Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
3540. Évajuli (válaszként erre: 3537. - Spirograph)
2016. jún. 17. 06:46

Nálunk is ezt mondta, de mivel tudtam, hogy hol van a góc, és honnan jöhettek, ezért azt a lakót megfenyegette az ÁNTSZ-szel, ha nem írtat, és szerencsére ő kihívta az írtókat.

Van olyan társasház is, ahol nagyon elszaporodtak és a közös költségből csináltak minden lakásban írtást.

3539. Muci49
2016. jún. 16. 21:12
Most olvastam vissza és látom a lyukú pontossal írtam Jézussommmm:-D ezt hogy sikerült... A helyesírásommal eddig nem volt baj :-))
3538. Muci49 (válaszként erre: 3537. - Spirograph)
2016. jún. 16. 21:08
Igen sajnos ez igy is van.. De azért az már nem magánügy ha mindig máshonnan kapod vissza az áldást.. Milyen lakók laknak alattad? Nem lehet velük beszélni? Persze tuti tagadják de ha ők nem irtatnak akkor előbb utóbb hemzsegni fog náluk pont mint a tényekben mutatták.. Keress rá a youtube-on..nálad mennyi van? Hogy vetted észre?
3537. spirograph (válaszként erre: 3535. - Muci49)
2016. jún. 16. 18:14
Köszönöm szépen Muci49-nek és Évajulinak a válaszokat! Elég szomorúnak tűnik. A közös képviselő köteles intézkedni? Nálunk azt mondta, hogy a lakáson belüli irtás a lakók magánügye.
3536. Muci49 (válaszként erre: 3531. - Pici 45)
2016. jún. 16. 17:56
Hu Pici ez gáz, ha a hasadon volt csípés... Jó lenne ha már megnyugodhatnál.. Nálunk csend van, rajtam is volt egy kettő a lábamon, de biztos nem az, mert nem is viszketett.., és el is múlt hamar, no meg akkor nálunk már hemzsegni kellene.. Márciusban pedig tuti az csípett meg, mert minden leírás stimmelt, és a doki is megerősítette, de akkor ezek szerint elkaptuk, és egy darab került be valahonnan.., legalábbis remélem, a szemközt lakók már 4 hónapja elmentek, így vagy elvándodoltak, vagy kihaltak...(ha onnan tévedt át)
3535. Muci49 (válaszként erre: 3533. - Spirograph)
2016. jún. 16. 17:51
Szia, igen, ahogy Évajuli írja... Elég sokat olvastunk már a témában, ezek alapján biztosan mondható, ha a fürdőben láttál, amit utálnak, az azt jelenti, onnan jönnek!!! 10esben a szellőző ahol nagyon tud terjedni, nem tudom, mi az a pollenháló, amit Évajuli ír, de gondolom sokkal apróbb jukú, mint a normál rovarháló.. Még sztem körbe is ragaszthatnád a kétoldalas ragasztóval, ebben Pici a profi, ha ott jön, rögtön beleragad.. Radiátor csöveknél konnektorok kapcsolóknál szét kell szedni, benézni, na ott nem tudom mivel lehet szigetelni.., de panelban ott is átjárnak állítólag...Szólj mindenképp a közös képviselőnek, hogy intézkedjen mert te a gatyád rá fogod fizetni és kiirtani nem fogod...
3534. Évajuli (válaszként erre: 3533. - Spirograph)
2016. jún. 16. 14:32

Ha lentről jönnek, akkor a gázosítás is csak ideiglenes megoldás, mert egy idő után újra felvándorolnak, ott is kellene írtani, ahonnan jön.

A csöveket ajánlott leszigetelni, és a szellőzőkre lehet tenni pollenhálót, plusz a felszálló csöveknél és a szellőzőket rovarírtószerell befújogatni rendszeresen. Állítólag ház falán is bejöhetnek az ablakon, tehát ablakokat és ablakpárkányt is ajánlott rendszeresen lefújni, ablakra pollenhálót tenni.

Lehet ha felújítasz, akkor szétszélednek, de ez sem megoldás, ha az összes lakást nem kezelik ahol van rovar.

2016. jún. 16. 11:49
Sziasztok! Sajnos nálunk is megjelent a panelban a poloska. Most volt a 3. irtás, de nem biztattak sok jóval, valószínűleg lentebbről jönnek az állatok (10-en lakunk). Szerintetek ilyen esetben a gázosítós megoldás működhet? A fürdőszobában is láttunk poloskát, ilyen esetben a szoba felújítása önmagában jelenthet megoldást?
3532. Pici 45
2016. jún. 15. 18:26
egy napig el kell hagyni a lakàst
3531. Pici 45 (válaszként erre: 3530. - Pici 45)
2016. jún. 15. 18:25
Nekem is van néha bizonytalan kiütésem,csípésem a nyakamon néha és ezek nem is viszketnék,de persze nem zàrja ki azt,hogy nem polos.A hasamon pàr napja volt egy szeríntem egyértelmű polos csípés hiszen az nagyon viszketett.Jobban örűlnék annak ha mégegyszer hívnànk szakembert,de a pàrom hallanni sem akar róla.Most egyenlőre gőzölünk és fujjuk én amilyen gyakran csak tudok.Aztàn ha marad ez az állapot kíhívom a szakembert pàrom tudtàn kívűl,csak az a baj ég, napig
3530. Pici 45 (válaszként erre: 3529. - Muci49)
2016. jún. 15. 18:11
Nem tudom igazàból.A lànyom karjàn egy hete volt két csípés az is lehet hogy szúnyog,de nem tudom.Aztàn semmi erre ma a pici làny könyökén vagyis tegnap későn este vettem észre egy csípést.Most a talpàn làttam valamit kis dudort,de az is lehet,hogy belelépet valamibe.Zokniban aludt felül rövid poló.Életszerűtlen,hogy épp a talpàt csípte volna meg valami,de kitudja..Viszketésre nem panaszkodott.Tény olyan hetente-tíznaponta a lànyomék szobàlyàban előfordúl egy bizonytalan csípés,kiütés
3529. Muci49
2016. jún. 14. 23:42
Mi ujs pici?
3528. Cskata911 (válaszként erre: 3525. - Évajuli)
2016. jún. 12. 16:02
A teafa olaj nagyon jó rá, lehuzza a duzzanatot
3527. Muci49
2016. jún. 11. 19:10
Az a helyzet, ha kétszerre kiírtja is szuper már- Pici sztem nem poloska csípés.. Tegnap annyi szúnyogot láttam a lépcsőházban is, hogy ilyenkor már simán lehet annak a csípése.. Bár én is frászt kapnék, ha lenne rajtam.. nekem azóta semmi, kezdek megnyugodni...
3526. Cskata911 (válaszként erre: 3522. - Muci49)
2016. jún. 11. 04:14
Én nemm tudtam az árát, csak annyit hogy nem olcsó, meg hogy egy napig el kell menni, de azt tudom, hogy akitől kaptam a nébpvjegyet, nekik kiirtotta, pedig nekiknsem az első volt. És elég közeli barátom adta, tehát nem üzletkötő
3525. Évajuli (válaszként erre: 3523. - Pici 45)
2016. jún. 10. 14:32

Ezeknek a mostani nagy szúnyogoknak a csípése nekem is ott maradt napokig, még ki is sebesedett.

Lehet, hogy szúnyog csípte meg a lányodat, mert a poloska csípésére jellemző, hogy nagyon erősen viszket 1-2 napig és semmi nem csillapítja igazán, a szúnyogcsípést meg egyszer lekenem Fenistillel és 5 perc múlva már nem viszket.

3524. Pici 45 (válaszként erre: 3523. - Pici 45)
2016. jún. 10. 07:21
A nyakamon lehet,hogy pattanások vannak,mert most néztem fehér a közepe.Csak hàt nem szoktak nagyon pattanàsaim lenni plàne nem ennyi
3523. Pici 45 (válaszként erre: 3522. - Muci49)
2016. jún. 10. 05:00
Hàt épp az,hogy van,volt megint csípés-kiütés.A lànyom karjàn fedeztem fel tegnapelőtt délutàn két csípést egymàs mellett,nem viszketést neki,bekentük antivakarinnal azóta sem viszket,nagy volt és szúnyogcsípéshez hasonló,de a csípés nyoma ott van neki azért gondolom,hogy bizony ez polos.Ugyanazon a napon nekem is lett két csípés szerűség a nyakamon helyesebben két pàr csípés.Nekem sem viszketett,azt is bekentem azóta sem viszket,de ettől még nem vagyok nyugodt.Egyébként nekem sokkal kisebbek,mint a lànyommé.Na akkor beszéltem ezzel az írtóval aki nem olcsó,de azt mondja többszörös szerrel dolgozik,mint a többi írtó és egy éves garanciát add ha nem hozzunk addig be új vagy használt bútorokat és nem fektetünk stb.Sajnos egy napra elkell hagyni a lakàst és én meg a pàrom ezt nem tudom hogy tudjuk megoldani.Nem beszélve arról,hogy a pàrom azt mondja nem bízik meg màr az írtókban és hàt nem tudom hogy beszéljem rà.Pénzt sem add rà,nekem kell majd megoldani kb 24000ft ez az írtó.Az előző írtàsra is alig bírtam rábeszélni.Rossz ilyenkor nyàron a lakàsban nincs szúnyog,de az udvarban elég sok tekintettel,hogx erdővel szembe lakunk.Így döntse el az ember vajon mi csípte még.Bogarat nem làtok egyébként,pedig sokszor fent vagyok éjszaka
3522. Muci49 (válaszként erre: 3520. - Pici 45)
2016. jún. 9. 14:04
Hu ez azért érdekes, hogy egy kezeléssel el tudja tüntetni, már ami a szaporodási szokásaikat ismerve elég érdekes, lehet valami egyedi módszerrel dolgozik.. Azért szerintem várj még egy újabb nagy kiadással, szerintem ha azóta nincs csípés, akkor kinyiffantak..
3521. Cskata911 (válaszként erre: 3520. - Pici 45)
2016. jún. 9. 03:07
Remélem megszabadulsz tőlük végleg.
3520. Pici 45 (válaszként erre: 3491. - Cskata911)
2016. jún. 8. 20:46
Beszéltem azzal a szakemberrel akit elküldték privàtban nekem.Nem olcsó,de egy kezeléssel eltünteti őket.Vàrok pàr napig,hogy lesznek e csípések,beszélek a pàrommal és az általad ajánlott szakembert fogom kibírni.Nagyon köszönöm!
3519. Pici 45 (válaszként erre: 3518. - Bagoly tanonc)
2016. jún. 8. 18:31
Az agyunkat lefóliàztam,majd egérragasztót folytattam végig rajta.Sajnos a lànyom karjàn is két hatalmas csípés van,igaz azt mondja nem viszket.Rengeteg szúnyog van a kertben,de nem tudom....
3518. Bagoly tanonc (válaszként erre: 3516. - Pici 45)
2016. jún. 8. 15:36
Mi az a "fólia-egér ragasztós módszer" ?
3517. Cskata911
2016. jún. 8. 14:59
A kutyám miatt kihagyom
3516. Pici 45 (válaszként erre: 3515. - Bagoly tanonc)
2016. jún. 8. 14:42
:( akkor én sem kísérletezem vele többé.Valószínű akkor mégis a hàrom írtàs valamint a fólia-egér ragasztós módszer az ami hatàsos.Bàr ma volt egy ici-pici csípés szerűségem és a lànyom làgyéka is àllítólag vagy hàrom napja kiütéses.Engem legelsőnek ott csipkednek össze.A lànyom azt mondja nem puklis csak piros nagyon,szóval nem tudom.
2016. jún. 8. 11:29
Mi fújtunk Cyperkillel már vagy 4x. Heti rendszerességgel. Körbe minden szobát (szegélyek, parketta), ágyak alatt parkettát telibe, falakat, plafont, ablakokat (keretek, párkány, kívül-belül), függönykarnist, mindent. Nem tűntek el a dögök!
3514. Cskata911
2016. jún. 8. 11:24
Akkor a kutyát is el kell vinni. De ha hazamegyünk, nem árt nekünk vagy akutyának?
3513. Muci49 (válaszként erre: 3512. - Pici 45)
2016. jún. 8. 06:05
igen, nagyon kell vigyázni, valaki már írta itt, hogy a belélegzése nagyon ártalmas, nem úgy, mint a rovarírtókénak állítólag(bár szerintem az is ártalmas) Én mindig szarul vagyok, mikor fújok, még most is érzem az amúgy szagtalan írtó szagát..
3512. Pici 45 (válaszként erre: 3511. - Cskata911)
2016. jún. 8. 04:55
Kertészeti boltban vettem hàrom ampulla kb 800 ft,ezt kb 5 liter vízben összekeverjük és műanyag szórófejes flakonba töltve kifujjuk ahogy az írtó is.Àgyat szétszedjük elemeire,képek mögé,karnisra,repedésekbe,padlóra,szekrény mögé fujjuk.Aztàn pàr óràra elmegyünk otthonról,szellőztetünk.Nagyon büdös,maszkot,gumikesztyüt,védő szemüveggel csinàljak.Azt a ruhàt ami rajtunk van permetezéskor azonnal cseréljük mossuk.Elvileg a hatóanyaga ugyanaz mint az írtók àltal hasznàlt szeré csak a hàtasa nem tart hetekig.Egysnlőre mi ezért csináljuk hetente.Szóval óvatosan kell vele bánni!A gyerek szobàba ezt nem is mérjük alkalmazni.
3511. Cskata911 (válaszként erre: 3506. - Pici 45)
2016. jún. 8. 00:55
A cyperkillt hol vetted?
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook