elkérhetem én is ennek az "egy alkalmas" irtónak az elérhetőségét?
2016. júl. 20. 16:51
Csak a lomszállítók.
3617. Bözsi néni (válaszként erre: 3609. - Safranek08)
2016. júl. 20. 16:50
Ha kidobod lomtalanításkor az ágyat, rá kell tűzni egy papírt, hogy "poloska fertőzött lehet", és akkor senki sem viszi el.
3616. Pici 45 (válaszként erre: 3607. - Lkrszt)
2016. júl. 20. 16:22
Lehet,hogy Te is olyan "tiszteséges"írtót fogtàl ki,mint mi:(Sajnálom nagyon.Mondanàm,hogy gőzőlj,de míg tart a méregmező inkàbb ne,de aztàn mindenképpen javaslom,nàlunk hatásosabb volt,mint a "szakember"
3615. Pici 45 (válaszként erre: 3613. - Lkrszt)
2016. júl. 20. 16:14
Írtam neked privàtban.
3614. Évajuli (válaszként erre: 3613. - Lkrszt)
2016. júl. 20. 15:33

Nem csodálom.

Ki lehet írtani, de több hónapos folyamat lesz.

3613. Lkrszt (válaszként erre: 3612. - Évajuli)
2016. júl. 20. 15:02
jaj :(:( januárban vásároltuk a lakást...de sajnos ha nem tudjuk kiirtani őket, akkor "vagy ők vagy mi" alapon el fogunk menni innen..még csak 1,5 hete tart, de én már rosszul vagyok a gondolattól is, hogy hazamenjek.
3612. Évajuli (válaszként erre: 3604. - Lkrszt)
2016. júl. 20. 14:46

Ez nagyon fura, akkor nagyon elszaporodott nálatok, mi alig láttunk elő példányt és az ágyban egyáltalán nem volt, nekünk szekrény mögül jött elő hajnalban, ráadásul abban a szobában, ahol nincs is ágy.

Az első írtás után 1 haldoklót láttam a plafonon, se elhullottat, se élőt.

Szerintem már beköltözéskor volt nálatok poloska, ha ilyen sok van, de lehet csak most lettetek allergiásak a csípésre.

3611. Évajuli (válaszként erre: 3609. - Safranek08)
2016. júl. 20. 14:39
Akkor dobd ki az ágyat, amikor már mentesek lesztek, 2-3 hónap után szerintem már nem lesznek benne. Lapjaira kell szedni, amennyire lehet szétszedni és akkor nem viszi el senki.
3610. Lkrszt (válaszként erre: 3609. - Safranek08)
2016. júl. 20. 13:02

igen korábban írta itt valaki és Pici 45 beszélt is vele:


"Na akkor beszéltem ezzel az írtóval aki nem olcsó,de azt mondja többszörös szerrel dolgozik,mint a többi írtó és egy éves garanciát ad ha nem hozzunk addig be új vagy használt bútorokat és nem fektetünk stb. Sajnos egy napra elkell hagyni a lakàst és 24 ezer Ft."

3609. Safranek08 (válaszként erre: 3607. - Lkrszt)
2016. júl. 20. 12:55

Azt megértem, hogy az új ágyat nem akarod kidobni...

Nálunk megértek már a cserére, csak azt nem tudom, hogy újat mikor vásárolhatok biztonsággal.

Ha mondjuk két hónapja nem csípett meg semmi??

Az meg a másik, hogy a régi ágyat hová tegyem? nem akarok kiszúrni mással, hogy hazavigye a példányaimat..

Még lomtalanítót sem merek hívni egyelőre.

Tiszta gáz ez a helyzet, totál meg vagyok tőle borulva.


Van ilyen irtó? és egyszeri alkalom után garantál 1 év garanciát??

3608. Lkrszt (válaszként erre: 3605. - Horakulum)
2016. júl. 20. 12:48
nem értem :( dehogynem másznak, eddig egy darabot sem láttam mióta vannak a csípések, most pedig mindenhol ott vannak!!!! plafonon, ablak és erkélyajtó körül, földön szaladgálnak...
3607. Lkrszt (válaszként erre: 3606. - Safranek08)
2016. júl. 20. 12:44

hát én sem tudom, de azt nem értem, hogy ha ott az a bizonyos méregmező az ágyon és az ágy körül is a kereten, akkor mégis hogyan lehet az, hogy tegnap 4-5 élőt is leütöttem az ágyon?? a lepedő alatt és a lepedőn is voltak..pedig írtás után 60 fokos ágynemű mosás+csere volt.. és nem haldokoltak, sőt! inkább futottak előlem :D


Nekünk teljesen új az ágyunk, és sötétbarna bőr a keret, a matrac pedig ez az erős zsákszövet, szintén sötétbarna, úgyhogy nagyon nehéz őket észrevenni és kidobni sem szeretném egyelőre emiatt az ágyat :(


valaki meg tudná adni esetleg annak az írtónak az elérhetőségeit, aki 1 év garit vállal és 1 napra el kell menni otthonról írtás után? Inkább kifizetek 24 ezret, csak tűnjenek el...minél hamarabb. Pici 45-nek és Cskata911-nek már írtam privát üzit, de nem tudom olvassák-e még :)

3606. Safranek08 (válaszként erre: 3604. - Lkrszt)
2016. júl. 20. 12:07

Nálunk is múlt hét szerdán volt irtás. Szerencsére élő példányt azóta nem láttam. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincsenek is. Rajtam nincs új csípés, de a fiamon van.

Nekünk azt mondták, illetve olvastam, hogy 10 napig hat a szer, azok, akik a közvetlen permetezésnél nem pusztultak el és éjszaka előmerészkednek, átmennek ezen a méregmezőn és majd ez végzetes lesz nekik.

Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, én ebben reménykedek.

Engem otthon emiatt hülyének néznek konkrétan, mert nálunk olyan helyre voltak befészkelődve az ágydeszkák összeeresztésében, hogy azt otthoni vélemény szerint lehetetlen kiírtani és amíg nem dobom ki a gyerek ágyát, addig feleslegesen dobok ki írtásokra tizenezer forintokat.

Jó is ez, hogy bombázzák az embert eltérő véleményekkel. :-(

3605. horakulum (válaszként erre: 3604. - Lkrszt)
2016. júl. 20. 11:44

Hát, nem tudom hallod. Én még nem láttam szertől azonnal megdögleni dögöt, de hála Istennek eddig kolóniákat sem láttam, sem élve, sem halva.


Én ha látnám, hogy ennyire élnek, tuti nyírnám őket valami házi szerrel, mert már a tudat... hogy ott hemzsegnek...


És ha keresik a helyüket, akkor nem másznak el még jobban?


Hogy a méregmező mennyi idő alatt nyírja ki őket, nem tudom. A hivatalos szerek, akár 3 hétig is hatnak asszem. A petékre viszont csak akkor, ha kikelnek...


Borzasztóak ezek a dögök, csak ismételni tudom magamat.

3604. Lkrszt
2016. júl. 20. 09:06

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Kb fél éve költöztünk be egy panellakásba, és 2 hete fedeztük fel magunkon az első csípéseket. Múlt héten már egy poloskát is találtunk az ágy háttámláján, rögtön hívtam az írtókat, szombatra ki is jöttek és az egész lakást felforgatták, mindent befújtak. 1-2 este problémamentesen telt, kezdtem örülni, egészen tegnapig, ugyanis újabb csípések jelentek meg rajtam, sokkal több és nagyobbak is mint előtte. Megvizsgáltam tegnap este az ágyat ismét, ami konkrétan HEMZSEGETT a poloskáktól, de nem csak az ágy, mindenhol ott vannak, a falon, az ablakok körül, a függönyökön, a szekrényen. Tegnap este kb 10-15 db-ot ütöttünk le. Ma felhívtam az írtókat, szerintük ez normális, majd 7-10 nap múlva fognak meghalni, most csak a vegyszerek miatt keresik a helyüket.


Szeretném megkérdezni, hogy másnak is volt-e ilyen tapasztalata? Ez tényleg normális? Van 1-2 halott tetem az ágy körül, de alapvetően a többi nem úgy néz ki, mint aki haldoklik..

3603. Safranek08 (válaszként erre: 3602. - Évajuli)
2016. júl. 18. 15:39

Ágyakat nálunk is felfordította, elmozdította a helyéről.

Hát reménykedek, hogy jó céget választottam.

Háromszor fogok irtatni, addig mosok, fagyasztok, utána pedig totális lakásfelújítás lesz.

Nagyon bízom benne, hogy elpusztultak már a többség most az első irtás alkalmából is, mert nagyon csúnyán összecsipkedtek. És pár hét alatt alakult így ki a kolónia a semmiből.

3602. Évajuli (válaszként erre: 3601. - Safranek08)
2016. júl. 18. 15:27

Már nem emlékszem, de kb fél óra volt, mindent befújt, még előszobát, konyhát, fürdőszobát is.

Ágyakat szétszedte, felfordította, ajtókon, ablakokon is látszott a szer nyoma. Jó büdös volt, egész nap szellőztettem, de az ágyon 1 hétig éreztem a szagot.

3601. Safranek08 (válaszként erre: 3599. - Évajuli)
2016. júl. 18. 15:14

Egyfolytában olvasgatok ebben a témában...

Nálunk kb. 15 perc alatt végeztek az irtással. 53 m2-es a lakás. Valahol írták, hogy ez túl kevés és legalább egy óra szükséges hozzá, ha negyed óra alatt végzett a cég, akkor ők nem elég alaposak.

Ez igaz??

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook